Skocz do zawartości

Niema sygnału z tr 12188


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli cos się dzieje, jutro siadam przy telefonie i dzwonię do nich a dzisiaj wyślę im jeszcze maila. Koledzy(i Koleżanki) piszmy maile niech coś kombinują.

 

PS. Ale na jaki adres patrzę na ich stronę a tam tylko telefony i adres do zwykłej korespondencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam echostara DSB-616. Wychodzi na to że elementem wspólnym jest konwerter firmy inverto (z zestawu satelitarnego z anteną) który po prostu nie wytrzymał nadmiernej aktywności słonecznej http://sohowww.nascom.nasa.gov/ Więcej na temat burz słonecznych pisze w wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Burza_s%C5%82oneczna. Nie jestem pewien, ale tak myślę że konwertery nie wytrzymały i zaczęły padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dla czego tylko abonenci CP narzekają ta ten problem, po drugie w/g wikipediai te burze wystepują co 11 lat a ostatnia taka większa była 4 listopada 2003 i wydaje mi sie że nie ma to teraz na to wpływu. Ostatnio było coś takiego zaszumienie słońca (8-17 październik) ale nie było wiekszych problemów z odbiorem. Jedynym wytłumaczeniem jest to że jest to wina CP ktory moze mieć problemy z dosyłem sygnalu w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by był problem z dosyłem sygnału to by sąsiad też nie odbierał, a odbiera. Sygnał by jakiś był u mnie a jego wogóle nie ma. Poza tym nie ma sygnału także z transpordera 12.111 a tam są kanały FTA z poza sieci PC. One też nie działają, więc wina nie leży po stronie polsatu. Nie ma między innymi GAY TV, Alljaziry itp. a to kanały z poza sieci polsatu. Nie ma innego logicznego wyjaśnienia jak burza słoneczna (chyba że kosmici:). Czyli wina leży po stronie konwertera. Sprawdzałem dekoder na innej antenie i działa wszystko OK. Podajcie mi jakieś inne logiczne wyjaśnienie że na tak znacznym obszarze padają konwertery? Jak to możliwe? Dodatkowo prośba dla tych co nie odbierają. Piszcie jaką macie antenę (od cyfrowego polsatu czy własną) i gdzie mieszkacie. Ja mam antenę od polsatu i mieszkam w Skoczowie (Śląskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transp. 11158/V to z nim wszystko jest ok. Natomiast na 12188/V od wczoraj (tj. 30.10) od godzin popołudniowych pojawiają się problemy. Dokładnie nie wiem o co chodzi, ale ma to coś wspólnego z rodzajem konwertera na antenie - część po prostu zaczęła gubić tę częstotliwość i to nawet jeżeli ma się oryginalną antenkę CP. Podobno ważny jest też rejon kraju. Gdy dzwoni się na infolinię, pytają o kolor konwertera - szare podobno padają. O co dokładnie chodzi nie wiem, nie znam się :wink:

 

Z tym kolorem konwertera to dziwne, może naprawdę to te burze :shock: Ja mam żółtego Humaxa i wszystko OK. Do tych co mają problemy: Jaki macie kolor konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kolorem konwertera chodzi o to żeby było łatwiej zidentyfikować. Jak by się kogoś spytali model to wątpię by ktoś miał jeszcze karteczkę z konwertera inverto (a konwerter jest chyba nieopisany). W sumie nie tylko mi padł konwerter, w poniedziałek padł mi Acces Point (zresetował się bios) nie wiadomo dlaczego?? Ja jak dzisiaj dzwoniłem na infolinie to miły pan nie pytał się o kolor, tylko stwierdził że mam żle ustawioną antenę (antena jest ustawiona idealnie). Nie kłuciłem się z nim tylko grzecznie podziękowałem. Jutro dzwonię jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem lezy raczej po stronie softu, konwertery najczesciej padaja szare, moze ktos wie co to oznacza? I to niezaleznie od tego, czy ktos ma konwerter z zestawu CP czy tez inny- padaja "jak muchy" :wink: narazie trzeba czekac- najlepiej do nich zadzwonic, wtedy konsultant zapisze wasze dane i przekaze dalej zgloszenie. Ciezko powiedziec co maja zamiar z tym zrobic... samsungi jak nie przyjely nowego softu to byly wymieniane, ale nie chce mi sie wierzyc, zeby jezdzili po calej Polsce i wymieniali teraz wszystkim konwertery :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o konwertery od cyfrowego polsatu, na podstawie koloru identyfikują konwerter. Padają te od cyfrowego polsatu (szare). Cyfrowy polsat dawał również inne kownertery. Poprostu najlepiej zapytać się o kolor konwertera, niż dokładny model. W instrukcji do konwertera nie ma nawet podanego symbolu, a wątpię żeby był jakoś opisany sam konwerter. Jutro sprawdzę czy coś na nim pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to nie konwentery . Ja mam biały i też mi nie chodzi. Przyczyna chyba w sile sygnału. Zauważyłem, że jak poczekam ok. minuty kanał wskakuje z siłą sygnału ok.50% (pozostałe mam 75%). I wtedy mogę bez problemu przełączać kanały na tym transponderze - wszystkie mają identyczną moc sygnału-50%. Dopiero jak przełącze na kanał z innego transpondera zabawa zaczyna się od nowa. Może problemu nie mają ci, którzy mają precyzyjniej ustawiony talerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zniknęły kanały z tego transpondera wczoraj w nocy jeszcze działało dzisiaj włączam i nie ma ich...

 

 

PS

Właśnie dzwoniłem na do BOK i powiedzieli że mają awarie i ją usuwaj i dzisiaj powinno być już OK.... Oby nie tak jak z EUROSPORTAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tymi konwerterami ale dzisiaj patrze a z 12188 pustka znowu bawię się dekoderem i wprowadzam nowy transponder 12185 i olśnienie jest sygnał polsatu słaby bo słaby ale stabilny i są kanały, trochę to dziwne bo ostatnio tak kombinowałem i sygnał był ale na 12189.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...