Jump to content

Wszystko o TVP

Recommended Posts

12 godzin temu, Sentence napisał:

Jednak pozostaje swego rodzaju niepewność, czy po pandemii wróci TVP Sport HD do MUX III, póki nie mamy oficjalnego komunikatu TVP, ponieważ po zmianie prezesa wszystkiego można się spodziewać. 

Najbardziej przeszkadza wielkie logo - kloc w rozdzielczości SD. Mniemam, iż nadawca twierdzi, że widzowie mieliby problem z odczytaniem mniejszej grafiki w SD. Najbardziej racjonalne wyjaśnienie tej absurdalnej koncepcji. 

TVP Sport w wersji HD powróci po zakończeniu pandemii. Potwierdził to Marek Szkolnikowski- dyrektor TVP Sport na Twitterze .

Zapowiada się maraton świąteczny z filmem historycznym ,,Ogniem i mieczem".

Emisje:

SB, 11.04.2020, g. 12:10, TVP Kultura;

SB, 11.04.2020, g. 17:20, TVP Seriale;

ND, 12.04.2020, g. 6:00, TVP Seriale;

ND, 12.04.2020, g. 13:45, TVP Historia;

ND, 12.04.2020, g. 21:40, TVP Polonia;

PN, 13.04.2020, g. 3:30, TVP Polonia.

Ponadto TVP i kanały od SPI dołożą ,,Znachora", jako wisienka na torcie, by podtrzymać słupki oglądalności.

Emisje:

ND, 5.04.2020, g. 13:10, Kino TV;

PT, 10.04.2020, g. 20:00, TVP Seriale;

SB, 11.04.2020, g. 17:25, Kino TV;

SB, 11.04.2020, g. 23:50, TVP Historia;

ND, 12.04.2020, g. 17:15, TVP Seriale;

ND, 12.04.2020, g. 20:00, Kino Polska.

Edited by Sentence

To są nauczyciele czy jacyś ludzie z łapanki? Nie wierze, że matematyk może popełniać takie błędy. Przecież to są podstawy podstaw. :P

• 2 weeks later...

Włączam sobie dziś telegazetę na TVP 1 i TVP 2, aby szybko sprawdzić program. Strony 301-304 i 311-314 się nie ładują, wybieram zatem stronę główną 300. Jakież było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłem planszę, na której jest napisane:

Cytat

Przepraszamy za brak programu.

Program będzie emitowany

od 20.04.2020.

To jakiś żart? Nie ma kto wklepać programu?

• 2 weeks later...

TVP uruchomiła nową wersję tv hybrydowej w DVB-T i są na niej transmisje wszystkich oddziałów TVP3.

Posted (edited)

Tak, włączono ponownie, wcześniej już był streaming i na długo znikł. Dodatkowo są e-szkoły, Poland-In, TV Polonia w streamingu.

Generalnie mnie ta strona obecnie podoba. Czytelna, szybka. Tylko nie działa na niższych wersjach HbbTV,  v1.1 np.

Edited by dvbtowiec

10 czerwca miną trzy miesiące odkąd p.o. prezesa TVP został Maciej Łopiński, delegowany na to stanowisko z rady nadzorczej. Zapewnia on jednak, że nie wystartuje w konkursie na szefa Telewizji Polskiej, jeśli takowy zostanie zorganizowany.

Kto na jego miejsce?

- Jacek Kurski !

Innego chętnego i tak nie ma!

Ktoś się orientuje do kiedy TVP ma tę umowę?

https://satkurier.pl/news/117068

To już prawie 5 lat. W międzyczasie były chyba ze 2 przetargi na nadawanie TVP Polonia. Dlaczego nie dołączyli tego kanału do ww. umowy? Przy okazji mogliby podnieść TVP Kultura do HD. Myślę że to wyszłoby taniej niż kombinowanie  z innym podmiotami.

Rządowa powinna podnieść wszystko do HD już dawno. A na pewno jeśli chodzi o kablówki, bo tam to nie jest takie drogie. Przecież nawet MWE ma wszystko w HD w kablu, a nawet kanał 4K.

• 2 weeks later...

Przepraszamy za brak programu. Program będzie emitowany od 1 czerwca 2020 r.

To są jakieś kpiny, że nie idzie wstawić programu na najbliższy tydzień do Telegazety TVP1 i TVP2? Powtórka z rozrywki, podziałało pół miesiąca i znowu brak programu...

Dwa kolejne filmy dokumentalne, związane z koronawirusem pojawią się premierowo w TVP1 i TVP2. 

„Bergamo. Miasto śmierci” (prod. Szwajcaria, 2020) w PN, 1 06, godz. 7:40-7:59, TVP1;
„Walka z koronawirusem” (Wielka Brytania, 2020) w ŚR, 3.06, godz. 3:35-4:19, TVP2.

Wszystko fajnie, tylko jeden szczegół: o tych kanałach mówi się od ładnych paru lat, jeszcze za poprzednich prezesów takie koncepcje się pojawiały.

To prawda, ale trochę się zmienia sytuacja. Są pozwolenia na emisje eksperymentalne w Warszawie i Krakowie w DVB-T2, być może jeszcze coś zostanie uruchomione. Emisje sksperymentalne miały ruszyć już w tym roku, ale pandemia pokrzyżowała plany i ważne wydarzenia sportowe się nie odbyły.

Przejście na DVB-T2 otwiera nowe możliwości. Sądzę że na pewno 4K zostanie uruchomiony, bo będzie na niego popyt w czerwcu przyszłego roku.

Posted (edited)

Informację zamieszczam tutaj, ponieważ dotyczy ona zarówno Jedynki, jak i Dwójki oraz TVP Info. Jeśli umieściłem ją w złym miejscu, proszę o przeniesienie posta.

Od jakiegoś czasu mówiło się o zmianie oprawy prognozy pogody na tę z wykorzystaniem silnika Unreal Engine. Kilkanaście minut temu przypadkowo włączyłem na Jedynkę po porannych Wiadomościach i zauważyłem, że Pogoda ma już zmienione plansze pogodowe, a czołówkę serwisu dopasowano do tych znanych z Wiadomości i Sportu. Przypuszczam, że zmiany obejmą również popołudniowe i wieczorne wydania. Niestety, na chwilę obecną nie mam na potwierdzenie informacji żadnego zapu, ale jak zauważę na którymś z kanałów prognozę ze zmienioną oprawą graficzną, to zedytuję post.

EDIT: Tak wyglądają plansze pogodowe - oto zapy z "Pytania na śniadanie":

vlcsnap-2020-05-29-08h51m54s051.pngvlcsnap-2020-05-29-08h52m02s423.png

Edited by Camilieu
Uzupełniłem informację o zapy, by była ona wiarygodna
Godzinę temu, wislok napisał:

Kielc na mapach jak nie było tak nie ma.

Kujawy też poszkodowane, ani Torunia, ani Bydgoszczy.

Powiem tak: no, fajnie, technologia Unreal itd, ale... co z tego? W prognozie pogody ważna jest treść, a nie to, czy mapa będzie na jakimś nowoczesnym silniku, bo co mi po wodotryskach, skoro nie wiem, jaka będzie pogoda w moim regionie? Mam się sugerować tym, co jest w Gdańsku, czy w Poznaniu?

• Upvote 1