Jump to content

Wszystko o TVP

Recommended Posts

Abonament niedługo będzie kosztować tyle co paczka c+ a jakoś połowy kanałów woła o pomstę do nieba już pomijając  co tam leci... a oni planują kolejne 😂

TVP Dokument powinno być pierwsze w kolejce, 10 lat już TVP planuje to uruchomić.

A TVP Kobieta może być dobrym kanałem pod warunkiem że będzie to coś w stylu TVN Style albo Polsat Cafe. A po TVP raczej trudno się tego spodziewać. Czuję że to będzie kontent dla emerytek.

Mam nadzieję że zrezygnowano z pomysłu TVP Muzyka, bo pewnie lecieliby tam sami ulubieńcy Kurskiego (tzn. Zenek, Cleo, Bracia Golec)

• Haha 1

Sądzę, że pomysły Kurskiego na nowe kanały są zbyt rozdrabniane. TVP Muzyka i TVP Rozrywka, to mógłby być jeden projekt. TVP Dokument i TVP Historia także. Przydałoby się zrobić porządek z obecnym portfolio, a potem brać się za tworzenie kolejnych bezsensownych widziadeł.  

• Upvote 2
1 godzinę temu, Falcon napisał:

Płacisz abonament? Jeżeli nie to się nie dziw, że dostali rekompensatę. Za rządów PO ile było tych połów i które były przez kogo wspierane?

Mnie to szczerze mało obchodzi czy mają kasę czy nie. Niech lepiej zarządzają tym co jest, niech wprowadzą oszczędności. Albo niech popracują nad ściągalnością abonamentu. I nie będę się odnosił tutaj do polityki bo wątki zaraz wylądują w koszu. Nie wiem po co zaczynasz... Kiedyś sobie radzili bez rekompensat. To, że teraz sobie nie radzą pokazuje jak kiesko jest ta firma zarządzana i jak państwo radzi sobie ze ściąganiem abonamentu. 

• Haha 1

Co do TVP Kobieta: Zamiast konkurować z Polsatem na ilość kanałów, TVP powinna mieć wyważone portfolio kanałów na którym były by i 2 główne anteny, i regionalna antena, i TV Polonia jak i kilka naprawdę potrzebnych kanałów tematycznych jak Info, ABC, Kultura i Sport. Mam wrażenie że Kurski dąży do kanibalizacji portfolio uruchamiając kanały o różnym spectrum tematyki gdzie kilka z nich równie dobrze mogło by się sprawdzić na istniejących kanałach. Naprawdę zagraniczne telewizje publiczne nawet jak nie mają dwucyfrowego portfolio ogólnokrajowych kanałów jakie mają TVP czy Rai potrafią mieć dość dobre portfolio kilkunastu zróżnicowanych stacji (np: Česká televize czy Węgierskie MTVA)

A i odpowiadając na post przedmówcy powyżej, portfolio wybranych nadawców publicznych z europy:

Česka Televize - 7 Kanałów (ČT 1, 2, 3, 24, Sport, Déčko, Art)

MTVA (Węgry) - 8 Kanałów (Duna, M1, M2, M4 Sport, M5, M2 Petőfi TV, Duna World + M3.hu które od roku funkcjonuje jako kanał internetowy)

ARD i ZDF (Niemcy) - 11 kanałów + 9 regionalnych "Trójek" ARD (Das Erste, ZDF, ZDFneo, One, Taggeschau24, ZDFinfo, ARD-alpha + wspólnie Arte, 3Sat, Phoenix i KiKA)

France.tv - 6 kanałów + sieć La 1ère działająca we francuski departamentach i terytoriach zamorskich (France 2, 3, 5, franceinfo: oraz France 4 i France Ô których dni są policzone)

Televisión Española - 7 kanałów (La Primera, TVE 2, 24h, Teledeporte, Clan, TVE Internacional oraz satelitarny Star TVE HD dla Ameryki Łacińskiej)

• Upvote 2
15 godzin temu, Marek79 napisał:

Po co TVP Kobieta, nie lepiej jeszcze jeden kanał sportowy.

A  jak wygląda sprawa w innych krajach z telewizją publiczną ile mają kanałów ?

Popieram. Przydałby się TVP Sport 2 bo nie mają gdzie upchać transmisji sportowych na żywo. Mecze chociażby drugiej ligi na TVP3 w SD. Dramat :!:

• Like 1

@Beks Przydałoby się pokazywanie niszowych sportów w PL jak piłka wodna, baseball i korfball.

Do tego by się przydał  nawet 3 kanał sportowy ☺️

Wiesz ostatnio zrobiłem swoją alternatywną rozpiskę DVB-T2 i było tam 391 kanałów a TVP miała ich 28 ☺️

Z nowym kanałem TVP Kobieta, niech dołączą z czasem TVP Play dla mężczyzn, TVP Turbo motoryzacyjny i kanał o polityce TVPis. W końcu po podwyżkach abonamentu będzie sporo pieniędzy, aby pozostałe ambicje dalekosiężne sfinalizować. 

• Haha 1

Bardzo dobrze zrobiono, ale to tylko płotka z ośrodka regionalnego więc nie jest to jakiś nowy standard działania. Myślę, że czołowego "dziennikarza" Wiadomości by tak nie potraktowano.

Widać nie było tak brudno jakby chcięli. :DTo dziennikarz TVP sprawił, że nie ma to w tej chwili żadnego znaczenia.

Edited by Ipo
W dniu 7.08.2020 o 17:23, Darek z Ozimka napisał:

Czyli znowu w TVP będzie propaganda za propagandą?

A to przez te kilka miesięcy, gdy p.o. prezesa był M. Łopiński, a J. Kurski "tylko" doradcą zarządu to propaganda zniknęła?

A oni im dalej płacą za mierzenie oglądalności przedłużając umowę. Przecież to się kupu nie trzyma. I na dodatek współwłaściciel podmiotu realizującego badania MOR posiada prawa do LM i zawyza wynik Jacusiowi? Co za brednie...

To ja wam wyjaśnię, bez umowy z Nielsem nie byliby w stanie zawrzeć niektórych umów reklamowych albo wręcz większości. Oto cała dziwna sytuacja, tak samo jak C+ ma umowę z Nielsenem której nie potrzebuje ale reklamodawcy tego wymagają. Głupota ale cóż, rynek.

• Upvote 1