Skocz do zawartości

DVB w Tarnowie


piotrekj66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kraków Podgórze - jakaś stara kiepska antena ustawiona na Chorągwicę + symetryzator; nie odbieram żadnych kanałów analogowych z Tarnowa, ale o dziwo Samsung B650 wyszukał kanały! Siła sygnału: 45 (granica), poziom błędów: 7-10. Na ekranie sieka, dźwięk słychać urywany co jakiś czas. Bardzo podobna jakość sygnału na tunerze DVB-T X3M (USB).

 

Zaraz idę przestawiać antenę, sprawdzę jak to wygląda na siatce.

 

EDIT: Siatki jednak rządzą. Antena siatkowa ustawiona na Chorągwicę + symetryzator (brak widoczności nadajnika; góry zasłaniają). Poziom błędów: 5, siła sygnału: 50... odbiór jest ekstra.

NARESZCIE!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... z nadajnika Św.Marcin,Tarnów po przeskanowaniu pasma odbieram mux-2 z siłą / jakością - 94 % ..... Odbiór b. prawidłowy .Tak dla ogólnej ciekawości informuję ,że odbieram już również mux-2 ze Szczawnicy / 90 km do Dębicy / ale z siłą / jakością 68 % ... Mam nadzieję na bezproblemowy odbiór nadajn.Św.Krzyża,95 km /Kielce / od 18.07.- przesunięto włącz; również odb. Choragwicy,90 km / Kraków/ od 20.07.b.r. Zachecam do wprowadzania dużo lepszej tv do naszych domów , aby tylko "znieść" wydatki / nowy cały układ, w stanie nowym i poprawnym - całość ok. 330 - 360,00 Pln ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapę u siebie mux 2 z Tarnowa, co ciekawe kanały analogowe z Tarnowa śnieżą ze nic nie widać a dvb-t śmiga ze starej siatki. do Tarnowa mam jest jakieś 120 km. więc dziwne że łapę tym bardziej że do Krakowa jest z 90 i nie łapę nic z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święty krzyż też łapę. chociaż trochę dłużej łapałem. co jest o tyle dziwne że tam gdzie mieszkam na mapie na stronie http://www.dvbtmap.eu tranów jest zaznaczony na żółto a święty krzyż na zielono, i Tarnów w 3 sekundy złapany jest i można lekko ruszać anteną i działa. a DVB-T ze świętego krzyża jak ustawie to wystarczy lekko przekręcić antenę i już tnie ale jak się dobrze dostawi to płynnie działa .

z Krakowa analog z k 33, k 53 i k 50 ładnie działa czyli kanały tvp 2 polsat i tvp info wiec dvb-t z Krakowa pewnie też będzie działać .

do tego powinno też dać się złapać Katowice i Częstochowę wrypię się na dach i spróbuje .

Szkoda tylko , że to wszystko jest mux 2 . a nie da sie np mux 3 złapać z znikąd. W 1 pokoju jest satelita ale w by sie przydało po za mux 2 jeszcze kanały tvp,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mux-3 z Tarnowa wg. mnie to bajka przyszłości, to po pierwsze .... Po drugie to najpierw włącza do V/VI .2012 r. Mux-1 , a w nim pierwsze 3 progr. TVP /1,2 i 3 Regional./ . Najpierw więc ukaże się harmonogram wejścia Mux-1 w Pl , a potem Harmonogram wejścia Mux-3 , nie wiem ale wg. mnie tego harm. na mux-3 w tym roku jeszcze nie będzie .... Trzeba zdać sobie sprawę z tego ,że wejście dvb-t / NTC/ jest w PL bardzo opóżnione i stanem wartości programowej mało kto się interesuje , a napewno już nie publiczna telewizja, dla której najważniejsza jest obsługa parnerów handl., tj. tv kablowych i satelitarnych .... To sie czuje , śledząc szeroko zamysły i działanie TVP.Tyle . Pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tarnów-Góra Św. Marcina ma bardzo silny sygnal(w koncu to 50KW ND),u mnie na antenie: siatka+LNA-177(9m.od ziemi) w polaryzacji V skierowana na Stara Lubovnie-Kotnik(Slowacja) zapewnia mi staly odbior(z tylu anteny) bez zaciec. Sygnał 82% jakość 50%.

 

oky2o7.jpgnco50l.jpg29nv23n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fergusonie FT-8100HD probowalem odebrac Bardejov-Magure Mux-2,3 pol.V moc 15.850KW na antenie siatce+LNA-177 ale poziom sygnalu na K40 byl 52-55% a na K54 od 56-60%. Teraz ta antene mam skierowana na St.Lubovnie-Kotnik gdzie do konca Lipca zostanie zwiekszona moc Mux-3 K24 z 1KW do 4KW a do konca Sierpnia Mux-2 K55 z 1KW do 25KW, teraz mam na K55 od 5-10% sygnalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... włączenie nadajn. w Tarnowie /G.Św. Marcina/ , 50 kW , okazało sie od początku dużym sukcesem - nie było z nim żadnych problemów i wątpliwości, czy moc jest pęłna czy nie ... Gratuluję Emitelowi i oby tak dalej z Tarnowa z dalszymi mux-ami.Pozdrawiam.Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...