Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak, że obydwa programy o pieczeniu, zarówno ten z TLC, jak i ten z Dwójki, są oparte na tej samej licencji BBC. Po prostu TLC po dwóch edycjach zrezygnowało z tego formatu, dzięki czemu się to zwolniło i TVP z tego skorzystało. Dlatego może się niektórym wydawać, że Dwójka skopiowała od TLC. Choć tak naprawdę obydwie stacje zrobiły program na jednej licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Familiadzie mamy zmiany na tablicy. Dźwięki zostały bez zmian. Dość ciekawe. Jakieś problemy techniczne czy co? Ledwo cztery lata temu tablicę dali do naprawy. Wtedy na kilka odcinków weszła tymczasowa. Albo to stała zmiana, albo to zmiana tymczasowa.

Oby zmiana tymczasowa, dzisiaj z kolei nie usłyszałem dźwięku przesypywanych pieniędzy po zakończeniu każdej z rund albo przed każdą z rund, a także po finale. Zupełnie inaczej pokazywały się odpowiedzi ankietowanych i liczba punktów. Zdecydowanie na minus, oby wróciła stara animacja, no chyba, że korzystają z innego oprogramowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafpolsat - wczoraj dźwięki były. Albo Ty oglądałeś zupełnie inny odcinek, albo ja się mylę. W każdym razie są zmiany i też mi się tak mówiąc to nie podoba. Zdecydowanie lepsze były stare. No chyba, że szykują się zmiany w oprawie. Muzyki i tak nie tykną, a czy czołówkę zmienią? Pewnie unowocześnią tą obecną, bo to taki symbol programu.

 

W ogóle coś mi mówi, że ta tablica to ta sama, co od 1994 roku, tylko modernizowana. Możliwe, że to już pora na nową tablicę, ale jak już, to niech będzie tak jak było do ostatniego weekendu, a nie to, co było w ten weekend.

 

Wczorajszy Myślnik - no, bardzo dobry program, na przykład o tym, co czytają Francuzi było. Jednak i tak czegoś mi brak. Powinien być ranking najchętniej kupowanych książek, w Empikach i tak dalej.

 

Bake Off - tak, skończyła się licencja dla TLC i teraz ma TVP. Już pisałem, że w TVP ten format powinien powstać i to dobre kilka lat temu ! Ale dobrze, że teraz. Ciekawe, jak tam oglądalność. W ogóle ciekawi mnie, czy weszło do TOP20 z tygodnia. No bo jeżeli to leci po M jak miłość i jest skierowany niemalże do widzów serialu, który uwielbiają piec ciasta /a takich jest dużo!/ to...

 

W dodatku - http://centruminformacji.tvp.pl/26820521/serial-tvp2-prokurator-oraz-konkurs-chopinowski-nominowane-do-nagrody-prix-europa-2016-w-berlinie - proszę bardzo, serial nominowany, a gdzie powody, dla których nie ma II sezonu?

 

A co to Studio Munka, jeżeli można wiedzieć? Jeżeli tworzą filmy, to może jest szansa, że trafią do Dwójki?

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w "Myślniku" było o tym, co czytają Francuzi, to chyba muszę podrzucić link na VOD (jeśli to wrzucają) mojej dziewczynie ;)

 

A Studio Munka to producent debiutów filmowych, działa ono w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Ogólnie rzecz biorąc to studio wspiera młodych filmowców. W Radzie Programowej oprócz Kapuścińskiego (przewodniczący) jest m.in. Jacek Bromski i Edward Miszczak.

 

Dzisiaj w "1 z 10" Tadeusz Sznuk zapowiedział, że tegoroczne eliminacje jesienne odbędą się nie tylko w Warszawie i Lublinie, ale także w innych miastach, szczegóły będą znane niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafpolsat - wczoraj dźwięki były. Albo Ty oglądałeś zupełnie inny odcinek, albo ja się mylę. W każdym razie są zmiany i też mi się tak mówiąc to nie podoba. Zdecydowanie lepsze były stare. No chyba, że szykują się zmiany w oprawie. Muzyki i tak nie tykną, a czy czołówkę zmienią? Pewnie unowocześnią tą obecną, bo to taki symbol programu.

 

W ogóle coś mi mówi, że ta tablica to ta sama, co od 1994 roku, tylko modernizowana. Możliwe, że to już pora na nową tablicę, ale jak już, to niech będzie tak jak było do ostatniego weekendu, a nie to, co było w ten weekend.

 

Tablica jest ta sama, a jeszcze przed rozpoczęciem polskiej edycji "Familiady" była używana w szwedzkiej wersji tego teleturnieju, pisali o tym kiedyś na Facebooku. Kilka tygodni temu na wirtualnemedia_pl był artykuł o stanie finansowym firmy Astro, która produkuje "Familiadę" i było tam napisane coś o modernizacji tablicy, te zmiany pewnie są tego efektem. I na pewno nie jest to pierwsza czy druga w historii modernizacja, tylko dotychczas pewnie robili to tak, że nikt nie wiedział, bo nie dało się zauważyć różnicy. Tym razem wyszło inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. To musieli tablicę ze Szwecji przywieść w 1994 i jej używać, a zmieniali tak, by widz tego nie wiedział. A tym razem wszystko wyszło na jaw. Mam taką nadzieję, że ktoś przywróci stary wygląd, a nie tak jak obecnie, bo obecnie to gorzej wygląda niż było.

 

Jeden z dziesięciu - no proszę, skoro rozszerzają eliminacje, to tak prędko ten program nie zniknie ;). Wcześniej były tylko w Warszawie i Lublinie. A teraz już w całym kraju. No i pięknie.

Tylko żeby jakoś zmienili zasady tych eliminacji i postawili na wiedzę, a nie, że przyjdę, popiszę się, i tak dalej, czyli wygram odcinek z niskim wynikiem.

 

Kirk - jakby co, Myślnik jest na VOD. ;)

 

Teraz o Bake Off.

Najpierw może wczorajszy odcinek. Było ciekawie. W pierwszej konkurencji trzeba było odwzorować recepturę Gosi Molskiej - chleb jej autorstwa z jej smarowidłami. Druga - słodkie wypieki drożdżowe. Poziom uczestników niemalże podobny, ale jest już kilka osób lepszych i kilka gorszych. Wczoraj z programem pożegnała się jego najmłodsza uczestniczka.

Materiał z Makłowiczem bez loga programu na ekranie. A tak to już jest - pytanie tylko, po co? Każdy wie, jak się nazywa program, więc po co informacja jeszcze na ekranie?

Ponadto - przed drugą konkurencją jeszcze podsumowanie pierwszej. Totalnie zbędny element. Na co to komu? Wiem doskonale, jak było w I konkurencji, kto wypadł najlepiej, najsłabiej, więc po co mi przypominać?

Dalej się fajnie ogląda, a za tydzień ciasta i ciasteczka. ;)

 

1,5 mln to wynik pierwszego odcinka. Dla porównania polsatowskie programy kulinarne miały 1,3. MasterChefa nie uwzględniam, bo jest poza zasięgiem.

I teraz pytanie, czy to dobry wynik. Wynik podobny do Sondy 2, może on zadowalać Dwójkę. Chociaż spodziewałem się więcej - tak 2 miliony.

 

Teraz jedno mnie nurtuje - jeżeli Dwójka będzie robić II serię, to z kim musi się dogadać? Jak wiadomo, BBC trafi prawa do oryginału i w przyszłym roku program ukaże się w komercyjnej Channel 4.

Właścicielem praw do formatu nie jest BBC, tylko LOVE Productions. To gdyby TVP miała robić II edycję np. za rok, to z kim musiałaby negocjować? Z BBC Worldwide czy tym całym Love Productions?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego - przed chwilą na dole ekranu podczas 1 z 10 pokazał się napis na belce Dwójki "Teleturniej zarejestrowano 15 czerwca 2016 roku". Dziwne, jakos podczas dwóch ostatnich odcinków takiego napisu nie widziałem na dole ekranu.

 

 

EDIT 20:00: Dobra, wiem o co chodzi. Zawodniczka ze stanowiska numer 8 zmarła, dlatego dano taką belkę na dole ekranu. Przykre :(

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem, ale już się domyślałem, o co biega. Podczas napisów końcowych pojawiła się lista wszystkich uczestników odcinka. Panią z numerem 8 dodatkowo oznaczono w ramce. Musiała umrzeć więc pomiędzy nagraniem a emisją. Przykre, ale tutaj właściwie się zachowali. Jakoś w innych teleturniejach tego nie widać.

A o poziomie odcinka nie warto pisać. 20 lat temu był zdecydowanie wyższy poziom, i wiedza. Wczoraj z kolei kilku przyszło tylko po to, by się "popisać" w wizytówkach, a w finale jeden uzyskał niski wynik /32 pkt/.

 

W ogóle powinny być zaostrzone eliminacje. Żeby przychodzili ludzie, co faktycznie coś wiedzą, a nie, "odpowiem na jedno pytanie i już, mam wstęp na nagranie 1 z 10". Nie. To tak nie idzie. Błędne koło.

Już chyba pisałem o tym, że należy powrócić do prezentacji uczestników przez lektorkę programu. Teraz to każdy może powiedzieć co chce. A dawniej było lepiej. Jak wprowadzali te wizytówki, co były mówione przez samych uczestników, to było dużo lepiej i konkretniej. Teraz to jakaś kpina.

 

Coś Dwójka znów ukrywa wyniki oglądalności. Nieznana oglądalność ostatnich Artystów, The Voice of Poland, O mnie się nie martw, Rodzinki.pl. Czyżby dramat w przypadku seriali, a TVOP - nie wiem, może znów pokonał Mam talent w komercyjnej?

Dziwne, że TVP2 tak ukrywa niektóre wyniki. Niedawno nie była znana oglądalność np. jednej z serii The Voice of Poland i to dość długo. Tak w połowie serii były pierwsze dane o oglądalności.

A oglądalność jest często wyznacznikiem, czy program/serial można kontynuować, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jest to najciekawszy teleturniej indywidualny (bo są też drużynowe jak Familiada) w obecnej telewizji, taki najbardziej uniwersalny ;) Nie życzę złego panu Tadeuszowi (bo życzę wszystkiego najlepszego, oby żył jak najdłużej), ale boję się, że 1 z 10 po śmierci pana Tadeusza zniknie z anteny i zostanie zastąpiony przez kolejne nudne powtórki "Barw szczęścia", albo nawet paradokument, bo to teraz jest w modzie. Bo szczerze mówiąc nie widzę nikogo innego, kto by pasował na miejsce pana Tadeusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu uczestników, to ja bym może tak tego nie radykalizował, że po jednym odcinku się od razu ogłasza, iż 20 lat temu było lepiej. Możliwe, że było, ale to by raczej trzeba było sprawdzić na większym, że tak powiem, "materiale" (czyli analizując całe serie, a nie jeden słaby epizod). Praktycznie w każdej serii trafiają się słabsze odcinki, i to jest normalne. Na pewno można stwierdzić, że teraz jest łatwiej wejść do Wielkiego Finału, bo jest 20 odcinków, a nie 25.

 

Możliwe, że coś będą zmieniać w eliminacjach, skoro chcą zwiększyć ilość miejsc, w których będą się odbywać, i całkiem prawdopodobna jest opcja, że będą się one odbywać w 16 ośrodkach regionalnych TVP. Wtedy siłą rzeczy będzie trzeba zaostrzyć wymogi, bo i chętnych będzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o poziomie odcinka nie warto pisać. 20 lat temu był zdecydowanie wyższy poziom, i wiedza. Wczoraj z kolei kilku przyszło tylko po to, by się "popisać" w wizytówkach, a w finale jeden uzyskał niski wynik /32 pkt/.

 

W ogóle powinny być zaostrzone eliminacje. Żeby przychodzili ludzie, co faktycznie coś wiedzą, a nie, "odpowiem na jedno pytanie i już, mam wstęp na nagranie 1 z 10". Nie. To tak nie idzie. Błędne koło.

Już chyba pisałem o tym, że należy powrócić do prezentacji uczestników przez lektorkę programu. Teraz to każdy może powiedzieć co chce. A dawniej było lepiej. Jak wprowadzali te wizytówki, co były mówione przez samych uczestników, to było dużo lepiej i konkretniej. Teraz to jakaś kpina.

Pewnie ludzie tam uczestniczący (oczywiście nie wszyscy) chcą po prostu być gwiazdami internetu, co już się po prostu robi nudne - ok, jakoś można zdzierżyć, gdyby to się pojawiło parę razy, ale w hurtowej dawce jest męczące. Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, co odcinek jakaś nowa "perełka" w zainteresowaniach. Więc po co to trzymać i tyle? Najlepiej, jak mówiłem, zaostrzyć eliminacje i tyle.

 

Przyszłość. No właśnie. Sznuk nie będzie prowadził wiecznie /ale i tak życzę, by to robił jak najdłużej/. No ale jeżeli umrze? Albo zrezygnuje? To niestety, sugeruję koniec teleturnieju. Tak jak z Wielką Grą - bez Ryster to nie to samo. Tak samo by było z Familiadą bez Strasburgera czy Jaką to melodią bez Janowskiego. Nikogo nie ma obecnie w TVP pokroju Sznuka. Nikogo. Więc jedyne wyjście to koniec. Ale to mam taką nadzieję za jakieś kilka lat. ;)

 

http://www.press.pl/tresc/45640,nie-wiadomo_-ktora-telewizja-bedzie-transmitowac-final-woSp-w-2017-roku - dalej nie wiadomo, czy TVP2 pokaże finał WOŚP za rok. Ale Wolski już swoje, że gdyby jednak pokazywał WOŚP, to w mniejszym zakresie. No jak to? Powtórki Boskich pewnie ważniejsze, tak?

Już kilka lat temu ograniczano WOŚP na inne pozycje. Z pół dnia zrobiło się 7-8 godzin, a teraz jest i mniej. A tutaj niepewność. Bo jeżeli i to zniknie z TVP2, a w zamian będzie "Dzień z Boskimi, czyli powtórki Rodzinki.pl", to oznacza tylko tyle, że dobra zmiana działa w najlepsze, a TVP2 strzela sobie samobója.

Ale - na razie za wcześnie o szczegółach, konferencja planowana dopiero na 17 X, wtedy większość szczegółów będzie już jasna.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kochanie-ratujmy-nasze-dzieci-w-tvp2 - to już dzisiaj. Cały czas się zastanawiam, jak to upchną. W BBC odcinki trwały, przypomnę, dwie godziny, a tutaj tylko prawie godzina.

Ale mam taką nadzieję, że się nie zawiodę programem i będzie on miał ważny cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście następcy Sznuka nie ma, ale wspaniale by było aby jakiś teleturniej/program w TVP2 poprowadził Adam Rozlach z Polskiego Radia (specjalista od Muzyki Klasycznej i Fryderyka Chopina, zresztą był nawet ekspertem z tych dziedzin w ''Wielkiej grze''), który na zmianę z Jackiem Hawrylukiem prowadził w TVP Kultura zeszłoroczny Konkurs Chopinowski w Warszawie.

 

Co do WOŚP to można było się spodziewać decyzji Wolskiego, w końcu w styczniu br. nazwał Owsiaka od ''glist ludzkich''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci dał prawo wypowiadać się w imieniu tych milionów, jakoś tego nie widać w wynikach oglądalności by te mln oglądały(liczba mnoga).. Gdyby te relacje były oglądane faktycznie przez kilka mln to TVN poświęcał by nie kilkanaście minut,a właśnie kilka godzin. Ciekawe,że nikt poza TVP nie zaoferuje Owsiakowi tak obszernego czasu antenowego. Po prostu obalmy te mity, oglądalność Owsiaka spada z roku na rok..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo zliczasz być może kilka razy te same miliony, podstawa statystyki się kłaniają. W swojej wypowiedzi zasugerowałeś,że jest jeden wislok i miliony.. Gdyby przyjąć taką retorykę to chyba więcej mln nie ogląda niż ogląda..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z WOŚP wygląda tak, iż w zeszłym roku Dwójka nadała około 6 godzin transmisji, czyli mniej niż w latach poprzednich, a pamiętam taki okres, gdy relacje z finału Orkiestry wypełniały praktycznie całą ramówkę od 9:00 do 1:00 w nocy, z przerwami na "Familiadę", Panoramę, jeden serial i pasmo lokalne. Wolski zapowiada transmisję w mniejszym zakresie, i zapewne tak się stanie, nie sądzę, żeby zrezygnowano w ogóle z transmitowania, co najwyżej ograniczono by to do momentów takich jak start finału, Światełko do Nieba czy wieczorny koncert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...