Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to jest na własną odpowiedzialnośc, na własne ryzyko, nie CP za to odpowiada, bo oni zablokowali automatyczną aktualizację, działa tylko maualna, ale na własną odpowiedzialność.

 

 

A jeszcze zaaktualizowano częstotliwości na dekoderze.

Ja bym się z tym nie zgodził. Masz prawo do manualnej aktualizacji skoro zapewnia Ci ją tuner (gdyby była dozwolona tylko przez serwis powinna być niedostępna z poziomu uzytkownika). Powstałe uszkodzenie podczas aktualizacji możesz śmiało reklamować, o ile sprzęt jest na gwarancji. Swoją opinię opieram na podobnym przypadku. Kiedyś kupiłem sobie napęd DVD i ściągnąłem ze strony producenta aktualny firmware i podczas aktualizacji poszło coś nie tak. Reklamacja zostałą uznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc uznana, ale nie musi. Aktualizacje firmware mozna nieodplatnie przeprowadzic w punkcie serwisowym. Mozna tez na wlasna reke, ale w tej sytuacji uzytkownik ponosi odpowiedzialnosc w wypadku nieudanej aktualizacji.

 

Jesli chodzi o dekoder, to jesli manualna aktualizacja nie jest opisana i zalecana w instrukcji, to uzytkownik ponosi pelna odpowiedzialnosc za jej nieudany przebieg. W automatycznej oczywiscie wine ponosi producent/operator. Mowiac inaczej nie masz prawa robic z tunerem nic innego co dopuszcza instrukcja obslugi nawet jak umozliwia to sprzet. Co by bylo, gdyby kazdy wchodzil sobie np. w menu serwisowe TV i zmienial parametry (np. napiec) jak mu sie podoba.

 

Z drugiej strony czy ktos z serwisu sie polapie, ze nieudana aktualizacja byla przeprowadzona manualnie a nie automatycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiscoLED przeczytaj sobie instrukcje do tegoż samsunga. Jest tam dokładnie napisane (instrukcja obsługi str.PL-26 pkt.6) jak mozna wykonać aktualizację ręczną i nic nie napisane że robisz to na własną odpowiedzialnść, a już na pewno nic o tym że stracisz gwarancje. To jest problem samsunga, że podczas aktualizacji coś się spiep... z tunerem. To nie jet wina uzytkownika. Jedynie mogli by nie uznać jak by nastąpił w chwili aktualizacji zanik napięcia, ale tego jak się nie przyznasz nie są Ci w stanie udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogliby inne kolory dobrac na tej planszy aktualizacji bo potem musiałem moja plazme wybielać :/ dobrze ze to juz nie te czasy ze nie ma zadnych zabezpieczeń przed wypalaniem :/ jedyne co zauwazylem to ze dekoder wlacza się szyciej. epg u mnie nadal czasem zanika a ogladam praktycznie kilka kanałow i zadko sie zdarzało ze dzwiek mi skakał, pare razy chyba tylko jak jakies wyższe numerki wpisywałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiscoLED przeczytaj sobie instrukcje do tegoż samsunga. Jest tam dokładnie napisane (instrukcja obsługi str.PL-26 pkt.6) jak mozna wykonać aktualizację ręczną i nic nie napisane że robisz to na własną odpowiedzialnść, a już na pewno nic o tym że stracisz gwarancje. To jest problem samsunga, że podczas aktualizacji coś się spiep... z tunerem. To nie jet wina uzytkownika. Jedynie mogli by nie uznać jak by nastąpił w chwili aktualizacji zanik napięcia, ale tego jak się nie przyznasz nie są Ci w stanie udowodnić.

 

Ale ja nie napisalem, ze w samsungu tego nie wolno. Napisalem jak to jest przyjete w wiekszosci urzadzen, w ktorych mozna zmieniac firmware. Jesli w instrukcji samsunga jest to napisane, to oczywiscie uzytkownik ma prawo do upgrade. W moim DVD, mimo istniejacego nowego softu, instrukcja o takiej mozliwosci milczy. Dlatego trzeba uwazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym sobą gdybym nie spróbował zaktualizować to oprogramowanie. Wszystko poszło jak należy choć gdy na końcu pojawił sie czarny ekran to serducho zaczęło szybciej bić :wink: ale udało się.

 

Zmiany:

- Zmiana komunikatu "Dostęp do kanału zablokowany" na "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie"

- Pojawiła sie opcja Komunikaty - Komunikat SMS

-EPG teraz działa teraz nieco lepiej ale mogło być lepiej (na niektórych kanałach podawane są tylko dwie zapowiedzi programów a na innych cały dzień.

- Dekoder szybciej się uruchamia

 

Co do samoczynnego podgłaszania to nie wiem czy to wyeliminowali bo nie miałem nigdy takiego problemu. Jeszcze tylko taka uwaga jakby panowie technicy CP w przyszłości dali procentowy wskaźnik sygnału tak jak to jest w Echostarach, Sagemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby dekoder wykryl nowe oprogramowanie w manualnej aktualizacji trzeba bylo wylaczyc go z gniazdka. U mnie byl nie wylaczany od miesiecy nawet z pilota. wyskakuje komunikat ze jest nowa wersja softu, naciskam ok i wywala mi dekoder z zasilania, gasnie kontrolka. Ponowne wylaczenie i wlaczenie do gniazdka budzi go do zycia i soft jest nadal stary. Co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...