Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz, co do Mody na sukces, to ja się bardzo cieszę, że nie będę mógł na nią trafić, a Bonanzy dawno nie puszczali (chyba) i tak poza tym, to ja uważam, że wszystko jest lepsze niż MnS. Mi ten "Ojciec Mateusz" nie przeszkadza, nawet nie jest najgorszy i czasami go oglądam, ale dlaczego w zamian za Nieustraszonego?! Nie mogli wstawić zamiast Mody na Sukces?

 

Nie jestem zadowolony z nowej godziny emisji "Mody na sukces" bo sam ja oglądam od wielu lat. Uważam, że TVP przegięła, bo wiele osób straci możliwość oglądania serialu. Ratuje jeszcze szansa oglądania serialu w Internecie, ale net to nie to samo co TV. :D Trzymam kciuki by wróciła stara godzina emisji. "Bonanza" mi nie przeszkadza, nie oglądam jej, ale mogli by pokazywać w sobotę lub niedzielę. Chyba jestem pierwszą osobą na forum, która przyznaje się do regularnego oglądania "MnS" :mrgreen:

Polityka TVP zmieniania ramówki jest praktykowana od wielu lat. Pamiętam, jak Jedynka kombinowała z porą emisji "Braci i sióstr" (bez niespodzianek można oglądać na FoxLife). Pierwsze odcinki były w poniedziałki około 22, potem przeniesiono na 15, a później sezon dokończono o 1.30 w nocy... Nie zdziwię się, jeśli "Nieustraszonych" (nie oglądam) potraktują tak samo, albo i gorzej. Nie można być pewnym stabilności ramówki i TVP już zdążyła mnie do tego przyzwyczaić. Nie tylko mnie. Też mnie denerwuje wciskanie na siłę własnych produkcji. Ostatnio odnoszę wrażenie, że powtórki mają lepszy lub porównywalny czas antenowy, niż premiery. :lol: "Na dobre i na złe" też jest tego przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To patrzcie, czytajcie i płaczcie :arrow:https://satkurier.pl/news/53425/powrot-tvp-na-7e.html, TV TRWAM pojawiło się na Eutelsacie W3A 7*E razem z: TVP1, TVP2, TVP HD, TVP Sport, TVP Info, TV Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, Belsat TV, dosyłami INT 6 i stacją radiową Radio Maryja. To się nazywa trwały związek :]:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend biegi narciarskie byłem zmuszony oglądać w TVP 1. Co za żenada: w niedzielę po dobiegnięciu ośmiu zawodniczek przeskok do studia w którym Kurzajewski ze Szczęsnym nawet nie mają o czym rozmawiać. Po co to studio? Dajcie ludziom oglądać sport. Czy kiedyś to do Was dotrze? LUDZIE CHCĄ OGLĄDAĆ SPORT A NIE WASZE BIAŁE ZĘBY i GŁUPKOWATE UŚMIECHY!!! Na dodatek przez za długie studio spóźnili się o 30 sekund z relacją na żywo. Jak mam obejrzeć jakiś sport w TVP to aż się we mnie gotuje. Na szczęście nie zepsuli piątkowej transmisji ze skoków. Biegi w piątek też były w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło do tego, że filmy w TVP są dzielone na części, a druga część filmu leci 15 min po pierwszej. A co wypełnia te owe 15 minut? - reklamy. Do tego doszło, przerywają filmy reklamami (mowa o filmie Łowca z 24.03) i uważam, że takie zabiegi będą coraz częstsze. Śmiech, po prostu śmiech i złość. Żal tej TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista była czytana na dwa głosy - przez kobietę i faceta na przemian. Lektor przy czytaniu zachłysnął się i zakrztusił, i chciał czytać od początku. Niestety materiał szedł na żywo, albo ktoś pomylił materiały przy emisji. Wyszło fatalnie.

Jeszcze większa szopka była na INT6, obraz był to co na jedynce, ale dźwięku nie było. Było natomiast słychać rozmowy między reporterami w terenie a reżyserką (?). Co za chaos, sami nie bardzo wiedzieli co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dosyły są odkodowane bo korzystają z nich inne stacje.

 

Pasek z informacjami na dole ekranu często zasłania i przeszkadza. W sobotę zasłonięte były napisy na filmie "Katyń". Dziś w TVP Sport zasłonięta była grafika w trakcie Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Nie przeszkadza mi ten pasek ale nie ma tam jakiś super ważnych informacji. Wszyscy wiedzą, że wydarzyła się tragedia i mogliby ten pasek wyłączać jeśli coś zasłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TVP 1 emituje już "Modę na sukces" z 2007 roku. Dziś na końcu odcinka poinformowano o śmierci aktorki grającej rolę Sally Spectry. Znalazłem ciekawą informację dotyczącą "Mody na sukces":

W Polsce z niewiadomych przyczyn serial zaczęto emitować od odcinka 216 (nazwano go odcinkiem pierwszym). 12 maja 2010r., wraz z emisją w Polsce jubileuszowego 5000 odcinka nastąpi korekta nieprawidłowej numeracji. Odtąd odcinki emitowane na antenie TVP1 będą oznaczone oryginalną numeracją (po odcinku 4784 wyemitowany zostanie odcinek 5000, przy czym żaden nagrany epizod nie zostanie opuszczony). W USA obecnie produkuje się ok. 250 odcinków rocznie. W Polsce od 1994 roku do grudnia 2005 roku emitowanych było ok. 250 odcinków rocznie (...). Jeśli TVP1 nadal będzie emitowała "Modę na sukces" dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku, w 2013 roku odcinki wyświetlane w Polsce zrównają się z odcinkami wyświetlanymi wówczas w stacji CBS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce z niewiadomych przyczyn serial zaczęto emitować od odcinka 216 (nazwano go odcinkiem pierwszym).

Zaraz "z niewiadomych przyczyn"! Każdy może się domyśleć, że "Mody na sukces" nie trzeba oglądać od 1 odcinka, żeby wiedzieć o co chodzi. Inaczej dzisiejsze odcinki oglądaliby tylko najwytrwalsi, którzy widzieli wszystkie poprzednie. Wystarczy pooglądać kilka i już można się wciągnąć w obecną sytuację - to co było kilka odcinków temu już w ogóle nie ma znaczenia, bo akcja zmienia się jak w kalejdoskopie. A że zaczęto odcinki numerować od 1, to też dosyć zrozumiałe, bo to mogłoby się wydać dziwne widzom, że premierę w TVP ma odcinek 216, a poprzednich 215 nie widzieli na oczy. Co innego, gdyby "Moda na sukces" miała jakiekolwiek sezony, wtedy można by było rozpocząć emisję od 2 czy 3. Ale takiego czegoś nie ma.

 

Jeśli TVP1 nadal będzie emitowała "Modę na sukces" dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku, w 2013 roku odcinki wyświetlane w Polsce zrównają się z odcinkami wyświetlanymi wówczas w stacji CBS.

I prawidłowo! Ktoś w TVP obliczył to jakiś czas temu i zadecydował o emisji dwóch odcinków po sobie, żeby trochę nadgonić tempo, bo z tego co pamiętam, jeszcze nie tak dawno premierowe odcinki w TVP miały ok. 8 lat poślizgu. Teraz jest szansa, że będą się ukazywać kilka tygodni po premierze w USA. Dla mnie to akurat nie ma znaczenia, ale może dla kogoś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 odcinków przy liczbie 5000 to nie jest zbyt wiele. Przy emisji dwóch odcinków dziennie raptem pół roku. Twoje tłumaczenie w ogóle mnie nie przekonuje. Jak się coś emituje to niech się to robi od 1. odcinka bo tak wychodzi absurd jak z emisją przez Polsat "Żaru młodości", który jest nagrywany od 1973 roku do dziś. Polsat wyemitował 780 odcinków z lat 1992 - 1994, później przeskoczył od razu do roku 2000 i przerwał emisję. Ani ja, ani (domyślam się) Ty nie oglądamy takich produkcji, kpimy z nich i sobie szydzimy ale szacunek do widza powinien być.

Że zaczęto odcinki numerować od 1, to też dosyć zrozumiałe, bo to mogłoby się wydać dziwne widzom, że premierę w TVP ma odcinek 216, a poprzednich 215 nie widzieli na oczy.

Chyba bardziej dziwne będzie jeśli 11 maja lektor powie, że jest odcinek 4784 a dzień później, że 5000 mimo tego, że zachowana zostanie ciągłość emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta numeracja w ogóle nie jest potrzebna - jeśli ktoś nawet codziennie ogląda "Modę na sukces", to czy pamięta, jaki był numer ostatniego odcinka? Czy 4784 czy 4785? Raczej nie. To tylko taka ciekawostka, ile to już odcinków się obejrzało. W samym serialu też nie prowadzi się chyba numeracji, tak jak np. w polskich produkcjach, a szkoda, bo wtedy w ogóle uniknęłoby się tej "wpadki" wiele lat temu. Jeśli chodzi o emisję "od środka", to dla mnie jest to zrozumiałe. Niedawno w temacie o TV4 użytkownicy pieklili się, że zaczynają emisję CSI od 4 sezonu. A dlaczego by nie? Przecież to nie jest serial "Skazany na śmierć", w którym każdy odcinek kończy się "to be continued", tylko (o ile się nie mylę), odrębna historia w każdym z odcinków. Równie dobrze można zacząć oglądanie "Detektywa Monka" czy "Simpsonów" od najnowszego sezonu i tak każdy będzie mniej-więcej wiedział, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...