Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku wiedziałem, że z tymi biegami to ściema. Jakby co nie oglądałem wczoraj wiadomości sportowych w TVP1. Patrzę w ramówkę TVP2 na jutro i nic. Nic nie skasowali. Musieli się pomylić widocznie. Nie zauważyli, że TVP2 pokazuje 20 biegów?

 

O Sylwestrze jeszcze będę wspominał, szczególnie w okresie 30 XII - 1 I. ;)

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dzien-dobry-tvn-liderem-pytanie-na-sniadanie-zyskuje-widzow- No proszę, Pytanie na śniadanie notuje wzrost. Jednak dalej liderem w śniadaniówkach jest TVN

 

Jeden z dziesięciu - spokojnie zmieścili 12 osób, Sznuk mówił na początku, że mogli też wybrać losowanie, żeby zredukować do 10, ale nie, spokojnie było 12, odcinek trwał tyle co każdy Wielki Finał. Ciekawostka - można tu zmieścić maksymalnie 14 osób. ;) Od dziś nowa edycja.

 

A dzisiaj ostatni odcinek Rodzinki.pl w tym sezonie. Dzisiaj poród ;) Jutro podsumuję sezon.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ 3 zawodników na 10 miejscu na liście zwycięzców miało taką samą liczbę punktów i stąd finał był 12-osobowy. Przypomnę, że ostatnio jest 20 odcinków i Wielki Finał, a kiedyś były 24 odcinki i Wielki Finał. Stąd teraz można mieć mniej punktów i grać w Wielkim Finale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden z dziesięciu - spokojnie zmieścili 12 osób, Sznuk mówił na początku, że mogli też wybrać losowanie, żeby zredukować do 10, ale nie, spokojnie było 12, odcinek trwał tyle co każdy Wielki Finał. Ciekawostka - można tu zmieścić maksymalnie 14 osób. ;) Od dziś nowa edycja.

 

 Wart wiedzieć,że po prostu wiele pytań nie zostaje wyemitowanych tylko wypadają podczas montażu, gdyż właśnie jest ograniczenie czasowe w emisji programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. Jak mogą wycinać pytania? Nie wierzę w to. Nie wierzę, że zadaje Sznuk 500 pytań, a potem je wycinają. Nie. Tu się gra do trzech szans. Trzy razy odpowiadasz błędnie, nie grasz dalej i tyle. Jak mogą manipulować. To może w Familiadzie też Karol zadaje np. 9, a nie 4-5 pytań i wypadają podczas montażu z powodu ograniczenia?

A finał? Też nie wierzę, że wycinają. Zawsze jest 40 pytań. I od uczestników zależy, czy będą wszystkie.

Skoro znieśli już przerwę zimową, to powinni wrócić do 25 odcinków na jedną serię.

Też uważam że losowanie byłoby niesprawiedliwe. No bo jak? Jest 12, a odrzucamy dwóch, bo musi być 10. A co by było, gdyby było np. 15 osób w WF?

 

Rodzinka.pl - wczorajszy odcinek dobry, śmieszny i zabawny. A najlepsze sceny przy porodzie. A 7. sezon był lepszy niż poprzedni. Zmniejszenie liczby odcinków nie wyszło na złe. Wręcz przeciwnie. Mam problem z wyborem najlepszych scen, więc poproszę Was. Ale na pewno scenka z księdzem po kolędzie też jedną z moich ulubionych w zakończonym sezonie. Wiosną oczywiście sezon ósmy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. Jak mogą wycinać pytania? Nie wierzę w to. Nie wierzę, że zadaje Sznuk 500 pytań, a potem je wycinają. Nie. Tu się gra do trzech szans. Trzy razy odpowiadasz błędnie, nie grasz dalej i tyle. Jak mogą manipulować. To może w Familiadzie też Karol zadaje np. 9, a nie 4-5 pytań i wypadają podczas montażu z powodu ograniczenia?

A finał? Też nie wierzę, że wycinają. Zawsze jest 40 pytań. I od uczestników zależy, czy będą wszystkie.

Skoro znieśli już przerwę zimową, to powinni wrócić do 25 odcinków na jedną serię.

Też uważam że losowanie byłoby niesprawiedliwe. No bo jak? Jest 12, a odrzucamy dwóch, bo musi być 10. A co by było, gdyby było np. 15 osób w WF?

 

Rodzinka.pl - wczorajszy odcinek dobry, śmieszny i zabawny. A najlepsze sceny przy porodzie. A 7. sezon był lepszy niż poprzedni. Zmniejszenie liczby odcinków nie wyszło na złe. Wręcz przeciwnie. Mam problem z wyborem najlepszych scen, więc poproszę Was. Ale na pewno scenka z księdzem po kolędzie też jedną z moich ulubionych w zakończonym sezonie. Wiosną oczywiście sezon ósmy.

Nie zrozumiałeś. Jeden z dziesięciu w TVP2 trwa od 18.50 do 19.25 ,czyli gdzieś pół godziny. W rzeczywistości taka rozgrywka trwa dłużej, więc część pytań nie zostaje wyemitowana, w tym sensie podczas montażu się je wycina i nie znajdują się w emisji w TV. Wycina się pytania z drugiego etapu, gdzie nie wiadomo ile potrwa dany etap i ile pytań trzeba będzie zadać by wyłonić trójkę. Wiem to od kilku graczy tego teleturnieju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś że czasem wycina się nawet kawałek po pierwszej poprawnej odpowiedzi w drugim etapie, gdy gracz wyznaczy zawodnika np. z miejsca 2, bo powinien, według regulaminu, wyznaczyć kogoś od 6 do 10 stanowiska. Oczywiście wtedy prosi się o powtórzenie wyznaczenia, ale do emisji idzie tylko to prawidłowe. W ogóle to podczas nagrywania gra jest przerywana gdy zawodnik ma wątpliwości co do zadanego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ 3 zawodników na 10 miejscu na liście zwycięzców miało taką samą liczbę punktów i stąd finał był 12-osobowy. Przypomnę, że ostatnio jest 20 odcinków i Wielki Finał, a kiedyś były 24 odcinki i Wielki Finał. Stąd teraz można mieć mniej punktów i grać w Wielkim Finale. 

25 odcinków i Wielki Finał.

 

Co do wycinania - trochę nie chcę mi się w to wierzyć. Wiadomo, że w jednym odcinku pada więcej pytań, niż w drugim. Zauważyłem coś takiego, że w epizodzie, gdzie pytań jest mnóstwo, tempo jest szybsze by zmieścić się w wyznaczonym czasie, podczas montażu wycina się pewnie sekundowe przerwy, suma takich mikrowycięć to już daje parę minut. Jak jest mało pytań, to widać wyraźnie, że jest większy odstęp między odpowiedzią, sygnałem, a kolejnym pytaniem. Wyciąć można też uzupełnienia T. Sznuka do pytania i odpowiedzi zawodnika - kolejna osczędność. Pamiętam też taką sytuację, to było w ubiegłym lub w tym roku - że z powodu nawału pytań - nie zdążono zmieścić się w czasie i końcówka odcinka została preniesiona do kolejnego, pokazanego dzień później. Wyglądało to tak, że na początku odcinka była końcówka niedokończonego finału, a po chwili kolejne 3 etapy z nowymi graczami. Nie wiem, czy wcześniej było coś takiego, czy to było tylko jednorazowe takie zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle historia Jeden z dziesięciu powinna być przeanalizowana. Na forum "1 z 10" na oficjalnej stronie TVP nigdzie nie ma jakoby ten program miał być ustawiany. Że wycinają kilka pytań. Dla mnie sprawa jasna - padają wszystkie pytania w czasie przeznaczonym na odcinek. Raz było kiedyś, w maju 2014, że mieliśmy tak długi II etap, że nie dokończono III etapu w wyznaczonym czasie i dokończono go w następnym odcinku, po czym była już nowa rozgrywka. Ale zdarzały się też krótkie odcinki - np. 4 pytania w II etapie. Ostatnio to ze dwa odcinki kończyły się jeszcze rozmową prowadzącego, bo poziom uczestników był słaby

Oprawa? Czołówka jest w porządku, nie mam zastrzeżeń. Chociaż i tak najlepsza była pierwsza /do 2005/. Oprawa muzyczna - ponimo 21 lat emisji ciągle jest świetna.

O scenografii? Ta też niczego sobie, jednak najbardziej mi się podobała ta z 2004/2005.

 

Dwójka w wigilię pokaże koncert kolęd i pastorałek z Katedry w Pelplinie, w którym wystąpią m.in. Anna Maria Jopek i Stanisław Sojka.

 

Natomiast w Boże Narodzenia na jej antenie znajdzie się koncert „Bóg się rodzi”, w którym zaśpiewają: Sound&Grace, Margaret, Rafał Brzozowski, Kasia Wilk, Stanisław Karpiel-Bułecka, Jula i uczestnicy show „The Voice of Poland”.

 

TVP2 podczas Świąt pokaże takie filmy jak „Rodzina Robinsonów”, „Renifer Niko ratuje święta”, „Zaplątani” , „Kochany urwis II”, „Wesołych Świąt” czy „80 milionów”. Tradycyjnie na jej antenie pojawią się świąteczne odcinki „Familiady”.

Z artykułu: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/swieta-w-tvp-z-koncertami-i-filmami

Faktycznie, słabo. Zainteresują mnie tylko kabarety, kolędy, i Familiada.

 

Aha - dalej czekam na opinie ws. Rodzinki.pl. Jaki to był sezon, najlepsze sceny, itp.

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. Pierwsza istniała krótko. Tylko jedną edycję i podmienili na tą słynną. Też ciekawostka, że planowano tylko jedną edycję. Jedną i tyle. Ale widocznie osiągnęła taki sukces, że powstała druga, potem kolejne...

Studio też z początku było inne. Inspirowali się edycją brytyjską, wszak to format ITV.

Tylko teraz, kiedy rozpoczęli emisję. W czerwcu 1994, czy wrześniu? Przez lata twierdziłem, że wrzesień, potem przy szukaniu archiwalnych ramówek, znalazłem tą pozycję w programie z czerwca'94. To w końcu jak. Gdyby program ruszył w czerwcu, to WF1 byłby dopiero w listopadzie. Cztery miesiące jedna seria. Ale w ostatnich latach zdarzały się i bodaj 9,10-miesięczne, bo przerwy wakacyjne. Nie wiem, chyba w 2010 było tak, ale w trybie jednej emisji tygodniowo.

Początkowo emisja była tylko w piątki. W pozostałe dni było "Koło fortuny". W weekendy "Gra". Od 1995 "1 z 10" już był dwa razy w tygodniu.

 

Tak patrzę na ramówki z okresu 1994/1995 i każdy miał w tej Dwójce coś dla siebie. Tylko ten Sejm przeszkadzał. Ciekawi mnie teraz, co z Dwójką po zmianie szefa. Coś czuję, że się niewiele zmieni. Byle nie przybyło paradokumentów i głupiej rozrywki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Pluszak narzekał,że Polska ma złą prasę w Europie. Szkoda,że nie wspomniał,że sam pofatygował się niemieckiej TV szkalując Polskę. Bezcenne jak ktoś podpala dom,a później płacze,że on spłonął. Inna sprawa,że programy pluszaka już są tak nudne, żadnego sporu, rudnych pytań, emocji w studio- wszystko strasznie przewidywalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest pluszak? Kompletnie niezrozumienie tematu. To nie jest narzekanie na złą prasę, bo ktoś doniósł, tylko narzekanie na takie działania w Polsce, które powodują, że jest zła prasa. Bo musi w tej sytuacji. Zła prasa jest skutkiem a nie przyczyną wydarzeń w Polsce. To wy obarczacie winą tego który patrzy na pożar, zamiast tego, który podpalił.

 

Zresztą widzę, że w temacie CNN też niektórzy piszą, że on pokazują Polskę w niekorzystnym świetle, bo politycy z opozycji donieśli. W jakim wy świecie żyjecie? Żeby TVN24 pokazywał i mówił co się źle dzieje np. w Rosji, to muszą rosyjscy dziennikarze im donosić lub opozycja Putina, bo sam TVN24 by tego nie wiedział? Tak nisko oceniacie media zagraniczne, że nie mają swoich korespondentów, którzy naocznie, bez podpowiadania to widzą sami? Nikt nie musi donosić USA, Niemcom, żeby w dzisiejszych czasach dziennikarze wiedzieli co się w danym kraju dzieje. Dziś mamy internet, smartfony, media społecznościowe, a wy rozumujecie jak za komuny, za czasów żelaznej kurtyny. Jeśli ktoś z wewnątrz nie doniesie, to tamci nie będą wiedzieć. Żałosne. Ale to też pokazuje wasz tok myślenia i ogólne postrzeganie rzeczywistości.

Edytowane przez widz666
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widz666 taka prośba jak odnosisz się do mojego komentarza to pisz do mnie w pojedynczej osobie. Już nieraz była sytuacja tego typu,że np. dziennikarz GW pisze artykuł w zagranicznej prasie po czym ten sam dziennikarz lub jego kolega z tej samej GW obwieszcza na pierwszej stronie z nieskrywaną radością,że oto ten tytuł prasowy nieprzychylnie pisze o Polsce. Lis także przyczynia się swoimi działaniami na taki,a nie inny wizerunek Polski. Mnie tam nie interesuje co wypisuje zachodnia prasa, która swoją wiedzę czerpie właśnie z GW, ludzi typu Lis czy TVN24- czyli mediów skrajnie nieobiektywnych. Ponadto wielokrotnie roi się w nich od błędów merytorycznych, gdyż Polska nie jest dla nich istotna. O tym jak te media na co dzień są rzetelne świadczy ciągłe szkalowanie Polski poprzez używanie określenia " Polskie obozy koncentracyjne " lub "Polskie obozy śmierci". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat. U Lisa czyżby ciągle ci sami goście? Cimoszewicz co dwa programy. Marcinkiewicz co trzy. Innych nie ma? Aha - Lis znów zaprosił do programu działacza partii rządzącej, ale ten nie przyjął jak zwykle zaproszenia. O tym, co dyskutowali, już nie będę wspominał.

 

Wrócę do Rodzinki.pl. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rodzinka-pl-stracila-widzow-tvp2-za-polsatem-i-tvn- czy taki wynik jest dobry? Lepiej radzi sobie "O mnie się nie martw". Dlatego zwracam się z takimi pytaniami.

1. Czy serial powinni już zakończyć? Moim zdaniem nie. Jest jeszcze potencjał na kilka dobrych serii. Zależy od francuskich scenarzystów. Bo jak brali się Polacy, to odcinki były nudnawe.

2. Czego oczekujecie na wiosenną serię? Powrócą dwa odcinki tygodniowo? Mi tam obojętne. Ważne, by serial trzymał formę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...