Jump to content

Odbiornik AzBox Premium HD Plus


Recommended Posts

Widzę nowy odbiornik Azboxa - AzBox Premium HD Plus z Blindscanem w ofercie Hollex.

Mr. Orbita może jakiś krótki teścik Blindscanu / czy ma ustawiane kroki lub zakresy SR / przy skanowaniu.

Jakie zakresy SR odbiera , co z APSK ?

Na moje zapytania odnośnie produktu niestety Hollex nie odpowiada - Oj nieładnie !!!

Link to post
Share on other sites

Przerzuciłem do dobrego działu i odblokowałem. Nie łączę z wątkiem o pozostałych AzBoxach, bo model z uwagi na inne głowice ma inne możliwości.

 

Co do samego Blind Scanu: w tej chwili są problemy. Na początku Blind Scan wywalał się przy 11,9 GHz. Soft 0.9.4219 miał naprawiać ten problem, to zmieniło się tyle, że owszem - 11,9 GHz przechodzi, ale dla odmiany nie chce skanować polaryzacji pionowej w paśmie dolnym, a horyzontalnej w górnym. Wymagane są dalsze poprawki. Póki tego nie zrobią szersze testy nie mają sensu.

 

Co do odpowiedzi: dziennie jest po kilkadziesiąt pytań. O ile maila nie wyciął antyspam, to niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Link to post
Share on other sites

Oprogramowanie w wersji 0.9.4238 rozwiązuje problemy z Blind Scanem, ale ta wersja nie jest jeszcze dostępna publicznie. Jeśli nowa wersja zostanie wydana na czas, to Blind Scan zostanie opisany w SK 2/2010 i wspomnę o tym także szerzej na forum 8)

Link to post
Share on other sites

Blind Scan sprawdzę najwcześniej w poniedziałek - przez weekend nie mam dostępu do odbiornika ;) Wstępnie mogę powiedzieć, że ogólnie działa. Konkrety na tygodniu ;)

Głośność wentylatora: trochę hałasuje, ale mi tam by nie przeszkadzał.

Link to post
Share on other sites

Jestem zainteresowany kupnem Azboxa HD Premium +.

Czy ktoś może mi powiedzieć kto jest w końcu oficjalnym dystrybutorem tej marki w Polsce, Fuerte czy Cardsplitter.

W różnych miejscach podawane są sprzeczne informacje.

Na oficjalnej stronie azboxpolska.pl jest informacja, że odbiorniki nie sprowadzone przez Fuerte nie będą naprawiane w ramach gwarancji tylko odpłatnie, a wolałbym mieć naprawę gwarancyjną na wszelki wypadek.

Tylko ta różnica w cenie...

Link to post
Share on other sites

Oficjalnym dystrybutorem modeli HD jest Fuerte. W każdym razie niezależnie gdzie kupisz sprzedawca ma obowiązek zapewnić Ci serwis gwarancyjny, więc kupuj gdzie chcesz. To już będzie problem sprzedawcy, jeśli padnie i nie będzie w stanie dokonać serwisowania :]

Link to post
Share on other sites
Blind Scan sprawdzę najwcześniej w poniedziałek - przez weekend nie mam dostępu do odbiornika ;) Wstępnie mogę powiedzieć, że ogólnie działa. Konkrety na tygodniu ;)

Głośność wentylatora: trochę hałasuje, ale mi tam by nie przeszkadzał.

 

mam dekoder Cyfry PVR HD z dyskiem i jak chodzi dysk to go słysze (głównie w nocy), czy możesz porównać czy Azbox jest głosniejszy czy moze porównywalny, no i czekamy na jakis test tunera, najbardziej interesuje mnie:

1.Porównanie głośnosci do PVR Cyfry

2.Jak nagrywanie i odtwarzanie w jednym czasie

3.Nagrywanie zaprogramowanych audycji

4. Jakość obrazu najlepiej do PVR Cyfry

5. Odtwarzanie mkv

6. Czy są jakies problemy z dzwiękiem, w Azboxie (bez plusa) były z DTS

7. Czy są napisy na Canal + w czasie rzeczywistym i w nagranym materiale

Link to post
Share on other sites

Wczoraj niemal cały dzień poświęciłem na eksperymenty z Blind Scanem. Badałem sobie 7E, 12,5W, 15W i 18W, wybierając różne zakresy. Na 7E wybrałem 10,95 do 11,2. Minimalny SR na 2500, bo raczej niżej nikt tam nie schodzi. W 15 minut znalazł mi tu 13 aktywnych częstotliwości, w tym 3 dosyły TVP, 1 RAI i 9 EBU. Gdy spróbowałem zejść z SR od 1000 to ten sam fragment skanowało dwa razy dłużej, więc warto przemyśleć, czy w niektórych przypadkach warto wpisywać zakres SR od 1000 ksps. 18W wybrałem celowo, żeby sprawdzić, czy znajdzie w automacie TV Sonce (SR=1181 dla DVB-S2 w QPSK). Odbiornik znalazł kanał, wyszukał także kilka innych dosyłów z niskimi SR, m.in. SR=1666 (Videopiu). Skanowanie trwało niecałe 30 minut, przy czym pasmo ograniczono na zakres od 10,95 do 11,7 (na 18W 10,7 - 10,95 oraz 11,7 - 12,75 GHz nie są i tak wykorzystywane). Idealnie byłoby, gdyby dało się określać kilka zakresów. Wtedy dla 18W zrobiłbym jeszcze sprytniej - żeby skanował tylko 10,95 - 11,2 i 11,45 - 11,7. Blind Scan to generalnie miejsce na wykorzystanie wiedzy w kwestii tego, co na danej pozycji jest osiągalne i w jakim fragmencie pasma. Na 18W nie ma sensu skanowania niczego, poza wymienionym zakresem, a im lepiej się ograniczy zakres skanowania, tym szybciej całość się skończy.

Blind Scan przebiega tak: najpierw tuner przeszukuje pasmo w poszukiwaniu aktywnych częstotliwości. Dodaje je do listy transponderów (o ile się nie dublują), ale nie skanuje. Skan jest dopiero na końcu i obejmuje wszystkie częstotliwości - nie tylko te dodane przy Blind Scan, ale także te, które już były na liście. Jeśli chcemy mieć czysty efekt samego Blind Scanu, to należy skasować wszystkie transpondery znajdujące się w pamięci dla danej pozycji sat.

Jedyna porażka, jaką odniosłem, to niepowodzenie w odbiorze paczki BBC z 27,5W (SR=44100 dla DVB-S2). Raz na chwilę mignął mi sygnał, antena ustawiona perfekcyjnie, na karcie DVB sygnał stabilny. AzBox sobie z tym nie poradził.

 

Co do pytań:

1 - nie mam PVR-a Cyfry, ale nowy AzBox jest potwornie głośny - niestety

2 - mam egzemplarz bez wbudowanego HDD i nie mogę w nim grzebać

3 - j/w

4 - nie mam PVR-a Cyfry, a poza tym mam słaby wzrok. Mi się wydaje świetny

5 - Możliwe, było już możliwe w poprzednich AzBoxach

6 - DTS poprawiali, a czy poprawili, to nie wiem, bo nie mam takich materiałów do sprawdzenia

Link to post
Share on other sites

Czy pełny blindscan ma rówież zastosowanie w modelach elite&premium bo mam premium i jakoś mi nie robi pełnego scana soft 0.9.4295,w polu symbol rate np daje 2000 i co od tego leci scan czyli 2000 do np 45000 bo nie rozumie tego scana.Jak zobaczyłem w danej pozycji sateltarnej np 7 E to scanuje tylko co jest zapisane w tunerze z tych częstotliwosći zaden mi to blindscan wyszukuje mi to co mam w danej sat zapisane w tunerze chyba że zwykły premium nie obsługuje blinscana w pełnej formie,tak mam gdy startuje:

Nazwa Satelity: 7.0E Eutelsat W3A -Europe

Minimalna częstotliwość: 10700 MHZ

Maksymalna częstotliwość: 12750 MHZ

Symbol Rate: 2000 kS/s

Polaryzacja: ALL

Modulacja:DVB-S/QPSK

FEC: AUTO

Pilot 0

Link to post
Share on other sites
Poprzednie modele nie mają możliwości wykonania pełnego Blind Scanu z uwagi na zastosowane głowice. Z tego co wiem mają Blind Scan software'owy.

Masz możliwość zrobienia zrzutu w formie zdjęcia planszy startowej blindscana z premium+?

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze to jak ten tuner radzi sobie z mpeg 4:2:2! W końcu jest to jedyny odbiornik odbierający poprawnie (tak piszą) ten standard i jest to wg mnie jedyna cecha która go wyróżnia na plus. Jakiegoś AzBoxa (raczej nie tego o którym jest wątek) widziałem na wystawie SATKrak i to czym mnie "zadziwił" to BEZNADZIEJNA jakość obrazu, nie dająca się porównać tak naprawdę do niczego, więc z miejsca odpuściłem sobie szukanie dobrego tunera u tego producenta, ale ten 4:2:2 nie daje mi spokoju.

Link to post
Share on other sites

Witam, jestem zainteresowany kupnem azboxa hd premium +.

Mam 2 pytania.

1. Czy w azboxie jest funkcja deszyfracji nagrań?

Rozumiem, że z kartą Cyfry + włożoną do czytnika kart mogę nagrać w tym samym czasie 2 programy kodowane w formie już rozkodowanej nawet jak oglądam 3 (trzeci) inny program z jednej z częstotliwości programów nagrywanych.

Ale co kartą polsatu z dedykowanym jej modułem w slocie CI Azboxa.

Jak nagrywam jakiś program kodowany z tej platformy, a oglądam inny program kodowany np. z Cyfry +, to czy nagranie z Polsatu będzie już rozkodowane czy zakodowane. Jeżeli zakodowane czy jest jakaś forma deszyfracji takiego nagrania, żeby można je było obejrzeć już bez modułu z kartą w tunerze.

 

2. Jak funkcjonuje w Azboxie buforowanie i czy zawartość bufora można na stałe zapisać na twardy dysk?

Czy już w momencie przełączenia na dany program, tuner "buforuje" ten program w tle i czy mogę nagrać zawartość bufora na stałe na twardy dysk. Np. jak oglądam jakiś film i po pół godzinie oglądania zdecyduję się na jego trwałe zapisanie na hdd, to czy mogę cofnąć zawartość bufora o te pół godziny i włączyć nagrywanie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mr.Orbita czy jest możliwość sprawdzenia jak radzi sobie z SR mniejszymi od 1000 np z tym SR-555 z 23,5E i SR-700 z 30W.

Słyszałem , że bezproblemowo .

Czy jest nadzieja , że będzie odbierał wysokie SR w DVB-S2 np ten z 27,5W.

Jak z odbiorem modulacji 16APSK , 32APSK .

Te poprawki i tuner dla DX będzie jak znalazł .

Link to post
Share on other sites

Tak, mogę to zbadać (a także 16APSK, 32APSK z tego co wiem nie jest wspierane, ale 16APSK może zadziała w stopniu zbliżonym do innych sprzętów, tj sygnał niestabilny, ale możliwe wyszukanie). W kwestii wysokich SR dla DVB-S2 nic nie wiem, zobaczę jeszcze najnowszy soft i jeśli też nie ruszy - być może spróbuję zgłosić to jako błąd...

 

Sprawdzę wszystko w najbliższych dniach i dam znać na forum.

 

Aktualizacja: Nie zadziałały u mnie ani kanały z SR poniżej 1000 Msps, ani 16APSK (o 32APSK nawet nie wspominając).

 

SR sprawdzałem na Astrze (555), a 16APSK na transponderach Mediaset z Hot Bird-a.

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć, może AzBox wymaga lepszego sygnału? Technomate TM-6900 radzi sobie bez problemów, a tu AzBox brak sygnału... Parametry owszem można wpisać do pamięci i odbiornik to zapisuje, ale brak sygnału i tym samym brak możliwości wyszukania. A sprawdzałem naprawdę bardzo szczegółowo, bo dałem częstotliwości od -2 do +1 MHz, czyli 12.659, 12.660, 12.661, 12.662 GHz, żeby mieć pewność, że nie ma problemów ze stabilnością LNB/głowicy, które dają w efekcie przesunięcie.

Link to post
Share on other sites

DR.HD F-16 to klon Technomate TM-6900 HD Super Combo Plus, nie bardzo widzę sens ściągania odbiornika, który już jest na rynku. No najwyżej jeśli są jakieś konkretne różnice między nimi? Z SR poniżej 1000 sobie radzi (Technomate) o czym pisałem w innym miejscu na forum (tylko trzeba go oszukać, wgrywając listę transponderów z gotowymi parametrami, bo przez menu nie uda się wpisać tak niskiego SR), a 16APSK - sygnał rwie, ale wyszukuje.

Link to post
Share on other sites

Różnice

1. Nie trzeba oszukiwać tunera listą z wpisanymi danymi transpondera.

2. Funkcja Identyfikacji satelity.

3. Skuteczniejszy Blindscan / zapowiadane jest wstawienie wyboru zakresu SR przy skanowaniu /.

4. Lepszy support oprogramowania - oficjalny jak i ten nieoficjalny.

5. Mniej znaczące - ładniejszy wygląd zawnętrzny.

Poza tym producent szybko reaguje na wnoszone przez użytkowników wnioski o poprawki , Technomate - wszystkim znany temat OSD w j. polskim - czekanie na GODOTA .

Mam nadzieję że AZBOX wyjaśni sprawę SR 555 itp . wysokich SR , bo Blind jest pozytywny. Na rynku niema tunera do DX. Dyetrybutorzy jakoś nie są chętni do sprowadzenia poszukiwanych tunerów - a przecież należałoby handlować także produktami konkurencji.

Czasem klon jest lepszy od oryginału.

Jestem pewien że przy sprzedaży 10 szt TM-6900 HD Super Combo Plus sprzedano by 15szt DR.HD F-16.

No ale wątek jest o AZBOX , więc proszę jeśli jest to możliwe zgłosić do programistów AZBOX tą sprawę z SR-ami i modulacją APSK - a nóż pojawi się soft

dzięki któremu klient taki np jak ja będzie usatysfakcjonowany no i oczywiście tym samym wzrośnie sprzedaż tych tunerów np w Hollex.

Bedę czekał na pozytywne wieści od Szanownego Mr.Orbita.

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...