Skocz do zawartości

Filmy - jakie warto obejrzeć?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Ja natomiast polecam najnowszą komedię Juliusza Machulskiego pt. ''AmbaSSada'' z Robertem Więckiewiczem w roli Hitlera i Nergalem w roli Ribbentropa.

Słyszałam że słabe to, ale o gustach się nie dyskutuję, poza tym ja tego nie widziałam. Może się skuszę jak nie będę miała co robić w weekend. Za to mogę polecić inny polski film - Chce się żyć. Dobre polskie kino, co rzadko się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się żyć. Dobre polskie kino, co rzadko się zdarza.
No, teraz trudno trafić na jakiś dobry polski film. Według mnie najlepsze polskie filmy kręcono w latach 50-tych, 60-tych i 70-tych. W żadnym wypadku nie myślę o ,,Samych swoich", czy ,,Jak rozpętałem II wojnę światową".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić "Życie Adeli - Rozdział 1 i 2". Trochę przydługi film (generalnie w ogóle nie lubię takich dwugodzinnych i dłuższych), ale naprawdę warto. Być może ja tak na niego patrzę, bo i tematyka jest mi bliska no i Sartre to mój ulubiony filozof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja natomiast polecam najnowszą komedię Juliusza Machulskiego pt. ''AmbaSSada'' z Robertem Więckiewiczem w roli Hitlera i Nergalem w roli Ribbentropa.

Film mimo, że jest w reżyserii Juliusza Machulskiego jest bardzo słaby i na pewno nie jest warty polecenia to już książka pod tym samym tytułem jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Bernard i Doris" - wczoraj oglądałem w Cinemax.

Jeśli ktoś nie oglądał, polecam z całego serca. Bardzo ciekawa i nie taka znowu lekka historia przyjaźni dwojga ludzi, z zupełnie innych światów. Przyjaźni ciężkiej i wymagającej ale też prawdziwej i w przypadku "naszych" bohaterów jedynej. Nie przesadzę jeśli dodam jeszcze, że Susan i Ralph kolejny raz potwierdzają sowją klasę i kunszt aktorki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo święta. Co warto oglądnąć o polskim zabarwieniu świątecznym?

,,Sabina" [1998]

,,Wesołych świąt" [1977]

,,Hania" [2007]

,,Bar na dworcu w Koluszkach" [1989]

,,Noc Świętego Mikołaja" [2000]

,,Gdzie jesteś Święty Mikołaju?" [1996]

,,Wigilia w lesie" [1996]

,,Listy do M." [2011]

,,Szczęśliwego Nowego Roku" [1975]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sentence

Jeszcze spośród polskich filmów świątecznych jest zapomniany przez telewizję ''1968: Szczęśliwego Nowego Roku'' (reż. Jacek Bromski) z K. Kolbergerem i ''Szczęśliwego Nowego Jorku'' (reż. Janusz Zaorski).

 

A film ''Szczęśliwego Nowego Roku'' jest radziecki, a nie polski mimo iż w nim zagrała Barbara Brylska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...