Skocz do zawartości

Familijny F300


maxi76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wymieniłem stary dekoder na nowy i dostałem wspomniany wyżej F300 model Familiojny. Dzisiaj wracam do domu i DEKODER ZABLOKOWANY Błąd04 mi wyskakuje, a 3 dni działał bez zarzutów. WIecie co z tym fantem mam zrobic ?

Dzwnonic do nich do Biura Obsługi czy ktoś poradził sobie z tym problemem ?

Bo zapewne tam babka będzie gadała mi głupoty a i tak nic nie poradzi... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musisz posiadać zestaw antenowy do odbioru sygnału z kilku satelit.

W F300 wejdź w Ustawienia anteny.W ustawieniach anteny można włączyć lub wyłączyć zasilanie LNB, ustawić port dla sterowania DiSEqC dla danego satelity, wybrać typ konwertera,a także zaprogramować satelitę (wybrać nazwę), z którego będziesz odbierał kanały itp.

Konfiguracja, Instalacja => po skonfigurowaniu innego satelity w Ustawienia Anteny (sprawdź czy odbierasz sygnał z tego satelity). Następnie przejdź do Ręczne wyszukiwanie kanałów lub Automatyczne wyszukiwanie kanałów wybierz satelitę i uruchom skanowanie.

Dla poprawnej konfiguracji musisz wiedzieć na którym porcie DiSEqC jest podłączony konwerter obsługujący satelitę z którego chcesz odbierać sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa. EPG zczelo fiksowac. jak zwykle chcialem wprowadzic dekoder w gleboki stadby bo to zawsze pomagalo i epg wracalo. dzisiaj stalo sie cos dziwnego. gleboki standby sie nie wlaczyl ale przestal dzialac wyswietlacz - nie ma ani godziny ani nr kanalu. wchodzilem w ustawienia systemowe gdzie regulowalo sie natezenie swiecenia wyswietlacza i kolejne zdziwienie - w ogole zginely opcje dotyczace regulacji wyswietlacza... dekoder dziala poprawnie - sa wszystkie kanaly, epg dziala o co tu chodzi?? wylaczalem dekoder z pradu, przywracalem ustawienia fabryczne i nic, wyswietlacz nie dziala.... wie ktos moze co sie porobilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym raczej będzie problem, bo w dekoderach "Made by CP Technology" nie można układać listy jak się tylko chce. Napewno nie do ruszenia są kanały z pozycji 1 do 200 którejś tam... Dopiero kanały powyżej pozycji 2xx, a więc te które sam sobie wyszukasz można układać do woli, jak się tylko chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa. EPG zczelo fiksowac. jak zwykle chcialem wprowadzic dekoder w gleboki stadby bo to zawsze pomagalo i epg wracalo. dzisiaj stalo sie cos dziwnego. gleboki standby sie nie wlaczyl ale przestal dzialac wyswietlacz - nie ma ani godziny ani nr kanalu. wchodzilem w ustawienia systemowe gdzie regulowalo sie natezenie swiecenia wyswietlacza i kolejne zdziwienie - w ogole zginely opcje dotyczace regulacji wyswietlacza... dekoder dziala poprawnie - sa wszystkie kanaly, epg dziala o co tu chodzi?? wylaczalem dekoder z pradu, przywracalem ustawienia fabryczne i nic, wyswietlacz nie dziala.... wie ktos moze co sie porobilo?

dzisiaj zrobilo mi sie to samo co robic co robic :roll::roll::roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem kolejna ciekawa rzecz. jak dzialal wyswietlacz to pilat dzial tylko wtedy jak byl skierowany na dekoder - nie bylo mowy o odbiciu sygnalu od sciany czy ood podlogi. a teraz gdy wyswietlacz nie dziala to pilota moge kierowac gdzie tylko chce a i tak dziala. czary normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś ten f300 a w zasadzie 2 sztuki. Podłączyłem antenę , konwerter na dwa kable każdy do jednego dekodera. W pierwszym znalazł sygnał, wyszukał programy i wszystko chodzi a drugi nie chce odpalić cały czas pokazuje ze nie ma sygnału i nic nie znajduje zadnych programów a chyba powinien bo to z tej samej anteny . W czym może być problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety, ponownie.

Niestety, bo znowu pojawił się problem, w zasadzie nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale wydaje mi się że tak.

 

Otóż posiadam dekoder Familijny F300 podłączony eurozłączem do LG 32"LG3000.

I przy jaśniejszych obrazach, szczególnie białych i szczególnie wieczorem, pojawia się uciążliwe buczenie.

Miałem kiedyś podobny problem i wówczas wymiana kabla pomogła. Teraz jednak podłączyłem chyba z pięć różnych kabli, jakie miałem w domu, i na wszystkich problem istnieje.

 

Podejrzewam dekoder, ponieważ po przejściu na sygnał z anteny buczenie owszem, pojawia się, ale zdecydowanie mniej uciążliwe.

Zmieniłem też odrobinę podświetlenie w TV, i lekką poprawę widać, ale na pewno nie zadowalającą.

 

Jakieś porady, co robić?

W czym może leżeć przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wymieniłeś z 5 różnych kabli nie oznacza że są one dobrej jakości. Prawda jest taka że kabel do tego tunera musi być jak najgrubszy z ekranowaniem i aby nie był za długi (oryginalny to jest wielkie G....). Kolejna podpowiedź to taka aby w tunerze poziom głośności był na max a sterować tylko pilotem od tv. Miałem kilkanaście takich przypadków i obyło się bez wymiany. Po prostu jedne tv reagują mniej a inne więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli buczenie przy odbiorze naziemnej anteny również jest, to nie jest to wina dekodera sat tylko tv.

Zawsze możesz wymienić dekoder w APS o ile rzeczywiście posiadasz dobrej jakości kable scart.

Tylko że przy naziemnej jest to niemal niezauważalne. I gdyby było tylko takie, to nie zawracał bym ani sobie, ani nikomu czterech liter.

 

Kabel?

Hmm.. no niby mogę kupić nowy, ale jakieś pół roku temu był wymieniany z racji podobnych problemów z Echostarem.

Wtedy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...