Skocz do zawartości

Problemy i awarie kanałów w usłudze TV (DTH i IPTV)


sEW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś u mnie wszystko działa, musicie dokładniej ustawić anteny bo w złą pogodę no i w zimie traci się obraz albo zaczyna przerywać.

 

Na osłabienie lub brak sygnału ma wpływ właśnie woda i ciemne, niskie chmury. Zrób sobie mały test: załóż na konwerter plastikowe wiadro, możesz nawet przykryć konwerter kocem i odbiór nie powinien zniknąć. A wystarczy, że zakryjesz promiennik trzema liśćmi i już nic nie odbierzesz. Dlaczego? W liściach jest woda.

 

Wzięte z tego forum w temacie: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=5&t=20&p=299501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musicie dokładniej ustawić anteny bo w złą pogodę no i w zimie traci się obraz albo zaczyna przerywać.

U mnie też wszystko działa, ale do godz. 18-20-tej. Czy po tej godzinie antenę trzeba inaczej ustawić? Nie zauważyłem aby warunki atmosferyczne miały wpływ na odbiór. Przy czystym niebie również występują problemy. Do godz. 18-20-tej nawet przy silnym zachmurzeniu, odbiór jest prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprzęt też by wypadało sprawdzić, kabel jaki masz teraz? Ale sam widzisz że trochę chęci ale już jest lepiej. Ile ja się swojej anteny naustawiałem w 1 tygodniu...

Konwerter masz jak? Od TP? Oni dawali Sharpy i MTI, ja mam ten drugi i jest ok, a na astre dokupiony mam taki sharp jak dawali gdzieniegdzie do anteny z neostrada z TV i też jest ok.

 

Chociaż 2 kanały mi szatkują na astrze - inny tuner ale nie mam na razie jak tego poprawić i nie jest mi to potrzebne w tej chwili. Takie uroki zimy :)

 

Edit: jakby ktoś chciał to wskaźnik dekodera TP na HB pokazuje mi siłę -37db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na HB wskaźnik wskazuje -33dBm i też 3 kanały nie działają(axn, eurosport i discovery).Ma do mnie w przyszłym tygodniu przyjechać technik z TP z miernikiem siły sygnału i cos tam poustawiać dokładniej :) Może Tp wreszcie coś na to poradzi bo to nie mozliwe że wszystkim poprzestawiały się anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale u mnie przy -51dBm wszystko działa bez żadnego zacinania. Dodam tylko, że antena z zestawu od tp a konwerter Inverto Twin. Za to zaobserwowałem u rodziców, że antena samoczynnie się przestawiła (pogoda? mróz?) i sygnał mocno osłabł przez co trzeba było powtórnie ustawiać. Nie mam pojęcia. Z drugiej strony to rzeczywiście tp może coś kombinuje tylko dlaczego u mnie nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...