Skocz do zawartości

Nowości HD na Cyfrze


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd takie wiadomości że Puchar Polski w HD . Przecież N Sport nie robił jeszcze transmisji w HD tylko kupował gotowy produkt. Ciekawe czy mają wóz transmisyjny do produkcji HD. A z tym oświetleniem to prawda tylko 3 stadiony spełniają wymogi reszta to transmisje za dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy tzw. HD stosowane w Cyfrze to rodzielczość 1280x720p czyli trochę lepsza niż 720x576 (standard) czy też FullHD czyli 1920x1080i ? Zauważyłem że sprzęt typu FullHD kosztuje od 6000 zł w górę a dobra plazma do FullHd to wydatek ponad 10000 zł. Z zatem czy warto się bawić w tzw pseudo HD (1280x720) dla kilku kanałów TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie wiadomości że Puchar Polski w HD . Przecież N Sport nie robił jeszcze transmisji w HD tylko kupował gotowy produkt. Ciekawe czy mają wóz transmisyjny do produkcji HD. A z tym oświetleniem to prawda tylko 3 stadiony spełniają wymogi reszta to transmisje za dnia.
Witam

Jeżeli chodzi o rozgrywki Ligi Mistrzów w tym tygodniu - wszystkie prezentowane przez n mecze dostępne będą w jakości SD.

Wynika to z tego, że żaden mecz w bieżącej kolejce nie będzie realizowany w technologii HD. Telewizja n nie jest producentem, a jedynie odbiorcą sygnału.

Użytkownicy, którzy posiadali już pakiet sportowy w zeszłym roku pamiętają zapewne, iż w ostatniej kolejce 2006 roku LM pokazywaliśmy 3 mecze w jakości HD (2 na żywo i 1 retransmitowany). Tak więc czekamy na więcej relacji w HD z Ligi Mistrzów.

 

PS

Relacje z Pucharu Polski w piłce nożnej są produkowane przez n. Wszystkie mecze, które zobaczycie Państwo na antenie nsportu będą dostępne w jakości HD. Pierwsze spotkania 1/4 finału już od 13 marca 2007 na antenie nsport.

 

Pozdrawiam

tomek_n 2007/02/19

nhdtv.pl

Dokładnie z tego źródła.

 

Mam pytanie czy tzw. HD stosowane w Cyfrze to rodzielczość 1280x720p czyli trochę lepsza niż 720x576 (standard) czy też FullHD czyli 1920x1080i ? Zauważyłem że sprzęt typu FullHD kosztuje od 6000 zł w górę a dobra plazma do FullHd to wydatek ponad 10000 zł. Z zatem czy warto się bawić w tzw pseudo HD (1280x720) dla kilku kanałów TV ?

]

1280x720 to nie żadne pseudo HD tylko jeden z prawdziwych trybów HDTV. Mogę się założyć, że oglądając kanał HD na 2 telewizorach 37 cali, z których jeden ma rozdzielczość 720p a drugi 1080p, będziesz miał problem z określeniem gdzie jest lepszy obraz. FULLHD to tylko do dużych ekranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będzie problemu z rożróżnieniem rodzielczości tak jak to jest na monitorach komputerowych, ktore ju dawno mają tryby lepsze od trybu 1280x720. Ostatnio widziałem na plaźmie obraz z odtwarzacza z niebieskim laserem w trybie FullHD 1920x1080p i to jest dopiero prawdziwe HD. 720 lini to dla mnie pseudo HD ograniczone możliwościami nadajników satelitarnych. Napewno 720 lini jest lepsze niż 576 lini ale taki przeskok nie zwala z nóg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwaz tez ze np. w przypadku Canal+HD to musisz dodac ze 720p bo w pal to 576 to jest z interlinia wiec defakto 2 razy mniej i do tego z tego co pamietam to dana linia tez ma jakies ogranicznie, a tu masz 720 bez przeplotu i do tego panorama.... Duzo wiecej informacji jest przesylanych wiec i tak mysle ze potezna zmiana. Mowisz tez ze widzialem 1080p na plazmie tylko sie zastanawiam bo plazmy mialy przewaznie nedzne rozdzielczosci....... Chyba ze widziales to na jakiejs naprawde wypasionej plazmie to co innego.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAL nie jest nadawany przez satelitę. Jest nadawane 576 lini (myślę że rzeczywistych) z 720 punktami w lini ( tzn. powinno być nadawane ...) czyli czyli próbki obrazu skompresowane. Przeplot był stosowany w TV naziemnej analogowej tylko ze względu na ograniczenie pasma kanału przesyłowego (8 MHz). Moim zdaniem naprawdę dobre i duże plazmy do HD zaczynają się od 15 000 zł z rodzielczościami ok 2000x1080. HD to przecież standard 1080 lini. To i tak mało do w stosunku do taśmy filmowej kinowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba dodac ze niektore kanaly nie sa nadawane w pelnym PAL-u np. HBO Comedy no i do tego dosc konkretna kompresja... Nie zaglebialem sie jak to leci przez satelite ale jeden uzytkownik w problemach pisal o dziwnym zachowaniu sie karty SAT gdzie bylo widac ewidentnie interlinie na niektorych kanalach wiec nie bardzo.

 

I HD to nie jest standart 1080 linij bo to sa 2 standarty 720 lub 1080 lini.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale jeśli ktoś wymyślił "FullHD" i używa tego logo na sprzęcie to znaczy że 720 lini to HalfHD albo SemiHD ( to moje pomysły na nazwę ...). Moim zdaniem lepiej zainwestować w sprzęt FullHD niż w coś co nie wiadomo co to jest i nazywa się HDReady. Widziałem np LCD z rozdzielczością 1024x720 i nie wiem czy to jest już HD czy też jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W marcu i kwietniu abonenci Cyfry+, którzy wybrali opcję HD dla jednego Canal+ Sport HD, mogą liczyć w marcu i kwietniu na poprawę oferty w jakości HDTV. W High Definition polski Canal+ zaproponuje kilka nowych filmów, interesujące dokumenty oraz kilka transmisji z meczów Premiership.

 

Więcej: https://satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35982

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos...

Jest mowa o opłacie za opcję HD 15zł...

Dla abonentów obecnie korzystających z opcji Canal+HD ta wspomniana kwota też będzie obowiązująca...? Czy po prostu będzie pakiet Canal+HD za 10zł, i pakiet za 15zł z Canal+HD i dwoma pozostałymi kanałami...?

Któż podejmie się interpretacji? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście promocje "oferta specjalna dla abonentów Cyfry+ SHARP"

http://www.cyfraplus.com.pl/cyfraplus_286.html

 

Model: RA1E oraz RD1E

Telewizory LCD z serii RA1E oraz RD1E o rozdzielczość 1366x768 to

znakomita jakość obrazu w eleganckiej stylistyce. Telewizory z serii

RA1E o przekątnych 32 i 37 cali oraz z serii RD1E 32- i 42-calowe

gwarantują zgodność obrazu z telewizją wysokiej rozdzielczości HD

Ready. Wszystkie wymienione modele wyposażone są w szereg funkcji

m.in.: funkcję truD - niwelacja drżeń i poprawa ostrości obrazu, funkcję

"tekst na obrazie"

 

Model: XD1E

Telewizory LCD serii LC - XD1E firmy Sharp to pierwsze i na razie

jedyne telewizory LCD zbudowane z najnowocześniejszych matryc 8

generacji. W skład serii wchodzą telewizory z ekranami 37, 42, 46 i 52

- cale!!! Na tak dużych ekranach, wyposażonych w matryce o pełnej

rozdzielczości HD (1920 x 1080), można oglądać idealny obraz HDTV.

Każdy z modeli serii LC - XD1E wyposażony jest w szereg przyłączeń,

m. in.: 2 cyfrowe złącza HDMI, przyłączenie do PC, wyjścia i wejścia

audio, cyfrowy tuner DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos...

Jest mowa o opłacie za opcję HD 15zł...

Dla abonentów obecnie korzystających z opcji Canal+HD ta wspomniana kwota też będzie obowiązująca...? Czy po prostu będzie pakiet Canal+HD za 10zł, i pakiet za 15zł z Canal+HD i dwoma pozostałymi kanałami...?

Któż podejmie się interpretacji? :D

 

mysle ze 10 zł to koszt samego canal + sport HD od czerwca do momentu wprowadzenia dwóch dodatkowych kanałów HD przez cyfrę /maja to być jakieś dwa kanały i ma to nastapić latem/ po dodaniu tych kanałów, całośc opcji wynosić będzie 15 zł za trzy kanały HD,no ale może sie mylę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...