Jump to content

Wszystko o TVP

Recommended Posts

Godzinę temu, mad85 napisał:

To ja wam wyjaśnię, bez umowy z Nielsem nie byliby w stanie zawrzeć niektórych umów reklamowych albo wręcz większości. Oto cała dziwna sytuacja, tak samo jak C+ ma umowę z Nielsenem której nie potrzebuje ale reklamodawcy tego wymagają. Głupota ale cóż, rynek.

Jasne, głupota. Bez zewnętrznego, uznanego na całym świecie (oprócz TVPis) podmiotu monitorującego oglądalność, wielokrotny prezes Jacuś, ogłosiłby że ma oglądalność 81%.

Kto by mu zabronił?

A reklamodawcy buliliby za tę mega oglądalność.

5 godzin temu, SZNYCEL napisał:

Najgorsza stacja telewizyjna jaką oglądałem już nie wspomnę o ich kłamstwach. 

To wez i zablokuj sobie te kanaly i ogladaj TVN tam tylko prawde uslyszysz.🤣🤭

• Haha 3
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 4

Mają poważną awarię, sam się zdziwiłem jak o 18 z hakiem chciałem wejść na stronę tvp.info i się nie dało. Podobno po awarii zasilania spaliły im się serwery jak donosi onet. Jak na razie więcej info brak.

Z jednej strony ma rację bo badanie na kilku tysiącach ludzi co mają te śmieszne telemetry i mają odzwierciedlić prawie 40 milionowy kraj jest faktycznie śmieszne. Tym bardziej że nie uwzględnia ono ludzi oglądających dany kanał w streamingu internetowym. Z drugiej strony, dla reklamodawców jest to wyrocznia i płacą oni za wyniki w Nielsenie a nie rzeczywistą oglądalność.

• Confused 1
  • Upvote 1
17 godzin temu, andi64 napisał:

To wez i zablokuj sobie te kanaly i ogladaj TVN tam tylko prawde uslyszysz.🤣🤭

Żebyś wiedział 😉 

Komunikat Telewizji Polskiej w sprawie "Spalonych serwerów"

Cytat

TVP informuje, że doniesienia medialne o „spalonych serwerach i problemach z emisją programów" są nierzetelne i wprowadzają opinię publiczną w błąd.

Serwisy internetowe Telewizji Polskiej pracują prawidłowo oraz zachowana jest ciągłość emisji programów telewizyjnych.

W piątek, 21 sierpnia w godzinach popołudniowych nastąpiły zakłócenia w dostawie energii elektrycznej w związku z awarią sieci energetycznej, należącej do operatora sieci dystrybucyjnej. Wyłączenia i włączenia energii negatywnie wpłynęły na pracę niektórych urządzeń i serwisów TVP, które wymagały pilnego ustabilizowania. Dzięki niezbędnym pracom wykonanym wieczorem i w nocy, rano 22 sierpnia udało się przywrócić pełną funkcjonalność kluczowych systemów. Żaden z serwerów TVP nie tylko nie spłonął, jak podały media, ale również nie uległy one żadnym uszkodzeniom. Przejściowe zakłócenia dotyczyły głównie serwisów internetowych i zostały usunięte rano 22 sierpnia.

TVP oczekuje, że w przyszłości firma energetyczna obsługująca Spółkę nie będzie doprowadzała do zakłóceń w zasilaniu, co pozwoli uniknąć wynikających z tego trudności.

Użytkowników serwisów internetowych przepraszamy za ich kilkugodzinną niedostępność w dniach 21 i 22 sierpnia.

Żródło cytatuhttps://centruminformacji.tvp.pl/49517877/komunikat-telewizji-polskiej

W dniu 21.08.2020 o 18:07, kodif napisał:

Jasne, głupota. Bez zewnętrznego, uznanego na całym świecie (oprócz TVPis) podmiotu monitorującego oglądalność, wielokrotny prezes Jacuś, ogłosiłby że ma oglądalność 81%.

Kto by mu zabronił?

A reklamodawcy buliliby za tę mega oglądalność.

Jak mnie takie głupoty śmieszą. Te dane, o których mówi Kurski, moim zdaniem są tak samo wiarygodne jak dane które podaje Nielsen, czyli praktycznie wcale. Nielsen od lat manipuluje wynikami oglądalności dla własnych celów (zarobek) i robienie z tej firmy wyroczni jest śmieszne. Dziwne tylko, że rynek to kupił, co jest największym absurdem. Ale to jak z sondażami politycznymi, ci którzy płacą za badania mają najlepsze wyniki, podobnie jest z Nielsenem. Ci którzy płacą najwięcej mają najlepszą oglądalność. 

• Like 1
  • Confused 2
  • Upvote 3
58 minut temu, Ipo napisał:

Dowody, prosimy o dowody! Prokuratura już zawiadomiona bo domyślam się może to być przestępstwo?

.Kurski nie jest jedynym który zarzuca manipulacje Nielsenowi, wystarczy poczytać o tym co od lat dzieje się na rynku w USA, ile tam było skandali z udziałem tej firmy czy choćby to, że wiele zastrzeżeń do badań tej firmy mają tak "niszowe" stacje jak CBS czy NBC.

Samo to, że ta firma jest monopolistą na rynku z natury powinno zapalać czerwoną lampkę, że coś z jej danymi jest nie tak.

• Confused 1
  • Upvote 3

Super, ale ja nadal nie mam żadnych dowodów. Czy tam gdzie były zarzuty byli też oskarżeni? Może chociaż odbyła się rozprawa gdzie kogoś uniewinniono? 

• Confused 1

To sobie ich poszukaj. Choćby w 2014 roku była sprawa z  Univision Communications gdzie dyrektor radia miał całkiem przypadkowo dostęp do kilku urządzeń pomiarowych, a tego typu skandali było masę. Każdy monopolista na rynku nagina zasady do własnych potrzeba.

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 2

Tylko gdzie tu znamiona oszustwa? Panel ostatnio został zwiększony i właściwie w żaden sposób nie wpłynęło to na wyniki więc uważam, że jest dobrze tak jak jest. Wymyśl coś lepszego... Tylko ja nadal nie wiem gdzie tu udowodnione oszustwa. Rozmowa trwa pół dnia i nadal niewiele się dowiedziałem.

• Confused 1

Nie oszustwo, a manipulacja danymi, to jest zasadnicza różnica. Dobrze jest dla tych co najwięcej płacą czyli TVN i Polsatu, reszta nie ma szans z nimi konkurować. Ale skoro wierzysz w nieomylność firmy która jest monopolistą na rynku i która trzepie na tym miliardy, to sobie wierz, nikt na siłę nie będzie cię przekonywał. Pominę już fakt, że znając jak ludzie wypełniają różne ankiety to bardzo często różnie jest z wiarygodnością. Prosta sytuacja, telewidz włącza TVP, ogląda ją przez 12 godzin, ale nie naciska przycisku telemetru, potwierdzającego fakt, że to on ogląda i dane nie są potem uwzględniane w panelu. Tyle jeśli chodzi o wiarygodność.

• Haha 2
  • Upvote 5

Przykłady były podawane. Jednego dnia według Nielsena serwis regionalny ogląda 11 tysięcy, a następnego dnia według tego samego Nielsena nie oglądał już nikt. Naprawdę w to wierzysz, że nikt nie oglądał tego serwisu? 

• Haha 1
  • Upvote 2