Skocz do zawartości

DVB-T z Chorągwicy


MaclawPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

..... odbieram u siebie dwa nadajniki / Św.Krzyż i Szczawnicę / odległe o ponad 90 km z bardzo dobrą jakością ..... Skanowałem przed chwilką kanał 64 / na kier . Chorągwica / , pustka , nie ma nic na kanale .... Czy Panowie już odbieracie ? Czy jeszcze brak muxa - 2 wogóle ? Proszę o ewent. komentarz ... Dzięki.

P.S. Na stronie Emitela / po korektach w dniu dzisiejszym / wejście muxa-2 z Chorągwicy to 21.07.11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to antena czy tuner? bo tak: ja w TV LCD takim nowoczesnym mam 21-69 a mam tez tuner taki do starego tv zewnętrzny zwyczajny i tam jest do 21-61 tyle ze ani na 1 ani na 2 nie lapie mux2 , a powinno przynajmniej na tym tunerze co jest wbudowany w tv lcd, łapie mi święty krzyż łapie mi Tarnów a nawet mux z wisły a nie chce Chorągwicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odbioru w niektórych miejscach spowodowany jest nadawaniem na wysokiej częstotolwości. Fale o wyższych częstotliwościach mają większe trudności z dostaniem się w niektóre miejsca. Taki jest niestety urok nadawania na wysokich kanałach, ale jest to jedyne wyjście do czasu wyłączenia telewizji analogowej.

 

Po 2013 roku, MUX2 z Chorągwicy ma pójść na tym samym kanale co Tarnów, a MUX3 zamiast miejskiego nadajnika na kanale 48 zostanie przeniesiony na 50 również z pokryciem Kraków-Tarnów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... nie wiem ale ten Mux-2 z Chorągwicy odbierają z tego co sie do tego przyznają : Kraków, Wieliczka , Myślenice , Skawina ...... Tak więc podejrzewam , że są to póki co próbne włączenia , na poziomie 10-20 % Mocy przygotowanej ... Może sie mylę , ale inni np. z Tarnowa , Dębicy , Mielca , ze Świetokrzyskiego i Śląskiego milczą , nic sie nie chwalą .... Poczekam jeszcze w spokoju . Pozdrawiam.Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... chwała Choragwicy ,że w Krakowie i dookoła niego ludzie wreszcie mają progr. w 16/9 ..... ale to przecież 63 kW , miało być i zdecydowanie dalej ... Nawet wysoka częstotl. na paśmie IV-V nie wyjasnia za wiele .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeszotary w dolinie do Chorągwicy 8.5km ,zasłonięte sporą górą odbiór bezproblemowy na starej antenie z dipola do 60 kanału do anteny dodany wzmacniacz LNA-177,antena ustawiona na Katowice a Chorągwica śmiga bez problemu.Więc nie wiem gdzie widzicie problem w słabym zasięgu,testowałem antenę do TVP1 w innym paśmie bez wzmacniacza (był słaby sygnał koło domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...