Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Nabylem Arive TT, mam karte c+, sciagnalem kanaly z Hot Birda i wszystkie HD chodza z wyjatkiem C+ Sport HD i C+ Film HD. Dzwonilem do C+ mieli mi przeladowac sygnal, wisialem 30 minut na TVP Info i nic nie pomoglo.

 

Potem kolo mowil cos o ustawienie FEC na 3/4. Nie wiem gdzie mam to ustawic nie mam tego w menu tunera :oops: Mial ktos problemy z tymi dwoma kanalami na Arivie TT i moze pomoc?

 

Dzieki

masz te kan. w liscie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Oto moje spostrzeżenia na temat Arivy TT, której używam do odbioru C+ i CP (czytnik i moduł).

 

Jakość obrazu jest bardzo dobra zarówno na kanałach HD i SD (na SD lepsza, niż się spodziewałem).

Niestety od czasu do czasu pojawia się "przymrożenie" obrazu (częstotliwość zjawiska, jak i kanały na których występuje nie układają się w jakiś logiczny sposóB). Trwa to ułamek sekundy i niespecjalnie przeszkadza w oglądaniu choć może być denerwujące.

Serwis Fergusona twierdzi, że jest to spowodowane instalacją antenową (monoblock twin), gdyż te tunery nie współpracują zbyt dobrze z tego typu konwerterami. Jest to zresztą opisane w instrukcji. Zalecana jest instalacja na konwerterach quatro i multiswitchach.

 

EPG działa prawidłowo i jest dostępne na kilka dni do przodu na większości kanałów.

Niestety czasem znika z niektórych, np. z transpondera CP przy oglądaniu innych kanałów.

Tuner twin powinien sobie lepiej z tym radzić.

Uderzające jest, że EPG na kanałach niemieckich pojawia się niemal natychmiast po przełączeniu na dany kanał. Nasi nadawcy mają jeszcze długą drogę do pokonania.

 

Współpraca z kartą C+ i modułem CP poprawna. Przełączanie kanałów w miarę szybkie, ale wolniejsze niż na moim dotychczasowym Lemonie 070 PVR (Inverto IDL 7000). Dłużej załączają się kanały CP oraz kodowane HD.

 

PVR pracuje poprawnie i nie ma problemów z nagrywaniem 2 kanałów i oglądaniem trzeciego. Nie sprawdzałem jednoczesnego nagrywania z 2 satelitów - instrukcja to zdecydowanie odradza. Mam nadzieję, że jest to problem software'owy i zostanie on w przyszłości rozwiązany.

Brakuje możliwości ustawienia domyślnego bufora czasowego przed rozpoczęciem i po zakończeniu nagrywania z EPG. Będzie to skutkować niepełnymi nagraniami z powodu niepunktualności nadawców i różnic nadawanego czasu na różnych kanałach.

W związku z tym gorąca prośba do Fergusona o wprowadzenie takiej możliwości w następnych wersjach firmware.

 

Przy przesiadce na Arivę trochę kłopotów sprawia inna filozofia menu, ale nie traktujmy tego jako problem.

Przydałaby się natomiast lepsza instrukcja podłączenia tunera w różnych instalacjach. Dość powiedzieć, że w Inverto konfiguruje się każdą głowicę oddzielnie. Tu natomiast konfigurujemy anteny (satelity), co przy braku jasnej i prostej instrukcji wprowadza trochę zamieszania.

 

W zasadzie bezproblemowa współpraca z pendrive'ami. Łatwy transfer fw i list kanałów w obydwie strony. Możliwość powrotu do wcześniejszej wersji fw.

 

Pozdrawiam,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodatkowa informacja o nagrywaniu z użyciem EPG.

Jak już wcześniej napisałem Ariva TT nie ma możliwości ustawienia domyślnego wyprzedzenia rozpoczęcia nagrywania oraz opóźnienia jego zakończenia. Można to natomiast zrobić ręcznie dla każdego zaprogramowanego nagrania oddzielnie (bezpośrednio w trakcie programowania, lub później w liście zaprogramowanych nagrań). Jest to jednak dodatkowa robota, ale chyba konieczna - w niedzielę wycięło mi jakieś 10 min. nagrania z TV4 z powodu późniejszego rozpoczęcia audycji.

Druga sprawa to rozpoczynanie zaprogramowanego nagrywania w trakcie oglądania programu. Ariva TT wyświetla komunikat, czy rozpocząć nagrywanie. Nie starczyło mi cierpliwości, aby sprawdzić, czy nagranie się rozpocznie, gdy zignorujemy komunikat.

Wydaje się, że potwierdzanie zaprogramowanego nagrania jest zbędne. Podstawowy powód to ten, że osoba oglądająca TV może nie wiedzieć, co zaprogramowaliśmy i czy to nagrać. Nagłe wyświetlenie komunikatu zakłóca oglądanie audycji i wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Małe dzieci zupełnie sobie nie poradzą w takiej sytuacji. Mam więc kolejną prośbę do Programistów Fergusona, aby zaprogramowane nagrywanie rozpoczynało się bez dodatkowych pytań.

Podobny komunikat występuje, gdy próbujemy nagrać bieżącą audycję, ale w tym przypadku jest to do przeżycia.

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nagrywać z dwóch różnych satelit w tym samym czasie (no chyba że masz obrotnice :D ), trzeba ustawić porty Diseqc oddzielnie dla głowicy A i dla B, a dopiero po tym przełączyć na opcje podwójny konwerter. Działa nawet PIP z różnych satelitów :brawo:

 

Co do komunikatu to się nie do końca zgadzam, włączenie nagrywania może spowodować zmianę kanału, co wtedy powiesz jak w środku akcji tuner przełączy kanał ?

Każde rozwiązanie może mieć swoje dobre i złe strony, mnie też to czasami wkurza, ale wole wiedzieć co się dzieje.

Najlepiej by było jakby można w menu wyłączać ostrzeżenia i komunikaty...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Używam Fergusona TT od miesiąca wraz z kartą C+ .

Również miałem problem z podłączeniem tunera (brak wystarczającego opisu w instrukcji)

Pewnie producent zakłada, że każdy miał do czynienia z Fergusonami. :brawo:

Resztę można tylko zachwalać.

Jakość :jupi:

 

Ja jednak mam malutki problem.

Nagrywając z PVR ma problem z oglądaniem innych kanałów.

Nie wszystkie z listy są możliwe do oglądnięcia w trakcie nagrywania.

Pozostają na liście kanałów jednak nie ma możliwości ich podglądnięcia.

Czy to mój błąd w ustawieniach czy "przypadłość" TT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nagrywać z dwóch różnych satelit w tym samym czasie (no chyba że masz obrotnice :D ), trzeba ustawić porty Diseqc oddzielnie dla głowicy A i dla B, a dopiero po tym przełączyć na opcje podwójny konwerter. Działa nawet PIP z różnych satelitów :brawo:

 

Co do komunikatu to się nie do końca zgadzam, włączenie nagrywania może spowodować zmianę kanału, co wtedy powiesz jak w środku akcji tuner przełączy kanał ?

Każde rozwiązanie może mieć swoje dobre i złe strony, mnie też to czasami wkurza, ale wole wiedzieć co się dzieje.

Najlepiej by było jakby można w menu wyłączać ostrzeżenia i komunikaty...

 

pozdrawiam

Napisz proszę jak ustawić oddzielnie Disq dla głowicy A i B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak napisałem: ustawiasz dla głowicy A, następnie ustawiasz to samo dla głowicy B i po ustawieniu przełączasz na 'podwójny konwerter".

Co do komunikatów nagrywania to dowiedziałam się w fergusonie, że są niezbędne dla prawidłowego nagrania dlatego nie można z nich zrezygnować.

 

@ted777, sprawdź czy masz obraz z obydwu głowic - może jedna głowica jest padnięta. Jeżeli masz podwójny konwerter to musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nieźle, nieźle... w takiej konfiguracji to sie raczej nie da, instalacja dla A i B musi byc symetryczna żeby zrobic tak jak mam...

działa to wszystko w porządku ? Obrotnica podłączona przez przez Diseqc ??

 

U ciebie nagranie z różnych satlit nie może działać, do tego niezbędna jest aktywacją opcji 'podwójny konwerter"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam malutki problem.

Nagrywając z PVR ma problem z oglądaniem innych kanałów.

Nie wszystkie z listy są możliwe do oglądnięcia w trakcie nagrywania.

Pozostają na liście kanałów jednak nie ma możliwości ich podglądnięcia.

Czy to mój błąd w ustawieniach czy "przypadłość" TT ?

 

 

Ja też mam ten sam problem. Jak mi nagrywa dwa programy jednocześnie to większość programów mam niedostępnych. Dekoder mam podłączony poprzez jedną antenę z podwójnym konwerterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dodatkowa informacja o nagrywaniu z użyciem EPG...

Druga sprawa to rozpoczynanie zaprogramowanego nagrywania w trakcie oglądania programu. Ariva TT wyświetla komunikat, czy rozpocząć nagrywanie. Nie starczyło mi cierpliwości, aby sprawdzić, czy nagranie się rozpocznie, gdy zignorujemy komunikat.

 

Sprawdziłem i na szczęście zignorowanie komunikatu nie powoduje anulowania nagrania. Trzeba tylko uprzedzić rodzinę, aby nic nie robiła przez te kilka sekund gdy komunikat jest wyświetlany.

 

Co do komunikatu to się nie do końca zgadzam, włączenie nagrywania może spowodować zmianę kanału, co wtedy powiesz jak w środku akcji tuner przełączy kanał ?

 

Tylko przy jednoczesnym nagrywaniu dwóch programów z dwóch różnych transponderów i oglądaniu programu z trzeciego transpondera. Może się zdarzyć, ale raczej rzadko.

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak w tym modelu działa oglądanie w trybie PIP drugiego kanału? Czy wogóle jest to możliwe przynajmniej z tego samego transpondera nie mając mając twin konwertera? Jeśli tak czy to również sprawdza się z modułem cyfrowego polsatu, bo jak wiadomo nie jest to ósmy cud techniki.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiP działa różnie.

Nie wiem jak to wygląda na zwykłym konwerterze, bo mam twin, ale kanały z tego samego transpondera powinny pójść.

 

U mnie PiP wygląda tak:

- nie widać kanałów HD w okienku (jest to normalne i opisane w instrukcji)

- nie ma problemu z podglądem kanałów fta i dekodowanych w czytniku, jeśli akurat oglądasz inny kanał fta lub dekodowany w czytniku

- kanały dekodowane przez moduł CP nie wyświetlają się w okienku, bez względu na kanał aktualnie oglądany

- przy oglądaniu kanału dekodowanego przez moduł CP, można podejrzeć kanał fta lub dekodowany w czytniku; niestety przy próbie zmiany kanału podglądanego, znika zarówno on, jak i kanał główny.

 

Pozdrawiam,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem dlaczego ustawienie timera na kanał C+ Film HD nie powoduje rozpoczęcia nagrywania programu. Z ręki jest bez problemu. Zjawisko to występuje wyłącznie na tym jednym kanale. Czy ktoś wie jak to rozwiązać?

 

I drugi problem. programy z Cyfrowego Polsatu nagrywają się ze znaczkiem $. Przewijanie nagrania możliwe tylko poprzez przycisk PVR info na pilocie. Jakieś koncepcje? (częściowo znalazłem na forum odpowiedź)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie odpowiem tak. Spróbuj zaprogramować dwa zdarzenia dla C+ Film HD. Pierwsze o długości 1 minuty, a nastepne już na właściwą godzinę. Pamietaj o zachowaniu przynajmniej jednominutowej przerwy pomiędzy pierwszym zdarzenie, a drugim. Możliwe, że taka sztuczka pomoże.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...