Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio miałem chwilę wolnego czasu (ok. godz. 1 w nocy) i chciałem sobie obejrzeć "Potyczki Jerry'ego Springera". I co mnie zaskoczyło? Program emitowany był w wersji oryginalnej, mimo, że wszystkie zapowiedzi i [beep]erele emitowane były po polsku. Pytanie brzmi: czy to błąd systemu emisyjnego i z komputera wybrano nieprzetłumaczony odcinek, czy może po prostu ktoś zapomniał oddać program to studia tłumaczeń? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A poza tym jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia (i to nie tylko w odniesieniu do kanałów Zone Media). Dlaczego ramówki róznią się aż tak bardzo (właśnie choćby dla Wlk. Brytanii i Polski)? Chćby wsponiany gdzieś wcześniej Zone Romantica UK i Zone Romantica na polski rynek. U nas same latynoskie gnioty, a w wersji UK co bądź. Wiem, że za chwilę ktoś mi napisze coś oczywistego i, że tak ma być. Nie mniej dziwi mnie to jednak i trochę wkurza. :evil:

 

A mi się wydaje, że Polacy lubią oglądać telenowele i to te latynoamerykańkie dlatego też u nas na Zone Romantica lecą seriale latynowskie. Jakiś czas temu (z jakiś rok lub 2 lata temu) Zone Romantica UK też emitowała telenowele latynowskie jednak po zmianie ramówki znikneły wspomniane seriale a ich miejsce zajęły soap opery amerykańkie. Moim zdaniem wynika to stąd, iż mała ilość Brytyjczyków oglądała w poprzedniej formie Zone Romantice dlatego też wywalili z ramówki telenowele latynowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki... Rumuńska wersja Zone Romantica zawiera takie seriale jak: Dr. Quinn, Dallas, Słoneczny patrol, a także latynoskie telenowele, które są emitowane na Zone Romantica Polska i Węgry. Z kolei program dla UK to tylko amerykańskie seriale, czasem filmy. Z tych znanych seriali: Ally McBeal, Piękna i Bestia, Chicago Hope... Czesi i Rosjanie mają w większej części tą samą ramówkę, co Polacy i Węgrzy, tyle, że godziny emitowanych seriali nie pokrywają się ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Zone Romantica sama się wkopuje, bowiem ciężko jest wykupywać prawa do seriali na kilka krajów. Nawet AXN rozdzielił wiązki, bo mieli za dużo problemów z tym. Wystarczy porównać sobie ramówkę polskiego i czeskiego AXN - w większości godziny się pokrywają, lecz w zależności od dnia programy potrafią być też całkiem różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapowiadano przecież oddzielenie Zone Reality w języku polskim od wersji paneuropejskiej na początku czerwca.

Jest tylko jeden minus tej zamiany - nie ma możliwości wyboru oryginalnej wersji językowej :(

 

A co do Zone Romantici... Nie powiedziałbym, że się "wkopuje" mając wersję na kilka krajów (tu: Polska i Węgry). Taka forma na pewno przynosi jakieś oszczędności, na przykład przez to, że potrzebna jest mniejsza pojemność satelitarna niż na 2 kanały osobno. Z drugiej strony faktycznie blokuje to nieco rozwój. Jeżeli stacja miałaby jeszcze jakiś potencjał, to może w przyszłości utworzą odrębną polską wersję, ale mnie wydaje się to mało prawdopodobne. Chyba jednak popularność latynoskich telenowel spada, skoro taki TVN zrezygnował już z emisji tego gatunku ok. godz. 15 zastępując telenowelę serialem amerykańskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapowiadano przecież oddzielenie Zone Reality w języku polskim od wersji paneuropejskiej na początku czerwca.

Jest tylko jeden minus tej zamiany - nie ma możliwości wyboru oryginalnej wersji językowej :(

 

A co do Zone Romantici... Nie powiedziałbym, że się "wkopuje" mając wersję na kilka krajów (tu: Polska i Węgry). Taka forma na pewno przynosi jakieś oszczędności, na przykład przez to, że potrzebna jest mniejsza pojemność satelitarna niż na 2 kanały osobno. Z drugiej strony faktycznie blokuje to nieco rozwój. Jeżeli stacja miałaby jeszcze jakiś potencjał, to może w przyszłości utworzą odrębną polską wersję, ale mnie wydaje się to mało prawdopodobne. Chyba jednak popularność latynoskich telenowel spada, skoro taki TVN zrezygnował już z emisji tego gatunku ok. godz. 15 zastępując telenowelę serialem amerykańskim :)

 

Bo ja wiem czy spada skoro Czwórka i TV Puls je nadal nadają. Do tego czwórka przesunęła jedną telenowelę z godz.16 na godz.19. A jak znam tvn to pewnie po wakachach znowu wrócą do emisji latynoamerykańkich seriali o godz.15. Teraz mamy wakacje także zrobili sobie przerwę bo w archiwum mają seriale amerykańkie, które przecież trzeba wyświetlić żeby prawa nie przepadły :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy spada skoro Czwórka i TV Puls je nadal nadają. Do tego czwórka przesunęła jedną telenowelę z godz.16 na godz.19.

Jako stacje niszowe muszą jakoś zapchać pasma, w których konkurowanie z innymi stacjami nie ma sensu. Dla przykładu wydawanie kasy na konkurencję o godz. 19:00 nie ma czasu bo najważniejszą widownię zabierają "Fakty", a nawet głupia "Wieczorynka".

 

A jak znam tvn to pewnie po wakachach znowu wrócą do emisji latynoamerykańkich seriali o godz.15. Teraz mamy wakacje także zrobili sobie przerwę bo w archiwum mają seriale amerykańkie, które przecież trzeba wyświetlić żeby prawa nie przepadły :twisted:

Wydaje mi się, że telenowel w TVN nie mamy od dobrych kilku miesięcy, włącznie z ostatnim sezonem nowości w telewizji (czyt. wiosną). Jak wół widać także, że i TVN Siedem rezygnuje z tego typu tasiemców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...