Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem , wieczorynka , programy dla dzieci/ młodzieży w pasmach porannych powinny były  zostać w TVP1/ TVP2.

Brakuje programów typu Walt Disny Przedstawia.

Kiedyś to była bardziej telewizja rodzinna,  familijna. 

Przyświecała misja edukacyjna.

Teraz misz masz udający komercyjne stacje z  domieszką polityki, religi,  telenowel i niepotrzebnych bzdetów . 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 21:50, michael112 napisał:

Równie dobrze można powiedzieć że na TVP1 nie powinno być Wiadomości bo od tego jest TVP Info, które też ma taki sam zasięg.

Myślę że to też kwestia prestiżu.

 

Inna sprawa że bardzo podobny argument zastosowano, likwidując kiedyś Wieczorynkę w TVP1. Nie jest potrzebna w Jedynce, bo jest TVP ABC. Tutaj widzę niekonsekwencję.

A z tym to się akurat zgadzam :-)  wiadomości powinny być w TVP Info. I tak je dublują :-) W TVP1 od 19:00 mógłby być jakieś porządne filmy fabularne zamiast setek ton reklam i seriali. 

Jesli sport okupuje głowne anteny TVP bo to kwestia prestiżu, misji, wizji i znamię luksusu to zlikwidowac TVP Sport i ładować wszystko na TVP1 i TVP2 :-) Kiedys tak było i jakoś sie żyło. Było luksusowo i kolorowo :-)  Pamiętam czasy dwóch programów w TV ( Tylko TP1 i TP2) na których w tym samym czasie nadawano wydarzenia sportowe i wtedy dla widzów którzy sportu nie oglądają ( a jest ich wiekszość) nie było niczego do oglądania w TV tylko "sportowy prestiż" :-). To były wieczory bez TV :-) Rzadko się tak zdarzało ale się zdarzało.

Dziś oczywiście to nie problem ale OK. Przyjmuję argumenty o "ważności i prestiżu".

Edytowane przez Robert03
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka, TVP1 pokaże dziś o 21:15 film dokumentalny "Krzysztof Krawczyk. Całe moje życie", zaś o 23:15 zostanie pokazany koncert Krzysztofa Krawczyka, jaki odbył się na Festiwalu w Sopocie w 1994 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1 nie pokazała dziś powtórki zerowego odcinka "Rolnik szuka żony 8", tylko zobaczyliśmy o 15:55 retransmisję TVP Info, gdzie bez grafiki ekranowej kanału z jednej strony na żywo cmentarz po pogrzebaniu Krzysztofa Krawczyka, a z drugiej fragmenty teledysków i występów Krawczyka. Chwila rozmów i wspomnień o artyście. Ok. 16:20 pokazano przeboje Krzysztofa Krawczyka, które zapewne miały być o 13:15, ale przez przedłużającą się mszę pożegnalną nie pokazano tego programu. Fragmenty starych teledysków (a raczej występów TV), Sopotu 1994. Co ciekawe, Sopot nie pokazany w odnowionej wersji, tak jak tydzień temu na Dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co dlaczego uważam? Przecież to się już śmieszne robi. Powtarzają w kółko to samo, jeszcze pisząc że to na prośbę widzów. Z pewnością.🤣 Rozwalają ramówkę kolejny już raz. Jak dla mnie mogą emitować koncerty Krawczyka żeby była jasność cały tydzień bo niewiele oglądam TVP jednak nie zmieni to mojej opinii. Śmieszne, ale to nie powinno mnie w sumie dziwić bo ze Smoleńska zrobili już cyrk i robią go co roku właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na osobę , która "rzekomo nie ogląda TVP" jesteś świetnie zorientowany i błyskawicznie o zmianach w ramówce tego kanału. Jak na osobę, która nie oglada TVP strasznie Cię bolą zmiany w TVP. To nie wiem czy bardziej mnie bawi czy żenuje. Jak ja nie oglądam danego kanału to nie mam pojęcia jaką mają ramówkę,a tym bardziej nie wiem o ewentualnych zmianach ramówki,.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wislok napisał:

Jak na osobę , która "rzekomo nie ogląda TVP" jesteś świetnie zorientowany i błyskawicznie o zmianach w ramówce tego kanału. Jak na osobę, która nie oglada TVP strasznie Cię bolą zmiany w TVP. To nie wiem czy bardziej mnie bawi czy żenuje. Jak ja nie oglądam danego kanału to nie mam pojęcia jaką mają ramówkę,a tym bardziej nie wiem o ewentualnych zmianach ramówki,.. 

Polecam Twittera, tam mnóstwo osób mediów i nie trzeba oglądać by wszystko wiedzieć. 🤣 Tak jak ktoś napisał wyżej finansuję ten kanał więc dobrze wiedzieć na co idzie kasa. 

Edytowane przez Ipo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze to jest moje zdanie. Ja tylko tam dowiaduję się jak wygląda sytuacja. Przesadą jest rozwalanie ramówki caly tydzień by pokazywać to samo cały czas. Ja jeszcze rozumiem jakieś dawno nie emitowane smaczki, ale nie wałkują albo dwa ostatnie "Sopoty" Krawczyka. Nawet w tym co pokazali wczoraj to było pół godziny mniej granych występów plus wystepy z... Sopotu. Daj pan spokój. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze nic złego w tym, że telewizja publiczna emitowała archiwalne występy zmarlego Krzysztofa Krawczyka. Również i ja chętnie obejrzałem ten specjalny program, musze przyznać, że producenci się postarali, gdyż nie zabrakło archiwalnych teledyskow (niektóre zdaje się były zremasterowane), czy nieco dłuższego fragmentu z festiwalu w Sopocie z 1994 roku. Świętej pamięci Pan Krawczyk pozostawił po sobie pustkę na scenie estardowej.

 

 

 

 

Kontynuując swoją myśl, gdzieś czytałem, że Kurski planuje uruchomić kanał muzyczny. Moim zdaniem jest to akurat świetny pomysł, a mając do dyspozycji pieniądze (w tym roku coś około 4 mld zł...), archiwa, nie stoi nic na przeszkodzie, by zremasterować archiwalne, zarejestrowane na przestrzeni lat festiwale, czy teledyski polskich, czy zagranicznych artystów i emitować to na antenie. Jestem pewien, że takowy kanał miałby sporą widownię.

Edytowane przez Solderowy123
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy filmie „Noce i dnie” jest dopisek PREMIERA. Oczywiście to oznacza premierę po rekonstrukcji. Moim zdaniem, to na siłę przypisywanie sobie premier i prawie przy każdym filmie zagranicznym musiałaby być taka informacja, a tego się nie praktykuje. HD - już standard, co jest rzeczą oczywistą, że film jest emitowany w odnowionej wersji. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No premiera to to nie jest. Z kolei "PO REKONSTRUKCJI CYFROWEJ" to chyba za długie na dopisek. Jednak byłbym za tym, żeby był specjalny dopisek odnośnie "premier po rekonstrukcji", w odróżnieniu od zwykłej premiery, tylko musieliby wymyślić coś krótkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...