Skocz do zawartości

Transmisja EURO 2024


bogdan_mr01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Jednak te 3 kanały TVP oprócz tv sat idą też światłowodem do Play, więc jakość lepsza od tv sat.

https://licencje.tvp.pl/76844531/przewodnik-sygnalowy-tvp

W sumie to mogą mieć wszystkie kanały TVP światłowodem.

 

A czemu nie zarekomendują po prostu naziemnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na rozpiskę komentatorów dzisiejszego na EURO i się zastanawiam: kończy się 1 kolejka a pan Maciej Iwański nie komentował jeszcze żadnego meczu? Coś się stało? Ciekawe kto wpadł na pomysł, żeby na koniec 1 kolejki fazy grupowej dać 2 mecze?

 

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bułgar

Robicie zagadnienie. Wiadomo, że jeśli brak dostępu do naziemnej, kablówki, satelity, bierze się stream, gdzie będzie większe opóźnienie. Oglądam online na TVP Sport, jak działa jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kfm877 napisał(a):

Mieszkając na dużych osiedlach dowiadujesz się o bramce z krzyku sąsiadów a ty ją widzisz po minucie...

 

Dokładnie tak miałem na poprzednim Euro, teraz mam naziemną i to ja widzę o 6 sekund wcześniej niż oni.

A np. transmisja Hawk-Eye jest opóźniona między 60 a 70 sekund!

 

Transmisje online nadają się na działkę albo na plaże gdzie można sobie puścić i obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kfm877 napisał(a):
W dniu 16.06.2024 o 20:21, Mikuu napisał(a):
Tak w ogóle to naziemna TVP jest o 6 sekund szybciej niż TVP na sat. Polsat, TVN czy TTV jest dobre 10 sekund w tył w naziemnej względem sat.

Z telewizjami światłowodowymi jest jeszcze gorzej. TV Smart względem satelity opóźnienie od 30 sekund do minuty! Sprawdzane na TVP1, TVP2, TVP SPORT. Przy takich transmisjach jest to żenujące, szczególnie przy takich dużych wydarzeniach. Mieszkając na dużych osiedlach dowiadujesz się o bramce z krzyku sąsiadów a ty ją widzisz po minucie...

to ja wiem, ale pytałem o jakość obrazu, bo słyszałem, że tvp ma najlepszą jakość na IPTV niż w naziemnej. 

 

Natomiast myślę, że długo nie zobaczymy 4k w transmisjach z ME i MŚ w nodze, bo oni doskonale wiedzą, że nie ma to przełożenia na oglądalność, czyli więcej zarobią, bo koszty będą niższe. Natomiast jeżeli chodzi opóźnienie w streamach to myślę, że dożyjemy czasów gdy nie będzie to miało znaczenia. W końcu teoretycznie powinno szybciej iść przez internet niż z kosmosu gdzie opóźnienie wynosi z 500ms. 

 

Edytowane przez Daniel Waniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem, ale pytałem o jakość obrazu, bo słyszałem, że tvp ma najlepszą jakość na IPTV niż w naziemnej. 
 
Natomiast myślę, że długo nie zobaczymy 4k w transmisjach z ME i MŚ w nodze, bo oni doskonale wiedzą, że nie ma to przełożenia na oglądalność, czyli więcej zarobią, bo koszty będą niższe. Natomiast jeżeli chodzi opóźnienie w streamach to myślę, że dożyjemy czasów gdy nie będzie to miało znaczenia. W końcu teoretycznie powinno szybciej iść przez internet niż z kosmosu gdzie opóźnienie wynosi z 500ms. 
 

i dlatego przez ostatnie 10 lat robili kanały TVP 4K i C+4K specjalnie na Mistrzostwa?
przecież to sprzedawało abonamenty, telewizory, reklamy

zaraz bedzie Olimpiada i produkcja na bank bedzie w 4K, potem FIFA itd.

Jedynie Copa America w 720p na oszalamiajacych kanalach viaplay...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bułgar
1 hour ago, Daniel Waniewski said:

jeżeli chodzi opóźnienie w streamach to myślę, że dożyjemy czasów gdy nie będzie to miało znaczenia. W końcu teoretycznie powinno szybciej iść przez internet niż z kosmosu gdzie opóźnienie wynosi z 500ms. 

Z kosmosu pół sekundy i szybciej przez Internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bułgar napisał(a):

Z kosmosu pół sekundy i szybciej przez Internet?

W grach po światłowodzie mam opóźnienie do serwera w Niemczech w granicach 30 milisekund. Oczywiście pakiety danych wynoszą np. 100 kilobajtów na sekundów, a nie np. 2-4 megabajty na sekundę jak w przypadku kanałów 4k z dobrym bitratem. Gdyby stworzyć odpowiednio wydolne serwery to na pewno opóźnienie IPTV byłoby mniejsze niż satki. Jednak nikomu to się opłaca, bo najwyżej raz na 2-4 lata ktoś się pożali, że sąsiedzi poinformowali go o bramce, którą on zobaczył 20-40 sekund później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.06.2024 o 06:02, kfm877 napisał(a):

Z telewizjami światłowodowymi jest jeszcze gorzej.

Ale jaką technologię ma TV Smart od Vectry, jest to zwykły streaming, czy IPTV ciągnięte z punktu wymiany ruchu EPIX? Widziałem to drugie w użyciu, bramka na ekranie jest podobnie do flashscore.

 

Jak to pierwsze, to nie porównujmy gruszek do śliwek.

 

Cytat

Gdyby stworzyć odpowiednio wydolne serwery to na pewno opóźnienie IPTV byłoby mniejsze niż satki. 

https://www.epix.net.pl oczywiście, że coś takiego istnieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywam obecnie w Ameryce Środkowej. Czy ktoś to transmituje tutaj live? Powtórki owszem i są na ESPN-ach ale to nie to. Jutro o 10 -czytaj 18 polskiego czasu - chętnie coś obejrzę live. Mam tu platformę Sky ale jedynie Copa America transmitują live...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, markar napisał(a):
Przebywam obecnie w Ameryce Środkowej. Czy ktoś to transmituje tutaj live? Powtórki owszem i są na ESPN-ach ale to nie to. 


https://www.uefa.com/euro2024/news/028c-1aac3485461c-41747e62ee85-1000--where-to-watch-uefa-euro-2024-tv-broadcast-partners-live-st/

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...