Skocz do zawartości

DVB w Tarnowie


piotrekj66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś się domyśla dlaczego działa już / a nie powinna /- na stronie "Nadajniki DVB-T w Europie, www.dvbtmap.eu - mapa pokrycia sygnałem DVB-T / chodzi o woj. małopolskie,MUX-2/ z nadajników Szczawnica , Rabka , Zakopane ? Tak jest od około /ponad/ miesiąca.

Informacja ogólna tej strony informuje , że aktywne są tylko mapy pokrycia działających już nadajników , a nie istniejących ... Czyżby szykowali jakieś wcześniejsze " odpalenie " nadawania dvb-t z tych 3 nadajników ? Prosze o ewentualne wyjaśnienia i uwagi .. Jestem ciekaw Waszych wypowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ipm11 - No nie wiem , ale jest to ciekawe dlaczego akurat na mapach umieszczono i aktywowano działanie nadaj. Szczawnica, Rabka i Zakopane w obszarze małopolskiego , a nie ma na mapie innych nadajników choćby tych które mają ruszyć w grudniu 2010 r. czy też kwietniu przyszłego ? Może to nie takie ważne ,ale mnie ciekawi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry mam pytanie odnośnie tunera wiwy 100 hd z suchej góry odbieram tvp1, tvp2, info, historie i kulturę sygnał 82% stały antena kierunkowa natomiast kanał 61 zero, a na tv samsung 32 cali odbieram mux3 i mux 2 NA TEJ SAMEJ INSTALACJI i czy odbiera ktoś mux z kanału 61 ale na wiwie czytam na róznych forach i próby zmian płytki wzmacniającej itd nie pomogły a mieszkam w Łukawcu czyli między Rzeszów Łańcut, bo po tych wszystkich testach zdaje mi się ze czułość wiwy na kanale 61 jest mizerna skoro tv odbiera z siłą ok 85% mux k 61 a mux k 42 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo po tych wszystkich testach zdaje mi się ze czułość wiwy na kanale 61 jest mizerna skoro tv odbiera z siłą ok 85% mux k 61 a mux k 42 90%
może tak i być, gdyż generalnie najlepszymi czułościami charakteryzują się odbiorniki telewizyjne i niektóre wyższe (droższe) modele dekoderów zewnętrznych. A czym wyższy odbierany kanał - tym większy problem.

 

...sygnał 82% stały antena kierunkowa natomiast kanał 61 zero, a na tv samsung 32 cali odbieram mux3 i mux 2 NA TEJ SAMEJ INSTALACJI
podłączałeś Wiwę pod ten sam kabel antenowy co telewizor czy dekoder i TV podłączane były po rozdzielaczu niezależnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, myślę o zakupie TV Samsung UE32C6500, mieszkam na granicy województw Rzeszów/Małopolska przy trasie E4. Moje pytanie brzmi czy będę mógł odbierać za pomocą tego TV telewizję cyfrową z Rzeszowa ? Jeśli tak to za pomocą jakiej anteny ? czy zwykła siatkowa wystarczy ? Jakie kanały są obecnie dostępne na nadajniku z Rzeszowa ? Jeśli nie z Rzeszowa to może z innego miejsca ?

 

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Rzeszów to Sucha Góra k/Krosna nadaje mux-2 i test mux-3, od 27 kwietnia nadajnik na Baranówce w Rzeszowie ma zacząć nadawać mux-3 ( z mocą 1kW :) )

Sucha : http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S4C

Baranówka : http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S4E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolf- ... nie piszesz gdzie mieszkasz, a to ważne ,niestety , sprawdż więc sam dokładnie jak będzie z odbiorem u Ciebie, podaję Ci stronę / bardzo rzetelna / - www.dvbtmap.eu - Nadajniki w Europie , wybierz tam " Mapy pokrycia ..." , zobaczysz to sam . Ja Ci tylko powiem,że masz na pewno pokrycie / Multipleksy ze Suchej Góry / o ile mieszkasz przy trasie / nie wiem : Machowa , Pogórska Wola .. /.. Co do anteny , to z uwagi na średni poziom pokrycia sygnałem proponował bym Ci zakup dobrej anteny kierunkowej ze wzmacniaczem i regulowanym zasilaczem do kompletu... Może to być ant. Telmoru / 3 DT / + wzmacn. rurkowy podpinany pod puszkę z symetryzatorem / zakup np. Saturn Komprachcice , skl. intern./ + nowy kabel / konicznie z żyłą główną , Cu - 1,13 mm, i oplotem z Cu / cena też tam ok. 2,00 / mb/ .... Gorzej wykonane są podobne ant. w Dipol Kraków .... Ale jak nowy tv , to polecam też solidną ant. i inne z Saturna ..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna - antena atx-91 firmy ALL-ANT z Radomska z symetryzatorem na kanały 21-69, jak również bardzo stara antena siatkowa Ryniaka z symetryzatorem na kanały 21-69, obie podpięte pod wzmacniacz AWS-121M podkręcony na ok. 20% wzmocnienia dają prawidłowy odbiór z Suchej Góry (Krosno) na kanałach:

- 42 - mux 3 emisja tymczasowa (TVP1, TVP2, TVP INFO RZESZÓW, TVP HISTORIA, TVP KULTURA),

- 61 - mux 2 (POLSAT, tv 4, tvn, tvn 7, tv puls, tv puls 2 test, tv7 test, tv8 test).

Anteny zainstalowane na balkonie (nie na dachu) na wysokości ok. 5-6 m.

Radziłbym zakupić wzmacniacz w osobnej obudowie na kanały 21-69 z możliwością wejść na kilka anten i regulacją wzmocnienia na każde wejście z osobna (zawsze taki wzmacniacz może się przydać jeżeli będzie się w przyszłości chciało odbierać sygnał z kilku kierunków np. Krosno, Tarnów, Słowacja, Rzeszów).

No i oczywiście telewizor musi mieć wbudowany tuner DVB-T mpeg 4, ale ten Samsung jak widać po specyfikacji powinien taki tuner mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie posty bardzo rzetelne ;) o takie info mi chodziło ;)

Podziękowania dla papier'a i motor'a ;)

 

I mam jeszcze jedną prośbę - bardziej do motor'a - jeśli już masz sprawdzone rozwiązanie ;)

Możesz podać jakieś namiary na jakiś sklep w okolicy tarnowa lub sklep internetowy gdzie mogę nabyć te wszystkie rzeczy potrzebne do odbioru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadajnik na górze Św. Marcina jeszcze nie nadaje.

Zasięg widnieje na tej stronie, ponieważ jej twórcy na podstawie już ustalonej mocy tego nadajnika tj. 50 kW dla MUX-2 mogli już rozrysować orientacyjnie mapkę pokrycia sygnałem.

Przypomnę, że ten nadajnik powinien wystartować najpóźniej 31 lipca 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

....ciekawe , czy nadajnik na Św.Marcinie /T-ów/ też ruszy z opóżnieniem , tak jak dziś miała ruszyć Szczawnica / dalej brak sygnału /....

Opóżnienie Tarnowa / np. nie piątek ,15-ty lipiec/ to może być np. 18-ty lipiec ... Ale nie bedę" wywoływał wilka z lasu" .... Pozdrawiam.Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...