Skocz do zawartości

DVB-T Zachodniopomorskie


Fishburger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, odłączyłem zasilacz przy TV, gdzie ma TV DVB-T i wyszukał bez problemu mux 8  i kanały działają, załączyłem zasilacz i działają nadal kanały, dziwne że przy załączonym zasilaczu nie wyszukiwał, ale niestety tego nie mogę powiedzieć przy tunerze Wiwa, który jest w drugim pokoju, który nie wyszukuje mux 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie sięga do tego miasta, jeśli chodzi o nadajnik w Szcz.Kołowo. Jest tylko 20kW. http://www.sat-charts.eu/nadajnik,6SzczecinKolowo.html

 

Skąd wiesz? Byłeś tam? Mux8 z Kołowa niby ma tylko 20 kW ale np. w Gryfinie mux8 na siatce wzmacniaczem  jest najsilniejszy zaraz po mux 2 natomiast przy zastosowaniu samego symetryzatora sygnał jest tak samo silny jak mux 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to MUX-8 z Kołowa nie odbieram (Kamień Pomorski) pewnie dlatego, że na tej samej częstotliwości nakłada się MUX-8 z nadajnika w Grzywaczu koło Międzyzdrojów, który pewnie bez problemu bym odbierał gdybym miał antenę ustawioną na Świnoujście. Natomiast MUX-8 odbieram bez problemu z nadajnika w Sławoborzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to MUX-8 z Kołowa nie odbieram (Kamień Pomorski) pewnie dlatego, że na tej samej częstotliwości nakłada się MUX-8 z nadajnika w Grzywaczu koło Międzyzdrojów, który pewnie bez problemu bym odbierał gdybym miał antenę ustawioną na Świnoujście. Natomiast MUX-8 odbieram bez problemu z nadajnika w Sławoborzu.

Jaką masz antenę i na jaki nadajnik skierowany? Mux 8 ze Sławoborza łapiesz przy skierowaniu anteny na Kołowo czy po prostu masz antenę skierowaną Sławoborze i wszystkie muxy łapiesz ze Sławoborza? Co do sygnału z mux 8 z Grzywacza i Kołowa to raczej nie tyle się zakłócają (bo raczej są w SFNie) co sygnały są na podobnym poziomie  i odbiornik głupieje.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ustawioną antenę (siatkową), że odbieram MUX-y 1-3 z Kołowa bez MUX-8, oraz MUX-8 ze Sławoborza (MUX-y 1-3 ze Sławoborza już nie odbieram). W drugim pokoju antena UHF jest ustawiona na Sławoborze, gdzie wraz z tym nie odbiera MUX-ów z Kołowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, Frontowiec napisał:

Jak na PAZIM, to zasięg jest od Goleniowa do Gryfina.

Jeśli w Gryfinie  w górnej części miasta mux jest osiągalny na pasywnej siatce skierowanej na Kołowo ( 44 stopni różnicy w azymucie względem Pazimu) to ze wzmacniaczem raczej też jest osiągalny jeszcze w Pyrzycach, względem których różnica w azymucie między Pazimem a Kołowem jest mała.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
Cytat

TVP: W drugiej połowie roku testy standardu DVB-T2/HEVC obejmą zasięgiem cały kraj.

Cytat

Analizujemy możliwości realizacji testów w kolejnych miastach.” – powiedziała Dorota Żurkowska, Członek Zarządu TVN S.A.

 

O szczegóły pytaj w TVP i TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mihau napisał:

Emisja testowa multipleksu TVP już teraz jest prowadzona z Gołogóry, Rusinowa, Kołowa, Grzywacza i ze Sławoborza.

Skąd masz takie informacje? Nawet Emitel nie wie że nadaje stamtąd testy? Patrz "Emisje testowe" > https://www.emitel.pl/refarming/

Jeszcze przed dwoma tygodniami TVP informowała ...

Cytat

... emisja testowa nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC, prowadzona obecnie z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K63

https://radiopolska.pl/wykaz/mux/190

W legendzie sprawdziłem, że UP oznacza pozwolenie radiowe wydane przez UKE.

W pliku XLSX z wykazem pozwoleń UKE na emisje telewizyjne na stronie https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radiowe/wykaz-pozwolen-radiowych-tresci/stacje-telewizyjne,5.html w wierszu 960 widać, że pozwolonie jest ważne od 07.09.2021 (kolumna E) do 07.09.2021 (kolumna F) ale to chyba pomyłka i miało być od  07.09.2020 do 07.09.2021 bo dla Grzywacza są podane daty 24.08.2020 i 24.08.2021. Za to w tym w plku nie ma informacji o pozwoleniu na emisję na k.37 w Rusinowie, Gołogórze i Sławoborzu.

 

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie pozwolenia nie oznacza automatycznego uruchomienia emisji. Takich "niezrealizowanych" pozwoleń jest sporo, np. dotyczących mux-4.

43 minuty temu, mihau napisał:

W legendzie sprawdziłem, że UP oznacza pozwolenie radiowe wydane przez UKE

Pozwolenia mają wszystkie emisje umieszczone w wykazie UKE, a UP mają oznaczenie nadajniki których uruchomienie jest planowane w najbliższej przyszłości. Wszystkie one umieszczone są w "Poczekalni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...