Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o pendriva to używam kingston i toshiba i problemów nie mam, a wracając do tych zacięć to napiszę tak, instalacja antenowa dosyć nowa, przewody wymienione ( instalacja zrobiona dokładnie i bardzo starannie ), końcówki (złączki ) wymienione itp, i zacięcia są, ale naprawdę występują sporadycznie.... a siłę i jakość sygnału to 87-90% a jakość 95%. Pozdrawiam.

PS ogólnie wcześniej miałem ipboxa 910hd i obraz był trochę lepszy, ale bardziej podoba mi się ariva i nie wrócił bym to ipboxa z powrotem.

PS 2 Po zmianie oprogramowania na 1.10A obraz wydaje się trochę ostrzejszy i ładniejszy.....jakieś opinie na ten temat?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

ostatnio C+ przeprowadziła zmiany parametrów technicznych części programów i tym samych straciłem możliwość ich oglądania. Niestety, ale dekoder mam kupiony poza punktem Cyfra+, bo na dekodery PVR od tej żałosnej firmy nie mogłem się doczekać.

 

Jak mam rozwiązać problem, by móc znowu cieszyć wszystkimi programami? Aktualizacja oprogramowania w moim dekoderze FERGUSON jest utrudniona, bo przez USB nie widzi firmware, a nie posiadam odpowiedniego wejścia w laptopie i kabla niezbędnego do aktualizacji z platformy PC. Może jest opcja ręcznego programowania poszczególnych kanałów, a jeśli tak, to jak z niej korzystać?

 

Czy możecie napisac w punktach jak wyszukać ręcznie konkretny kanał i jak go dostroić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz nową listę kanałów dla tego tunera ze strony fergusona i załaduj ją przez usb (jakiś pen w końcu pójdzie).

Ewentualnie zgraj swoją listę na kompa (też przez pena) i zmień FEC odpowiednich transponderów przy pomocy programu do edycji kanałów (HD channel edit).

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pewien problem.

 

Otóż kiedy próbuje przerzucić nagranie na dysk albo pendriva to nic nie idzie, wyskakuje, że ukończono, a pliku nie ma. Co może być przyczyną? :?:

UWAGI.

Zauważyłem, że przy takich plikach które nie chcą się skopiować nie ma danych EPG w ArivaTwin USB.

Tylko niektóre pliki nie chcą się skopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Panowie mam pytanie odnosnie tego tunera,zamowilem go i lada dzien odbieram.Mam kilka pytan odnosnie sprzetu.Obecnie mam najprostszy odbiornik od cyfry plus.Jaki konwerter polecacie do tego tunera.Dodam,ze bede korzystal tylko z karty abonenckiej cyfry.Czy rodzaj konwertera jest tutaj wazny,jesli bede chcial w tytm samym czasie nagrywac 2 programy rownoczesnie i ogladac cos innego w tym samym czasie?Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Jestem tu nowy,ale mam pewien problem.

Mianowicie wlasnie zmienilem umowe z cyfra na pakiety z HD i chce kupic wlasny dekoder ariva tt hd 250 GB (do tej pory uzywam urzadzenia SD Philips od cyfry)

Czy zeby odbierac na ariva kanaly HD z cyfry musze miec modul jakis czy wystarczy karta abonencka uzywana do tej pory ?

 

z gory dziekuje za pomoc i wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że informacja o możliwości usuwania reklam z nagrań dotyczy po prostu tego, że z każdego materiału można usunąć dowolny, zaznaczony ręcznie fragment. To jest akurat dość dokładnie opisane w instrukcji. Nie znalazłem żadnego sposobu na automatyczne wycięcie reklam. Jeżeli się mylę to proszę, niech mnie ktoś poprawi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuję sterownika USB dla systemu Windows dla procesora x64 .

Mam Windows 7 i niestety uniemożliwia mi zastosowanie sterownika ze strony www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz

Przez to niestety nie mogę wgrać najnowszego oprogramowania wersja 1.13

 

 

Ciekawe czy ktoś z was miał z tym problem.

 

U mnie potrzeba aktualizacji jest WIELKA .

To dzięki zmianie systemu kodowania CAID 1813 przy kanałach z CYFRY +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci sterownik?

Plik z firmware wrzucasz na pendrive, wtykasz go do tunera i aktualizujesz z menu (a wlasciwie to tuner po wykryciu pliku firmware na pendrive sam sie o aktualizacje zapyta).

A ktore oprogramowanie teraz masz, bo ja u siebie na starym sofcie nie mialem problemow po zmianach w Cyfrze... ale i tak zaktualizowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.12 była w Fergusonie jak go kupowałem w połowie tego roku.

 

Dzięki za poradę. Jak wrócę z pracy zaraz spróbuję.

 

Ale sterownik i tak by się przydał .

Ferguson ma na swojej stronie fajny program do przesyłania różnych plików np filmów na komp.

 

A kodowanie CAID 1813 niestety zeżarło POLSATY :/ z 11158 V 5/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem w trakcie wyboru nowego dekodera hd z dyskiem - obecnie posiadam fergusona 8900 i jednym z możliwych zakupów jest ten tuner (inne możliwe - humax icord, techniSat DigiCorder HD S2X Plus, Topfield SRP-2410), ale ostatnie wpadki z 8900 nie bardzo mnie pchają do wyboru arivy tt. W arivie irytują mnie opnie że wystepują przyciecia obrazu i zalecany jest multiswicz, czy brak jego w instalacji - kończy temat zakupu tego sprzętu? Ponadto nie rozumie, ze nie zalecany jest konwerter twin a przecież tuner ma podwójną głowice!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości zgrania plików większych niż 4 GB. Pierwsza (najlepsza) to podłączyć komputer do dekodera przez port USB host i skopiować pliki na dysk komputera. Druga możliwość to podzielenie dużego pliku na mniejsze niż 4GB (z poziomu dekodera) i skopiowanie mniejszych plików na USB. Ponieważ zewnętrzny USB musi być sformatowany w FAT32 nie da się skopiować pliku większego niż 4GB na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...