Skocz do zawartości

Filmy - jakie warto obejrzeć?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

argo-poster.jpg

 

ARGO. Świeżo po seansie. Perełka i jak dotąd, obok SKYFALL, produkcja roku. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Historia tajnej operacji ratowania sześciu amerykańskich zakładników porwanych w Teheranie w 1979 roku. Fantastyczny scenariusz, świetny aktorsko i reżysersko. Ogromna dawka napięcia spinającego całą historię. Za oceanem jest już b. głośno o tym filmie, nominacje do Oscara zdają się przesądzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak a propos niedawnej wizyty Davida Lynch'a w Polsce polecam coś, co można uznać za klasykę, serial Twin Peaks oraz prequel do niego - film Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną. A

okazja dla tych, którzy serial dobrze znają aby przypomnieć sobie czasy w których wieczór bez Twin Peaks był wieczorem straconym. Wiem, że może temat niezbyt odpowiedni na takie zapytania ale może pamięta ktoś, kiedy ostatnio TP gościł na antenie jakiejś polskiej stacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Również uwielbiam Lyncha. Lata temu wpadliśmy na niego przed kinem studyjnym w Krakowie jak cmokał fajki :smile:

 

Fajne podsumowanie '12. Dziwny rok - masa rozczarowań, ale i kilka niesamowitych produkcji.

 

[flash=600,300]

[flash=600,300]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowe 60 minut jest nudne, potem na szczęście akcja nabiera rozpędu.

Dobre :D Początkowe 60 minut a pozostałe 30 pewnie się rozkręca :mrgreen: Ja już po 6 minutach nudy mam dość oglądania. Dla mnie film musi chwycić od samego początku a nie po kilkudziesięciu minutach.

Ja czekam na Pokłosie i Mój rower. Ostatnio coś przerzuciłem się na krajowe kino :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowe 60 minut a pozostałe 30 pewnie się rozkręca

Ja czekam na Pokłosie i Mój rower. Ostatnio coś przerzuciłem się na krajowe kino :]

Tyle, że Hobbit trwa prawie 3 godziny, więc 2/3 jest dobre:-). Pokłosie mnie rozczarowało- ważna tematyka, ale forma filmu, jak dla mnie trudna do przyjęcia, podobnie jak Maciej Stuhr jako rolnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokłosie" jest dobrze zrealizowane, jednak mimo wszystko obraz Polaków jako społeczeństwa został w nim przedstawiony bardzo stronniczo, antysemityzm w Polsce to trudny i drażliwy temat, jednak mimo w filmie "Pokłosie" został on według Mnie przejaskrawiony, a oparcie sie reżysera a autorytecie Jana Tomasza Grossa dowodzi tylko jednemu, film idzie zgodnie z obowiązującą tendencją. Film "Hobbit" z przyjemnością na pewno obejrzę, książka jest kapitalna, więc zobaczę jak wygląda filmowa ekranizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Będzie komercyjnie i zdecydowanie pod prąd..

 

The Cabin in the Woods - Czym film nie jest? Na pewno nie będzie tym dla gatunku, czym Scream w '96. Nadmierne rozpływanie się krytyki i okrzyknięcie go jako game changer przez amerykańską prasę, uważam, było krzywdzące i zaszkodziło, zamiast pomóc. To raczej, podobnie jak wspomniany Krzyk, siarczysty policzek wymierzony temu co dzieje się od długiego czasu w gatunku horror-slasher oraz twórcom, korzystającym z klisz bez finezji. Ile razy można bowiem jechać grupą znajomych (obowiązkowo: mięśniak, mądrala, luzak, puszczalska i cnotka) na kemping do lasu, wpadając po drodze na podejrzanie wyglądającego lokalnego mieszczucha, który ostrzega „nie jedźcie tam”, itd. Znacie tę historię, ale czy na pewno? Rewelacyjna zabawa konwencją i świetne przyjęcie przez widzów na świece. W Polsce oczywiście fala krytyki.

 

Dredd 3D - Mocne, bezkompromisowe kino z mega twardzielem w roli głównej, wierne komiksowemu pierwowzorowi. Wbrew temu co mogło by się wydawać nie jest to hollywoodzki produkcyjniak, a indie movie dystrybuowany na terenie USA przez Lionsgate. No kurka wodna, obok Avengers i The Raid: Redemption, to dla mnie najlepsza produkcja '12 z gatunku czysta-rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...