Skocz do zawartości

DVB-T z Chorągwicy


MaclawPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Nie zauważyłem wcześniej, ale dzisiaj po ponownym przeskanowaniu pasma w MUX-8 w Krakowie 191,5 MHz są kanały prawdopodobnie w hbbtv opisane jako:

 

LCN:

 

92: eSZKOLA DOMOWE PRZEDSZKOLE

93: Telewizja Naziemna

94: TVP Kultura 2

 

Jeżeli ktoś już o tym napisał, proszę o wykasowanie wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Cześć,może ktoś coś doradzi.Od 3 tygodni korzystam z anteny zbiorczej w bloku.Niestety każdego dnia znikają mi programy z MUX 3,przeważnie w godzinach wieczornych i nie mam ich do rana do godziny 8-9.Jak sprawdzam poziom sygnału,to na ułamek sekundy pokazuje duzą moc i spada do 0.

Pogoda nie ma znaczenia,czy jest wiatr czy nie ma,to  prawie codziennie tak się dzieje (wczoraj jak na złość w drugiej połowie meczu)

Co zrobiłem dotychczas,pobrałem nową listę kanałów,zadzwoniłem do spółdzielni-z ich strony nie ma usterki.Odległość od nadajnika 8 km,moc 10.

Czy można coś więcej zrobić? czy pozostaje kupno anteny?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, orlenek napisał:

Od 3 tygodni korzystam z anteny zbiorczej w bloku. Niestety każdego dnia znikają mi programy z MUX 3 ... zadzwoniłem do spółdzielni-z ich strony nie ma usterki.

Na którym kanale - 22 (wersja krakowska) czy na 47 (wersja kielecka)? Zorientuj się czy podobnie jest u sąsiadów.

2 godziny temu, orlenek napisał:

Jak sprawdzam poziom sygnału,to na ułamek sekundy pokazuje duzą moc i spada do 0

Do "0' spada siła czy jakość sygnału? Jakim przewodem podłączony odbiornik do gniazda RTV?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie problemem,wersja krakowska 22.Co do sąsiadów,to na razie mało kogo znam.Zapytałem  jednego sąsiada to on korzysta z kablówki,więc nie mógł mi nic powiedzieć.

Natomiast co do 3 pytania to przeważnie spada sygnał do 0 i na chwilę podnosi się na 56,ale nie ma wtedy obrazu.

Przewód którym jest podłączony tv,to jest to kabel antenowy(bolec i dziurka) długość 3 metry,a używam jakieś 80 cm,reszta jest zwinięta za telewizorem,ale to chyba nie ma wpływu na znikające  programy? czy kupić krótszy kabel?

 

Teraz np na tvp sport są zakłócenia i jakość jest 0 a sygnał 56 spada na 0 i obraz jest z pikselami.

Edytowane przez orlenek
obraz tvp sport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o markę kabla koncentrycznego. Jak wygląda kabel koncenteyczny wiemy, ale kable są różnej jakości.

 

Jeśli możesz zmierz jego średnicę, a jeszcze lepiej odczytaj typ kabla i producenta - markowe kable mają co kawałek takie informacje na osłonie. 

 

Czy to nowe budownictwo? 

Jak wygląda gniazdo anteny zbiorczej do której podłączony jest kabel? Czy podobne do tego? 

r62110+.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,to jest takie gniazdko jak na zdjęciu.Budownictwo jest stare(wieżowiec z lat 70-80)

Kabel jest niemieckiej firmy,kupiony w markecie za 15 zł.Wczoraj sprawdziłem ten kabel na całej długości,nie poprawiło to obrazu.W ciągu dnia zawsze mam wszystkie programy,a dopiero wieczorem są problemy z tvp.

Czy antena pokojowa to dobry pomysł gdy do nadajnika jest 8 km,będzie dobra jakość? zewnętrznej anteny nie mogę założyć,a kablówki nie chcę bo nie wiem czy rok tu pomieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zgłoś problemy z odbiorem do zarządcy budynku. 

Podpytaj sąsiadów którzy z tej instalacji korzystają. 

 

Nie jest wykluczone jeśli to stary budynek, że wykorzystywane są marnej jakości kable w ścianach po analagu, które mają duże straty sygnału. 

Męcz spółdzielnię, lub wspólnotę. Zapewne płacisz za tą instalację w czynszu co miesiąc, masz prawo wymagać. 

Na marginesie na jakiej podstawie spółdzielnia twierdzi że z ich strony usterki nie ma? 

Byli u Ciebie i zrobili pomiary? 

Spółdzielnia dba o całość instalacji do Twojego gniazdka w mieszkaniu włącznie. Zaproś ich do domu, niech przyniosą swój kabel i wykonają pomiar sygnału. Nie daj się zbyć :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,mam jeszcze jedno pytanie w związku z moim problemem ( nadal codziennie wieczorem znikają mi kanały z MUX3 )

Zauważyłem,że MUX 3 jest w SIEĆ NW 04 MAL,natomiast inne muxy które dobrze mi odbierają,są w EMITEL.

I tu moje pytanie czy mogę wyszukać MUX 3 tak żeby był w emitel tak jak inne muxy? (korzystam z anteny zbiorczej w bloku) Dotychczas wyszukiwałem kanaly automatycznie,może ręcznie da się wyszukać? z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, orlenek napisał:

Zauważyłem,że MUX 3 jest w SIEĆ NW 04 MAL,natomiast inne muxy które dobrze mi odbierają,są w EMITEL.

I tu moje pytanie czy mogę wyszukać MUX 3 tak żeby był w emitel tak jak inne muxy?

Nie da się. Mux-3 tak jest właśnie nadawany i taką ma identyfikację regionalną. W woj. śląskim ma np. NW 06 SLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeżeli wierzyć informacjom z tej strony emisja MUX3 dla Świętokrzyskiego z "Chorągwicy" zostanie wyłączona na rzecz mniejszych doświetleń: https://dvbt2wpolsce.pl/harmonogram/przejscie-na-dvb-t2-etap-iii

W sumie szkoda bo była możliwość innej wersji TVP3 niż Kraków chociażby w moich okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te informacje, gdyż w wykazie pozwoleń dostępnych na stronie UKE pozwolenie na nadawanie na K47 z Chorągwicy jest ważnie do  2023-06-17

Lp.       Status           Ważny  od       Ważny do                         Wnioskodawca             Nazwa multipleksu          Kanał/blok częstotliwościowy         Szerokość kanału [MHz]         Nazwa stacji

352      Pozwolenie   2013-06-17     2023-06-17       Telewizja Polska S.A.    MUX3                               47                                                       8                                               KRAKÓW / Chorągwica

https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radiowe/wykaz-pozwolen-radiowych-tresci/stacje-telewizyjne,5.html

 

Domyślam się że brak nadajnika na stronach Emitel był tu źródłem informacji.

https://emitel.pl/refarming/harmonogram-przelaczen/#etap3

Tylko pytanie czy w tabeli którą podaje Emitel jest OK, czy może wkradł się błąd.

Mamy sprzeczne dane, zatem stwierdzenie "Koniec emisji" jest nieco na wyrost IMO. Trzeba poczekać na przełączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W harmonogramie przełączeń Emitel-a, w III etapie nie ma k.47 z Krakowa. Ponadto nie ma go wśród częstotliwości DVB-T2 skoordynowanych dla Chorągwicy.

Pozwolenie jest z 2013 r. Prawdopodobnie w zestawie nowych pozwoleń będzie uchylone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiąc głębiej, zauważyłem że na stronie Emitel nie ma w wykazie nadajnika, uzupełniłem wyżej w poście.

Możliwe że jest tak jak mówisz, ale ten przykład pokazuje jak te informacje są wzajemnie sprzeczne.

Wykaz UKE jest zaktualizowany 2022-04-22 i powinien już taką korektę posiadać jeśli to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wykazie nie ma jeszcze wielu pozwoleń zgodnie z którymi nadajniki mają nadawać od 23 maja. Np. Chorągwica ma pozwolenia DVB-T2 tylko dla mux-1 i mux-2.

Mało tego. Z wykazu wynika, że eksperymentalna emisja na k.27 odbywa się z Chorągwicy nielegalnie, bo nie ma dla niej pozwolenia. :lol2:

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i „Chorągwica" już z DVB-T2 HEVC gdzie łącznie odliczając śmieci i duble powinno byc 31 stacji. Nie wiem tylko czy z pełną mocą bo na nie wszystkich multipleksach można dostrzec 100% siły sygnału. Dodatkowo na niektórych dekoderach są problemy z wczytywaniem nazw stacji na MUX6. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziadek ma problem. Odbieral wszystkie MUXy wczesniej na antenie pokojowej ze wzmacniaczem (antena marketowa). Teraz to w tym miejscu ma tylko MUX z DVB-T, a reszty nie moze dobrze wyszukać. Polecicie jakas lepszą antene do pokoju? Na zewnetrzna nie ma szans na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...