Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ty jeden tak masz, dla mnie to wina oprogramowania i trzeba się domagać nowego, bo jak co chwilę będzie gubił listę, którą ktoś układał przez X czasu to ludzie się poważnie wkurzą.

Raczej to nie wina oprogramowanie bo musiały by mieć to prawie każdy kto posiada ten model dekodera (mam i wszystko jest OK) Ja raczej stawiał bym na wadliwą partię. Jak się kończy gwarancja to na co jeszcze czekasz serwis i niech się oni martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój działał przez 14 miesięcy i był oka............w piątek zwariował to go oddałem do naprawy.......czekam teraz na efekty

Mam drugi dekoder ECHOSTARA 717 i jakoś tak dziwnie zaczął się mocniej przycinać od zeszłego tygodnia.......jakiś zbieg okoliczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jakiś sądny dzień nastał dziś na nasze dekoderki, mam w zwyczaju wyłączać dekoder na noc z sieci, wczoraj wyłączyłem go na kanale discovery i odłączyłem od gniazdka, dziś rano gdy go włączyłem zawiesił się natychmiast, miał tylko w pamięci jeden kanał - discovery na pozycji 15, po 20 sek od włączenia przestawał reagować na pilota, udało mi się wrócić do ustawień fabrycznych i na nowo go zaprogramować i ułożyć listę ulubionych, i niby wszystko działało ok, ale gdy oglądałem sport extreme znikł najpierw obraz a po chwili dźwięk i znów zawiecha, pomogło wyjęcie wtyczki z gniazdka, na szczęście lista kanałów nie przepadła..., wszedłem na forum i widzę że nie tylko ja mam problemy, samsunga mam od 6 miesięcy i dotąd działał ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pisałem o uzbrojeniu się w cierpliwość , ale ile można !!!.Spakowałem wczoraj dekoder do reklamacji i dzisiaj miał kurier przyjechać po południu zgodnie z umowa . A był rano i ............Po interwencji w Samsungu przyjedzie może za dwa dni .No koń by się uśmiał .Jak podpiszesz z CP umowę to możesz im naskoczyć .A mieszkam we Wrocławiu gdzie poczta kurierska działa 12 h . I co WY na toooooooo......Dobrze , że mam kablówkę to mnie od świata nie odcięli , a satelitę kupiłem tylko dla dźwięku DD. Też informacja dla innych - TVN nadaje w AC-3, a tylko sporadycznie w DD 5.1 a TVN-7 nadaje tylko w AC-3 . TV Polonia koncerty ndaje w DD , cały czas nadaje francuski 12HQ i wtedy dopiero mówimy o przyjemności .Czy ktoś z forumowiczów odkrył jeszcze inne kanały .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam wszystkich na forum !!!!

No ja też domagam sie z takim problemem jak wy wszyscy , przez ok 15 miesięcy wszystko działo się bez usterek a gdy już dobiega końca umowa z CP jakieś fatum strzeliło w nasze dekodery Samsunga , znikające listy programów, zawieszanie się dekoderów to jest nie nowość co by mogło spotkać dekodera. Mnie się wydaje że wszystko przez te karty N3 które od tego czasu po wymianie zaczeły się problemy z dekoderami. Nie wiem czy wziąć dekoder pod rękę i zanieść do serwisu APS czy zadzwonić do Cyfrowego Polsatu w sprawie porady co dalej zrobić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem:

U mnie też po wyłączeniu z prądu ginie lista CP. Dekoder czasami się zawiesza. Wcześniej, gdy były karty N2 wszystko było dobrze. Nastała N3 - zaczęły się problemy. Zastanawiam się, czy iść do APS CP czy czekać może coś naprawią? Zastanawiam się też czy w ogóle by mi wymienili lub wzięli do naprawy, bo dekoder przecież działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego samsunga mam od lutego 2007 i też od kilku dni zaczęły się z nim dziać dziwne rzeczy. Znikają same kanały ale listy kanałów zostają. Po przeskanowaniu transponderów na listach ulubionych pojawiają się jakieś dziwne kanały których nigdy tam nie umieszczałem. Na liście "Wszystkie" kanały nie mają numerów porządkowych tylko przy każdym jest 0 i wszystko powtarza się po wyłączeniu dekodera z prądu. Już nawet wczoraj specjalnie nie wyłączałem żeby sprawdzić czy to coś da to akurat pech chciał że w mojej okolicy była przerwa w dostawie prądu :lol2: i też sie wszystko usunęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A moglibyście podać na jakich serwisach następowały te zwiechy? Ciekaw jestem, czy przypadkiem to nie jest wina nadawcy. Dziwne jest to, że praktycznie wszyscy napisal, że kilka-kilkanaście miesięcy skrzynki działały poprawnie a ostatnio coś zaczęło się psuć. Mam dziwne wrażenie, że się coś po stronie nadawania zmieniło.

Moja skrzynka działa do tej pory bez zarzutu. Być może nie przełączam się na "trefne" kanały.

 

Pozdrawiam

_rolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś przyczyna musi być. Upały? Karty N3? A może data się dekoderowi nie podoba - taka pluskwa milenijna... Bez powodu kilkadziesiąt 305-tek na raz nie padło. Może na początek warto by było, żeby osoby piszące o kolejnych padających dekoderach dodały jaką mają kartę, a ci, którzy mają jeszcze aktywne akrty N2 niech spróbują sprawdzić czy dekodery odzyskują sprawnośc po podmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym że kanały znikają z list pojawił się nowy problem. Mianowicie niektóre kanały zostały zablokowane. Ale nie pojawia się komunikat, że kanału nie ma w moim abonamencie tylko "szukam sygnału" jak na razie takie coś pojawia się przy tvp1, tvp2, extreme sports, tv1000, espn, e!, discovery world i discovery science

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy technicy CP wiedzą już o tym problemie? Co może być przyczyną? Trochę to dziwne, że masa dekoderów, które działały bezawaryjnie nagle zaczyna fiksować.

 

Ps.Mam nadzieję, że uda się rowiązać ten problem- ponieważ optócz Samsunga, pozostałe dekodery to złomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z dwóch SAMUSNG-ów DSB-305G, jeden jest z przed dwóch lat (ma starsze logo Polsatu na obudowie), drugi z przed roku (z tym obecnym logiem) i oba działają poprawnie, oba mają nowe karty N3 oraz aktualny firmware 153 i póki co nie gubią listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś przyczyna musi być. Upały? Karty N3? A może data się dekoderowi nie podoba - taka pluskwa milenijna... Bez powodu kilkadziesiąt 305-tek na raz nie padło. Może na początek warto by było, żeby osoby piszące o kolejnych padających dekoderach dodały jaką mają kartę, a ci, którzy mają jeszcze aktywne akrty N2 niech spróbują sprawdzić czy dekodery odzyskują sprawnośc po podmianie.

U mnie na starej karcie to samo, zaczęło się tak od maja, miałem wtedy jeszcze kartę N2, potem włożyłem N3 i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina nadawcy? Może tak powiększyli bitrate, że dekodery nie wytrzymują i mają zawiechy? :mrgreen: A tak na serio to chyba niewiele ma wspólnego jakiś kanał z zawiechami.

 

Ma i to czasami bardzo dużo - wystarczy źle (niezgodnie z DVB) nadawać EIT. Założę się, że 90% dekoderów nie wytrzyma takiego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...