Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie był taki pewny, czy te imprezy weźmie Polsat. Tutaj coś do powiedzenia mają także organizatorzy, sponsorzy (czyli miasta), a także same kabarety, szczególnie w Koszalinie, gdzie tamtejszym kabaretonem kieruje Koń Polski. Myślę, że to się wyjaśni w przyszłym roku, jak na razie najbliższa impreza to Kabaretowa Noc Listopadowa.

 

A z tą petycją to ciekawa sprawa... to chyba pierwszy w Polsce przypadek, gdy pisze się petycję do telewizji w sprawie nieprawdziwego obrazu rzeczywistości przedstawionego w paradokumencie.Sprawa jest o tyle mocna, że dotyczy serialu, który miał w założeniu popularyzować udzielanie pierwszej pomocy. Pamiętam jeszcze kursy BHP, jakie odbywałem na pierwszym roku studiów (zawsze coś takiego jest na każdych studiach - to informacja dla młodszych), i przy punkcie o defibrylatorze nie było żadnej wzmianki o tym, że może to być niebezpieczne w użytkowaniu. Twórcy serialu tłumaczą się, że to był taki trik montażowy i skrót myślowy. No, niby mądre tłumaczenie. Tyle tylko że jeśli uważa się, iż to ma być serial edukacyjny, to akurat w takich przypadkach nie powinno się tego stosować, by nie wypaczać obrazu. Zresztą, ogólnie środowisko medyczne jest cięte na ten paradokument, gdyż uznaje to za manipulacje, podobno były nawet próby zdjęcia tego z emisji.

Ta historia pokazuje jedno - nie ma czegoś takiego jak "misyjny paradokument". Choć to już było widoczne gdy poprzednio Dwójka się za to zabierała, chodzi mi tutaj o pamiętną "Szkołę życia", gdzie mówiono że to jest misyjne, bo na końcu psycholog formułki wygłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie tych kabaretonów w Polsacie. Mi się kojarzyły tylko z Dwójką. Świętokrzyska Gala Kabaretowa to trochę mniej, bo była w TVP2 ledwo trzy serie. Więc nie wiadomo. Na razie zobaczymy, jak to będzie z Kabaretową Nocą Listopadową, ale coś czuję, że w zamian dostaniemy jak w każdy piątek blok seriali. Ale na razie początek września mamy.

 

Co do petycji - no tutaj się zgodzę. Jednak dla mnie nadal to jest najlepszy paradokument. Nawet jak nie jest misyjny. Szkoła życia - tak, pamiętam to doskonale. Formułki psychologa właśnie miały udowadniać, że to jednak misja. Misji w całym tym serialu było mało, więcej treści znanych z stacji komercyjnych. A tutaj celowe zabiegi.

Pierwsze słyszę, że próbowali zdjąć ten serial. W ogóle nie mogę znaleźć o tym informacji, gdzie były prośby u usunięcie serialu.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rusza-trzecia-seria-podrozy-z-historia-w-tvp2-radoslaw-kotarski-zycie-zwyklych-ludzi-w-dawnej-polsce - w niedzielę rusza III sezon. Podziwiam, że takie programy mają rację bytu, dobrą oglądalność no i cel - pokazać, jak to było dawniej. Nowakowskiego tylko brak w TVP.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/serial-artysci-w-tvp2-emisja-w-piatkowe-wieczory - tymczasem dzisiaj ruszają nowe sezony O mnie się nie martw i Rodzinki.pl. Zobaczymy dalsze losy Igi, Marcina, oraz Boskich, po przeprowadzce do nowego domu.

No a potem serial, który najpierw był chwalony, Chmiel mu obiecywał świetną porę, najpierw czwartki, potem poniedziałki, potem przesunięto na jesień, potem Wolski uznał, że ten serialik powstał, jak nas nie było, więc niech sobie leci w poniedziałek o 23:15, ale się okazało, że nie wyrobią się z Mów mi mistrzu, więc będzie w piątki. Jeżeli pierwsze recenzje są dobre, to tylko czekać. Obym się nie zawiódł. ;0

 

Jednak kabaretów w piątkowe wieczory najbardziej brak. Chociaż można byłoby zrobić jakiś program o 23:15, ale po tym, jak niemal wszyscy poodchodzili, to nie ma to sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie znalazłem możliwą przyczynę powtórek kabaretonów w nocy - otóż możliwe, że wyrabiają te 33% polskich treści i dlatego - te powtórki Makłowicza, Rodzinek.pl i tak dalej.

 

Przecież w ciągu dnia jest mnóstwo polskich programów, więc nie powinno być z tym problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwszy odcinek serialu ''Artyści'' i muszę powiedzieć, że serial jest bardzo ciekawy, gdzie nawet przypadł mi do gustu. Świetna obsada aktorska (w większości jest Krakowska), muzyka znakomita i ciekawa fabuła. Oznaczenie +16 dano, ponieważ w ''Artystach'' padają przekleństwa.

 

Co do obsady aktorskiej, to najlepsi są dla mnie Marcin Czarnik w roli dyrektora teatru i Edward Linde-Lubaszenko w roli dozorcy. Serial zrobili wręcz w stylu brytyjskim, czułem się jakbym oglądał serial produkcji BBC niż TVP. ''Artystów'' będę oglądał, bardzo polecam obejrzeć ten serial.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy BBC  od jakiegoś czasu nie współpracuje z TVP, tak samo jak np. ZDF czy coś koło tej stacji. Jakiś czas temu takie współprace były podpisywane. Jest to jeszcze aktualne ?

Edytowane przez moqu'ai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP2 w czwartki ok. 23:30 emituje Bondy. Ostatnio był Doktor No, w ten czwartek "Pozdrowienia z Moskwy". Przez lata fani Bonda nie mogli doprosić się o starsze wersje,a teraz emitują co rusz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam program ''Południk Wildsteina'' i muszę powiedzieć, że nie jest to kopia ''Drugiego Śniadania Mistrzów'' w którym są 4 goście. Czołówka programu łudząco podobna do tej z ''Tomasz Lis na żywo'', program jest emitowany ''na żywo'' i co ciekawe, jest to również program interaktywny w którym widzowie piszą za pomocą Twittera.

 

Dzisiejszym tematem są Syryjscy Imigranci, w którym gościem jest Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.


Dzisiaj programu ''W tyle wizji. Best of the Best'' nie będzie. Zamiast tego będzie emitowana powtórka programu Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. ''Pogoda na suma'' z Wielkanocy 2015 roku.

 

Dzisiaj o godz. 23:05 będzie powtórka tegorocznego Kabaretonu w Koszalinie, co dla mnie jest to lekką przesadą - TVP2 znowu staje się TVP Kabaret.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że Bondy są za często, ale mi to nie przeszkadza, można oglądać bez przerwy. ;)

 

Może tak po kolei?

O mnie się nie martw - fajnie rozpoczął się ten sezon. Serial nadal w formie, nie nudzi, bawi, po prostu tak trzymać.

Rodzinka.pl - też fajnie się zaczęło, choć nie świetnie. Boscy już w nowym mieszkaniu, ale już widać, że im to nie odpowiada. Oj coś czuję, że zatęsknią za starym domem i wrócą do niego.

Artyści - i pomyśleć, że takie dzieło mieli emitować o 23:15 w poniedziałki. Pierwszy odcinek i już mogę polecić go wszystkim. Prawie jak BBC, a nie produkcja TVP. Aktorzy znakomici. Świetna też muzyka i fabuła. Aż chce się obejrzeć już kolejne odcinki, ale ich na VOD nie dodali. I już wiemy dlaczego tak póżno - przekleństwa. Powtórka póżnawo w nocy z poniedziałku na wtorek. A można by dać na przykład o 14:00 z wypikanymi przekleństwami.

 

The Voice of Poland - cieszy ta informacja. Oznacza to, że program jest nadal wielkim hitem i stał się takim Dwójkowym symbolem. Ale na razie, dzisiaj startuje VII edycja. Dodam, że dokładnie pięć lat temu, też w sobotę, też 3 września, ale 2011 ruszała pierwsza edycja. Ile to się zmieniło porównując I i VII edycję...

 

Południk Wildsteina - ciekawy program, dobrze się oglądało, będę oglądał kolejne wydania.

 

Familiada - dziś wielki powrót do Dwójki. Tylko tak informacyjnie napiszę, że nic się nie zmieniło. ;) Nic. No co miałoby się zmieniać?

 

Sonda 2 - też niewiele zmian. Dla mnie nie ma znaczenia, czy program jest pon 2x, czy sob 1, nd 1. Dalej ciekawi widza, można się dowiedzieć wielu nowych rzeczy, przyciąga, edukuje... Już czekam na jutro.

 

Tego W tyle wizji The Best chyba jednak nie będzie. Znikął z ramówek na kolejne soboty. W zamian jakiś inny program rozrywkowy. Dziwne. To tak się chwalili, że to będzie podsumowanie najlepszego z tygodnia, a tu co? Kasuje się tak bez przyczyny? Dziwne to, zwłaszcza, że za program odpowiada dyrektor TVP2.

 

Mogliby już jak powtarzają te kabarety, jakieś stare programy Kabaretu OT.TO, a nie wałkować te programy, które wałkują trzy lata. W TVP Rozrywka lecą, ale tylko kilka. Mogłaby Dwójka przypomnieć te programy z Makowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artyści - i pomyśleć, że takie dzieło mieli emitować o 23:15 w poniedziałki. Pierwszy odcinek i już mogę polecić go wszystkim. Prawie jak BBC, a nie produkcja TVP. Aktorzy znakomici. Świetna też muzyka i fabuła. Aż chce się obejrzeć już kolejne odcinki, ale ich na VOD nie dodali. I już wiemy dlaczego tak póżno - przekleństwa. Powtórka póżnawo w nocy z poniedziałku na wtorek. A można by dać na przykład o 14:00 z wypikanymi przekleństwami.

Nie uważam, że to przez przekleństwa serial jest emitowany tak późno, a ze względu na nieco mroczny klimat serialu (duchy, wątek śmierci, samobójstwa). W innych produkcjach +12 przekleństwa są emitowane nawet we wspomnianej tu godz. 14:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w 1 z 10 były aż trzy pytania muzyczne, z czego dwa w II etapie (na jedno odpowiedziano prawidłowo bodajże) i jedno w finale (zawodnik w finale odpowiedział błędnie) ;) Może częściej będą trzy pytania muzyczne, choć często można rozpoznać, że jak w II etapie pada jedno pytanie muzyczne, to drugie jest w finale.

Oglądam prawie każdy odcinek programu i prawie zawsze są 3 pytania muzyczne w jednym odcinku. Dwa są w II etapie, jedno w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że to przez przekleństwa serial jest emitowany tak późno, a ze względu na nieco mroczny klimat serialu (duchy, wątek śmierci, samobójstwa). W innych produkcjach +12 przekleństwa są emitowane nawet we wspomnianej tu godz. 14:00.

No właśnie, wspominany tutaj film ''80 milionów'' też ma wiele przekleństw i ma znaczenie 12+ i jest w środku dnia, oprócz tego można spotkać wiele filmów z niewypikanymi wulgarzymami zwłaszcza na kanałach TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ni z tąd, ni z owąd będzie odcinek specjalny "Familiady", w którym zmierzy się Oxford z Cambridge. Po co? :/ Jesteśmy w Polsce, nie w Anglii, tam mogliby w "Family Fortunes" zrobić taki odcinek przed tym wyścigiem smoczych łodzi i byłoby w najlepszym porządku, ale w Polsce?  To jest jakiś paradoks. Czyżby twórcom programu brakowało zgłoszeń i wpychają na siłę odcinek specjalny?  Jak dla mnie to jest coś nie w porządku. Odcinki specjalne "Familiady" są zazwyczaj w Święto Niepodleglości, w Boże Narodzenie, Nowy Rok, na Święto Trzech Króli, 3 maja, na Wielkanoc. Troszkę dziwny przypadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei - początkowo myślałem, że "już, tak szybko? Ledwo co jeden normalny odcinek i już specjalny?" Zdziwiłem się. No ale zobaczymy. Oglądam, jest czołówka, pojawia się studio, lektor, który wita w Familiadzie i przedstawianie drużyn. I co? Jedna z drużyn była już wczoraj. Więc to pomyłka jakaś albo niedopatrzenie. Może w kolejny weekend?

 

Zgodzę się co do Artystów, że klimat i tak dalej, wpływa na godzinę emisji. Co nie zmienia faktu, że powtórka o 01:25 w poniedziałek to trochę za mało.

 

Postaw na milion - zmian niewiele. Wczoraj grały dwie pary - i jak prawie zawsze, pierwsza odeszła z niczym, a druga wygrała. Trochę mnie to dziwi. W innych wersjach też tak jest? Dodam, że nasza wersja jest obecnie jedną z najdłużej emitowanych.

 

The Voice of Poland - tyle pięknych głosów, że aż.... trudno wybierać. Normalnie już świetna edycja. Kukulska daje radę jako Trener. Normalnie same plusy. A ledwo 2 odcinki minęły.

 

Sonda 2 - dzisiejszy odcinek tak pasował pod walentynki coś, ale też ciekawy i fascynujący. Nic nie stracił program przez lato, zmiana formuły delikatna.

 

Oglądałem też blok nowości porannych - Ukryte skarby. Szkoda trochę, że co dwa tygodnie, bo cykl ciekawy. Było dzisiaj o Kruszwicy.

Podróże z historią - jak zwykle interesująco, jak zwykle ciekawie. Warto dać szansę, w TVP2, kolejnym YouTuberom, ale takim jak Kotarski.

Makłowicz - tradycyjnie kpina. Większość czasu zajęło zwiedzanie. To już nie przypomina programu kulinarnego, a podróżniczego. A kiedyś było więcej potraw niż zwiedzania. Dziś odwrotnie.

 

Sprawdzę jeszcze te "Dachy Krakowa" o 19:30. Zapowiada się dobrze, no ale...

 

I dalej nie rozumiem - chwalić się the bestem W tyle wizji, a potem bez podania przyczyny usuwać to z anteny. O co poszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie udało mi się nadrobić część nowości z TVP2:

Dzika muzyka - faktycznie powtórka, odcinek z nowej serii obejrzałem z nagrania z TVP Kultura. Spore zmiany - inny (a może i inni?) prowadzący niż w poprzedniej serii

Artyści - faktycznie super (jakby to nie był serial TVP), czekam na kolejne odcinki

Południk Wildsteina - nie jest zły, ale absmak pozostaje (kolejny program o polityce jak Drugie śniadanie mistrzów, nieważne że w szczegółach jest bardzo dużo różnic). Obroniłby się o innej porze, wolałem w te miejsce Kulturę głupcze czy Śniadanie na trawie.

Sonda 2 - tylko wywalono komentarze na żywo (nareszcie!), poza tym taki sam wysoki poziom

Postaw na milion - zmian niewiele (kolejna edycja bez gier planszowych, nowe graficzne przedstawienie przejścia każdego pytania - czy bez straty kasy, czy ze stratą)

Ukryte skarby - ma potencjał (ciekawe tajemnicze tematy, dobry rzeczowo opowiadający lektor), ale fatalne prowadzenie programu w stylu "stereotypowej blondynki" (koszmarnie głupie pytania prowadzącej do ekspertów, "podśmiewywanie" się ze szczątków dziecięcych w urnie, spokojne [wręcz lekkomyślne] traktowanie rzeczy bardzo poważnych np. działań bitewnych) zniechęciło mnie niestety do tego programu

Podróże z historią - co tu mówić, wciąż taki sam wysoki poziom. Tak przy okazji, dlaczego panią Mikułę zatrudniono do prowadzenia Bake off, a nie zaproponowano jej prowadzenia programu o poprawnej polszczyźnie (zważywszy na to, że prof. Miodek przeszedł już na emeryturę)?

 

Pozostały tylko Dachy Krakowa, ale chyba to też obejrzę z nagrań - dzisiaj mecz z Kazachstanem na innym, komercyjnym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ni z tąd, ni z owąd będzie odcinek specjalny "Familiady", w którym zmierzy się Oxford z Cambridge. Po co? :/ Jesteśmy w Polsce, nie w Anglii, tam mogliby w "Family Fortunes" zrobić taki odcinek przed tym wyścigiem smoczych łodzi i byłoby w najlepszym porządku, ale w Polsce? To jest jakiś paradoks. Czyżby twórcom programu brakowało zgłoszeń i wpychają na siłę odcinek specjalny? Jak dla mnie to jest coś nie w porządku. Odcinki specjalne "Familiady" są zazwyczaj w Święto Niepodleglości, w Boże Narodzenie, Nowy Rok, na Święto Trzech Króli, 3 maja, na Wielkanoc. Troszkę dziwny przypadek ;)

Od dawna w "Familiadzie" są odcinki specjalne bez okazji, chociażby rok temu z kucharzami i mleczarzami, w marcu z osobami z zespołem Downa, kiedyś z zespołami Mazowsze i Śląsk w którąś zwykłą niedzielę.

 

Postaw na milion - zmian niewiele. Wczoraj grały dwie pary - i jak prawie zawsze, pierwsza odeszła z niczym, a druga wygrała. Trochę mnie to dziwi. W innych wersjach też tak jest?

Te odcinki są montowane i zawsze robią tak, że na pierwszą grę dają tych, którzy nic nie wygrają, a na ostatnią tych co dojdą do finału albo dalej niż ci pierwsi. Dlatego właśnie Nowicki w każdym odcinku jest tak samo ubrany, żeby jego ubiór nie zdradził, że cały odcinek to montaż. Jakby uważnie popatrzeć to widać też, że w każdej grze jest inna widownia. Taka praktyka mi się nie podoba, bo nie ma emocji, nie muszę patrzeć na grę pierwszej pary, bo wiem, że i tak nie dojdą do finału. Edytowane przez mno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też taka praktyka w Postaw na milion się nie podoba. Nie szkodzi pokazywać najpierw odcinki, jak dochodzą prawie do finału, a potem słabszych? A tak oglądam z pewnością, że na pewno pierwsza para odpadnie dość wcześnie, i nie wejdzie do finału.

 

Dachy Krakowa - no, dobry program, da się oglądać, cały odcinek jest o jednym pisarzu, ale jest to podzielone - wywiad, opinie, recenzje...

 

Dzika muzyka - prowadzący, jak czytałem, mają się zmieniać w każdym odcinku.

 

Ukryte skarby - no właśnie, zapomniałem o tym przy moim poprzednim poście. Prowadząca taka... dziwna. W ogóle zniechęca. Mnie jakoś to nie zraziło i oglądałem do końca, no ale tak - montaż i wykonanie świetne, prowadzenie koszmarne. Ale może się wyrobi. Jak nie, to nie można dać temu na przykład Nowakowskiemu? Też kiedyś zwiedzał Polskę, kultowy program "Zaproszenie"...

 

Jakby co, prof. Miodek nadal prowadzi programy w TV Polonia. A dzisiaj, wracając do Dwójki, premiera Bake Off. Zobaczę, ile ma wspólnego polska wersja z brytyjskim oryginałem, jak to będzie wyglądało, jak będą się spisywać panie Gacek i Mikuła. Oby dobrze było, oby fajnie, chociaż te formy w zwiastunie to jak czytane z podstawówki...

 

Wrócę jeszcze do The Voice of Poland. Za dużo czasu, z czym nie tylko ja się zgadzam, ale i widzowie, poświęcają na ludzkie historie. Po co? W tym programie ważniejsza jest muzyka, a historie to niech do osobnego programu przeniosą.

A po drugie - na YouTube też cięcia. Wstawili mało występów, i to okrojone. Więcej - po wejściu na voice.tvp.pl. Po co takie praktyki? To się obraca przeciwko nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...