Skocz do zawartości

DVB-T Zachodniopomorskie


Fishburger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wrzuciłem 49 kanał i poszło - Kołowo nadaje. Mieszkam w Płotach - 80 km od Sz-na. Obraz lustro stabilny i bez żadnych zakłuceń - sygnał 70%.

Być może mógłbym wyciągnąć jeszcze więcej bo nawet nie ustawiałem filtrów pasmowych we wzmacniaczu (musiałbym wejść na strych i pokręcić wzmacniaczem).

Instalacja - domek jednorodzinny - antena na UHF Triax-a, wzmacniacz WWK 861 - 5 TV włączonych do instalacji.

Jeżeli nadajnik chodzi z siłą jaką ma pracować docelowo i jej nie zmniejszą będzie chodziło. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB z Kołowa cały czas nadaje. Jedynka i dwójka i Historia jest OK ale na Kulturze i TVP INFO mam obrazy kontrolne.

Czy może wie ktoś jakie kanały bedą docelowo 27.10.2010 z Kołowa na MUX-3 ?

 

PS

 

Dziwne jest podejscie do części Koszalińskiej województwa - można powiedzieć że obecnie odstawiona całkowicie na boczny tor.

A jak się popatrzy na mapę nadajników to na tej części jest ich więcej niż na szczecińskiej, a pomimo to na żadnym z nich nie uruchamia się obecnie MUX-a 3 choćby testowo na kanale przejściowym.

Czyżby polityka :evil: albo pieniądze :?:

Nie do końca mi się chce wierzyć w zakłucenia kanałów analogowych bo można było puścić na kanale przejściowym ze zmniejszoną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadajnik w Helpterbergu:

 

Kanal 22 (482.0 MHz - UHF)

log_daserste_off.giflog_mdr_off.giflog_ndr_off.giflog_rbbbrandenburg_off.gif

Kanal 23 (490.0 MHz - UHF)

log_daserste_off.giflog_kika_off.giflog_zdf_off.giflog_zdfdoku_off.giflog_zdfinfo_off.gif

Powyższe pochodzi ze strony:http://www.dvb-t-portal.de/Regionen/index.php?region=40

 

 

dzisiaj bawiłem się w mieszkaniu anteną logarytmiczną mlog 6-60 ze wzmacniaczem podłączonej do globo hd ts1 [jak napisałem w mieszkaniu -Szczecin Pogodno] załapałem sygnał z kanału 23 i na tunerze zaprogramowały się tylko programy z tego kanału. Ale jak napisałem antena w mieszkaniu 3 piętro po drugiej stronie budynku po wschodniej stronie.

Nasz mux III w tym samym miejscu pokazał moc 70 jakość 90. Niemieckie kanały się tylko zalogowały - brak wizji i dźwięku moc 5 jakość 10.

 

Jest taka mapka pod adresem:http://www.ueberallfernsehen.de/empfangsprognose.html

 

O tak się przedstawia sytuacja dzisiaj na Pogodnie w Szczecinie na pełno-profesjonalnej instalacji antenowej :brawo: :

 

dvb_t_5.JPG

 

dvb_t_1.JPG

 

dvb_t_2.JPG

 

dvb_t_3.JPG

 

dvb_t_4.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie TVP Kultura dla dvb-t Szczecin, HotBird i Astra.

Antena już za oknem od strony wschodniej budynku.

 

Co ciekawe najsłabszy BitRate leci z transpondera TVP z Astry :lol2: , potem naziemnie a najlepszy jest z Cyfry+

 

DVB-T Szczecin Kołowo k.49

tvp_kultura6.JPG

 

DVB-S HotBird

tvp_kultura5.JPG

 

DVB-S Astra

tvp_kultura4.JPG

 

A tak przedstawia się epg:

DVB-T Szczecin Kołowo k.49

tvp_kultura1.JPG

 

DVB-S HotBird

tvp_kultura2.JPG

 

DVB-S Astra

tvp_kultura3.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie dlaczego przy mocy sygnału na kanale 49 ok.80% jakość wynosi 0%.Dodam,że na kanale 46(Jemiołów, lubuskie)moc jet słabsza ok.65% jakość ok.90%).Odbieram również następujące kanały z Niemiec k5, k7,k22, k25, k27,k33,k39, k44, k53, k56, k57, k59.Na tych kanałach przy słabszej sile jakość nigdy nie wynosi mniej niż 30%.Kabel antenowy już wymieniłem i nic to nie pomogło.Nie wiem co mam już zrobić.Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę do forumowiczów , napiszcie w jakich miastach w Zachodniopomorskim odbieracie kanały telewizji naziemnej i jaka jest moc i jakość sygnału ? . Mam tu na myśli miasta oddalone od nadajnika w sporej odległości .

Na jakich antenach jest najlepszy odbiór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej było pytanie o sygnał w Gryficach . Napiszę jak mam w Płotach 12km od Gryfic - sygnał 80% MUX 3 chodzi jak brzytwa - czasami wkradnie się jakieś zakłucenie ale obrazu nie zrywa (pojawiają się tylko pixele). Wiem że w samym Szczecinie w blokach nie mogą odebrać MUX-a 3-go, więc tym bardziej jestem zadowolony z odbioru w Płotach przy tak niskiej mocy.

Czy ktoś wie kiedy zaczynają się testy MUX 2 na Kołowie - włączenie ma być 31.12.2010 ale testy chyba zaczną wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lipa. Na kanale 34 (MUX2) telewizor coś tam szuka, ale sygnału nie ma w ogóle na obu multipleksach. Mieszkam w Koszalinie (w linii prostej 117km). Antena (ATX 91w) ustawiona w kierunku Sławoborza. Moim zdaniem lepiej próbować na Rusinowo, niestety nie mam takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pogodnie MUX-2 chodzi sygnał=80 jakość=99

oto niezbite dowody:

 

polsat.jpg

 

tvn.jpg

 

tv4.jpg

 

tvpuls.jpg

 

tvn7.jpg

 

tv6.jpg

 

tv7.jpg

 

tv8.jpg

 

 

ale w MUX-3 brak w tej chwili TVP1 i TVP2 z innych obserwacji tego MUX-3 u mnie to:

ogólnie siła sygnału spadła do 65

ale wzrosła jakość do 92

 

tvp1_b.jpg

 

tvp2_b.jpg

 

może ktoś potwierdzić czy oba kanały tvp 1i 2 działają?

 

Potwierdzono mi że działają oba kanały - moja reakcja to ponowne przeskanowanie kanału 49 i zapisanie zmian i ... jest OK kanały znalazły się na nowych pozycjach listy kanałów. Działają wszystkie [dostępne] kanały w obu MUXach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...