Skocz do zawartości

Problemy i awarie kanałów w usłudze TV (DTH i IPTV)


sEW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę rozpocząć nowy wątek, i od razu mam do was pytanie od kilku dni nie działają mi kanały od numeru 20 do 24 i kanały paczki Zone (DTH) pisze mi ze slaby sygnał, choć mam jeszcze platformę Cp i C+ na której kanały działają bez problemu. I mam do was pytanie czy to może być wina tr. z którego nadają ? czy może jescze jakiś inny problem, od razu zaznaczam że robiłem reinstalacje kanałów i nie pomogło :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, sprawdziłem dzisiaj z jakiej polaryzacji nie działają mi kanały i okazało się że wszystkie są z jednej polaryzacji a mianowicie H, co możecie mi poradzić

a)konwerter (quad) nowy kupiony w Listopadzie cena 89 zł

b)Mam również inne platformy C+, Cp i na nich nie ma problemu z żadnym odbiorem

c)dzwoniłem na infolinię, Pan konsultant powiedzial mi ze to wina anteny :< a ja dalej nie wiem co się stało

 

kabel mam połączony złączką(kanały na tej złączce działały mi bez problemu ponad miesiąc) ponieważ kupiłem ale za krótki, a nie chciałem znowu wydawać kasy na nowy kabel.

 

Może jakieś sugestie :< jakaś pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego powodu zgłosiłem ten problem na infolinię. Przyjechał technik i stwierdził, że poziom sygnału na wskaźniku musi być poniżej 40 dB aby był prawidłowy odbiór (Discovery, AXN, Eurosport), u mnie wskazuje 43 dB i faktycznie w godzinach wieczornych te programy giną. Jak pogoda trochę się poprawi, wlezę na dach i spróbuję ustawić dokładniej czaszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak u mnie. Wczoraj np. obraz "ciął" ale nie zniknął, w sobotę nie było już o godz 18-tej. Sprawdź na wskaźniku poziomu sygnału jaki on jest. Podobno musi być taki, jak napisałem w poprzednim poście, aby te programy były ciągle odbierane. Nie zaszkodzi jak zgłosisz ten problem na 0-800....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...