Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I bardzo dobrze.

 

W ogóle same dobre wiadomości z ramówek Dwójki pierwszych dni grudnia.

3 grudnia emisja filmu "W ciemności".

Nie zawieszą "Jednego z dziesięciu" na zimę! W czwartek 3.12 jest Wielki Finał edycji 89, a w piątek 4.12 jest pierwszy odcinek serii 90! :)

W sobotnie wieczory na razie wakat.

W niedzielę? Za The Voice of Poland - "Rodzinka.pl" od nowa /przemiliczę/ i "Latający Klub Dwójki".

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/50550,TVP-zrezygnuje-z-programow-Tomasza-Lisa-i-Jana-Pospieszalskiego- no w końcu. Tylko co da Dwójka w zamian? Skoro luty nadchodzi. Coś przeczuwam małą rewolucję w ramówce wiosennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, publicystyki politycznej nie będzie już w Dwójce? Bo jak na razie nie wiadomo, co będzie w zamian. Jeśli ktoś ciekawy, może się przyjąć. Ale może też być taka sytuacja, że nowi będą nudniejsi i będzie trzeba powrócić do Lisa i Pospieszalskiego. Jeśli argumentem wycofania obu programów z anteny jest to, że TVP przechodzi na własne produkowanie, to równie dobrze można przekazać publicznej produkcję obu programów. Kiedyś takie audycje produkowała agencja programów publicystycznych chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Nie wiemy, co dadzą. Powinna być publicystyka polityczna w Dwójce. No bo - każdy rodzaj publicystyki jest w Dwójce, tak?

 

Skończył się serial "Prokurator". Jak go oceniacie? Według mnie bardzo ciekawy. Furtkę do II sezonu zostawili, ale czy będzie?

 

Dziś piątek, dzisiaj Rodzinka.pl i Latający Klub Dwójki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie skracają seriale. Prokurator 10 odcinków, a seriale powinny mieć około 13. Teraz będą cały listopad i grudzień czekać na święta i mieć dziurę w programie.

 

Pościągają Lisa i Pospieszalskiego. Jednego oglądałem drugiego nie, ale mieli we mnie widza. Efekt? Zlikwidują oba, nie będą już mieć widza wcale. Dążą do poprawy jakości przez usuwanie? Niech usuwają prawdziwe lub domniemane "chwasty", ale niech nie wylewają dziecka z kąpielą. Wolę już mieć programy ciekawe i nieciekawe, niż nie mieć wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prokurator z góry miał mieć 10 odcinków. Czy będzie II seria, nikt nie wie. Fakt - wiele spraw było przewidywalnych,ale i tak serial był świetny. Pisałem - furtki do II sezonu są, no ale właśnie. Czy będzie II sezon. Niedługo się okaże.

 

Ja bym proponował program publicystyczny z przedstawicielami wszystkich partii i lewicy. Tylko nie mam pomysłu na prowadzącego. Taki program - zamiast Lisa - pasowałby do Dwójki.

 

O mnie się nie martw - 13 odcinków na każdą serię. Mało? Ja już od lat obserwuję sytuację i wiem, że takie seriale muszą mieć w sezonie 12-13 odcinków. Tasiemców, emitowanych codziennie nie liczę. A co do O mnie się nie martw = wczoraj kolejny dobry odcinek. Tysiąc razy to lepsze od M jak miłość. http://centruminformacji.tvp.pl/22526178/joanna-kulig-nie-rezygnuje-z-roli-w-o-mnie-sie-nie-martw-w-tvp2- aha. Wiosną IV sezon. Dwójce w końcu wyszedł dobry serial na kilka sezonów.

 

Rodzinka.pl - wczoraj najlepszy był ten kurs doszkalający parkowanie ;) Odcinek jak zwykle dobry.

 

Latający Klub Dwójki dalej na wysokim poziomie. Już czekam na środę. ;)

 

Dzisiaj The Voice of Poland. Zaczynają się odcinki Live. No to walka na całego. Za cztery tygodnie poznamy najlepszy głos w Polsce...

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Voice of Poland. Za nami pierwszy live. I już kilka uwag. Mamy program The Voice of Poland, a tu mamy w jednej z drużyn obcokrajowca. Nie mam nic do niego, nawet nieżle śpiewa, no ale...

W dodatku odpadły dwa dobre głosy czytaj uczestnicy. Tu też się nie zgodzę.

Najlepsza na teraz drużyna Marii.

Bardzo dobre kadrowanie, a prowadzenie? Młynkowa tak sobie. Spodziewałem się więcej. Kammel wiadomo, że świetnie.

 

A co do Jednego z dziesięciu - ma ktoś dane o oglądalności? Twierdzę, że pozostawienie tego teleturnieju na całą zimę jest wyrazem temu, że prezes TVP docenia tą pozycję. Byleby nie przerywali jej w połowie i "Zapraszamy w marcu". Tak było w sezonie 2011/12. Przerwali serię na odcinku 16 i wznowili dopiero w marcu.

 

Jeszcze brakuje premierowej Familiady w wakacje. Możliwe, że premiery na lato wrócą w przyszłym roku.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "1 z 10", to przeczuwam że oglądalność jest mniej więcej na poziomie 1,5-1,7 mln widzów. Kiedyś Czwórka się chwaliła że miała 1,7 mln o 19:00 w porze nadawania teleturnieju na Dwójce, więc pewnie są to podobne wartości (choć chciałbym żeby to p.Sznuk miał większą oglądalność niż te paradokumentalne brednie z domieszką propagandy). Jak na to, co dają inne kanały (2 programy informacyjne i magazyn o mydle i powidle), taki wynik to i tak dobry, zwłaszcza że "Jeden z dziesięciu" jest nadawany od prawie 22 lat, a jego popularność nie spada. Decyzja o tym aby wyemitować w grudniu premierową serię jest moim zdaniem bardzo dobra. Choć nie wiadomo czy oznacza to zachowanie premier na całą zimę (bo sam teleturniej od kilku ładnych lat jest emitowany cały rok, ale w okresie zimowym i wakacyjnym są powtórki). Zapewne nie przerwą serii w połowie. Od pewnego czasu planują to tak, żeby jedna seria wypadała na mniej więcej okres miesiąca. Jeśli dobrze to obliczyłem, to 90 seria skończy się gdzieś 7-8 stycznia. Potem mogą dać powtórki do marca, albo będą dawać nowe bez tej przerwy na ferie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk - no ale. Zapomniałeś odliczyć jeden czwartek, bo Liga Europy, Święta, Sylwestra, Nowy Rok i 6 stycznia. Mi wychodzi 11 stycznia WF 90. A potem się zobaczy. Dobra decyzja. Oglądalność i tak dobra, zważywszy na konkurencję. Już nie wspomnę, że kiedyś ten teleturniej leciał cały rok, bez żadnych przerw i zimowych i wakacyjnych.

 

Ja nie wyobrażam sobie tego teleturnieju bez Tadeusza Sznuka. To tak jak na przykład 7 dni świat bez Turskiego, Jaka to melodia bez Janowskiego, czy Familiada bez Strasburgera. On sam jest "legendą" tego programu. Spokojny, ma sporą wiedzę, i tak dalej. Legendarny dziennikarz. Chciałbym, żeby jeszcze długo prowadził ten teleturniej, chociaż kilka lat.

A jakby zmienili prowadzącego tak za parę lat? /byle nie/. Ma to być osoba spokojna, taka, która posiada sporą wiedzę. Nie ma chyba takich osób obecnie w TVP. Sawicki? On odpada, bo prowadził koncerty Lata z Radiem. Typowo rozrywkowe. A w tym teleturnieju liczy się wiedza.

 

Są wyniki za "Prokuratora" - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/prokurator-przegral-z-tvp1-i-polsatem-tvp2-rozwaza-kontynuacje-serialu- słabo. Ale jest cień nadziei na II sezon. Tylko który to już raz "TVP2 rozważa.." a potem "nie będzie kolejnej serii?"

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego się boją zamawiać, bo jak klapa to nie ma alternatywy. A z kolei jak zamówią z góry trzy czy cztery, to na końcu też każdy ma małą oglądalność. Efekt w sumie podobny, jedynie koszty większe. Dziś ludzie przyzwyczaili się do wielu seriali. Są znane i lubiane, a że już słabe, zgrane? I tak każdy, który jest nadawany od lat bije oglądalnością te nowości. Taka panie mentalność widzów. Od lat to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby zmienili prowadzącego tak za parę lat? /byle nie/. Ma to być osoba spokojna, taka, która posiada sporą wiedzę. Nie ma chyba takich osób obecnie w TVP. Sawicki? On odpada, bo prowadził koncerty Lata z Radiem. Typowo rozrywkowe. A w tym teleturnieju liczy się wiedza.

 

 

Wiesz nieraz piszesz rzeczy zaskakujące,ale tu naprawdę dowaliłeś. Czyli uważasz,że Sawicki nie ma sporej wiedzy bo prowadzi "Lato z Radiem"?? Ba z twojego wywodu wynika,że fakt prowadzenia programów rozrywkowych wyklucza posiadanie takowej, Otóż nie wyklucza to po pierwsze,a po drugie kto Ci naopowiadał,że aby prowadzić teleturniej wiedzowy trzeba mieć dużą wiedzę?? On go ma prowadzić,a nie znać odpowiedzi na te wszystkie pytania. On ma je podane na kartce. Choć to brutalnie zabrzmi- prowadzący musi przede wszystkim dobrze wypadać przed kamerą. Tak dla twojej informacji- Tadeusz Sznuk był jednym z prowadzących "Lato z Radiem". 

Ludzie w swoim życiu się pałają różnymi zajęciami, mają różne doświadczenia zawodowe. Ocenianie ich na jakieś marnej przesłance jest niesprawiedliwe. Bogdan Sawicki czego możesz nie wiedzieć bo nie program w TVP2 prowadzi programy rolnicze w TVP1. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "1 z 10", to przeczuwam że oglądalność jest mniej więcej na poziomie 1,5-1,7 mln widzów. Kiedyś Czwórka się chwaliła że miała 1,7 mln o 19:00 w porze nadawania teleturnieju na Dwójce, więc pewnie są to podobne wartości (choć chciałbym żeby to p.Sznuk miał większą oglądalność niż te paradokumentalne brednie z domieszką propagandy). Jak na to, co dają inne kanały (2 programy informacyjne i magazyn o mydle i powidle), taki wynik to i tak dobry, zwłaszcza że "Jeden z dziesięciu" jest nadawany od prawie 22 lat, a jego popularność nie spada. Decyzja o tym aby wyemitować w grudniu premierową serię jest moim zdaniem bardzo dobra. Choć nie wiadomo czy oznacza to zachowanie premier na całą zimę (bo sam teleturniej od kilku ładnych lat jest emitowany cały rok, ale w okresie zimowym i wakacyjnym są powtórki). Zapewne nie przerwą serii w połowie. Od pewnego czasu planują to tak, żeby jedna seria wypadała na mniej więcej okres miesiąca. Jeśli dobrze to obliczyłem, to 90 seria skończy się gdzieś 7-8 stycznia. Potem mogą dać powtórki do marca, albo będą dawać nowe bez tej przerwy na ferie.

 

1 z 10 to ostatni wartościowy teleturniej w całej TV, nie tylko TVP....brakuje mi jeszcze do tego VaBank (chyba tak się to pisało), kiedyś na yt wpadły mi archiwalne odcinki i zobaczyłoby się takie coś do poduszki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk - no ale. Zapomniałeś odliczyć jeden czwartek, bo Liga Europy, Święta, Sylwestra, Nowy Rok i 6 stycznia. Mi wychodzi 11 stycznia WF 90. A potem się zobaczy. Dobra decyzja.

 

Akurat liczyłem prawie wszystko co wymieniłeś, tylko wyleciało mi z głowy że jest jeszcze "ligowy czwartek". Jakbym tych wszystkich świąt nie liczył to by mi WF wyszedł gdzieś 1-2 stycznia.

 

Co do prowadzącego. Na pewno Sznuk robi to najlepiej i jak na razie nie ma mowy o tym bo go zmieniać. Poza tym, jak już było to wcześniej wspomniane, jest on legendą tego teleturnieju. Nie twierdzę, że Sawicki byłby złym prowadzącym. Ma doświadczenie telewizyjne i radiowe. To, że obecnie prowadzi "Agrobiznes" i jest już też jego legendą, też go nie dyskwalifikuje. W niemieckiej SAT.1 tamtejszą edycję "1 z 10" prowadził spiker wiadomości jeszcze z czasów, gdy serwis w tej stacji nazywał się "Blick". Więc tutaj nie ma się co czepiać. Pytanie tylko, jak Sawicki by się odnalazł w takim teleturnieju. Można po części zgodzić się z opinią, że wiedza nie jest zbytnio potrzebna do prowadzenia quizu wiedzowego, gdyż wszystko jest na karteczkach. Tylko że zawsze to lepiej, jak taki prowadzący jest człowiekiem obeznanym, wiedzącym czego dotyczy pytanie, gdyż zawsze może jakoś uzupełnić, dodać coś od siebie. W zasadzie gdyby skrajnie stosować się do tego, to można odnieść wrażenie, że równie dobrze "1 z 10" mogłaby prowadzić Ewelina Lisowska czy jakaś inna celebrytka, umiejąca czytać z kartki. A to nie o to chodzi.

 

Gdyby była taka sytuacja, wymagająca zmiany prowadzącego (oby nie), to możliwe że Sawicki by się sprawdził. Ale nie będzie lepszy od Sznuka. Nie da się.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapomniałem o Sawickim, że prowadzi Agrobiznes. Faktycznie, dobrze prowadzi. Mi chodziło o koncerty. Audycje, które prowadził, były dobre. Ale Sznuka on nie zastąpi. Kirk - tu się zgodzę. Po prostu się nie da.

 

Na razie to jednak Sznuk prowadzi i oby jak najdłużej.

 

VaBanque - już kiedyś rozmawialiśmy. Przydałaby się reaktywacja. Najlepiej z Kaczorem jako prowadzącym.

 

To jakie seriale TVP2 ma emitować "wielosezonowe"? Nie liczę tych co już są wiele lat. Prokurator miał trudne pasmo - Sprawa dla reportera i Fidyk na Jedynce, Przyjaciółki na Polsacie i TVN. Skąd takie wyniki a nie inne.

 

Cesarzowa Ki - ktoś oglądał? Dopiero dzisiaj oglądałem powtórkę. Gdzieś to chyba już kiedyś widziałem. Jestem pewny, że to już leciało, tylko nie w TVP... Nie powiem, dobry serial. Tylko te urwania odcinków... No ale cóż. Już chociaż milion będzie sukcesem. Promocja leży... Wolą promować serialowe hity i tak dalej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce "Cesarzowa Ki" jest emitowana po raz pierwszy. To trzecia koreańska drama, która trafiła do naszego kraju. Wcześniejsze dwie ("Łowcy niewolników" i "Irys") emitowało Tele 5.

 

Ja widziałem tylko fragmenty pierwszego odcinka i naprawdę nieźle to wygląda, przynajmniej wizualnie. Nie mam jednak czasu na "wciąganie" się w prawie 70-odcinkowy serial codzienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to, że w Dwójce, podobnie jak w innych stacjach TVP mamy dzisiaj logotyp z flagą państwową. Podoba mi się fakt specjalnej "Familiady". Ale nie podobają mi się Barwy szczęścia w takie dni, jak np. dziś. Takiego Na dobre i na złe nie ma, Na sygnale też, a Barwy normalnie. Tak nie było rok i dwa lata temu. Odpuszczali telenowele. A teraz? Naprawdę w Dwójce niektórych rzeczy nie rozumiem.

 

Dzisiaj Kabaretowa Noc Listopadowa. Spodziewam się jak co roku świetnego widowiska. Tylko mam problem, co wybrać. Albo film o Wałęsie w TVP1, albo premierowe kabarety w TVP2. Chyba wybiorę te drugie, bo nie uśmiecha mi się powtórka w TVP Rozrywka o 24:00... Liczę na dobry poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał? Naprawdę - było z czego się śmiać. Świetny kabareton. ;) W dodatku w świetnej jakości - czemuś tak nie może być przy każdym programie, naprawdę nie rozumiem.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/1-90-mln-widzow-familiady-tvp2-zdecydowanym-liderem-rynku- podziwiam. Nimo upływu lat, ciągle się świetnie trzyma. ;) Ja to już od lat oglądam. ;)

 

W czwartek 10 grudnia mecze w Lidze Europy, dzień póżniej mecz naszych piłkarek ręcznych. Wieczorem w piątek... powtórki. Mogliby się bardziej postarać, chociażby na zimę.

 

13 grudnia o 20:10 premiera filmu "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł". No ale faktyczna premiera będzie w noc z piątku na sobotę. ;) Co to ma znaczyć, nie wiem.

 

EDIT 13 XI: Przejrzałem dokładnie ramówkę Dwójki na tydzień 7-13 grudnia. I się pytam, gdzie tu logika?

Pokażą tylko jeden mecz piłkarek ręcznych, pozostałe dwa w TVP Regionalnej - a mieli pokazywać ponoć wszystkie w Dwójce?

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT 13 XI: Przejrzałem dokładnie ramówkę Dwójki na tydzień 7-13 grudnia. I się pytam, gdzie tu logika?

Pokażą tylko jeden mecz piłkarek ręcznych, pozostałe dwa w TVP Regionalnej - a mieli pokazywać ponoć wszystkie w Dwójce?

Informacji,że mecze MŚ piłkarek ręcznych będą tylko w TVP2 nie było.. Uznali,że spotkania z Angolą i Chinami nie są zbyt atrakcyjne by je dawać na głównej antenie TVP. Należy się cieszyć,że uznali,że mecze należy w ogóle pokazać na antenie otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...