Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W szukaj nic nie znalazłem lub pewnie lepiej powiem: nie potrafiłem znaleźć na ten temat więc mam pytanie. Jak jest z gwarancja na pilot w tym samsungu? Czy jest 2 letnia czy jest to tzw część eksploatacyjna i 3 miesiące na to jest? Bo mi raz działa a raz nie. A że na 'budzie' nie ma żadnych przycisków więc nawet nie włączę bez pilota. A jutro sylwester więc nie wiem czy jechać z tym i kupować nowy czy pomęczyć się z pół działającym pilotem i oddać go w nowym roku na gwarancji. Samsunga kupowałem we wrześniu 2006 u dystrybutora cyfrowego polsatu. Pre paid więc to moja własność :) Instrukcja tez nie wiem gdzie jest a google milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam nadzieję że uzyskam tutaj pomoc.

Posiadam dwa tunery Samsung DSB-S305G cyfrowego polsatu, konwerter inverto dvb-s2 Twin. wszystko podłączone jest dobrze, jednak na drugim tunerze nie łapie niektórych transponderów z HB, min, nie działają kanały 123sat, arte, rtl 102,5.

 

Kanały które załączał rwią się, lub nie działają wcale, pasek sygnału co chwilę gaśnie.

 

Kilka dni temu odkryłem że zakłóca go telefon bezprzewodowy panasonica, telefon wyrzuciłem do drugiego pokoju, było kilka dni spokoju, jednak teraz znów zaczęło się to samo.

 

Nie jest to wina tunera, w drugim pokoju ten sam tuner działa - i odwrotnie.

Telefon bezprzewodowy odłączałem całkowicie i nadaj dzieje się to samo.

 

Czasem program działa przez parę minut, a za chwilę rwie się lub nie działa w ogóle, w drugim pokoju wszystko jest ok.

 

W pokoju powyłączałem już wszystkie urządzenia, został tylko tuner i tv, jednak dzieje się to samo, co może zakłócać niektóre transpondery?

 

PS. Transpondery których nie łapie, lub sygnał rwie to np. TR 44, 26, 28, 45.

 

Próbowałem już wszystkiego, liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zauważyłem że nieznacznie na drugim tunerze w innym pokoju przycinało przez moment tvp1 oraz polsat.

 

Antena ustawiona jest przez fachowca, sam wymieniłem tylko konwerter na Twin, czy to on może być przyczyną i nadaje się do wymiany?

 

Najchętniej wziąłbym fachowca do domu, zdiagnozowałby wymienił i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, przepraszam to przez przypadek.

 

Konwerter jaki posiadam to ten:

:censored:

 

Co może z nim być nie tak? Dlaczego programy zacinają się tylko czasem (często wieczorami) a nie ciągle?

 

konwerter jest lekko obrócony wokół własnej osi jak podał to cyfrowypolsat na swojej stronie:

http://www.cyfrowypolsat.pl/obrazki/rys ... taz_09.jpg

 

edit. tak to niestety ten (Twin IDLP-40TL+). a więc proszę, doradź coś z tanich konwerterów na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś trochę inny konwerter niż ja (link wycięty - regulamin), a mianowicie IDLP-40TL+. On jest niby lepszy, niż ten o którym wspominałem (zdychało jedno z wyjść).

Sam używam konwertera Globo, jest OK.

Zanim wymienisz konwerter, zamień kable przy konwerterze (znaczy podłącz odwrotnie), zobaczymy co będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że trzeba lekko obrócić konwerter wokół własnej osi :) O ile monter parę lat temu zakładał to pewnie tak zrobił ale coś czuje że jak zmieniałem zepsuty konwerter to już zostawiłem skoro niby sygnał był :) Na starym FTA miałem 99% sygnału a teraz jak kupiłem Polsat i zmieniłem konwerter to nie przekracza 80. Pokombinuje i ja :) Czy jak mam zeza to ten drugi od Astry też mam tak obrócić? Nie mam Monoblocka tylko dwa oddzielne i przełącznik DiSEqC 2/1 (chyba tak to się nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że trzeba lekko obrócić konwerter wokół własnej osi :) O ile monter parę lat temu zakładał to pewnie tak zrobił ale coś czuje że jak zmieniałem zepsuty konwerter to już zostawiłem skoro niby sygnał był :) Na starym FTA miałem 99% sygnału a teraz jak kupiłem Polsat i zmieniłem konwerter to nie przekracza 80. Pokombinuje i ja :)

 

Mam dokładnie to samo, na starym ferdku było 99%, teraz jakieś 3/4 paska sygnału. To już chyba wina tunera.

 

 

Własnie skończyłem sprawdzać moją instalację, zamieniłem kable na konwerteru i nadal na tym samym tunerze brak niektórych transponderów HB, sygnału brak lub sygnał rwie. wymieniłem konwerter na stary single golden interstar i również jest ten sam problem a więc wina konwertera odpada.

 

Teraz zastanawiam się - może kabel? długośc kabla od konwertera do tunera z którym jest problem to jakieś 15m, kable są trzy, łączone wtyczkami, próbowałem je skręcać, lutowac i również było to samo.

Kable są różnej grubości, jednak wszystkie to kable 75ohm, więc prawidłowe, będę musiał zakupić pożadny jeden kabel 20m, założyć i sprawdzić.

 

Zastanawiam się też, czy kabla nie zakłóca coś innego, może kabel z kablówki?

 

Proszę o jakieś sugestie, jestem już bezradny... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kabel jest łączony wtyczkami antenowymi żeńskimi i męskimi (takie wtyczki jak antena analogowa), jednak są to 3 odcinki kabli o różnych średnicach. Dla pewności próbowałem kable skręcać, lutować, i nic to nie dawało. a więc zostawiłem wtyczki.

 

Kupię 20m pozadnego kabla jutro, i powiem wam co i jak, pozostaje ostatnie pytanie, czy w odcinku 15-20m kabla nie będzie żadnych strat sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...