Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsze kwalifikacje skoków narciarskich rozpoczęły się z 30-minutowym opóźnieniem. Transmisja na antenie TVP1 została przerwana i nie zostaną pokazane skoki czołowej dziesiątki, ponieważ ważniejsze jest punktualne rozpoczęcie "Wiadomości".
Na szczęście transmisja jest kontynuowana w TVP Sport, które jest także kanałem ogólnodostępnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie odbierasz? Ja u kogoś, kto ma lokalną kablówkę widziałem, że w analogu wstawili dosył z wersji HD. Zapomniałem sprawdzić cyfrowe SD, ale podejrzewam, że mogli zrobić podobnie.

 

Napis "HD" powinien zniknąć z logo ekranowego, ale obawiam się, że nadal tego nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.12.2019 o 00:56, WebMat napisał:

Gdzie odbierasz? Ja u kogoś, kto ma lokalną kablówkę widziałem, że w analogu wstawili dosył z wersji HD. Zapomniałem sprawdzić cyfrowe SD, ale podejrzewam, że mogli zrobić podobnie.

 

Napis "HD" powinien zniknąć z logo ekranowego, ale obawiam się, że nadal tego nie zrobią.

 

W dniu 5.12.2019 o 00:12, Tim napisał:

W analogu UPC stacje TVP 1 SD i TVP 2 SD mają się również dobrze.

(...)

P.S. O braku zakończenia nadawania wersji SD kanałów TVP 1 i TVP 2 z dniem 30.11.19 r. (pomimo zapowiedzi) pisałem już w poniedziałek - w tym temacie. :wink:

 

Miałem okazję sprawdzić jeszcze raz i w tej lokalnej kablówce w cyfrowym SD również wstawili dosył z wersji HD. A więc zamydlony obraz SD z napisem HD. Podobnie zrobili z kilkoma innymi kanałami jak Polsat 2, MiniMIni+ czy teleTOON+. Za pewne ostatecznie z dosyłem SD pozostaną jeszcze tylko te kanały, które są w SD w DVB-T do czasu wejścia DVB-T2/HEVC.

 

Dla tych większych kablówek jest to dobry pretekst do wycofania się z SD. Dla tych mniejszych są to istotne koszty, aby bezpłatnie wymienić dekodery na HD, gdzie za pewne sporo klientów z dekoderami SD to osoby starsze bez większego popytu na HD. Podobnie w kwestii analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W związku z transmisją skoków narciarskich zakończonych podwójnym sukcesem Dawida Kubackiego (wygrana w dzisiejszym konkursie oraz w całym Turnieju Czterech Skoczni) została nieco zmieniona ramówka Jedynki. Nie nadano pogody po Wiadomościach, "Alarmu" ani "Leśniczówki", zamiast tego był w całości "Gość Wiadomości" z udziałem Dawida Kubackiego, a potem kolejny wywiad ze skoczkiem i analizy komentatorów sportowych TVP.
Warto zauważyć, że dziś jak mało kiedy bardzo ograniczono reklamy w Jedynce w paśmie prime-time.
Po Teleexpressie nadano wyłącznie spoty sponsorów skoków, następnie przeniesiono się od razu na skocznię, tuż przed pierwszym skokiem.
W przerwie między seriami reklamy były normalnej długości, jednak po II serii reklam nie nadano. Komentarze trwały aż do dekoracji zawodników.
Później TVP zaliczyła moim zdaniem, małe faux pas, ponieważ po dekoracji za dzisiejszy konkurs nadane zostały spoty sponsorów skoków, czołówka "Wiadomości" i powtórki ze skoków Kubackiego. Przez to nie pokazano jak na podium wchodzili zawodnicy z 2. i 3. miejsca TCS. Transmisja powróciła w momencie wejścia Kubackiego na podium.
Po "Wiadomościach" i po "Gościu Wiadomości" reklam w ogóle nie było, pojawiły się dopiero po programie specjalnym, dwie minuty przed 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kirk napisał:

Od podstaw to może nie, bo akurat w przypadku Zenka mamy do czynienia z wokalistą, który był znany jeszcze zanim TVP postawiła na większą obecność disco polo na swoich antenach.

Pisałem to ogólnie. Przykład zespołu Clödie i wokalistki Klaudii Trzepizur ,uczestniczki jednej z edycji The Voice. Dziwne ,że TVP nie promuje uczestników jakby nie było flagowego programu.Wyszkoni pojawia się dosyć często w telewizji ale już sam zespół Łzy istnieje w internecie. Podobnie jest z Kombi i Sławomirem Łosowskim. Tu nie chodzi o benefis ,jeżeli mówimy o artystach z dużym stażem .chociaż Łosowskiemu by się należał ale o transmisję koncertów. Były kiedyś relacje z koncertów ze studia w Krakowie jeżeli dobrze pamiętam czy koncerty z Katowic w ramach cyklu 100% live. Może czas wrócić do takiego formatu.

Odnośnie Martyniuka, zaczynał razem z Marcinem Millerem a szum jest tylko wokół niego. Widać ma fanów w stacji albo kolejny benefis będzie zespołu Boys. Zresztą czy ktoś przypuszczał kilka lat temu ,że disco polo trafi do TVP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...