Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, pavl6 napisał:

Jakie masz doświadczenie z działaniem tabletek aborcyjnych, skoro podważasz oparte na faktach sceny?

 

Tak tak, w filmach nawet tych opartych na faktach zawsze wszystko się zgadza ze stanem faktycznym. ? Zejdź na ziemie, poczytaj trochę na ten temat i dowiesz się jak działają takie tabletki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2020 o 09:07, ciastek napisał:

Żenujące że już nawet rozrywkowa część ramówki musi być upolityczniona...

TVP powinno się kierować misją publiczną. Raczej jako zarzut należy moim zdaniem postawić, że dotychczas tego typu filmów w tematach ochrony życia itd. nie było albo pojawiały się sporadycznie. To nie jest telewizja prywatna, powinna pokazywać filmy kształtujące postawy społeczne.

W dniu 23.10.2020 o 18:30, Bushiken napisał:

To nie są oparte na faktach sceny, przetrwałem ten film oraz czytałem pracowania na jego temat z różnych źródeł i były dla niego miażdżące. Wiele przekłamań oraz rzeczy niezgodnych z tym jak praktyki wyglądają naprawdę.

Ale nie tylko źródeł pro-aborcyjnych?

W dniu 23.10.2020 o 18:35, Ipo napisał:

Tak tak, w filmach nawet tych opartych na faktach zawsze wszystko się zgadza ze stanem faktycznym. ? Zejdź na ziemie, poczytaj trochę na ten temat i dowiesz się jak działają takie tabletki. 

Niestety aborcja, nawet ta farmakologiczna, to nie jest coś radosnego, łatwego i przyjemnego. Zresztą film nie sugeruje, że za każdym razem sytuacje są aż tak drastyczne. Sytuacje są ukazane z perspektywy Abby Johnson. A czy drastyczne przypadki, które ją spotkały to jest 60% czy 1% przypadków to inna sprawa.  Próbowałem wygooglować, ale wyskakiwały albo pro-aborcyjne strony, albo teksty z ogólnikową krytyką, nie precyzującą co konkretnie jeżeli chodzi o kwestie samego dokonywania aborcji było przedstawione nieprawdziwie. Nie chodzi mi o to, że w filmach na faktach z zasady każdy niuans jest przedstawiony zgodnie z oryginalną historią - często zdarzają się uproszczenia, czasem ubarwienia. Jednak nie zupełne przeinaczenie faktów.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj TVP1 wyemitowała film fabularny "Cudowny chłopak" z lektorem zamiast z gotowym już wcześniej dubbingiem.

 

Szkoda że w TVP i we większości stacji telewizyjnych nie ma tego samego kompromisu co w Canal+, czyli 3 ścieżki dźwiękowe: dubbing-lektor-oryginał.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tak to jest jak trzeba było na szybko zakupić kolejny film który wspierałby narracje rządową. Tym razem film o parze wychowującej nieuleczalnie chorego chłopca bodajże upośledzonego umysłowo/autystycznego.
Rodacy to takie wspaniałe, żadna aborcja macie rodzić i wychowywać nawet jak was nie będzie stać na to.

Edytowane przez Bushiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można zrobić więcej, pomóc nie jednej samotnej matce w wychowaniu i utrzymaniu takich dzieci, takich dorosłych niepełnosprawnych. @lukimann Zachęcam zatem również do uświadamiania dzieci w tym kierunku, przy okazji tej misji edukacyjnej jaką teraz mamy dzięki TVP.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukimann napisał:

Temat filmu  aktualnie na czasie. Chętnie film obejrzymy, wspólnie z dziećmi:-)

 

 

Przykro mi, ale nie obejrzysz tym razem. Zmiana ramówki i od 21:30 trzy Bondy z Seanem Connerym z powodu jego śmierci. 

 

Tak na marginesie film ten był już emitowany jeśli się nie mylę na święta więc nie został zakupiony teraz. Jest swoją drogą bardzo dobry. Oglądałem również w kinie.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bushiken napisał:

Cóż tak to jest jak trzeba było na szybko zakupić kolejny film który wspierałby narracje rządową. Tym razem film o parze wychowującej nieuleczalnie chorego chłopca bodajże upośledzonego umysłowo/autystycznego.
Rodacy to takie wspaniałe, żadna aborcja macie rodzić i wychowywać nawet jak was nie będzie stać na to.

Ten film leciał w TVP już kilka miesięcy temu, więc nie był kupowany na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kirk napisał:

Dokładniej będą to trzy pierwsze filmy z serii: "Dr. No", "Pozdrowienia z Rosji" i "Goldfinger".

Jakiś geniusz z TVP zamienił kolejność i najpierw leciał Goldfinger a później Pozdrowienia z Rosji. Filmy zamieniono ale z tego co piszą w necie napisów już nie. I przy Goldfingerze leciały napisy z Pozdrowień z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...