Skocz do zawartości

Cinemax vs HBO,C+,Filmbox,nfilm


Ben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Reklamowany Cinemax hit czy kit ? Niby kanał filmowy, za którego trzeba sporo płacić, jednak na nim nic praktycznie nie ma, czasami są jakieś dobre filmy, ale nie jest to kanał klasowy. Może się mylę ? Jak Wy uważacie ? Jak on ma się do HBO, C+,nfilm czy Filmboxu ? Najbardziej to porównanie z tym ostatnim wydaje się być najbardziej odpowiednio, chociaż jak dla mnie ten trzeci bije Cinemax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki sens jest porównywać Cinemaxy z HBO i Canal+ i NFilmami. Ponieważ kiedyś HBO było na wyłączność w Cyfrze stworzono Cinemaxy aby wejść do CP.

Cinemaxy to raczej porównywać z Ale Kino lub Polsat FIlm a nie z HBO czy Canal+.

 

Jak dla mnie temat do zamknięcia. Ten versus to bez sensu.

Lepiej było stworzyć Cinemax vs. Ale Kino vs. Polsat Film. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ambitniejsze kino dlatego napisałem żeby powstał wątek Ale Kino vs. Cinemaxy.

Ale powstały one w czasie kiedy HBO było na wyłączność w Cyfrze i pierwszą platformą która je udostępniła było CP.

To jest na zasadzie jak National Geografic i National Geografic Wild. Aby obejść ten zapis o wyłączności.

Sorki jak się dokładnie niewyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy pamiętam zawsze na Cinamexach nie było co oglądać, często powtórki z HBO puszczają, całkowicie się nie opłaca inwestować nawet tych 15zł miesięcznie w ten kanał. Jakość też tragiczna, coś w stylu HBO tylko z gorszym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na zasadzie jak National Geografic i National Geografic Wild. Aby obejść ten zapis o wyłączności.

To nie jest żadne obchodzenie wyłączności. Ani w przypadku HBO (Cinemax), ani w przypadku Nat Geo (Nat Geo Wild). Po prostu te kanały są rozszerzeniem oferty głównych stacji (podobnie jak AXN Crime i AXN SciFi) i normalne, że po sukcesie głównego kanału wprowadzili do polski pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie jest to poszerzenie oferty i można się z tym zgodzić. Tylko dlaczego zabrano pozycje dotyczące natury i przyrody z głównego kanału na ten? Dlatego żeby dać jakieś kanał konkurencji Cyfry. Od tego czasu zuborzona została oferta programowa National Geografic. Wiem że można podać kilkanaście programów które temu przeczą ale o wiele więcej można podać w drugą strone.

Cinemaxy miały ten sam cel ale od początku to nie są kanały premium czyli pozbawione nowości. Korzystają one wszczególności z biblioteki HBO.

Powody powstania napisałem wcześniej ale twoja argumentacja nie stoi w sprzeczności z moją. A wręcz sie uzupełniają.

 

Co do AXN skoro już taki OT. To seriale w Crime i SciFi miały swoją emisje w głównym AXN. Teraz jest troszke inaczej np: serial Sanctuary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cinemaxie są nowości, tylko trzeba szukać. Zdarzają się produkcje z Warnera oraz Columbia/Sony, i to premiery tv, które później mają reemisję w HBO, więc pisanie, że nie ma nowych filmów jest wprowadzaniem ludzi w błąd. Fakt, nie ma ich na pęczki, ale śladowe ilości są. I nie tylko te amerykańskie. Są premiery kina latynoamerykańskiego, "Złodzieje" czy europejskiego "Mądrość i seks", kupowane od TimFilm Studia i AP Maniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pokłosie walki CP z Cyfrą o wyłączność HBO. Cinemaxy ruszyły bo był duży chętny na te kanały - CP. I przez jakiś czas CP był jedyną platformą która miałe je w ofercie choć nie było mowy o wyłączności. Zrezto tu masz link do atrykułu z Satkurier.pl:

http://blogi.satkurier.pl/49091-n-czyli ... znosc.html

 

Nat Geo Wild też ma inną widownie niż National Geografic ze względu na ramówkę . Ten pierwszy pokazuje filmy o zwierzętach i przyrodza a drugi skupia się na technice i wynalazkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zwykłe przemyślenia jednego człowieka. U nas zawsze szuka się drugiego dna, a takiego w tych przypadkach nie ma i tyle.

Żyj w przekonaniu, że to było sprytne obejście wyłączności :lol2:

 

PS.

TVN też powstał tylko po to, żeby Cyfra mogła dołączyć kanał ogólnorozrywkowy, po tym jak Polsat został wycofany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spiskowych teori są bracia K. (ci co zakosili księżyc). Ja nie dorabiam żadnego spisku do czegokolwiek. Mam od tego ponad 400 [beep]ów na Wiejskie w Warszawie.

Ty i tak zostaniesz przy swoim a ja przy swoim choc ja nie wykluczam Twoich argumentów. Nadal uważam że było to obejście wyłączności , rozwój oferty w celu zwiekszenia dochodów i stworzenie konkurencji na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

premiery na marze w n film Gwiezdne Wrota: Continuum (Stargate: Continuum), Za jakie grzechy (New in Town), Nie ma takiego numeru, Gomorra (Gomorrah), Hotel dla psów (Hotel for Dogs), Kontakt bezpośredni (Direct contact), serial Queer as Folk

ap ropo Kontakt bezpośredni nie jest przypadkiem z monolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam na forum. Mam pewna pytanie o Cinemax, wiec podepne sie pod ten odkurzony temat. Aktywowalem sobie na probe ten kanal wiedzac ze nadaje filny z lektorem. Ku mojemu zdziwieniu, filmy Jima Jarmuscha puszczono jednak w oryginale z napisami polskimi na stałe. Od czego to zalezy, gdzie to sprawdzic, czy to wyatek czy jest jakas regula dotyczaca podpisywania filmow ? Chcialem zapytac u zrodla czyl iw Cinemaxie ale kontakt z nimi jest nierealny (a odpowiedzi ze strony HBO i tak nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...