Skocz do zawartości

Cena SAT Kuriera - czy może być mniejsza ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ze mną się zgodzicie ale Satkurier według mnie powinien stanieć gdzieś do 3,90 lub 4,90 zł. Gazeta ta ma same artykuły i wykaz kanałów (tylko on podnosi cenę gazety) i niczego co więcej co by podniosło cenę gazety. Z tego co się orientuje konkurent gazety (TV Sat Magazyn) jest tańszy od Sattkuriera - więc spadek ceny dobrze by zrobił bo gazeta zyskała by więcej czytelników a jak już wiemy na Cyfrową telewizję decyduje się coraz więcej ludzi. Co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko podłączyłem sobie neta od tego czasu przestałem kupować gazetę. Dlaczego?

1) Wszystko czytam tutaj lub w innych serwisach o tej tematyce.

2) Niektóre artukuły zanim zostały wydrukowane i rozpowszechnione już nie były aktualne (np. platforma TVP :? zanim czytelnik przeczytał że sygnał jest FTA -przeszukał tp a tu zakodowane :/ ). No cóż takie "życie" miesięczników (a pamiętam jak był dwumiesięcznikem :shock: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Raz miałem ten Sat Magazyn i więcej nie biorę. Same FTA w tabelach :/

Kanały kodowane też są tylko trochę dalej :) Co do SK to cena powinna spaść bo i tak nie ma tam nic ciekawego - rozumiałbym jakby tam były programy stacji TV wtedy cena mogłaby być duża ale ich nie ma więc po co dawać 8 zł jak można sprzedać za 4,90 zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, po co dawać 4,90, albo nawet 8, jak można sprzedać też za 120 zł :lol2: Czemu nie 120? Albo 570 zł? :lol2: Cena jest taka, jaka być musi i jest to podyktowane różnymi względami. Nie są planowane żadne zmiany w tym zakresie, co jest swoją drogą i tak niezłym wynikiem, bo cena 8 zł utrzymuje się od 2001 roku. Ceny druku i papieru w tym czasie wzrastały. Zresztą pisałem już o tym w innym miejscu na forum.

PS: Jakby tam były drukowane programy stacji TV to wtedy właśnie magazyn powinien być tańszy, bo jaką wartość "po okresie przydatności" ma program TV? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem To i owo jest droższe od Tele Świata ?? Bo ma więcej stacji !

A poza tym gdybyście zmniejszyli cenę to więcej ludzi by was kupowało bo chyba teraz wszyscy ze względu na cenę biorą konkurencje :(

Przynajmniej moglibyście zrobić od czasu do czasu jakąś promocję w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem To i owo jest droższe od Tele Świata ?? Bo ma więcej stacji !

:shock::lol2: Dawno nic tak zabawnego nie czytałem :P:lol2: To czemu Tele Świat nie zwiększy ilości programów? Będą mogli podnieść cenę :lol2: Poza tym Tele Świat powinien być droższy, bo ma mniej stacji, ale program na dwa tygodnie :lol2:

 

Na cenę gazety składają się m.in. koszty utrzymania redakcji (pracownicy, sprzęt), druku, kolportażu (przecież kiosk nie sprzedaje gazet za darmo - w cenę każdego tytułu są już wliczone koszty kolportażu). Do tego zauważ, jaka jest różnica w nakładzie między To i Owo, czy Tele Światem, a nami. SAT Kurier jest kierowany do wąskiego, specjalistycznego grona i nie kupuje go tyle osób, co za tym idzie ceny reklamy są też o wiele niższe.

 

Cena jest wypadkową wpływu z reklam i przewidywanej sprzedaży z kosztami, a nie ilości programów, czy nawet ilości stron :lol2: To jest po prostu skomplikowany bilans, który musi wyjść na plus, bo jak nie wyjdzie, to gazety nie będzie. Cena SAT Kuriera została ustalona optymalnie, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki rynkowe i taka musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
jaką wartość "po okresie przydatności" ma program TV? ;)

No właśnie. Ostatni raz kupiłem SK w czerwcu, a przydał mi się niedawno (brakowało kilku transponderów w Echostarze). Program może dla kogoś mieć wartość, ale archiwalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cenę gazety składają się m.in. koszty utrzymania redakcji (pracownicy, sprzęt), druku, kolportażu (przecież kiosk nie sprzedaje gazet za darmo - w cenę każdego tytułu są już wliczone koszty kolportażu). Do tego zauważ, jaka jest różnica w nakładzie między To i Owo, czy Tele Światem, a nami. SAT Kurier jest kierowany do wąskiego, specjalistycznego grona i nie kupuje go tyle osób, co za tym idzie ceny reklamy są też o wiele niższe.

 

Cena jest wypadkową wpływu z reklam i przewidywanej sprzedaży z kosztami, a nie ilości programów, czy nawet ilości stron :lol2: To jest po prostu skomplikowany bilans, który musi wyjść na plus, bo jak nie wyjdzie, to gazety nie będzie. Cena SAT Kuriera została ustalona optymalnie, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki rynkowe i taka musi być.

No może tu macie rację że Satkurier ma mniejszy nakład niż tv guidy od Bauera ale z drugiej stronie przydało by się zmniejszenie ceny (choćby w ramach promocji) ponieważ coraz więcej osób ma platformy cyfrowe i wypadało by o nich jakoś zadbać. Mam pytanie - czy to co powiedzieliście tyczy się DigiTV bo o ile w Satkurierze jest coś do poczytania to w DigiTV nie ma nic poza listami kanałów i opisem sprzętów - więc może tu powinniście zmienić cenę - choćby ją zrównać z ceną Satkuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Digi TV jest de facto niższa niż SAT Kuriera. 125 (prenumerata SK + Digi TV na 2010) - 99 (prenumerata samego SAT Kuriera na 2010) = 26. 26 dzielone na 4 (tyle wydań Digi TV jest planowanych na 2010) = 6,5 zł (ale wydań może być więcej przy zachowaniu tej samej ceny za prenumeratę, co da jeszcze mniej za pojedynczy numer - tak naprawdę wiele zależy od tego, co będzie się działo w ciągu roku, czy pojawi się dużo ciekawego sprzętu do testów etc.). Digi TV jest dedykowane dla prenumeratorów SAT Kuriera jako jego podbudowa, nie jest prowadzony osobny kolportaż. Cena pojedynczych Digi TV jest ustalona wyżej celowo, aby zachęcić do prenumerowania kompletu, bo Digi TV póki co ma charakter kontynuacji SAT Kuriera - rozszerza jego treści o to, co w normalnym cyklu SK się nie mieści.

 

Promocje samego SAT Kuriera są, tylko trzeba się pojawić w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie :P Na wystawie SAT Krak w ubiegłych latach na stoisku SAT Kuriera można było uzyskać bezpłatnie archiwalne wydania magazynu z ostatniego roku (tj. od stycznia do przedostatniego numeru z roku, w którym odbywała się wystawa, najnowszy był standardowo po 8 zł). Tak więc promocje się zdarzają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie cena jest W sam raz nie jest za niska ale też nie jest za wysoka... Mi taka cena bardzo odpowiada. Choć wiadomo zawsze może być niższa.

 

Jestem ciekawy ile SatKurier kosztował do 2001 roku.

 

Ps. Najlepsza gazetka o tematyce satelitarnej.:P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość PawelU1981
Dobrze, że pomyślicie. We współczesnym świecie prenumerata to powinno być tańsze pismo + coś extra.

Wychodzę z założenia, że wydawcy i tak to się opłaca - wie, że z góry ma zarobek i buduje zaufanie w oczach klienta.

 

Pracuję też w handlu i widzę, że moi klienci nie różnią się niczym od przeciętnego formułowicza tutaj. Każdemu rabaty, gratisy. Może od razu wszystko za darmo najlepiej rozdawać. SATKurier ma jedną wielką przewagę - testy, testy i jeszcze raz testy. Co z tego, że w Internecie można poczytać różne tematy i opinie, jak nie wiadomo jak dany sprzęt może faktycznie działać z kartami i różnymi modułami. SATKurier to robi i myślę, że warto dać te 8 zł i się zapoznać z recenzjami sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kiedyś o tym pisałem, ale nie dokopałem się, chyba jak dobrze pamiętam, to cena faktyczna jest nieco poniżej 8 zł, reszta to przesyłki, oprócz tego prenumeratorzy biorą udział w losowaniu nagród organizowanym na koniec roku, a niekiedy mogą się spodziewać niespodzianek - jak swego czasu DVD z SAT Kraku (czyli zdajemy sobie sprawę, że cena może wydawać się mało atrakcyjna, ale szukamy sposobów dodatkowego zachęcenia do prenumeraty - oczywiście nie ma konieczności - nakład jest także w większych kioskach i salonach prasowych ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...