Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, PawelTSW napisał(a):

Tvp powinna być apolityczna i świecka 

Skoro państwo nie jest świeckie (religią dominującą w Polsce jest katolicyzm i w samej konstytucji chyba jest coś, że Polska jest chrześcijańska), to dlaczego TVP, która jest publiczna ma być świecka?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartosz10 napisał(a):

Skoro państwo nie jest świeckie (religią dominującą w Polsce jest katolicyzm i w samej konstytucji chyba jest coś, że Polska jest chrześcijańska), to dlaczego TVP, która jest publiczna ma być świecka?

Państwo jest świeckie, gdyż w Konstytucji nie ma zapisu o dominującej religii. Art. 25, ustęp 1 - Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione. Ustęp 2 - Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. Jedyne odniesienie do wiary w Boga jest w preambule.
Nie oznacza to jednak, że TVP nie ma prawa transmitować mszy świętej, bo ma prawo, a nawet to się wpisuje w misję nadawcy publicznego. Jednak nadal nie zmienia to charakteru stacji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 12:44, czerstwy napisał(a):

@Cinemaniac4K A ty oglądasz w ogóle tą TVP?😂


Tak... i nie wiem skąd te "podśmiewujki". Bardzo dużo oglądamy, większość to teleturnieje i programy rozrywkowe (Koło fortuny, Jeden z dziesięciu, Va Banque, Familiada, Jaka to melodia i do tego Wszystkie Voice'y). Nie wspomnę o TVP Kultura, Sport. MŚ w piłce w jakości 4K.

Rozumiem że dla ciebie TVP to tylko Wiadomości? 

@Kirk Właśnie dostałem info na skrzynkę prywatną. Więc aby nie było że jestem gołosłowny, przesyłam " Łubu dubu, łubu dubu, Niech żyje nam prezes naszego klubu...".  To były fantastyczne czasy TVP... naprawdę... aż pachnie Kim Dzong Un'em... :)

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są oklaski "żenady..." temu podaje to jako przykład pięknych czasów TVP za czasów Lisa... i rządów PO-PSL. Napisałbym kilka epitetów na temat Lisa... ale po co znowu uaktywniać cenzurę na forum... :) 
Ktoś napisał, że opozycja nie ma w TVP. A to nie przypadkiem sami "strzelili focha" i przestali odwiedzać TVP? :)  Faktycznie to TVP to jest teraz takie złe i niedobre... :) 

Tylko z ta różnicą że ja nie pluje na TVN... bo też oglądam jak mam taka ochotę. A co poniektórzy stracili już rozum przez nienawiść do władzy... w tym TVP że nawet sport i bajki ich bolą...  :rofl:

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Napisałbym kilka epitetów na temat Lisa... ale po co znowu uaktywniać cenzurę na forum..

Jeśli zamierzasz to napisać w obraźliwy sposób, to lepiej nie pisz, ale jeśli chcesz jego działania ocenić w kulturalny sposób, bez łamania regulaminu, to możesz to zrobić, tylko teraz myślę, w którym wątku, bo ten dotyczy Jedynki, a Tomasz Lis aktualnie jest dziennikarskim freelancerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 09:20, PawelTSW napisał(a):

przeszkadza mi wciskanie wszystkim obywatelom, jedynej słusznej linii - zgodnej z partią. 

 

Tvp powinna być apolityczna i świecka 

Z podatków katolików oplacana jest TVP. Więc tez powinni miec treści w tej telewizji, ktore ją interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wislok napisał(a):

Z podatków katolików oplacana jest TVP. Więc tez powinni miec treści w tej telewizji 

Z podatników osób o odmiennej płci, innej orientacji i poglądach jest opłacana TVP. 

Więc tez powinni mieć treści dla w tej telewizji publicznej. 

 

TVP wyznaje jedyną słuszną  zgodną z partią rządzącą drogę, prawicową, światopoglądową, jedynie słuszną wg nich. 

 

To jest zło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, tylko to nie ja, a Ty pisałeś o tym, ze nie moze być treści katolickich w Tvp. Ja nie pisałem nic analogicznego w stosunku do treści wymienionych przez Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wygląda tak, że msze święte w TVP są obecne może nie od zawsze, ale od ponad 30 lat na pewno, zresztą nawet początek pontyfikatu Jana Pawła II (a to był 1978 rok, era Szczepańskiego w TV), był pokazywany. Poza tym to się wpisuje w misję nadawcy publicznego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Ktoś napisał, że opozycja nie ma w TVP. A to nie przypadkiem sami "strzelili focha" i przestali odwiedzać TVP? :)  Faktycznie to TVP to jest teraz takie złe i niedobre... :)

Na różnych etapach różne partie strzelały takiego focha w różnych telewizjach.

Istotą jest proporcja w czasie antenowym dla różnych ugrupowań.

Tak dużej przewagi dla obozu władzy nie było jeszcze w czasach wolnej Polski.

Wszyscy poprzednicy jeśli nie byli do końca obiektywni, bo tu się można zgodzić, to przynajmniej zachowywali pewne minima standardów.

I nie trzeba tu ameryki odkrywać, wystarczy spojrzeć na oficjalne statystyki choćby "Gościa Wiadomości" który emitowany jest także w TVP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 10:39, Cinemaniac4K napisał(a):


Tak... i nie wiem skąd te "podśmiewujki". Bardzo dużo oglądamy, większość to teleturnieje i programy rozrywkowe (Koło fortuny, Jeden z dziesięciu, Va Banque, Familiada, Jaka to melodia i do tego Wszystkie Voice'y). Nie wspomnę o TVP Kultura, Sport. MŚ w piłce w jakości 4K.

Rozumiem że dla ciebie TVP to tylko Wiadomości? 



 

 

A jeszcze niedawno twierdziłeś że nic poza 4K nie tykasz. Chyba że nie jestem w temacie i część kanałów TVP juz nadaje w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PawelTSW napisał(a):

Z podatników osób o odmiennej płci, innej orientacji i poglądach jest opłacana TVP. 

Więc tez powinni mieć treści dla w tej telewizji publicznej. 

 

TVP wyznaje jedyną słuszną  zgodną z partią rządzącą drogę, prawicową, światopoglądową, jedynie słuszną wg nich. 

 

To jest zło. 

Tylko zauważ ile w Polsce katolików (ok 90%), a ile grup wymienionych przez Ciebie (podejrzewam że "optymistycznie" nie przekracza ona 5-10%)

Gdyby uwzględnić twój argument to powinno być np. w TVP info co chwile inny serwis w różnych językach - bo są przecież mniejszości niemieckie, rosyjskie, ukraińskie, białoruskie, czeskie, Ślązacy, osoby przyjeżdżające z innych krajów więc pasowało by też i serwis (w ciągu dnia) po angielski itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tu nie chodzi o to, że skoro katolików jest większość, to ma być tylko dla nich. Ale jeśli jest msza katolicka, to myślę, że nie ma problemu by nadawać prawosławną czy protestancką, zresztą to się dzieje.

Generalnie telewizja publiczna powinna otwierać się na różne grupy odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było, ten telewizyjny katolicki światopogląd nawołuje do miłości, szanowania swoich bliźnich. Nie nawołuje do chuligaństwa i przemocy. Ja tam podziękuję za wyznawany światopogląd, brak poszanowania dla państwa i porządku prawnego, gdy przedstawiciele mniejszości , innych orientacji, o innych poglądach  pokazywali swoją rację na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna religia nie nawołuje do braku miłości, braku szacunku.

Także katolicy zachowują niezgodnie z nauką.

Już nie róbmy takich uogólnień.

Patrząc na paski w Wiadomościach dotyczące konkurentów politycznych, czy mniejszości, także można by się zastanowić ile jest w tym miłości i szacunku do bliźnich.

Co do samej mszy także jestem zdania że w niczym nie przeszkadza. Widziałem msze także innych wyznań i to jest prawidłowe podejście. Owszem dużo więcej obecnie mamy transmisji z różnych nabożeństw i nie należy z tym przesadzać, ale to dobrze że są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10 - z tego, co ja kojarzę:

1) wyników ostatniego spisu powszechnego jeszcze w całości nie ma (ostateczne wyniki w kwestii wyznania mają być dopiero na wrzesień 2023, danych wstępnych nie było), a zgodnie z prawem można było tam zaznaczyć odmowę odpowiedzi;

2) w nabożeństwach w 2021 uczestniczyło ledwo 28,3% (tylko uczęszczanie na msze) i 12,9% (uczestnictwo w Komunii Świętej) wiernych;

3) od 24 lutego 2022 sytuacja może być inna względem wyników spisu powszechnego ze względu na liczbę uchodźców z Ukrainy uciekających przed wojną;

3) nabożeństwa protestanckie czy prawosławne też przynajmniej powinny być (jeżeli uznajemy transmisje nabożeństw w telewizji publicznej) - po pandemii transmisje mają miejsce znacznie częściej niż wcześniej (transmisje były wtedy tylko od święta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiosenne odcinki „Ojca Mateusza” nadawane w czwartkowe wieczory ogląda średnio 1,88 mln widzów. W porównaniu do odcinków pokazywanych w analogicznym okresie rok wcześniej w piątki widownia serialu spadła o 100 tys. oglądających - wynika z raportu wirtualnemedia_pl.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/serial-ojciec-mateusz-kiedy-emisja-obsada-kto-oglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 15:51, czerstwy napisał(a):

A jeszcze niedawno twierdziłeś że nic poza 4K nie tykasz🤣

VOD a telewizja linearna to dwie różne rzeczy. Niestety linearna ma wszędzie tą samą tragiczną jakość, więc alternatywy nie ma żadnej.

 

TAK... 90% materiału VOD oglądam tylko w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...