Skocz do zawartości

Odbiornik AzBox Premium HD Plus


rysiuhelix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę nowy odbiornik Azboxa - AzBox Premium HD Plus z Blindscanem w ofercie Hollex.

Mr. Orbita może jakiś krótki teścik Blindscanu / czy ma ustawiane kroki lub zakresy SR / przy skanowaniu.

Jakie zakresy SR odbiera , co z APSK ?

Na moje zapytania odnośnie produktu niestety Hollex nie odpowiada - Oj nieładnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem do dobrego działu i odblokowałem. Nie łączę z wątkiem o pozostałych AzBoxach, bo model z uwagi na inne głowice ma inne możliwości.

 

Co do samego Blind Scanu: w tej chwili są problemy. Na początku Blind Scan wywalał się przy 11,9 GHz. Soft 0.9.4219 miał naprawiać ten problem, to zmieniło się tyle, że owszem - 11,9 GHz przechodzi, ale dla odmiany nie chce skanować polaryzacji pionowej w paśmie dolnym, a horyzontalnej w górnym. Wymagane są dalsze poprawki. Póki tego nie zrobią szersze testy nie mają sensu.

 

Co do odpowiedzi: dziennie jest po kilkadziesiąt pytań. O ile maila nie wyciął antyspam, to niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem Azboxa HD Premium +.

Czy ktoś może mi powiedzieć kto jest w końcu oficjalnym dystrybutorem tej marki w Polsce, Fuerte czy Cardsplitter.

W różnych miejscach podawane są sprzeczne informacje.

Na oficjalnej stronie azboxpolska.pl jest informacja, że odbiorniki nie sprowadzone przez Fuerte nie będą naprawiane w ramach gwarancji tylko odpłatnie, a wolałbym mieć naprawę gwarancyjną na wszelki wypadek.

Tylko ta różnica w cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnym dystrybutorem modeli HD jest Fuerte. W każdym razie niezależnie gdzie kupisz sprzedawca ma obowiązek zapewnić Ci serwis gwarancyjny, więc kupuj gdzie chcesz. To już będzie problem sprzedawcy, jeśli padnie i nie będzie w stanie dokonać serwisowania :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blind Scan sprawdzę najwcześniej w poniedziałek - przez weekend nie mam dostępu do odbiornika ;) Wstępnie mogę powiedzieć, że ogólnie działa. Konkrety na tygodniu ;)

Głośność wentylatora: trochę hałasuje, ale mi tam by nie przeszkadzał.

 

mam dekoder Cyfry PVR HD z dyskiem i jak chodzi dysk to go słysze (głównie w nocy), czy możesz porównać czy Azbox jest głosniejszy czy moze porównywalny, no i czekamy na jakis test tunera, najbardziej interesuje mnie:

1.Porównanie głośnosci do PVR Cyfry

2.Jak nagrywanie i odtwarzanie w jednym czasie

3.Nagrywanie zaprogramowanych audycji

4. Jakość obrazu najlepiej do PVR Cyfry

5. Odtwarzanie mkv

6. Czy są jakies problemy z dzwiękiem, w Azboxie (bez plusa) były z DTS

7. Czy są napisy na Canal + w czasie rzeczywistym i w nagranym materiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj niemal cały dzień poświęciłem na eksperymenty z Blind Scanem. Badałem sobie 7E, 12,5W, 15W i 18W, wybierając różne zakresy. Na 7E wybrałem 10,95 do 11,2. Minimalny SR na 2500, bo raczej niżej nikt tam nie schodzi. W 15 minut znalazł mi tu 13 aktywnych częstotliwości, w tym 3 dosyły TVP, 1 RAI i 9 EBU. Gdy spróbowałem zejść z SR od 1000 to ten sam fragment skanowało dwa razy dłużej, więc warto przemyśleć, czy w niektórych przypadkach warto wpisywać zakres SR od 1000 ksps. 18W wybrałem celowo, żeby sprawdzić, czy znajdzie w automacie TV Sonce (SR=1181 dla DVB-S2 w QPSK). Odbiornik znalazł kanał, wyszukał także kilka innych dosyłów z niskimi SR, m.in. SR=1666 (Videopiu). Skanowanie trwało niecałe 30 minut, przy czym pasmo ograniczono na zakres od 10,95 do 11,7 (na 18W 10,7 - 10,95 oraz 11,7 - 12,75 GHz nie są i tak wykorzystywane). Idealnie byłoby, gdyby dało się określać kilka zakresów. Wtedy dla 18W zrobiłbym jeszcze sprytniej - żeby skanował tylko 10,95 - 11,2 i 11,45 - 11,7. Blind Scan to generalnie miejsce na wykorzystanie wiedzy w kwestii tego, co na danej pozycji jest osiągalne i w jakim fragmencie pasma. Na 18W nie ma sensu skanowania niczego, poza wymienionym zakresem, a im lepiej się ograniczy zakres skanowania, tym szybciej całość się skończy.

Blind Scan przebiega tak: najpierw tuner przeszukuje pasmo w poszukiwaniu aktywnych częstotliwości. Dodaje je do listy transponderów (o ile się nie dublują), ale nie skanuje. Skan jest dopiero na końcu i obejmuje wszystkie częstotliwości - nie tylko te dodane przy Blind Scan, ale także te, które już były na liście. Jeśli chcemy mieć czysty efekt samego Blind Scanu, to należy skasować wszystkie transpondery znajdujące się w pamięci dla danej pozycji sat.

Jedyna porażka, jaką odniosłem, to niepowodzenie w odbiorze paczki BBC z 27,5W (SR=44100 dla DVB-S2). Raz na chwilę mignął mi sygnał, antena ustawiona perfekcyjnie, na karcie DVB sygnał stabilny. AzBox sobie z tym nie poradził.

 

Co do pytań:

1 - nie mam PVR-a Cyfry, ale nowy AzBox jest potwornie głośny - niestety

2 - mam egzemplarz bez wbudowanego HDD i nie mogę w nim grzebać

3 - j/w

4 - nie mam PVR-a Cyfry, a poza tym mam słaby wzrok. Mi się wydaje świetny

5 - Możliwe, było już możliwe w poprzednich AzBoxach

6 - DTS poprawiali, a czy poprawili, to nie wiem, bo nie mam takich materiałów do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pełny blindscan ma rówież zastosowanie w modelach elite&premium bo mam premium i jakoś mi nie robi pełnego scana soft 0.9.4295,w polu symbol rate np daje 2000 i co od tego leci scan czyli 2000 do np 45000 bo nie rozumie tego scana.Jak zobaczyłem w danej pozycji sateltarnej np 7 E to scanuje tylko co jest zapisane w tunerze z tych częstotliwosći zaden mi to blindscan wyszukuje mi to co mam w danej sat zapisane w tunerze chyba że zwykły premium nie obsługuje blinscana w pełnej formie,tak mam gdy startuje:

Nazwa Satelity: 7.0E Eutelsat W3A -Europe

Minimalna częstotliwość: 10700 MHZ

Maksymalna częstotliwość: 12750 MHZ

Symbol Rate: 2000 kS/s

Polaryzacja: ALL

Modulacja:DVB-S/QPSK

FEC: AUTO

Pilot 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to jak ten tuner radzi sobie z mpeg 4:2:2! W końcu jest to jedyny odbiornik odbierający poprawnie (tak piszą) ten standard i jest to wg mnie jedyna cecha która go wyróżnia na plus. Jakiegoś AzBoxa (raczej nie tego o którym jest wątek) widziałem na wystawie SATKrak i to czym mnie "zadziwił" to BEZNADZIEJNA jakość obrazu, nie dająca się porównać tak naprawdę do niczego, więc z miejsca odpuściłem sobie szukanie dobrego tunera u tego producenta, ale ten 4:2:2 nie daje mi spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany kupnem azboxa hd premium +.

Mam 2 pytania.

1. Czy w azboxie jest funkcja deszyfracji nagrań?

Rozumiem, że z kartą Cyfry + włożoną do czytnika kart mogę nagrać w tym samym czasie 2 programy kodowane w formie już rozkodowanej nawet jak oglądam 3 (trzeci) inny program z jednej z częstotliwości programów nagrywanych.

Ale co kartą polsatu z dedykowanym jej modułem w slocie CI Azboxa.

Jak nagrywam jakiś program kodowany z tej platformy, a oglądam inny program kodowany np. z Cyfry +, to czy nagranie z Polsatu będzie już rozkodowane czy zakodowane. Jeżeli zakodowane czy jest jakaś forma deszyfracji takiego nagrania, żeby można je było obejrzeć już bez modułu z kartą w tunerze.

 

2. Jak funkcjonuje w Azboxie buforowanie i czy zawartość bufora można na stałe zapisać na twardy dysk?

Czy już w momencie przełączenia na dany program, tuner "buforuje" ten program w tle i czy mogę nagrać zawartość bufora na stałe na twardy dysk. Np. jak oglądam jakiś film i po pół godzinie oglądania zdecyduję się na jego trwałe zapisanie na hdd, to czy mogę cofnąć zawartość bufora o te pół godziny i włączyć nagrywanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mr.Orbita czy jest możliwość sprawdzenia jak radzi sobie z SR mniejszymi od 1000 np z tym SR-555 z 23,5E i SR-700 z 30W.

Słyszałem , że bezproblemowo .

Czy jest nadzieja , że będzie odbierał wysokie SR w DVB-S2 np ten z 27,5W.

Jak z odbiorem modulacji 16APSK , 32APSK .

Te poprawki i tuner dla DX będzie jak znalazł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogę to zbadać (a także 16APSK, 32APSK z tego co wiem nie jest wspierane, ale 16APSK może zadziała w stopniu zbliżonym do innych sprzętów, tj sygnał niestabilny, ale możliwe wyszukanie). W kwestii wysokich SR dla DVB-S2 nic nie wiem, zobaczę jeszcze najnowszy soft i jeśli też nie ruszy - być może spróbuję zgłosić to jako błąd...

 

Sprawdzę wszystko w najbliższych dniach i dam znać na forum.

 

Aktualizacja: Nie zadziałały u mnie ani kanały z SR poniżej 1000 Msps, ani 16APSK (o 32APSK nawet nie wspominając).

 

SR sprawdzałem na Astrze (555), a 16APSK na transponderach Mediaset z Hot Bird-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, może AzBox wymaga lepszego sygnału? Technomate TM-6900 radzi sobie bez problemów, a tu AzBox brak sygnału... Parametry owszem można wpisać do pamięci i odbiornik to zapisuje, ale brak sygnału i tym samym brak możliwości wyszukania. A sprawdzałem naprawdę bardzo szczegółowo, bo dałem częstotliwości od -2 do +1 MHz, czyli 12.659, 12.660, 12.661, 12.662 GHz, żeby mieć pewność, że nie ma problemów ze stabilnością LNB/głowicy, które dają w efekcie przesunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR.HD F-16 to klon Technomate TM-6900 HD Super Combo Plus, nie bardzo widzę sens ściągania odbiornika, który już jest na rynku. No najwyżej jeśli są jakieś konkretne różnice między nimi? Z SR poniżej 1000 sobie radzi (Technomate) o czym pisałem w innym miejscu na forum (tylko trzeba go oszukać, wgrywając listę transponderów z gotowymi parametrami, bo przez menu nie uda się wpisać tak niskiego SR), a 16APSK - sygnał rwie, ale wyszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice

1. Nie trzeba oszukiwać tunera listą z wpisanymi danymi transpondera.

2. Funkcja Identyfikacji satelity.

3. Skuteczniejszy Blindscan / zapowiadane jest wstawienie wyboru zakresu SR przy skanowaniu /.

4. Lepszy support oprogramowania - oficjalny jak i ten nieoficjalny.

5. Mniej znaczące - ładniejszy wygląd zawnętrzny.

Poza tym producent szybko reaguje na wnoszone przez użytkowników wnioski o poprawki , Technomate - wszystkim znany temat OSD w j. polskim - czekanie na GODOTA .

Mam nadzieję że AZBOX wyjaśni sprawę SR 555 itp . wysokich SR , bo Blind jest pozytywny. Na rynku niema tunera do DX. Dyetrybutorzy jakoś nie są chętni do sprowadzenia poszukiwanych tunerów - a przecież należałoby handlować także produktami konkurencji.

Czasem klon jest lepszy od oryginału.

Jestem pewien że przy sprzedaży 10 szt TM-6900 HD Super Combo Plus sprzedano by 15szt DR.HD F-16.

No ale wątek jest o AZBOX , więc proszę jeśli jest to możliwe zgłosić do programistów AZBOX tą sprawę z SR-ami i modulacją APSK - a nóż pojawi się soft

dzięki któremu klient taki np jak ja będzie usatysfakcjonowany no i oczywiście tym samym wzrośnie sprzedaż tych tunerów np w Hollex.

Bedę czekał na pozytywne wieści od Szanownego Mr.Orbita.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...