Skocz do zawartości

CANAL+ Extra 1-7


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Piotr-Piła napisał(a):

Kanały Canal+ Extra zostały dodane do sieci Promax. Tak więc 3 największe lokalne sieci kablowe w Wielkopolsce (INEA,Asta-Net, Promax) mają w ofercie nowe kanały od Canal+ z liga mistrzów.

 

Reszta kraju nie ma takich luksusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisałam w artykule na satkurier.pl wypowiedź @michael112, w której dokonał fachowego porównania, jak było, a jak jest z transmisjami Ligi Mistrzów w Polsce - jeszcze raz dziękuję za zgodę.

 

https://satkurier.pl/news/239176/liga-mistrzow-w-canal-vs-polsat-box.html

 

Gdybyście wypatrzyli jakieś błędy czy nieścisłości, to dajcie znać.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że przez te wszystkie lata posuchy pod względem realizacyjnym C+ w ogóle się nie rozwinął, to jeszcze zapomniał jak się robi telewizję. To jest wszystko tak mdłe, miałkie i nijakie, że zastanawiam się czy w ogóle nie przestać oglądać tych rozgrywek. Ewentualnie oglądać jedynie od ćwierćfinałów.

 

Studio nie wiem na kim może zrobić wrażenie. Może na ludziach, którzy ostatnie 25 lat spędzili w jaskini. Mogło się wydawać, że wypracowaliśmy już jakieś standardy i chcemy z każdym rokiem iść wyżej. Jak to teraz porównać np. do dzisiejszej TVP w czasie mistrzostw. Za pewne w ich mniemaniu ta oprawa ma charakter ekspercki. Dla mnie jest ona szalenie prowincjonalna i nie dość profesjonalna. Wolałbym, żeby puścili jeden do jednego to, co pokazują w Anglii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, nawet w Stanach Zjednoczonych czy Argentynie. Może nic bym nie rozumiał, ale miałbym chociaż wrażenie, że jestem w centrum europejskiej czy światowej piłki.

 

Dźwięk 2.0 z bardzo zdławionymi trybunami. Próbowałem jakoś ustawić kino domowe, ale nie mam już dłużej na to siły i ochoty. Przed Polsatem dźwięk był w 5.1, 15-20 lat temu także nie było z tym problemu. Dzisiaj mamy jakiś złośliwy regres technologiczny. Za chwilę będziemy przechodzić z HD do SD, bo ktoś obliczy, że ludzie i tak wykupią abonament. Okropne.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kiedyś w kanale Nsport na tamte czasy była genialna jakość i dźwięku 5.1 a to było jakieś 20 lat temu... Teraz wyłączają c+4k żeby "włączyć LM". Chyba czas pogodzić się z tym że pojemności na sat są ograniczone i przejść z jakościowymi treściami w pełni do internetu. Tam to odbiorca dostosowuje jakość do parametrów własnego sprzętu i łącza, a ceny  abonamentu sat już teraz są podobne do tych z OTT czy IPTV. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobrych transmisji sportowych realizowanych w internecie jest mało, bo wszyscy nota bene podążają ścieżką przetartą przez serwisy filmowe czyli tną jakość. Dopóki nie będzie spadku oraz odwrotu klientów nic dobrego się nie zadzieje i nie zmieni.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo większość osób nie zauważa tej zmiany jakości na gorsze. My tu się możemy produkować ale prawda jest taka, że nie jesteśmy wystarczająco wymagający jako konsumenci i nadawcy to wykorzystują. U nas na pierwszym miejscu jest cena a potem długo, długo nic. Z resztą nawet tu na forum to doskonale widać.

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, WebMat said:

Dźwięk 2.0 z bardzo zdławionymi trybunami. Próbowałem jakoś ustawić kino domowe, ale nie mam już dłużej na to siły i ochoty. Przed Polsatem dźwięk był w 5.1, 15-20 lat temu także nie było z tym problemu. Dzisiaj mamy jakiś złośliwy regres technologiczny. Za chwilę będziemy przechodzić z HD do SD, bo ktoś obliczy, że ludzie i tak wykupią abonament. Okropne.

Dźwięk 5.1 to standard dobrze znany z zamierzchłego DVD. Powrót do stereo to faktycznie regres, zresztą nie tylko w CANAL+ jest z tym problem.

8 minutes ago, mrozio11 said:

Bo większość osób nie zauważa tej zmiany jakości na gorsze. 

Skąd wiesz, że nie zauważa. Problem w tym, że wyboru nie ma jeśli chodzi o sport, kwestia praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czytać dyskusje w internecie w innych miejscach niż to forum. Wiele osób by było zdziwionych, jak sporo ludzi chwali sobie Viaplay i żałuje, że opuszcza nasz rynek. Mają dużo transmisji, są dostępni na wielu urządzeniach, cena przy dzieleniu abonamentu na dwie osoby jest akceptowalna i to wystarcza. 

No ale czego oczekiwać, niektórzy tygodniami walczą jak lwy, żeby mieć abonament w C+ 5 zł taniej przy przedłużaniu umowy, wystarczy wejść do odpowiedniego tematu na tym forum. I nie zrozumcie mnie źle, nie ma w tym nic złego ale potem nie ma się co dziwić, że we Francji ten sam operator daje mecze w 4K a u nas ten kanał na czas meczów wyłącza.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, mrozio11 said:

Wystarczy czytać dyskusje w internecie w innych miejscach niż to forum. Wiele osób by było zdziwionych, jak sporo ludzi chwali sobie Viaplay i żałuje, że opuszcza nasz rynek. Mają dużo transmisji, są dostępni na wielu urządzeniach, cena przy dzieleniu abonamentu na dwie osoby jest akceptowalna i to wystarcza. 

Rozglądam się po znajomych i nikt za VP nie płacze. W necie to chyba głównie trolle są zadowolone i nadają, zresztą nieliczne. Albo tacy co mają od operatora za 10 zł. Chyba nie ma takiej drugiej niedorobionej platformy, która nie umie nawet ogarnąć geolokalizacji i stabilnej transmisji dla wszystkich klientów. Fakt, że CANAL+ ma za uszami, ale przynajmniej udaje mi się oglądać mecze od A do Z, a nie zastanawiać, czy i co tym razem nawali jak w VP często mnie się trafiało.

1 hour ago, mrozio11 said:

No ale czego oczekiwać, niektórzy tygodniami walczą jak lwy, żeby mieć abonament w C+ 5 zł taniej przy przedłużaniu umowy, wystarczy wejść do odpowiedniego tematu na tym forum. I nie zrozumcie mnie źle, nie ma w tym nic złego ale potem nie ma się co dziwić, że we Francji ten sam operator daje mecze w 4K a u nas ten kanał na czas meczów wyłącza.

Zawsze są takie osoby co walczą o każdą złotówkę, ale z drugiej strony są osoby płacące wyższe stawki. Z 4K też różnie bywa, jak mają dawać upscale to wolę stabilne HD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Biała_vanna napisał(a):

Zawsze są takie osoby co walczą o każdą złotówkę, ale z drugiej strony są osoby płacące wyższe stawki. Z 4K też różnie bywa, jak mają dawać upscale to wolę stabilne HD.

 

 

Wystarczy, że zrobią transmisję 1080p w HDR (UEFA taki produkuje przynajmniej dla jednego meczu w każdej kolejce). Nie potrzeba nic upskalować. Taki sygnał jest duuuużo lepszy od nawet bardzo dobrego 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ale wy mówicie,że jakość jest ok. No nie jest. Słuchajcie to jest regres względem Polsatu. Względem Polsatu!  Dodam, że oglądałem mecze na Canal+360 i ten obraz no jest za mgłą, rozmyty. A wiecie najprawdopodobniej dlaczego? Bo dostępny sygnał to 1080p. A produkcja C+ cały czas jest w 1080i. Mamy więc do czynienia z downscale. Nawet po skrótach w TVP było widać ten problem. Czas już na przejście przynajmniej na 1080p ( mówię o całej produkcji a nie tylko sztucznie ustawionej jak to ma miejsce w TVP w naziemnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Nasir said:

upscal z 1080p w HDR - dużo lepsza jakość nawet od tej polsatowskiej 

Jak 4K to natywne, 1080p w HDR to jest zazwyczaj drugi wybór w takim profilu. 

 

20 hours ago, mara68 said:

Francuzi na swoim kanale 4K dają taki przekaz. Tylko ten dopisek UHD może wprowadzać w błąd... bo jest to jednak upscal z HD.

3c135a23c3247.jpg

c276b17e3608b.jpg

bb3d455d797bb.jpg

Z czego te skriny? Konkretnie, jak z legalnej apki takie uzyskać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...