Skocz do zawartości

Niema sygnału z tr 12188


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981
Ja tam nie mam tego problemu, jednakze inny. Zawsze ok godziny 24 na kanalach z Astry wyskakuje "brak sygnalu" - mam tak od tygodnia. W ustawieniach, wybor innego TP nie pomaga. Gdy na drugi dzien wlaczam dekoder wszystko gra i buczy. Diseqc i konwertery sa nowe (3 m-ce).

 

Ja tak kiedys mialem z kanalami z Astry 2 w polaryzacji V. O 24 wszystko znikalo (brak sygnalu) nastepnego dnia OK. Wymienilem wtedy przelacznik nic to nie dalo, pozniej kable sytuacja bez zmian, dopiero wymiana konwertera na nowy poskutkowala i jest OK, chociaz aktualnie z Astry 2 nie korzystam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z dosyłem sygnału przez CP odpada, zagraniczne kanały FTA 12.111 V także nie chodzą. Mam echostara czyli dekoder także odpada. Wina po stronie HB, trochę dziwne u sąsiada wszystkie kanały chodzą. Pozostaje konwerter albo wina żle ustawionej anteny (w co wątpię, u mnie jest ustawiona dobrze a powinno jakiś sygnał [minimalny] złapać a nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwna a zarazem wkurzająca sytuacja, bo jestem ciekaw czy zwykli użytkownicy (nie abonenci CP) też mają takie problemy? Jeśli nie to jest to strasznie dziwne, bo jeśli to nie dekoder, ani problem z ich strony, to tylko konwerter (tak nagle)... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja mialem konwertery nowe i po ich zalozeniu okazalo sie ze nie odbiera mi polowy transponderow z Astry bo konwerter byl uszkodzony wiec wiek konwertera nie ma nic do rzeczy raczej jego jakosc i producent! Poza tym czasem na uszkodzenie konwertera maja wplyw warunki atmosferyczne lub (kiedys to bylo w sat kurierze) ptaki ktore siadaja na konwerterach. Inna ewentualnosc to taka ze sygnal w takie dni jak ostatnio jest slabszy (zachmurzenie, deszcz, wiatr) i wtedy przy zle ustawionej antenie moze brakowac sygnalu, a gdy pogoda jest lepsza sygnal jest (choc to jest najmniej prawdopodobne wedlug mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziwne to wszystko, ja mam antene 100cm dwa konwertery quatro i wszystko mi chodzi, tylko nie 12188 teraz też nie ale powtarzam po zmianie na 12185 wszystkie kanały ok, ale jak wyłącze dekoder to znowu się ustawia na 12188 i zabawe trzeba rozpoczynać od początku.

 

 

PS. Dlaczego łapie na 12185 a nie na 12188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina dekodera - ja mam Sagem-a. Poza tym zainstalowalem antene z nowym konwerterem "szarym" i wszystko chodzilo! Transponder 12188 echo. Teraz mam ustawiony Tr 12284 i nie działają Jedynka i Dwójka, Discovery, Animal i AXN reszta hula!

Dzwonilem dzis jeszcze raz do BOK i powiedzieli mi ze znaja problem i staraja sie go rozwiązać.

 

A2R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jestem ciekaw jak go rozwiążą. Inne zagraniczne kanały FTA z transpordera 12.111 także nie działają czyli wina na 99% po stronie konwertera. Już sobie wyobrażam jak będą jeądzić po całej Polsce i wymieniać konwertery. Swoją drogą zamówiłem zeza do anteny z konwerterem. Tego padniętego ustawi się na astrę. Acha, na tego "szarego" firmy inverto jest 3-letnia gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To im gratuluje pomyslowosci. Kanal ten ma wejsc do oferty 2.12. mamy 2.11. wiec miesiac czasu a oni juz kombinuja oby szybko skonczyli bo jak nie to wspolczuje posiadaczom CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem e-maila od CP

 

"W związku z prowadzonymi pracami konserwacyjnymi, mogą wystąpić przejściowe kłopoty z odbiorem kanałów z transpondera 74 (w tym stacji TVP 1 i TVP 2). Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności i bardzo prosimy o wyrozumiałość."

 

Trochę mnie to dziwi, bo inne kanały z transpordera 12.111V także nie chodzą. Te kanały nie są nadawane przez CP. Jest tam między innymi GAY TV z Włoch i AllJazera. Pewnie myślą że to coś u nich i wzięli się za konserwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa także transponder 11.158V (gdzie znajduje się między innymi POLSAT, POLSAT SPORT, itp.) i 10.949V (CN), więc nie sądzę żeby to była wina prac konserwacyjnych. Pozostaje wymiana konwertera, jutro się za to zabiorę. :?

 

A poza tym gdyby trwały prace konserwacyjne, to by u wszystkich były problemy, więc niech nie wciskają kitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie postów:

Nieważne jaki dekoder, nieważne czy konwenter szary czy biały.

Nieważna też lokalizacja i pogoda.

Na 100% CP ma problem.

Najciekawsze jest to że jednych to dotyka, innych nie.

Uważam, że powinni umieścić jakieś oświadczenie na swojej stronie.

Wreszcie na coś by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od początku nie miałem problemów na tym transponderze i nie rozumiem całej tej akcji :?

 

Cieszę się że ty nie miałeś akurat problemów z tym, ale staraj się zrozumieć innych którzy je mają. :?

 

To się tyczy także do pozostałych- nie piszcie cały czas postów typu "u mnie nie ma problemów", "wszystko dobrze mi chodzi", skoro wam dobrze wszystko działa, bo to nie ma sensu. Temat dotyczy praktycznie tylko wszystkich którzy mają problemy z odbiorem, więc jak już raz potwierdzicie że wam wszystko działa to wystarczy- nie piszcie zaraz 20 postów o tym. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...