Skocz do zawartości

Telewizja na Ukrainie


jao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wini_007: Coś widzę, że mnie nie rozumiesz :(:cry: Więc może spróbuję wyjaśnić?

 

King of sat zanotował, że w 2005 roku nadawany był ukraiński kanał "UT 1" (Astra 5A wówczas nazywała się Sirius 2 i była na 4.8°E), który wyglądał tak:

ut1.jpg

 

Teraz piszą, że na Siriusie pojawił się ukraiński kanał "UT-1", a link przy tej informacji prowadzi nas do strony http://www.1tv.com.ua/. Jest to "Pierszij Nacionalnij", czyli ukraińska "Jedynka", która wygląda tak (zdjęcie z wczoraj):

ut-1%2812%29.jpg

 

Na stronie tej obecnej Jeynki (http://www.1tv.com.ua) jest link do jej streamingu, ale jeśli spróbujemy go otworzyć z polskiego adresu IP, to zobaczymy tylko tą planszę:

wrongIP.jpg

 

Jak widać logo na tej planszy jest takie samo, jak logo na zapie kanału z 2005 roku, co oznacza, że obecny kanał UT-1 to ten sam kanał, co UT 1 z 2005 r. :)

 

 

@Krzyś: W angielskiej Wikipedii (tutaj już trzeba sobie samemu odpowiedzieć, czy jest to wiarygodne źródło) piszą, że w 2004 roku ukraiński UT-2 zaprzestał nadawania, a jego częstotliwości przejął kanał 1+1. Podobnie w rosyjskiej Wikipedii piszą, że UT-2 został zastąpiony przez 1+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No wreszcie :) Przecież od początku mówię, że to jest ten sam kanał :)

Tylko na KoS się nie połapali, bo zamiast przenieść go z "cmentarza" do aktywnych, dodali drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolejna nowość... godna uwagi ;)

 

Przybywa ukraińskich kanałów FTA. Od kilku dni na satelicie Amos 2 - 4.0W testują dwa kanały Gumor TV i Babay TV. Obie stacje są niekodowane i prezentują bardzo dużo pozycji filmowych. Pierwszy z nich - Gumor nadaje głównie filmy rosyjskiej i ukraińskiej kinematografii, nie brak też pozycji dla dzieci i innych treści rozrywkowych, z kolei drugi - pokazuje filmy amerykańskie, także bajki. Zarówno Gumor TV, jak i Babay TV dzielą czas antenowy, ten drugi można oglądać w godzinach wieczornych.

 

Kanały są nadawane z transpondera 11.690 H SR=7200 FEC=3/4 (DVB-S/MPEG-2).

 

Zrzuty ekranowe:

 

gumor1mg6.jpgbabay2gr1.jpg

 

 

Przy okazji... na satelicie Sirius 4 - 4.8E uruchomiono niekodowany telezakupowy kanał - SHOPing TV. Emisja z transpondera 12.717V SR=23500 FEC=3/4 (DVB-S/MPEG-2).

 

W ostatnich miesiącach bardzo dużo się dzieje na ukraińskim rynku kanałów FTA. Zostało uruchomionych wiele satelitarnych kanałów tematycznych, choćby Design TV, Tur-buro, R-TV, Novy Dim, English Club TV, Real Estate TV i QTV. Wszystkie są niekodowane i dostępne na pozycjach satelitarnych 4.8E i 4W. Czy można już śmiało powiedzieć, że Ukraina dołączyła do takich pionierów jak Niemcy, Wielka Brytania, gdzie dostępnych jest mnóstwo darmowych i do tego ciekawych kanałów z orbity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Widzę, że King of sat już się uporał ze zdublowanym kanałem UT-1 i nie ma już tego starego, zaśnieżonego zdjęcia ze starym logo, tylko oba linki prowadzą teraz do zdjęcia z losowania Keno, które im kiedyś wysłałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ukraiński kanał K1, dostępny FTA z Amos 2 (4.0W), nabył prawa do pokazywania wyścigów Formuły 1. Ciekawe, czy zaraz się nie okaże, że kanał zostanie zaszyfrowany z satelity... Sportu na K1 jeszcze nie widziałem. Ubiegły sezon F1 transmitowano na kodowanym Megasport, też dostępnym z Amosa.

 

źródło: http://k1.tv/uk/about/news/2009/03/20/formula1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj, tj. 25 maja, sporo kanałów telewizyjnych na Ukrainie miało przerwę w nadawaniu programu. Enter Film, Enter, Inter+, Novy, Star TV, KRT, Glas, Rada, UBC, 5 Kanal, Citi, English Club, Menu TV, QTV, K1, K2, Tonis, UBR, Kino, News 24 - te wszystkie stacje emitowały planszę kontrolną, a kanały OCK, Music Box UA i Gumor TV zastąpiono czarną planszą. Powodem była konserwacja nadajników. W Polsce takie "przeglądy" przeprowadza od czasu do czasu TVP, wtedy też przez pół dnia nie nadaje większość kanałów Telewizji Polskiej. Wszystkie ukraińskie stacje, jakie zostały wymienione są znane z emisji FTA na satelitach Sirius 4.8E i Amos 4.0W. W godzinach porannych były całkowicie nieaktywne dwa transpondery z ukraińskimi kanałami na pozycji 4.0W obsługiwane przez izraelski Spacecom, tj. tp. 10.723 GHz, pol. H i 10.759 GHz, pol. H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może kogoś to zainteresuje... Ukraińska telewizja 1+1, znana z niekodowanego przekazu na Amos 4W, pokaże w nadchodzącym tygodniu wszystkie cztery odcinki Rambo. Seans rozpocznie się już od poniedziałku, 13 lipca, godz. 21:15 (czas ukraiński) czyli 20:15 czasu polskiego. Emisja kolejnych odcinków w kolejnych dniach o tym samym czasie.

 

Rozkład jazdy będzie wyglądał następująco:

- poniedziałek - Rambo: Pierwsza krew

- wtorek - Rambo II

- środa - Rambo III

- czwartek - John Rambo.

 

Źródło: http://www.1plus1.ua/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nieczęsto się zdarza, aby zagraniczna telewizja emitowała polskie produkcje, a jednak. Choć jeśli już tak się zdarzy, to są to stacje głównie zza naszej wschodniej granicy ;) Mowa o Malyatko TV, który nadawany jest od miesiąca w systemie niekodowanym z satelity Sirius 4 (4.8E), tp. EG6 (12.731 GHz, pol. V, SR: 15300, FEC: 3/4) . Malyatko TV to kanał dla najmłodszych, skierowany do widzów w wieku 3-14 lat. Stacja w swojej ramówce posiada kilka kultowych polskich kreskówek, których właścicielem jest Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wśród puszczanych bajek znajdziemy m.in. Reksio czy też Bolek i Lolek. Seriale posiadają ukraińskiego lektora. Myślę, że informacja ta jest godna uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od 1 stycznia z satelity Sirius 4,8E będzie można odbierać ukraiński kanał koncentrujący się wokół rosyjskiej muzyki Ru Music. Stacja emigruje z satelity 39E. Teraz będzie łatwiej osiągalna, ponieważ odbiór z pozycji 39E dawał dużo do życzenia (dla stabilnego odbioru anteny większe niż 80 cm). W sumie kanał prezentuje ten sam gatunek co stacje Ru TV i Music Box Ru znane z 13E, ale w znacznie lepszej jakości. Strona domowa: http://www.rumusic.tv/ru/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o przenosinach Ru Music pojawiła się już jakiś czas temu i od tego czasu czekam na ten kanał z niecierpliwością. Jakoś szczególnie nie będę płakał po zniknięciu z Siriusa Enter Music. Po pobycie na stronie przypuszczam, że muzyką ukraińską nie gardzą dlatego moje zniecierpliwienie jest tym większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ru Music już nadaje na 4,8E. Jak zwykle Ukraińcy są nieprzewidywalni, bo kanał miał się pojawić 1 stycznia na częstotliwości 12,073V (zamiast Enter Film bądź Enter Music). Transmisja została włączona na nowym transponderze 12,130V w miejscu serwisu identyfikowanego jako TEST i wcześniej kodowanego w BISS (szczegółowe dane techniczne). Nareszcie mogę normalnie odbierać ten kanał. W pakiecie Ukrkosmos na satelicie 39E bywało różnie :woot:

 

BTW: Niekodowany ukraiński TVi zameldował się na Amos 2 (4W). Więcej>>>

Na tej pozycji robi się coraz ciekawiej jeżeli chodzi o ukraińską telewizję FTA :shock:

 

PS: Zrobiłem małe przemeblowanie i dwa ostatnie posty przerzuciłem z Rosyjskie kanały do wątku o ukraińskich stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji, której fragment widać poniżej kanał Ru Music 1 stycznia będzie włączony na 12.073.

eade180624ed5b37med.jpg

Wygląda na to, że na 12.130 kanał długo nie zagości.

Kanał prezentuje ten sam gatunek co stacje Ru TV i Music Box Ru znane z 13E, ale w znacznie lepszej jakości.

Na razie to Ru TV ma lepszą jakość dźwięku. Oby się to zmieniło od 1 stycznia. Na szczęście teledysków nie zaśmiecają różnego rodzaju głupoty i to jest duży plus. Natrafiłem jednak na napis REPEAT CHAPTER ON. Wyglądał tak samo jak na odtwarzaczach Manta. Czyżby Manta była systemem emisyjnym? Tak jak przypuszczałem Ru Music puszcza też ukraińskich artystów ale tylko te teledyski, które są śpiewane w języku rosyjskim. Mimo tego, że kanał jest ukraiński, zapowiedzi i różne gadki są po ukraińsku to już podpisy w ukraińskich teledyskach po rosyjsku. Podoba mi się, że w belkach jest podany rok z którego pochodzi teledysk. Póki co starszego niż z 2008 roku nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym komunikatem to może wyjść różnie. Od jakiegoś tam czasu sporadycznie się przewijał, gdy stacja nadawała tylko z satelity Hellas Sat 39E. Tak jak wspomniałem wyżej - Ukraińcy (jak i Rosjanie) są bardzo nieprzewidywalni, u nich często zmienia się wszystko jak w kalejdoskopie.

 

Z dużym zaciekawieniem obserwuję zmiany, jakie się dzieją w kanale English Club TV. Stacja uruchamia odzielny przekaz, w którym eksperymentuje nową oprawę graficzną, format 16:9. Na dodatek tym testom towarzyszy zupełnie inna ramówka. Ciekaw jestem co by było, gdyby w Polsce np. jakiś dobrze znany kanał miał w planach odświeżenie swojej stacji i do tych celów uruchomił nową transmisję z zupełnie inną ramówką. Oj by się działo :lol::shock:

 

Zazdroszczę Ukraińcom tej telewizji, aż dziwię się, że niezbyt wiele gospodarstw domowych decyduje się na odbiór z indywidualnych zestawów satelitarnych, a jeśli już to albo platforma, albo kablówka, albo IPTV, albo DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

English Club to świetny kanał. TVN Lingua gdyby wzorowała się na tym kanale a nie emitowała głupoty to nadal by istniała bo wiele osób pooglądałoby sobie filmy z napisami. W językach obcych zbyt dobry nie jestem a jedynymi, których się uczyłem to angielski i rosyjski. Jak czegoś nie zrozumiem po rosyjsku to zerkam na angielskie napisy i na odwrót. Może dlatego lubię tak ten kanał i nawet jeden film w całości i ze zrozumieniem udało mi się obejrzeć.

 

To co jest emitowane na Ru Music z 4,8 E to kilkudziesięciominutowy materiał puszczany w kółko z odtwarzacza DVD firmy Manta. Czy na 39 E emitowane jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że to firma Manta? :mrgreen: Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, na 4,8E rzeczywiście lecą inne teledyski. Na 39E nadawany jest normalny program. W takim razie, czy w tym materiale puszczanym z DVD firmy Manta emitowane są też reklamy? Dzisiaj po południu (ok. 15) oglądałem tę stację i teledyski w pewnym momencie zostały przerwane pasmem reklamowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przygotowanym zapętlonym materiale są również reklamy, zawsze te same: Znajdują się w nim:

1. Tina Karol - Radio Baby (na teledysku informacja o przenosinach na 12.073)

2. Jingiel Ru Music

3. Gruppa 44 - Nelegalnaja

4. Dantes i Olejnik - Mnie uże 20 (na teledysku informacja o przenosinach na 12.073)

5. Operacyja Jo - Marlia

6. Reklama (piwo Ciernihiwskie, Head & Shoulders, operator sieci komórkowej Djuice, proszek Tide, Herbal Esences)

7. Anastasija Stockaja - Etimi rykami

8. ST - Wliubitsja (na teledysku informacja o przenosinach na 12.073)

9. Milos - I da, i niet (remix)

10. Jingiel Ru Music

11. Sława - Krik mojej duszi (na teledysku informacja o przenosinach na 12.073)

12. Vangerov and Fedoroff i Anfisa Ciechowa - Mat

13. Zapowiedź programu Entertainment Today

14. Reklama (piwo Ciernihiwskie, proszek Tide, operator sieci komórkowej Djuice, akcja społeczna, Love Cyprus)

15. Borys Moisieiew i Anżelika Agurbasz - Dwie teni

16. Wika Dajneko - Kliaksa (na teledysku informacja o przenosinach na 12.073)

17. Bondarciuk - Serebrom

18. L'Amour - Budziet dożdz (na teledysku informacja o przenosinach na 12.073)

19. Anna Semienowić - Boże moj

I tak to w kółko leci. Materiał trwa 57 minut i 50 sekund. Według mnie czas jego trwania nie jest przypadkowy bo na płycie DVD w najlepszej jakości można zmieścić minut 60. A swoje przypuszczenia co do emisji z DVD firmy Manta opieram na tej podstawie, że po skończonym materiale wyskakuje w górnym lewym rogu napis CHAPTER REPEAT ON. Wygląda identycznie jak OSD w Mancie.

5336cf35d935b254med.jpg

Dziś na kanale English Club po godzinie 18:00 będzie można obejrzeć film animowany "Czerwony Kapturek: Prawdziwa historia" w wersji oryginalnej z rosyjskimi napisami. Chyba jeszcze żadna polska stacja telewizyjna dostępna za darmo nie emitowała tego filmu. Tym większe uznanie dla English Club bo w TVN Lingua byłoby to nie do pomyślenia. Jeszcze niech poprawią tylko problem prawidłowej synchronizacji obrazu z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj około 16:00 wyłączono Ru Music z 12.130 a dziś jest już normalna emisja z 12.073 gdzie kanał zastąpił Enter Music. Mowa oczywiście o pozycji 4,8 E. Polepszyła się jakość dźwięku. Niestety jakość obrazu do najlepszych nie należy ale i tak nie jest źle. Bardzo cieszy mnie, że mogę już ten kanał oglądać. Enter Film został zastąpiony przez News One. Kanał przypomina Fox News. Nawet niektóre sformułowania ma po angielsku.

5cab6cd59c9499d7med.jpg

Wyłączony został przekaz testowy English Club z 12.130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączony został przekaz testowy English Club z 12.130.
I przeniesiony na 12,073H. Przy okazji usunięto też kodowany Inter+ z tej częstotliwości. Teraz ten kanał nadaje na Amosie 4W (co ciekawe, sygnał został jakiś czas temu odkodowany).

Szkoda mi Malyatko TV. Czasami lubiłem sobie rzucić okiem na polskie kreskówki. Szkoda, że kanał się przeniósł na 39E, ale coś za coś. Przynajmniej teraz łatwiej jest odebrać Ru Music (4,8E) i TVi (4W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie poklonnokow English Club Tv.

Ogolnie, to w czasie zmiany parametrow nadawania na satelicie, bylo brane pod uwage to, ze przyszlosc tv, to format 16:9 bez wzgledu na format SD czy HD. W wiekszosci przypadku programy kanalu zapisujemy w 720p wiec przejscie na format 16:9 byl prawie automatyczny. Lepiej zrobic to teraz, niz pozniej programy 4:3 konwertowac. Jak wiadomo polularnosc paneli LCD rosnie, wiec nastepnym krokiem kanalu bedzie przejscie na fotmat HDTV, jednak z parametrami 720x576p 16:9. Desynchronizacja dzwieku zwiazana jest enkoderem DVB, ktory nie prawidlowo korygowal PCR, no - po wlaczeniu dodatkoweo frame sychronizatora w piatek, powinno byc wszystko ok.

:) A tak na marginesie, zapraszam w maju na nowy, dodatkowy kanal English Club Kids ( nazwa czasowa - techniczna) z testem z 1 kwietnia na B22. (12130)

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem cały ten transponder 12130 będzie przeznaczony na kanały z Ukrainy. Rynek FTA tego kraju rozwija się bardzo dynamicznie, to cieszy.

 

Od niedawna na Siriusie nadaje Pershij Avtomobilnij. Naprawdę świetnie robiony kanał motoryzacyjny, z przykrością muszę stwierdzić, że nasz kodowany TVN Turbo prezentuje się o wiele gorzej :?Pershij Avtomobilnij dotychczas nadawał z satelity 36E, także FTA.

:arrow:Więcej o Pershij Avtomobilnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rafix, prawidlowo piszesz. B22, ktory administruje SES Sirius Ukraina, takze bedzie przeznaczony pod ukrainskie kanaly. Kanal English Club TV z nowym Kids wejdzie na b19, do tego wejda jeszcze 2 transmisje radiowe. Jednak, "kids" bedzie transmitowany w formacie 4:3, no w letter box z 16:9, tak jak obecnie polski TVN. Planujemy takze na tym transponderze umiescic dodatkowy kanal tematyczny z grudnia, aby uzyskac efekt little dth. Wiec, minimum 2 kanaly z b19 przejda na b22.

Jesli ktos posiada jakies sugestie/propozycje nt kanalu English Club TV, beda mile widziane, bo jak do tych por oddzwieki sa tylko zza "rzeki"

 

adamk(at)english-club.tv

 

ps. A co powiecie na serwis vod na english-club.tv

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kanał jest całkiem dobry. Gorzej ze stroną internetową. Według mnie powinna być również w wersji anglojęzycznej z dobrze wyeksponowaną zakładką z programem telewizyjnym. Chętnie bym sobie English Club pooglądał ale nie wiadomo co jest i kiedy nadawane. EPG mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG obecnie nie bedzie implementowane, jednak bedzie zaimplementowane closed captioning, aby bylo zreczniej dla widzow z drugich regionow europy, etc... EPG dla jednego kanalu implementowac z finansowego punktu widzenia jest nie wygodne. Tak samo, jesli by po prostu zakodowac kanal - tylko jeden kanal nie majac calej platformy. Wiec, aby zobaczyc to co bedzie w emisji zapraszam na strone internetowa, ktora rozwija sie. Od razu przeprosiny za jakosc niektorych filmow i videoklipow, ale dystrybutorzy wideo kontentu ( tu moje zdziwienie :) ) w swoich propozycjach nie posiadaja satysfakcjonujacej jakosci materialu. Ponadto, kanal bedzie dostepny w transmisji on line z kwietnia ( Internet ) a maju- czerwcu transmisja na Sirius zostanie zakodowana ( zawsze bedzie jeszcze Astra - gdzie sygnal pozostanie niezakodowany )

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...