Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzinka.pl jak zwykle fajna. ;)

 

Jingiel z okazji 45-lecia się jeszcze został, ale ozdobnika pod logotypem nie ma. Bardzo dobrze - ileż można świętować. Rok?

 

Tenis w TVP2 - no brawo, tylko teraz jedno ale - czemuś tak wcześniej nie robiono? Naprawdę można było dać tenis np. zamiast powtórek. Co by się stało. Ale i tak brawa. Kto wie, jak Radwańska jutro wygra, to może zaczną dawać więcej tenisa w TVP2.

 

I teraz ciekawe, co wyleci jutro z ramówki. Na bank Makłowicz i film. The Voice of Poland - jutro powtórkę mają nadać planowo, co mi się nie podoba. Już można zobaczyć filmiki z dzisiejszego programu. Jedna z uczestniczek śpiewa "Roar". Ten utwór to pasuje na dyskoteki, a nie na 1 listopada. No chyba, że wytną, ale nie wiem. Tak czy siak - mogliby jutro dać jakiś film /nawet ten z 12:00/, a nie program rozrywkowy. Familiady nie liczę, bo jest zawsze 1 listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoja opinia. A ja uważam, że jedne odcinki były dobre, a drugie to takie, których nie chciało się oglądać.

 

Dziś Rodzinka.pl. W innym wątku użytkownik pisze o wkurzającym serialu? Dobry serial. Trzyma poziom ponimo 7. serii. Polecam dzisiaj jak zwykle - 21:05.

Maciejolku we wcześniejszym wpisie napisałeś " A tak w ogóle to chciałem poznać Wasze opinie o "Warto rozmawiać" ". No to na Twoje życzenie wyraziłem swoją opinię. Zresztą wszystko co piszę jest moją opinią, więc nie rozumiem pisania,że to moja opinia :) Dodam więcej uważam,że wtedy program Pospieszalskiego był lepszy, bo poruszał bardzo zróżnicowane tematy. Teraz jednak kręci się w jakimś kręgu- edukacja seksualna, sześciolatki, ocena rządzących, smoleńsk.. Taki drugi Lis, tylko w inną stronę.. 

Tenis w TVP2- to mnie paradoksalnie martwi. Zazwyczaj jak TVP2 pokazuje mecze to przegrywa.. Jednak ten przykład pokazuje,że można było wcześniej także wyemitować jakieś mecze- choćby ten finał z Tokio, którry by o 5.00 nie rozwalił ramówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie finałowy  mecz Radwańskiej  na otwartym kanale .I jakoś ramówki nie rozwali 

 

    Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar:  Nie może być tak, że równolegle na kanale sportowym i na antenie stacji uniwersalnej będziemy pokazywali ten sam materiał. Posiadanie kanału sportowego wtedy straciłoby sens.

Edytowane przez ania28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wisłok, że nie możemy mieć własnego zdania. Oceniłem Kożuchowską to się rzucili w obronie Rodzinki, jakbym ich matkę obraził. Widzę że jesteś nie tylko bardzo wierzący, ale też niezwykle przesądny. Pocieszę Cię, skoro odpadła Szarapowa, to szanse na wygraną Radwańska ma większe.

 

Odnośnie Pospieszalskiego i Lisa, to różnica jest zasadnicza. Lis jest zaangażowanym dziennikarzem, publicystą, ale nie bierze bezpośrednio udziału w polityce, natomiast "niezależny"  i niezwykle obiektywny Pospieszalski był szefem kampanii medialnej AWS. Chyba właśnie on wpadł na pomysł pokazywania Siwca całującego ziemię kaliską. Ale jak widać był wtedy nieskuteczny. Dziś takie metody są codziennością. I to niestety skuteczną.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tenisa. Właśnie, dobrze że jest tutaj to, co mówił Piwowar. No jak to, "Posiadanie kanału sportowego wtedy straciłoby sens." Jak to? Gdyby TVP Sport była w NTC, to by problemu nie było. A tak - dobrze, że mecz w Dwójce. Jak przedłużą to WTA, a Radwańska dziś wygra, to może zaczną ją częściej pokazywać w Dwójce.

 

Z ramówki wyleciał Makłowicz i film o 12:00. Familiada chyba będzie opóżniona.

 

The Voice - trochę niezrozumiałych decyzji trenerów było, ale mamy skład do odcinków Live. Dalej stwierdzam, że dziś powtórka nie na miejscu. Co nie szkodzi powtórzyć jutro?

 

I taka dygresja co do Postaw na milion - zawsze jako pierwszą grę, pokazują grę, w której odchodzą z niczym. W każdym odcinku to samo. To mnie denerwuje w tym teleturnieju, bo zawsze jestem pewny, że na początku obejrzę grę, po której uczestnicy nic nie wygrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wisłok, że nie możemy mieć własnego zdania. Oceniłem Kożuchowską to się rzucili w obronie Rodzinki, jakbym ich matkę obraził. Widzę że jesteś nie tylko bardzo wierzący, ale też niezwykle przesądny. Pocieszę Cię, skoro odpadła Szarapowa, to szanse na wygraną Radwańska ma większe.

 

 

To do czego się odniosłeś było napisane z przymrużeniem oka. Bo to czy Radwańska wygra czy nie nie zależy od tego w jakim kanale pokazują jej mecz.  

Piwowar udaje greka. TVP wielokrotnie dubluje transmisje sportowe, choćby mecze polskiej kadry, zawody lekkoatletyczne, zawody PŚ w skokach czy w biegach narciarskich rozgrywane w Polsce, mecze polskich reprezentacji w imprezach mistrzowskich (piłka ręczna np.), MŚ czy MEw piłce nożnej czy zawody Grand Prix w jeździectwie. Więc jak raz, dwa razy do roku wyemitują mecz tenisowy to TVP Sport nie straci racji bytu.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie Familiadę nadali z niewielką obsuwą.

 

Z wislokiem się zgodze. Nic się nie stanie, jak nadadzą tenisa kilka razy w roku.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/1-5-mln-widzow-triumfu-agnieszki-radwanskiej-w-wta-finals- w Dwójce dobre wyniki jak na porę emisji w świąteczne niedzielne popołudnie. Teraz zobaczymy, co dalej. Ale po takim sukcesie TVP powinna wydłużyć prawa do WTA na kolejny sezon i jak najwięcej Radwańskiej w Dwójce! Tego sobie życzę.

 

Na razie jednak mamy poniedziałek - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tomasz-lis-to-media-mainstreamowe-sa-teraz-niezalezne-potrzebna-solidarnosc-wobec-zagrozenia. Tak, już widzę tą niezależność w "Tomasz Lis na żywo". Zobaczymy, kogo zaprosił na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś kręciły tematy techniczne: Cyfrowy Polsat do przekazu TVP2 HD ze swojego transpondera dorzucił napisy teletekstowe (ale nie cały teletekst), co jest dość dziwną kombinacją, bo generalnie po nagłówku widać, że wycięto te strony (777 i 778) prosto z teletekstu (opis TG2, data i czas). Tylko jaki był sens aż takich kombinacji alpejskich, zamiast po prostu dodać normalnie teletekst i już? Przekaz TVP1 HD z pojemności nc+ teletekst normalnie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teletekstu - dziwna sprawa. Mogli dać normalnie cały, a nie tylko napisy do seriali. A tak to się bawią w kombinacje techniczne.

 

Jutro minie 15 lat, odkąd Dwójka wyemitowała pierwszy odcinek serialu "M jak miłość". Moja opinia? Już znana, ale się powtórzę. Początkowo leciał tylko w soboty o 16:30. Od następnego sezonu już we wtorki leciał, a potem już dwa razy tygodniowo. Zdarzały się jednak przypadki, że były trzy odcinki tygodniowo, ba! - cztery /wrzesień 2007/. Pierwsze sezony dało się oglądać, miały klimat. Ale od kilku lat serial regularnie obniża loty. Jedynie Mostowiakowie trzymają poziom. A tak to ciągle w dół i doł. W ostatnich latach jedyną sceną, która mnie jako tako zainteresowała była śmierć Hanki. A tak to nic.

Oglądalność? Kiedyś to bywało - 10-11 mln. Serial obniżył loty i oglądalność poleciała. Ale i tak dalej jest lokomotywą ramówkową TVP2 - 6,53 mln z 27.10.

Czego życzyć? Zejścia z anteny to nie, bo dalej serial przynosi zyski, sporą oglądalność. Żeby chociaż podnieśli poziom. Ileż można się zniżać?

 

Radwańska? Jak na ważnych turniejach, to tak, a na tych mniej...? Ale najpierw to niech TVP przedłuży umowę na WTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla techników Cyfrowego Polsatu jak widać nawet dodanie sygnału teletekstu to wyczyn ponad miarę. Jakość kanału również pozostawia wiele do życzenia. Jak widać w Cyfrowym Polsacie, osobom odpowiedzialnym za kwestie techniczne wydaje się, że jak kanał jest nadawany w kolorze, to odbiorca będzie ukontentowany. Mamy XXI wiek. Jak kanał jest w HD, to ma być prawdziwe HD. Jak kanał nadaje sygnał teletekstu, to ma być teletekst. A nie ciągle taka prowizorka. Może i do nich to kiedyś dotrze, że współczesny telewidz, nie zadowli się tylko tym, że mu nie śnieży obraz.

Edytowane przez Maris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mnie zawsze odstraszało od CP, że oni zawsze po macoszemu traktowali sprawy techniczne. Niskie bitrate kanału - a co tam, widzowie nie zauważą różnicy, brak teletekstu - przecież mało kto dziś to używa, więc nie włączamy, przerywane linie na krawędzi ekranu - my tego nie widzimy itp. Owszem, większość widzów na to nie zwróci uwagi, ale są ludzie, którzy to widzą i nie mogą na to się zgodzić. Takimi sprawami powinna zajmować się KRRiT. Oprócz liczenia minut reklam i karania za goliznę, to spraw technicznych też powinien nadawca i operator przestrzegać A tu już KRRiT jest mało spostrzegawcza. Właściwie KRRiT żadnych specyfikacji, standardów, minimów technicznych nie wymaga od nadawców. Można pewnie nadawać program 1920x1080 na bitrate 0.5 i też by to przeszło jako pełnoprawne HD. Można odnieść wrażenia, że ani Rada się tym nie interesuje, ani wręcz nie zna się na tym, więc odpuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i tak się poprawiło. Jeszcze 7 lat temu CP ciągnął TVP 1 i 2 z naziemnej telewizji analogowej. Bywały chwile tragicznego obrazu. Tak, nie miał umowy z TVP, ale mieli alternatywne źródła sygnału - np. jakaś kablówka lub DVB-T, które w tamtym czasie było już dostępne w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie bitrate kanału - a co tam, widzowie nie zauważą różnicy, brak teletekstu - przecież mało kto dziś to używa, więc nie włączamy, przerywane linie na krawędzi ekranu - my tego nie widzimy itp.

No... Z tym teletekstem to racja - po 1. października wyłączyli dla ATM Rozrywki, i nie można teraz włączyć napisów, ale co jak co, ale na początku października jakość kanałów (przynajmniej SD) była lepsza niż na kanałch z tp. nc+, a przerywane linie znikły.

 

Swoją drogą, kiedy przenieśli wyżej "45 lat" na ekranie? Bo chyba jest teraz bliżej loga o ile się nie mylę. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest sygnał teletekstu, to logiczne i że powinien być i sam teletekst. No ale poknocili. Jest TVP2 HD, a jakość z tp. CP jest tragiczna dalej. Miał się przenieść na tp. nc+ jesienią. Połowa jesieni za nami i przenieśli? Chyba nie, bo jakość jak była tak jest nadal. Jak jest HD, to powinno być HD, a nie "dobre SD"...

 

Napis "45 LAT" chyba przenieśli w czwartek. Od soboty już go nie ma. ;)

 

Zbliża się powoli grudzień. Nie wiem, co Dwójka wymyśli, bo kończą się kolejne serie programów. Na przykład co dadzą w sobotę za The Voice of Poland. Ciekawi mnie już też oferta świąteczna - może jakiś dobry film premierowy? Znając życie wejdą tam kabarety i świąteczna Familiada. Ale nic na razie więcej nie piszę, bo jeszcze nie ma ramówki na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...