Jump to content
Fishburger

DVB-T Zachodniopomorskie

Recommended Posts

Więc tak, odłączyłem zasilacz przy TV, gdzie ma TV DVB-T i wyszukał bez problemu mux 8  i kanały działają, załączyłem zasilacz i działają nadal kanały, dziwne że przy załączonym zasilaczu nie wyszukiwał, ale niestety tego nie mogę powiedzieć przy tunerze Wiwa, który jest w drugim pokoju, który nie wyszukuje mux 8.

Nie sięga do tego miasta, jeśli chodzi o nadajnik w Szcz.Kołowo. Jest tylko 20kW. http://www.sat-charts.eu/nadajnik,6SzczecinKolowo.html

Skąd wiesz? Byłeś tam? Mux8 z Kołowa niby ma tylko 20 kW ale np. w Gryfinie mux8 na siatce wzmacniaczem  jest najsilniejszy zaraz po mux 2 natomiast przy zastosowaniu samego symetryzatora sygnał jest tak samo silny jak mux 2.

Jeżeli o mnie chodzi, to MUX-8 z Kołowa nie odbieram (Kamień Pomorski) pewnie dlatego, że na tej samej częstotliwości nakłada się MUX-8 z nadajnika w Grzywaczu koło Międzyzdrojów, który pewnie bez problemu bym odbierał gdybym miał antenę ustawioną na Świnoujście. Natomiast MUX-8 odbieram bez problemu z nadajnika w Sławoborzu.

Jeżeli o mnie chodzi, to MUX-8 z Kołowa nie odbieram (Kamień Pomorski) pewnie dlatego, że na tej samej częstotliwości nakłada się MUX-8 z nadajnika w Grzywaczu koło Międzyzdrojów, który pewnie bez problemu bym odbierał gdybym miał antenę ustawioną na Świnoujście. Natomiast MUX-8 odbieram bez problemu z nadajnika w Sławoborzu.

Jaką masz antenę i na jaki nadajnik skierowany? Mux 8 ze Sławoborza łapiesz przy skierowaniu anteny na Kołowo czy po prostu masz antenę skierowaną Sławoborze i wszystkie muxy łapiesz ze Sławoborza? Co do sygnału z mux 8 z Grzywacza i Kołowa to raczej nie tyle się zakłócają (bo raczej są w SFNie) co sygnały są na podobnym poziomie  i odbiornik głupieje.

Edited by mihau

Ja mam tak ustawioną antenę (siatkową), że odbieram MUX-y 1-3 z Kołowa bez MUX-8, oraz MUX-8 ze Sławoborza (MUX-y 1-3 ze Sławoborza już nie odbieram). W drugim pokoju antena UHF jest ustawiona na Sławoborze, gdzie wraz z tym nie odbiera MUX-ów z Kołowa.

@PowerTV, chcecie może coś powiedzieć o pojawieniu się Waszych kanałów w Szczecinie na kanale 39? Jakieś szczegóły techniczne? ;)
Podpowiem, lecą 3 programy - Nuta.TV, Power.TV, TVR.

Tak, to prawda. Od wczoraj działa w woj. zachodniopomorskim MUX-MWE nadawany z wieżowca PAZIM.

• Like 1

Zasięg? Kilka km pewnie😁

Jak na PAZIM, to zasięg jest od Goleniowa do Gryfina.

2 godziny temu, Frontowiec napisał:

Jak na PAZIM, to zasięg jest od Goleniowa do Gryfina.

Jeśli w Gryfinie  w górnej części miasta mux jest osiągalny na pasywnej siatce skierowanej na Kołowo ( 44 stopni różnicy w azymucie względem Pazimu) to ze wzmacniaczem raczej też jest osiągalny jeszcze w Pyrzycach, względem których różnica w azymucie między Pazimem a Kołowem jest mała.

Edited by mihau