Skocz do zawartości

Dyski USB 2'5 cala działające w Opticum 9600.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung S2 320GB - nie działa - nie daje się w żaden sposób sformatować na FAT32 ani w kompie ani w tunerze.

Zrobiłem sobie 2 uniwersalne dyski 2.5" - standartowy dysk tej wielkości i obudowa zakupiona osobno ( 4WORLD) działają bez problemu.

 

Testowałem również pare dysków 3,5 cala przez uniwersalną przelotkę ATA/SATA-> USB każdy działa bez problemu.

Generalnie moje zdanie jest takie że działają wszystkie standardowe dyski podłączone przez uniwersalne przelotki a problem jest z dyskami zewnętrznymi oryginalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem dysk samsunga 500 gb S2 portable i sa problemy. Sformatowałem go fat 32 a potem jeszcze format z odbiornika. Nagrywa i odtwarza ok. ale trzeba go wpinać chwile po odpaleniu odbiornika bo inaczej odbiorniki go nie uruchomi i po prostu go nie widzi. Żeby nagrać coś w nocy muszę zostawiać włączony odbiorniki. Czyli najpierw uruchamiam tuner a potem podpinam dysk. Kupiłem hub aby zasilać dysk z zewnatrz ale to nie rozwiązało problemu. Może ktoś cos pomoże bo szkoda mi sprzedawać ten dysk.

podaje link do programiku który formatuje dyski samsunga w fat32

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... u=download

 

--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś cos pomoże bo szkoda mi sprzedawać ten dysk.

podaje link do programiku który formatuje dyski samsunga w fat32

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... u=download

 

--

 

Może spróbuj z krótszym przewodem usb, ponoć czasem pomaga. Chodzi duże straty w zasilaniu przy użyciu długich przewodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Samsung S2 320GB - nie działa - nie daje się w żaden sposób sformatować na FAT32 ani w kompie ani w tunerze.

Zrobiłem sobie 2 uniwersalne dyski 2.5" - standartowy dysk tej wielkości i obudowa zakupiona osobno ( 4WORLD) działają bez problemu.

 

Możesz podać jaką obudowę 4WORLD kupiłeś? Jest ich kilka a już kupiłem jedną, która (prawdopodobnie to wina obudowy) nie współgra z dekoderem.

 

Co się u mnie dzieje:

Mam dekoder Opticum X550, więc trochę uboższy 9600. Dysk jest widoczny, daje się przetestować jednak w momencie próby nagrywania czy włączenia timeshift nic się nie nagrywa, a dekoder się zacina (stopuje się obraz) i bez odłączenia dysku nie daje się nic włączyć/ przełączyć. Próbowałem z dodatkowym zasilaniem i nic się nie zmieniło. Dysk to 80GB Hitachi na złączu sata.

Pod komputerem i HD Playerem wszystko działa prawidłowo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsung S2 Portable 320GB 5400rpm USB 2,5cala(HXMU032DA) z nie dla idiotów za 220,00 i działa bezproblemowo. Jedyny warunek - po zrzuceniu filmów na kompa nie zmieniać formatowania. Poza tym nagrywa SD, HD. Dysk połączony przez oryginalny kabelek załączony długości ok 20 - 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
moj wd passport essential 320GB dziala bez problemow tylko ze bardzo wazne jest aby NIE mial on softwaru zwanego WD SmartWare bo wtedy dysk ma dodatkowa partycje ktorej nie mozna usunac i tuner dysku nie zobaczy

Ja mam 500 gb tylko nie wiem jak usunąć tą wirtualną partycje? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...