Skocz do zawartości

Tylko TUNERY GLOBO OPTICUM HD 9600 PVR 2xCI2xCX


ząbek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram ten temat ze względu na to że na stronie wspólnej z bliźniaczymi tunerami optimum jest mały "bajzelek", tunery niby podobne a jednak nie, już jeden z najważniejszych czynników jakim jest soft jest inny nie można wgrać 9600 TS do 9600. Na pewno znajdzie się wiele innych żeczy które jeszcze z czsem wyjdą na światło dzienne. Mnie osobiście interesuje Opticum 9600. nie posiadającego głowicy DVB-T.

Mam osobiście wiele pytań odnośnie tego odbiornika i wkrótce będę tu aktywny.

Zapraszam do dzielenia się swoimi uwagami, odnośnie tunera OPTICUM HD 9600.

I właśnie czy ktoś już ma lub wie czy do Optikum 9600 jest soft w wersji 3. 09 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globo nic nie autoryzuje nawet softów które zamiast systemu conax obsługują np.Seca,skąd to wiem?Padł mi opticum p11 takie małe g....... pod tnk,wgrywałem soft na cyfre ale nie dawał sobie rady gubił kartę pomagało tylko wyłączenie go,zmieniłem więc soft na orginał i wgrywałem również listę która miałem wcześniej po tej liście już się nie obudził,wysłał mi go kolega do serwisu tam stwierdzili że było coś grzebane i nic nie zrobili tylko odsyłka do mnie,tuner na końcu znalazł się w piecu bo lepszego miejsca dla tej marki nie mogłem znaleśc u siebie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to jest przykra sprawa tym bardziej ze kasa poszła na śmietnik. Mój tuner jeszcze jest ciepły i się zwiesza jak włączam na EPG na kanały gdzie nie ma EPG, i nie wiem co robić chciałem zmienić soft i boje się że może mnie to samo spotkać. miałem Globo 9500 HD PVR i tam nie było mowy o u[beep]u tunera a w razie co to kabelek i po sprawie. Niestety sprzedałem, jest tylko jakaś nadzieja że zaczną tworzyć jakieś oprogramowania. na koniec zastanawiam się kiedy rzeczywiście mnie wkurzy i coś zacznę w nim zmieniać? A póki co muszę obserwować i pytać ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 9600 HD bez problemu wgrałem soft 3.07ful. Zgrałem listę na pendriva, edytowałem Ventonen, wgrałem. Jak na razie nie zaliczyłem żadnej poważniejszej zwieszki wymagającej wyłączenia tylko 2 -krotne zmulenie. Użytkuję 2 dni. Nagrywanie na pendrive działa programów HD i SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to jest przykra sprawa tym bardziej ze kasa poszła na śmietnik. Mój tuner jeszcze jest ciepły i się zwiesza jak włączam na EPG na kanały gdzie nie ma EPG, i nie wiem co robić chciałem zmienić soft i boje się że może mnie to samo spotkać. miałem Globo 9500 HD PVR i tam nie było mowy o u[beep]u tunera a w razie co to kabelek i po sprawie. Niestety sprzedałem, jest tylko jakaś nadzieja że zaczną tworzyć jakieś oprogramowania. na koniec zastanawiam się kiedy rzeczywiście mnie wkurzy i coś zacznę w nim zmieniać? A póki co muszę obserwować i pytać ?

Pozdrawiam

 

U mnie epg muliło jak się przesuwało poza widoczne programy (mam na myśli, że po na naciśnięciu epg pojawiała się lista 10 programów, jeśli przesuwałem się między nimi było ok, ale jak wychodziłem poza tem zakres i musiała się zmienić widoczna lista z epg wtedy czasami wtedy muliło). Ale po wgraniu 3.09 zauważyłem poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem softu 3. 09 i znalazłem na forum SAT BOX-sie ale po rozpakowaniu taką ma nazwę "Software_Opticum_HD_TS_9600_full_20100108_fs2_3.09.upd" no i TS nie wiem czy ktoś tu robi jakąś podpuchę czy co?. Jeżeli by ktoś wiedział to prosił bym o info. czy w razie wgrywania niewłaściwego softu, tuner go nie przyjmie czy się uwali? No i to drugie prośba o linka z pewnym softem 3. 09.

Z góry dziękuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem softu 3. 09 i znalazłem na forum SAT BOX-sie ale po rozpakowaniu taką ma nazwę "Software_Opticum_HD_TS_9600_full_20100108_fs2_3.09.upd" no i TS nie wiem czy ktoś tu robi jakąś podpuchę czy co?. Jeżeli by ktoś wiedział to prosił bym o info. czy w razie wgrywania niewłaściwego softu, tuner go nie przyjmie czy się uwali? No i to drugie prośba o linka z pewnym softem 3. 09.

Z góry dziękuję?

 

Wgrywałem ten soft na 9600 i jest ok. Też miałem lekkiego stresa, ale prawdziwy soft do TS9600 ma w nazwie "combo", a do 9600 właśnie "fs2". Osobiście nie próbowałem z premedytacją wgrywać złego softu (tylko tak dla sprawdzenia), ale z tego co przeczytałem na necie tuner nie przyjmuje nie właściwego softu, dlatego spróbowałem :).

 

pozdrawiam

 

PS. Pierwsze wrażenia po zmianie na 3.09 pozytywne. Świecące kółeczko już nie drażni, lepiej (szybciej) działa epg, Cyfra+ też jest ok - znaczy nie pogorszyli. Podobno miała być poprawiona obsługa modułów CI, ale nie wiem - bo nie używam. W przyszłym tygodniu powalczę z homesharingiem, jak ktoś będzie zainteresowany to napiszę o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może opisać swoje doświadczenia z softem 3.09.Niektórzy ponoć wracali z powrotem do 3.07 po krótkim czasie?

 

Jak pisałem wcześniej, osobiście 3.09 oceniam pozytywnie, a z tego co czytałem głównym powodem powrotu do 3.07 jest to, że na 3.09 nie można odtworzyć nagrań zarejestrowanych na 3.07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic ten tuner i mam pytanie Czy współpracuje on ze spliterem jeżeli tak to jakim ? Pytałem sie kilku osób na allegro ale zadania były podzielone. Zaproponowano mi te najtańsze splitery po 110zł oraz Small III za 240zł. Może ktoś używa ten model z jakim konkretnym sprawdzonym spliterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się wgrać ten soft 3. 09. Dodano zegar w standby, jak wiadomo możemy włączyć/wyłączyć w menu OSD. I niemiłe zaskoczenie tuner po włączeniu zegara pobiera niestety 12W. W tym wypadku ja osobiści rezygnuje z tego ulepszenia i nie włączam zegara. zostanę przy 025W w standby, oszczędniej? Dodam że posiadam dokładny przyrząd produkcji niemieckiej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic ten tuner i mam pytanie Czy współpracuje on ze spliterem jeżeli tak to jakim ? Pytałem sie kilku osób na allegro ale zadania były podzielone. Zaproponowano mi te najtańsze splitery po 110zł oraz Small III za 240zł. Może ktoś używa ten model z jakim konkretnym sprawdzonym spliterem?

 

Ja mam prosty spliter na PICu (firma "S.J. Elektronik"). Wcześniej ten sam splitter (i karty) miałem na Fergusonie FX7600 i DM500S. Nieraz jest w sprzedaży ten sam splitter tylko z różnymi kartami. Dlatego nawet jeśli w opisie nie jest napisane, że działa z 9600 to jak są w/w modele to też powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ząbek

 

A mógłbyś sprawdzić ile pobiera przy zwykłej pracy z podłączonym HDD ???

Z góry dzięki :smile:

 

Pozdro.

Niestety ale nie posiadam jeszcze do mojego tunera OPTICUM 9600 twardego dysku, mam zamiar dopiero go kupić i mam na oku oryginalny 400 Gb Optikum 2,5 cala za 320 zł. jest on ponoć skonstruowany dokładnie pod tunery Optikum, nie używane przechodzą natychmiast w uśpienie itp. No ale dobra na sofcie 3. 05 Optikum pobiera 16 W a na sofcie 3. 09 pobiera 17 W, oni piszą że 17W max ale wygląda na to że zależy to od rozbudowanego softu?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten caly dysk opticuma to tak naprawde hdd hitachi

ja mam wd passporta 2,5" 320gb i tez sie wygasza nieuzywany, swoja batalie z dyskami na szczescie mam juz za soba

 

co do softu 3.09 to mialem go przez chwile ale do moich potrzeb on sie w ogole nie nadaje, po za tym jak juz bylo wspomniane nie czyta plikow nagranych w nizszych softach

ma tez blad zwiazany z przezroczystoscia osd co moze narobic troche klopotu, mysle ze lepiej poczekac na oficjalny 3.09 od globo i dopiero potem wrzucic alternatywny na bazie oryginalnego, ktory

zdaje sie jest zapowiadany na koniec stycznia

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeszcze do końca nie wiem jaki HDD kupie według mnie im większy tym lepszy z myślą o filmach HD, niestety jeszcze jest to przede mną i boje się żebym tylko nie nabył jakiegoś niewypału? który nie spełni moich oczekiwań. Jeszcze będę czekał na więcej danych na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic ten tuner i mam pytanie Czy współpracuje on ze spliterem jeżeli tak to jakim ? Pytałem sie kilku osób na allegro ale zadania były podzielone. Zaproponowano mi te najtańsze splitery po 110zł oraz Small III za 240zł. Może ktoś używa ten model z jakim konkretnym sprawdzonym spliterem?

 

Ja mam prosty spliter na PICu (firma "S.J. Elektronik"). Wcześniej ten sam splitter (i karty) miałem na Fergusonie FX7600 i DM500S. Nieraz jest w sprzedaży ten sam splitter tylko z różnymi kartami. Dlatego nawet jeśli w opisie nie jest napisane, że działa z 9600 to jak są w/w modele to też powinno być ok.

Potwierdzam. Też mam ten sam splitter, od tej samej firmy. Chodzi super na tym Opticumie. Wcześniej miałem Ferdka FX 7600 i tam nietety często wywalało komunikaty " kanał zakodowany". Pomagało przełączenie kanału do przodu lub do tyłu i wtedy wracało wszystko do normy. Czasem trzeba było odczekać z minutę i samo powracało do normy. Na Opticumie to nie występuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie softu 3.11, to po wgraniu na pierwszy rzut oka to nic nie zmieniono wyglądem i menu jest takie samo do złudzenia przypominające wcześniejsze softy, w nazwie jest tam (conax) to pod cyfrę na pewno nie jest. Podejrzewam że być może zmieniono coś mało lub wcale nie zauważalnego w danych softu ale nic nie poprawiono przy przełączaniu kanałów, dalej sobie "pyka" i na sekund się zatrzymuje stop klatka ja nic nie zauważyłem lepiej.

Soft alternatywny z tego co się dowiedziałam w Globo będzie na przełomie styczeń luty, ale z tego co mi mówiono to będzie tylko kosmetyka usunięcie starych błędów ( a i w to trudno mi uwierzyć).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy istnieje jakiś dobry program, który umożliwi edycję listy kanałów po Opticum 9600 HD. Czytając wątek dot. tego dekodera dotarłem do programu jaki proponuje się do dekoderów Venton. Ale jest to wersja demo. A czy jest coś powiedzmy freeware co w 100% pozwoli edytować listę kanałów pod w/w dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do obecnej chwili nie ma programu do edycji kanałów, obecnie tylko trzeba się posługiwać listą stworzoną przez Globo lub tworzyć sobie samemu listę kanałów.

Miałem Optikum 9500 tam był edytor listy kanałów AVChannelEdit , Trzeba jeszcze trochę poczekać napewno zostanie stworzony?

Można jeszcze na forach poszperać za listą!

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...