Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy spojrzeć na opis filmu oraz to jaką premierę on miał (Teatr Wielki z udziałem Andrzeja Dudy). Natomiast producentem było Muzeum Powstania Warszawskiego, które powstało za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego, a obecnym dyrektorem jest dawny polityk obecnej partii rządzącej. Najwidoczniej od samego początku taką mieli umowę co do emisji w TVP. Kilka chwil w Internecie i wszystko staje się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony "Miasto 44" też miało takie "narodowe" wsparcie (Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska i Muzeum Powstania Warszawskiego.), a przeszło normalną ścieżkę przewidzianą dla premier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam szczególnie Green Book, Faworytę, Przedszkolankę, Kiedy się pojawiłeś, rewelacja dla mnie Climax. Z polskich mamy niewiele tak naprawdę przyciągających uwagę, ale podobało mi się Zabawa zabawa z Kuleszą. Większość z wymienionych poradziło sobie dobrze z box officie, ale jeśli chcesz się tym sugerować to współczuję bo tam krolowal w tym roku Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 albo produkcje o superbohaterach. Nie każdy lubi. :) Co do Kuriera to miał ponad 400 tysięcy widzów co jest jak na polski film przyzwoitym wynikiem, ale tego typu "historyczne" filmy mają nabijaną widownię przez szkoły. Za chwilę wychodzi Piłsudski nie przypadkowo we wrześniu. :) Mam w tym roku obejrzanych 114 filmów więc nie rzucam przypadkowymi tytułami. :)

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ipo Pytałem o polskie filmy. "Zabawa zabawa" to typowa produkcja w krajowym stylu - kilka zalet, dużo wad - film, nic nie lepszy, ani nic nie gorszy od "Kleru" czy "Kuriera" ;).

Co do box office, to trudno, żeby telewizja publiczna się tym nie sugerowała przy emisjach w TVP1 i TVP2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś że chodzi Ci o polskie produkcje. Kler to totalny badziew więc jeśli porownujesz z tym Kuriera to zdecydowanie się zgodzę. Temat ciekawy, ale kiepsko zrobiony. Zabawa zabawa dla mnie zdecydowanie na plus i od nich odbiega. Kurierowi bliżej do Kogla Mogla 3. No, ale wiesz to nie temat o filmach i zaraz będą krzyki, że off top więc dyskusja tu raczej zbędna. Każdy ma swój gust. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro rozmawiamy o "Kurierze" i "Klerze" to wiadomo... Każdy ma swój gust, oczywiście - ale jeśli dla Ciebie "Green Book" albo "Faworyta" to topowe tytuły przy 114 obejrzanych filmach to Twojego zdecydowanie nie podzielam :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 września ''Magazyn Ekspresu Reporterów'' będzie przeniesiony z TVP2 do TVP1, zaś ''Echo serca'' będzie przeniesione z TVP1 do TVP2.

 

Również od 3 września ''Zniewolona'' będzie powtarzana od pierwszego odcinka we wtorki o 21:00.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bugmenot napisał:

No skoro rozmawiamy o "Kurierze" i "Klerze" to wiadomo... Każdy ma swój gust, oczywiście - ale jeśli dla Ciebie "Green Book" albo "Faworyta" to topowe tytuły przy 114 obejrzanych filmach to Twojego zdecydowanie nie podzielam :D.

Green Book to oscarowy film więc bardziej topowy być nie może. Dla mnie fantastyczny. Nie tylko zresztą dla mnie. Tak ceniony przez was Filmweb również bardzo poleca i zachęca oceną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można powiedzieć tak o "Klerze", dostał cztery orły :D.

Co do Green Booka, zacytuje opinie pewnego krytyka, z którą w pełni się zgadzam "To film przeciętny, w dodatku zrobiony według, dość już anachronicznego, hollywoodzkiego przepisu".
Ale tak jak napisałeś - każdy ma swój gust. Tylko nie oceniaj tak pochopnie innych, bo o ile oglądałbyś tylko festiwalowe kino irańskie to bym zrozumiał takie ostre wypowiedzi, a skoro gustujesz w takiej samej papce, tylko po angielsku to naprawdę nie ma powodów do wywyższania się ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się tutaj wywyższa? I gdzie oceniam innych? Oceniłem, że Kurier to kiepski film i jest to tylko i wyłącznie moja opinia. Filmy oglądam bardzo różne, a chciałeś tytuly które pojawiły się w Box officie to takie tytuły ci podrzucilem. Co ci będę rzucał tytulami filmow o których pewnie nawet nie słyszałeś bo są totalnie niszowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu skoro sarkastycznie piszesz o Klerze jako "wybitnym dziele", albo o "Kurierze", że "to gniot który widza premium nie zainteresuje" (a to są dobre filmy przy rzeczywistych gniotach typu "Diablo: Wyścig o wszystko" czy inna "Studniowk@", którą pokazywało "premium" C+) to oczekiwałem jednak jakiś ambitniejszych przykładów niż "Green Book" albo "Faworyta".
EOT z mojej strony, bo to jednak temat o TVP...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...