Skocz do zawartości

Telewizja na Ukrainie


jao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Closed Captioning jest czyms w rodzaju text subtitles, jednak daje o wiele wiecej mozliwosci w szybkiej implementacji bez zmiany w materiale wideo, jednakze nie jest to DVB Text.

(wiecej na http://en.wikipedia.org/wiki/Closed_captioning)

Tak, na Astra 2c ( http://www.flysat.com/astra2c.php ) bedzie w dalszym ciagu transmisja English Club TV.

Mysle, ze dla czytelnikow Sat Kurier otworze dostep do materialow Vod, jesli ktos nie zdazy obejrzec czegos na kanale, to zawsze mozna poprzez site vod:

Wiec, username : satkurier , password: satkurier. serwis dostepny od dzis do konca kwietnia pod adresem http://english-club.tv/Microsite/News_Player.html

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOD jest świetnym pomysłem. Widać, że English Club TV się rozwija i ma duże ambicje. Szkoda jednak, że sygnał na Siriusie zostanie zakodowany. Myślę, że w Polsce zdecydowanie więcej osób ma dostęp do Siriusa niż do Astry 2C. Tym bardziej, że na Astrze 2C 31,5E kanał nadawany jest w DVB-S2. W Polsce kanał bardzo straci na popularności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowanie sygnalu jest uwarunkowane tym, ze bedziemy dostepni na platformach cyfrowych ( podobnych do cyfra + ) , gdzie niezbedne bedzie zakodowanie naszego sygnalu (prawdopodobnie Viaccess)

Jednakze, transmisja Internetowa bedzie dostepna, dla abonentow English Club TV ( w tejze samej stronie internetowej, co podana wyzej ) Obecnie transmisja on-line jest niedostepna, Powroci na swoje miejsce z chwila kiedy w pelni zostanie wystrojony system CDN.

Tak na marginesie, nie wiem do konca, jaka jest popularnosc naszego kanalu w Polsce, bo GFK zamowilismy tylko na terytorium Ukrainy.. Moi rodzice ogladaja kanal English Club TV, sasiedzi ich takze. A co z reszta Polski - nie wiem. Czasami analizuje informacje w Internecie, tak i znalazlem to forum. Wiekoszosc ludzi byla troche nie gotowa do tego, ze przejdziemy na 16:9 - no, przywykli. Tak jak pisalem wszesniej, nastepnym krokiem bedzie nadawanie w standardzie HDTV, jednak z parametrami SDTV ( 720x576 16:9 ) jedyny parametr, ktory jest wazny, to nadawanie - progressive, nie interlaced - jak wiekoszc kanalow na Swiecie. Dlaczego? Sami wiecie, ze panale LCD, niektorzy nazywaja ich "plazma" umozliwaja tylko odbior progressive, dlatego wiec i sygnal jest skazony, tak jak by tylko odbierac I-frame, wiec dla "plazm" zmieniamy format z 720x576i 16:9 , na 544x576p 16:9. bedzie to bardzo niestandardowe nadawanie, ale jakosciowe. Jesli ktos z was interesuje sie struktura naszego kompresora, ktory jest MPEG-2, zauwazy - ze struktura GOP jest takze niestandardowa.

 

Pzdr.

 

 

ps. Dla obserwatorow transpordera b19

http://www.linowsat.de/0050/all/12073H.html

 

a to b22 :)

http://www.linowsat.de/0050/all/12130V.html

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego najbardziej się obawiałem... zakodowania English Club. Odświeżenie telewizji bardzo mi się spodobało i odebrałem to jako duży plus. W tej stacji najbardziej interesują mnie amerykańskie filmy i jako tłumaczenie do nich - rosyjskie napisy. Cyrylicę znam, więc czytanie nie stanowi problemu, także rozumienie tego co się czyta (gorzej już z mówieniem :lol2: ). Dobrze, że ramówka dzieli się na pasma przeznaczone dla tych początkujących jak i zaawansowanych. Czemu w Polsce nikt nie wpadł na pomysł z taką telewizją? :woot:

Szkoda, że jednak kanał docelowo zostanie zakodowany na 4,8E. Dostęp do pozycji 31,5E także posiadam, trzeba będzie tylko zainwestować w tuner do DVB-S2 (już niedługo). Aczkolwiek uważam, że po zmianach dostęp do kanału będzie zdecydowanie trudniejszy - raz: nietypowa pozycja satelitarna (plusem jest tylko odbiór tego satelity porównywalny z 4,8E), dwa: tuner HD, trzy: kiepska oferta programowa FTA (ale z czasem może być bogatsza).

 

Jeśli chodzi o stronę internetową i serwis VOD, na razie się nie wypowiem, bo nie mam wyrobionego własnego zdania. W zasadzie z tej formy oglądania programów nie korzystam, ale teraz to nadrobię :D Zgadzam się z @jarek999, ogólnie cała strona mogłaby być dostępna także po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowanie, to sa tylko plany. I tak, jak pisalem, zalezy to tylko od tego, na ktorej platformie cyfrowej znajdziemy sie. Otrzymalismy propozycje o trzech platform. Bardzo prawdopodobne, ze bedzie to tylko kodowanie Biss, lub tylko dzwiek zakodowany. Nie wiem, czy zauwazyliscie, ale do polowy tego miesiaca mielismy testowy sygnal audio 2, kodowany w Biss. Testy, testy, testy. RafiX, na nauke jezyka rosyjskiego nie jest nigdy za pozno :) Kiedy przyjechalem na Ukraine z projektowaniem i implementacja tego kanalu, mysle ze znalem rosyjski tak samo jak ty. A teraz po 3 latach, nawet taksowkarze biora mnie za swojego i licza tak, jak obywatelom Ukrainy :)

 

Co sie tyczy strony www. Coz, zamysl strony byl w wersji anglielskiej ( tylko angielskiej ) no, miesiac przed obnowieniem strony wyszla decyzja o rusyfikacji. Coz - takie zycie.

 

ps. aktywacja do vod - has been done :) przez system autoryzacji przejdzie w najlblizsze 24 godziny, wiec napewno w poniedzialek, kto chce, bedzie mogl korzystac z vod - to prezent ode mnie dla czytelnikow satkurier.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

English Club TV - kanał jest rzeczywiście ciekawy. Szkoda tylko, że w planach jest kodowanie. Tak w ogóle to przez ostatnie 2-3 lata Ukraina coś dużo eksperymentuje z kodowaniem. Początkowo zakodowano Novy Kanal z Siriusa, a niedługo potem ICTV. Następnie taki sam los spotkał Telekanal STB oraz TET....wkrótce również NTN. Przyszła też kolej na TRK Ukraina (obecnie Kanal Ukraina) oraz niektóre pozycje programowe 1+1. Po jakimś czasie ponownie zrezygnowano z kodowania Novy Kanal, a także Telekanal STB. Później przez bardzo krótki czas FTA nadawał znowu TRK Ukraina, następnie go zakodowano. Nie tak dawno ten sam los podzielił Inter +, ale za to odkodowano Megasport oraz NTN. Dodam,że obecnie średnio raz na miesiąc w niedzielne wieczory TET robi okienka w kodowaniu. No cóż....taka polityka z sygnałem satelitarnym. Szkoda tylko, że nie powróci sytuacja przynajmniej sprzed pięciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kodowanie sygnalow satelitarnych dla tych ,ktorzy przywykli do FTA jest ingerencja w organizacji wolnego czasu, jesli kanal jest zakodowany, jest wiecej czasu - bo nie ogladamy jego :)

Zarty, zartami - ale... Wiekszosc z kanalow nadajacych z terytorium Ukrainy ma kodowanie Biss. I nie jest to uzaleznone od tego, aby zakryc sie przed telewidzami - a po prostu prawo jest tak skonstruowane, ze - aby wejsc na platforme satelitarna, np. Cyfra +, Viasat, etc.. istniejace sygnaly telewizyjne np. Inter, ktore sa transmitowane za posrednictwem satelity powinny byc w jakis sposob zakodowane. Najmniej problematycznym jest wlaczenie na Enkoderze DVB-2 bezplatnej opcji kodowania Biss. I platforma zadowolona, i zgodnie z prawem. :)

Wiec, czym wiecej stacji telewizyjnych bedzie trafiac na platformy satelitarne, tym mniej bedzie interesujacych kanalow FTA.

 

 

a'propos, dostep juz aktywny. username: satkurier, password: satkurier

na przyklad ten link , http://english-club.tv/Microsite/Music_ ... layer.html

 

Test serwisu VOD byl przeprowadzony dla terytorium Ukrainy. Interesuje mnie, jak to pracuje w Polsce. System ma mozliwosc interaktywnego okreslenia mozliwosci waszego lacza internetowego i przekazania do odtwarzania 1 z pieciu predkosci/jakosci video faila. Jednak, poprzez nacisniecie ± mozecie aktywnie wybrac video z predkoscia jaka chcecie, jednak nalezy uwazac na to, jaka predkosc macie u siebie na kompie. Video fail jest w stream'owany.

 

VOD dla satkurier aktywny do 30.04.2010

 

Milego ogladania. Prosze o opinie co do jakosci serwisu

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie materiały video otwierają się prawidłowo, nic nie przycina, także jak przyciskiem "±" ustawię maksymalną prędkość streamingu. Posiadam łącze 2Mb/s.

Jednym z dużym plusów English Club TV była też zmiana operatora satelitarnego. Do odbioru kanału z pakietu MediaTransit w Polsce lepiej było podchodzić z antenami przynajmniej 80 cm. Teraz wystarczy spokojnie 60 cm, nawet i mniejsze. Jak to jest z tym tp. 12073 - dzierżawicie miejsce u Thorsat, czy SES Sirius (Ukraine), bo nie mogę się połapać (to przez provider, w którym zgłasza się nazwa kanału), dla niektórych stacji z tego samego multipleksu providerem jest Thorsat.

 

Tak w ogóle to przez ostatnie 2-3 lata Ukraina coś dużo eksperymentuje z kodowaniem. (...)
To się wiąże z nabywaniem przez stacje różnych programów licencyjnych, które wymagają kodowania. Później po zakończeniu emisji sygnał często jest odkodowywany. Przykładowo TET znowu pozyskał jakieś prawa do rozgrywek sportowych i w dalszej perspektywie nie ma szans na odkodowanie. Co kraj to obyczaj ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sprawdzenie VOD. Ogolnie, moge wypowiadac sie na temat naszego kanalu. Wczesniej kanal nadawany byl poprzez Media Transit, wykorzystywane byly czestotliwosci techniczno/komercyjne . Z poczatku roku, ja sam wiesz, przeszlismy na transporder BSS, ktory jest o okolo 8dB silniejszy, wiec i anteny analogicznie mniejsze. Tak, pracujemy na SES Sirius - o wiele lepiej na ich transporderach pracowac, niz na tych, ktore sa z rak trzecich. Co sie tyczy TET, prawde mowiac nie wiem, ze byli zakodowani lub sa. Sygnal odbieram bezsposrednio z Uplink'u, wiec samo po sobie - wszystko to, co na satelicie mam rozkodowane.

 

Tak, niektore transmisje kanalow, tak jak ostatnio UT-1 ( skoki narciarskie , jak i cala olimpada ) byly transmitowane z wykorzystaniem scramblerow, jednak to czasowo.

 

Jakie opinie nt naszego kanalu chodza po Polsce? bo ogolnie info znalazlem na waszym sajcie, ktory od 3-4 miesiecy monitoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opinie nt naszego kanalu chodza po Polsce?
Spokojnie znajdzie się garstka widzów oglądających tę stację ;) Jeśli jest @jarek999 i @RafiX, to także znajdą się i inni, którzy mają dobrą opinię o English Club. Jeśli mówimy o np. negatywnych opiniach o English Club u nas... to zapewne wiele widzów z Polski zapytałoby się, dlaczego nie nadajecie po polsku? 8)

 

Jeśli chodzi o ewentualne kodowanie na 4,8E, nie będę naciskał. Jeśli pomogłoby to w rozwoju stacji, jak najbardziej jestem ZA. W końcu kanał przeznaczony jest dla odbiorców pochodzenia rosyjskiego i to w krajach rosyjskojęzycznych rozwija swoją dystrybucję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, garstka widzow to dobrze :) Dla tej garstki widzow malenki polski akcent, jesli zwrocicie uwage na Pogode na naszym kanale, to zauwazycie, ze Warszawa jest jako pierwsza w wersji pogody miedzynarodowej.

Z osob, ktore znam, to Polacy uczestnicza w 3 ukrainskich telewizyjnych kanalach, i robia dobra sprawe dla ulepszenia ich. Wiec, Zywiec wszystkim.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. zastanawiam sie nad tym, jak tu cos testowac, aby nic nie zostalo przez was zuwazone :) Coz, w poniedzialek lub wtorek wlacze sygnal na tes-22 w mpeg-2, no dzwiek w biss. dla testow kod biss (same jedynki ) - transponder b22 , a jednoczesnie GOP-size zwieksze do 64. RafiX, bedziesz mogl sprawdzic, czy bufer twojego tunera wytrzyma i czy jest mozliwosc zapisanie sygnalu.

 

ps. mpeg-4, nie dlatego, ze kanal zamierza przejsc na ten kompresor, po prostu. odpowiedz jest bardziej prosta, testowalem set top box od amino :)

mam nadzieje, ze jesli jutro wlacze mpeg-2 i czasowo scrambler viaccess v.4, Seca 2, etc.. to nikt nie napisze, ze zamierzamy wlaczyc kodowanie :)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, w poniedzialek lub wtorek wlacze sygnal na tes-22 w mpeg-2, no dzwiek w biss. dla testow kod biss (same jedynki ) - transponder b22 , a jednoczesnie GOP-size zwieksze do 64. RafiX, bedziesz mogl sprawdzic, czy bufer twojego tunera wytrzyma i czy jest mozliwosc zapisanie sygnalu.
Nie ma problemu. Tylko napisz, o której godzinie (czasu polskiego) będziesz przeprowadzał testy. Ja w zasięgu telewizora będę gdzieś tak do 12, później od ok. 16 :) A w ramach eksperymentów można liczyć choćby na planszę kanału z pozdrowieniami dla widzów z Polski, albo chociaż przez kilka godzin przewijający się pasek tekstowy w dole ekranu? Byłby to świetny gest :mrgreen: Nagrałbym sobie, porobił zdjęcia :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym tekstem i plansza bedzie problem, kanal w efirie, no w testach kids bez problemu, ale dla tego, aby cos o satkurier bylo na english club tv, proponuje, ze bedzie to informacja w News. Zredagujemy cos - niecos. i puscimy w efir , w przyszlym tygodniu ( typu - satkurier, polski tygodnik, najlepszy tygodnik, etc... no w zamian, dobry artykul o naszym kanale na lamach satkurier.. :)

ps. RafiX, masz email. wiec napisz - cos pomyslimy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Tydzień temu spędziłem 4 dni na Ukrainie. W okolicach Lwowa i Tarnopola zauważyłem więcej anten satelitarnych niż naziemnych. Prawie wszystkie anteny posiadają 3 konwertery: 13E + 4,8E + 4W. Na niektórych domach jest jeszcze dodatkowa antena skierowana w zupełnie innym kierunku. Podejrzewam, że są to satelity w zakresie 31,5E - 39E. Anteny satelitarne są też większe, od 90 cm do góry. Nie widziałem ani jednej 60 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...