Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Technicznie rzecz biorąc, chodzi o tickery zapowiadające programy, te nadawane poza Wiadomościami, tak jak pamiętam, zawsze służyły do autopromocji. Zresztą swego czasu był o to bój dość spory, w związku z tym, czy taki sposób promocji nie łamie ustawy o radiofonii i telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Ramki przy okazji nadawania innych programów typu Jaka to melodia? Itd. O takich rozmawialiśmy. Wiadomości były emitowane równolegle w TVP Info. 

To może sobie przypomnij co napisałeś pierwotnie ;)

14 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Nauczyli się dodawać paski i belki. Brawo. 

Jeśli chcesz używać prześmiewczych sformułowań, to napisz to tak żeby inni nie migli się z Ciebie śmiać ;)

Na marginesie "Wiadomości" to program informacyjny TVP1, a TVP Info dołączyło je dużo później do ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Telewizorek napisał(a):

Jaki sens jest emitować ją w TVP ABC, skoro tam cały czas są bajki? I to jeszcze przez godzinę, a prawdziwa "Wieczorynka" powinna być lekka i niedługa (20 minut)

Ano taki sens, że obecnie stacje ogólnotematyczne raczej rezygnują z nadawania tego typu programów, jeśli mają dedykowane anteny. Poza tym emisja na TVP ABC wyklucza sytuacje, które mogłyby się pojawić choćby dzisiaj, gdy o 19:00 trwać będzie jeszcze transmisja z Mistrzostw Polski w skokach narciarskich, przez co Wieczorynki na Jedynce by nie było.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kirk napisał(a):

Ano taki sens, że obecnie stacje ogólnotematyczne raczej rezygnują z nadawania tego typu programów, jeśli mają dedykowane anteny. 

Czy w przyszłości może nowe wiadomości będą tylko na antenie dedykowanej, czyli na Tvp info. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontekst @fanbonda jest taki że Ty napisałeś coś żartem, ja Ci żartem odpowiedziałem i Twój wpis który cytowałem nie odnosił się do tego na co się powołujesz, ale do mojego żartu. Odrobinę szacunku dla mojej i czytelników inteligencji, bo kilka osób nie mogło się aż tak pomylić w kontekście.

Wzajemnie spokojnych Świąt dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pasjonat napisał(a):

Czy w przyszłości może nowe wiadomości będą tylko na antenie dedykowanej, czyli na Tvp info. 

 

Ja myślę że będą na obu antenach, gdyż TVP ma umowę z Polskim Związkiem Głuchych, jeśli chodzi o emisję programów informacyjnych z tłumaczeniem na język migowy.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, to wcale nie jest pytanie odrealnione. Dlaczego Wieczorynka nie może być na antenie głównej mając antenę dedykowaną, skoro Wiadomości* mogą być i są na antenie głównej mimo istnienia anteny dedykowanej?
Nie mówię o obecnej sytuacji tymczasowej czy też o sytuacjach wyjątkowych jak z tymi mistrzostwami w skokach.

 

*jakkolwiek by się nie nazywały

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Kontekst @fanbonda jest taki że Ty napisałeś coś żartem, ja Ci żartem odpowiedziałem i Twój wpis który cytowałem nie odnosił się do tego na co się powołujesz, ale do mojego żartu. Odrobinę szacunku dla mojej i czytelników inteligencji, bo kilka osób nie mogło się aż tak pomylić w kontekście.

Wzajemnie spokojnych Świąt dla Ciebie.

Wybacz, ale autor danego postu wie do czego się odnosił, nikt inny.

Takiego pasku brakowało w środę by wyjaśnić widzom dlaczego nie ma Teleexpressu, Panoramy,  TVP 3, TVP Info. Świadczy to o zwykłym szacunku dla widza. Polsat informował na swojej glownej antenie widzów TVP co się dzieje w TVP. 

Co do innych komentarzy to oczywiście trzeba mieć dobrą wolę by odczytać post w kontekście poprzedzającego, jakoś większość nie ma z tym problemu, zawsze problem ma ta sama grupa użytkowników. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michael112 napisał(a):

Wbrew pozorom, to wcale nie jest pytanie odrealnione. Dlaczego Wieczorynka nie może być na antenie głównej mając antenę dedykowaną, skoro Wiadomości* mogą być i są na antenie głównej mimo istnienia anteny dedykowanej?
Nie mówię o obecnej sytuacji tymczasowej czy też o sytuacjach wyjątkowych jak z tymi mistrzostwami w skokach.

 

*jakkolwiek by się nie nazywały

No właśnie, bo przecież TVP1 to jest najgłówniejsza telewizja w Polsce. Zresztą nie wystartowała z cyfrą 1, tylko ją dodano po tym, jak uruchomiono program 2. Telewizja Polska powinna być taka ogólna, powiązana z jego innymi kanałami, lecz tak po jednym programie, tak jak "Wiadomości" właśnie, że na TVP Info są cały czas informacyjne programy, a tu o 19:30 też dają informacyjny (w sumie nie wiem po co dawać też o 12:00 i 15:00), no i z "Wieczorynką" mogliby zrobić podobnie i dać tam takie normalne bajki i takie rodzinne jak np. Świnka Peppa, którą lubię czasem obejrzeć w TVP ABC i jeszcze jakby to była Peppa z legendarnym głosem Madzi Wasylik. Czy ktoś pamięta księżycowego misia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem TVP1 i TVP2 są na równi, ale trzeba je jakoś rozróżnić i 1 powstała wcześniej a 2 później. Tak jak w szpitalu oddział 1 nie jest główniejszy niż2 tylko trzeba jakoś rozróżnić i ponumerować. Poza tym TVP1 i TVP2 to nie jedyne TV w Polsce i TVP wcale nie jest główniejsze niż Polsat czy TVN. Wielka Czwórka jest na równi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michael112 napisał(a):

Wbrew pozorom, to wcale nie jest pytanie odrealnione. Dlaczego Wieczorynka nie może być na antenie głównej mając antenę dedykowaną, skoro Wiadomości* mogą być i są na antenie głównej mimo istnienia anteny dedykowanej?
Nie mówię o obecnej sytuacji tymczasowej czy też o sytuacjach wyjątkowych jak z tymi mistrzostwami w skokach.

 

*jakkolwiek by się nie nazywały

Bo jej oglądalność była kiepska. A to przekładało się też na "Wiadomości". Z resztą - ostatnie badania na temat oglądalności "Wieczorynki" w TVP1 wskazywały, że widownie tej pozycji programowej stanowili głównie emeryci, a nie dzieci. 

O ile "Wiadomości" pomimo kanału informacyjnego miały sens, bo broniły się wysoką oglądalnością, tak w przypadku "Wieczorynki" nie ma za bardzo argumentów do obrony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już następuje takie "odświeżenie" programowo-personalne ;-) to może logotypy też wypadałoby odnowić . Niektórzy mogą mieć jeszcze  traumę na ich widok po poprzednej ekipie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...