Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Jestem ciekaw Waszych opinii na temat tego tunera. Ponieważ padł mój HF 8800 pomyślałem, że może warto zakupić wersję z dyskiem 500 GB. Interesuje mnie współpraca z kartą CYFRY+, czy coś się tnie, zatrzmuje itd. Dodatkowo chciałbym poznać Wasze zdanie na temat współpracy z modułami TNK i CP, bo takowe też posiadam. I na koniec czy tuner faktycznie działa z listami kanałów z modeli HF i czy można listę z ariva TT wgrać do HF 8900, bo to mój drugi awaryjny dekoder:)

 

A może w tej cenie polecicie coś lepszego i bardziej sprawdzonego. Zależy mi na min. trzech wejściach na karty lub CI (1x czytnik + 2x CI - to ideal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder od maja tego roku, tyle że z dyskiem 250 GB. Obsługuje jedynie kartę Cyfry przez kartę kliencką ze splittera rflink 100. Wszystko działa bez większych problemów, zwiechów, dysk bardzo cichy, nagrywanie- idealnie . Jedyny kłopot- to zaniki dżwięku na Canal+ Sport HD i Film HD podczas działania timeshiftu, na innych programach tego nie zauważyłem. Jeśli chodzi o przegranie listy kanałów- sam tak zrobiłem- zgrałem listę kanałów z Fergusona 8900 na Arivę PVR i bez problemu załapał i działają. Ogólna ocena tunera - bardzo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam TT ale obraz w moim 8900 o niebo lepszy niż w Philips PVR.O nboxie nie wspomnę to to chyba nieporozumienie nazywanie tego cudu skokiem technologicznym.W przypadku Fergusona decyduje szczęście.Mój pierwszy 8900 zwróciłem po 4 dniach,problemy miałem takie same jak PawelU1981 z 8800.I niech sobie pisze ten Pirat Barnaba co chce ale jak się dobrze trafi to nie ma lepszego niż Ferguson.Choć też ma swoje przypadłości które trzeba zaakceptować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Powiem tak, ja mojego HF 8800 miałem po dziurki w nosie. Nerwy miałem tak nadwyrężone, że i przedstawiciele Fergusona poznali mnie od tej gorszej strony. Jednak teraz, tj. po usunięciu problemu z resetami i później wady z czytnikiem (ciągle wykrywanie karty CYFRY+) sprzęt działa idealnie - nie licząc małej usterki - padł kondensator stąd moje problemy z obrazem. Jednak Pan Bogdan z Fergusona w przemiły sposób zaoferował mi pomoc przy naprawie tunera i podał co należy wymienić. Myśle, że w czasie świąt, jak będę miał więcej czasu zreanimuję wraz ze szwagrem 8800:) A Ariva TT cieszy się niezłymi opiniami ogólnie. Zresztą sam coś więcej napiszę, jak dotrze do mnie testowy tuner. Ferguson zaczyna mnie zadziwiać swoim profesjonalnym podejściem do klienta;) Co więcej żadna inna firma sprzedająca tunery tv-sat nie daje możliwości testowania sprzętu przed zdecydowaniem się na zakup:) Za to ogromny plus dla Fergusona.

 

Tak na zakończenie dodam, że jakaś magia jest w tej firmie. Miałem na początku AF 2018 to się chyba zwało i był wypas;) Później był DF9000 PVR, tu nieco gorzej bo karta CYFRY+ nie bardzo dawała radę. Ciągłe przycięcia obrazu. Następny był właśnie 8800, szczęście w nieszczęściu. Jednak po wszelkich bojach tuner godny polecenia. To samo pewnie będzie z Arivą TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marklar

Masz rację, hdtvpolska i hdforum odnoszą się do testu kolegi braavoo; podałem linki do obydwu, aby każdy mógł się zapoznać z dyskusją.

Co do Piata Barnaby, to nie wiem, czy jest to ta sama osoba co braavoo.

Daty testów i same opisy świadczą, że chyba nie.

Pozdrawiam,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mam Arive tt pvr (500 GB) od kilku dni i faktycznie jestem bardzo ale to bardzo zaskoczony.Pozytywnie oczywiście.W czytniku uniwersalnym karta C+ a w CI moduł CP. Wsztstko działa świetnie od samego początku,mam kilka anten rozmaite konfiguracje,obraz b.dobry zarówno SD jak i HD.Do tej pory miałem 8800 (podobnie jak mój przdmówca) i trzy razy był w serwisie i teraz az szkoda się go pozbywać.Ale wracając do arivy tt to polecam ją wszystkim zaineresowanym bo naprawde warto mimo że cena taka a nie inna.Zresztą jak można się przekonać studiując różne fora - problemów z tym modelem praktycznie brak....

Jestem zresztą nie jedynym tak ją zachwalającym i polecającym... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nagrywa napisy C+ w formacie DVB, txt, telegazete i wszystkie ścieżki dźwięku. Podczas odtwarzania możesz dowolnie przełączać używane opcje i dźwięk.

2. Nagrania możesz bez problemu przesłać na dysk komputera przez USB host - wymagany windows XP. Mniejsze pliki do 4.2GB możesz kopiować też na pena

3. Timeshift włącza się automatycznie albo ręcznie (do wyboru w menu), buforuje do 2 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

od kilku dni jestem posiadaczem Arivy TT, przesiadam sie z Topfield 5510 PVR (podwojny tuner SD).

 

Wrazenie negatywne co do Arivy :

1.Topfield na SD ma zdecydowanie ostrzejszy obraz, widac to wyraznie

na napisach w paskach informacyjnych na stacjach typu TVN24 czy TVP Info.

Jezeli chodzi o przekaz SD to Ariva TT wyraznie odstaje od Topfielda z 2006 roku.

 

2. Obsluga PVR w Topfieldzie jest o klase wyzsza :

- mozliwosc zapisu bufora timeshift jako pliku przez nacisniecia guzika REC,

w Arivie trzeba kombinowac z przewijaniem, a i to nie wim czy dziala czy nie

bo w polskiej instrukcji podano ze bufora timeshft nie mozna nagrac

 

- beznadziejna historia ze startem nagrywania : naciskam REC na pilocie a tu

przez jakies 10 sekund nic! Potem pojawia sie czerwony guziczek na wyswietlaczu

i pasek info na ekranie o tym ze nagrywanie jest rozpoczete

Na cale szczescie manualny timeshift startuje blyskawicznie

 

- kiedy ogladam nagrywajacy sie program to nie jest mozliwe zatrzymanie

czasowe, wcisniecie pauzy na pilocie powoduje pauze nagrania.

Powiedzmy ze :

- zaczynam nagrywanie i ogladam

- musze wyjsc na kilka minut sprzed TV ....

- nie moge ani zaznaczyc miejsca gdzie przerwalem ogladanie ani wlaczyc pauzy

W Topfieldzie pauza podczas nagrywania oznaczala pauze odtwarzania a program nagrywal

sie dalej

 

- informacje EPG nie nagrywaja sie wraz z plikiem video. totalnie bez sensu bo po kilku dniach

nie mozna dociec co sie nagralo

- nagrana lista prezentowana jest w sortowaniu alfabetycznym z ikonkami.

wolalbym zwykla liste posortowana wedlug daty nagrania a nie alfabetycznie a ikonki

to tylko oczo[beep]y niczemu nie sluzace, wrecz utrudniaja odnalezienie nagran

 

- jak w opcji timeshift wrocic szybko do poczatku bufora ???? Mozna tylko

pzewijac do tylu :-((

- nie mozna nagrac biezacego programu tak by skonczyl sie zgodnie z EPG, trzeba ustawiac

dlugosc recznie

 

3. W ciagu 3 dni intensywnego uzywania mialem jakies 3-4 resety, tunerek sam sie zrestartowal, chyba przy przegladaniu

EPG ze dwa razy i przy przechodzeniu z SD na HD

 

4. Sporadyczna pikseloza na kanalach kodowanych HD od Cyfry, takie cwierc sekundowe zaciecia,ale bardzo

rzadkie.

 

Wrazenia pozytywne

 

1. Czytnik kart dobrze sobie radzi z karta Cyfry i jednoczesnym nagrywaniem z jednego lub dwoch programow C+.

Nagrane pliki sa rozkodowane.

2. CI dziala OK z Diablo, Zeta i Orionem oraz karta Viacces.

3. Czytnik dziala OK z karta Via przy nagrywaniu dwoch programow Via jednoczesnie.

4. Tuner bardzo szybko zmienia kanaly dla tych obslugiwanych przez czytnik kart (1 sek), dla CI jakies 4 sekundy.

Zmiana HD nastepuje wolniej,jakies 2-3 sekundy przy karcie w czytniku.

5. EPG dziala w miare dobrze, polskie znaki sa OK.

6. Tuner bardzo szybko startuje.

 

 

Wniosek : mydlany obraz na SD, prymitywna obsluga PVR (jak w Radixie z 2004 roku), dobra obsluga kart i CI.

Na papierze ten tunerek jest bliski idealu ale w praktyce jest troche gorzej.

 

pozdrowienia.

 

zapomnialem dodac:

- probowalem 3 rozne markowe peny USB, tylko jeden zostal rozpoznany (8gb PNY) ale tuner nie chcial zrzucic

na niego listy kanalow, zrzutka filmu dzialala OK

- dysk Verbatim 320g 2.5 zostal rozpoznany poprawnie i moglem na niego zrzucic film, soft i liste prgramow

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy Arivy tt...czy też u was nie pamięta ust.dźwięku AC3? Bo u mnie przy poprawnych wpisach w menu gł.i poprawnym podglądzie w okienku opcje raz zaskoczy AC3 a po przełączeniu kan i powrocie AC3 brak.. a co za tym idzie brak dżwięku na ITV HD z 28,5 E.Prosze przetestujcie to zjawisko i dajcie info....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabylem Arive TT, mam karte c+, sciagnalem kanaly z Hot Birda i wszystkie HD chodza z wyjatkiem C+ Sport HD i C+ Film HD. Dzwonilem do C+ mieli mi przeladowac sygnal, wisialem 30 minut na TVP Info i nic nie pomoglo.

 

Potem kolo mowil cos o ustawienie FEC na 3/4. Nie wiem gdzie mam to ustawic nie mam tego w menu tunera :oops: Mial ktos problemy z tymi dwoma kanalami na Arivie TT i moze pomoc?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie tego dekodera.

 

1) Czytałem manual - widzę, że screeny są po angielsku. Czy dostępne jest polskie menu? Angielski mi nie straszny, ale wolałbym wiedzieć.

2) Jak wygląda współpraca z kartami dostępu? Planuję uruchomić na tym Polsat (moduł) oraz Cyfrę (czytnik kart). Czy początkujący w branży SAT jest sobie w stanie poradzić z uruchomieniem obydwu platform na tym dekoderze. Akurat siedzę w informatyce, telekomunikacji a to branże pokrewne. (Czy wystarczy włożenie karty i modułu - przeskanowanie satelity/transponderów i ułożenie ręcznie kolejności kanałów?). Samsung DSB-H370G nie sprawił mi problemów z ułożeniem listy ulubionych po swojemu, oraz dodaniu innych kanałów (np. TVN Warszawa, Eska TV, Canal+)

3) Czy w przyszłości gdybym potrzebował nSport (TNK) / MTV Unlimited wystarczy kupić moduł + ww. kartę i wrzucić "na trzeciego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1) polskie menu jest dostepne

ad 2) karta Cyfry chodzi doskonale w czytniku dla kanalow SD i HD

Tuner fabrycznie nowy ma liste pod C+i Polsat

Liste mozna ukladac na tunerze, exportowac/importowac na PC i edytowac na PC

 

ad 3) raczej tak, tuner poinien sobie radzic z trzema kartami

Nabylem Arive TT, mam karte c+, sciagnalem kanaly z Hot Birda i wszystkie HD chodza z wyjatkiem C+ Sport HD i C+ Film HD. Dzwonilem do C+ mieli mi przeladowac sygnal, wisialem 30 minut na TVP Info i nic nie pomoglo.

 

Potem kolo mowil cos o ustawienie FEC na 3/4. Nie wiem gdzie mam to ustawic nie mam tego w menu tunera :oops: Mial ktos problemy z tymi dwoma kanalami na Arivie TT i moze pomoc?

 

Dzieki

Witam,

U mnie chodza C+ w HD. Chodzily po wyciagnieciu tunera z kartonu ale po resecie do ustawien

fabrycznych mialem drobne problemy z ustawieniem parametrow transpondera.

Chyba tez chodzilo o FEC, metoda prob i bledow udalo mi sie to ustawic.

Musisz przejsc do recznego wyszukiwania, wybrac satelite Hotbird i odpowiedni

transponder z listy.

Jezeli po wybraniu transpondera wskaznik sygnalu nie pokazauje dostepnosci

trzeba zmienic FEC.

Nie mam tunera pod reka, moge ewentualnie podac ci wieczorem.

Mozez tez sprawdzic ny lyngsat.com odpowiednie paramtery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia, czym różni się rozwiązanie

 

1) moduł Cyfrowy Polsat

2) moduł Cyfra Plus

 

od

 

1) moduł Cyfrowy Polsat

2) karta Cyfry w czytniku uniwersalnym

 

Pierwsze rozwiązanie jest o tyle dobre, że do czytnika uniwersalnego możemy wrzucić ww. TNK, ew. MTV.

Wybaczcie jeśli zadałem głupie pytanie.

 

Wiem, że Polsat musi być sparowany z modułem bo "dekoder" i karta to jedność natomiast z Cyfrą można kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosciej : jak nagrywasz emisje kodowana C+ a karta C+ siedzi w czytniku to mozesz

w tym czasie ogladac inne kanaly a program zostanie nagrany ROZKODOWANY

 

jezeli nagrywasz program kodowany ktory wymaga CI (a nie czytnika) to podczas

nagrywania, jezeli nie bedziesz zmienial kanalow to program zostanie nagrany

ROZKODOWANY

 

Jezeli zmienisz kanal to program bedzie nagrany ZAKODOWANY.

Oznacza to, ze do jego odtworzenia bedzie potrzebna karta z aktualnymi

prawami dostepu.

 

Np : masz karte C+ w module CI (a nie w czytniku). Nagrywasz sobie Canal+ Film

ale w tym czasie ogladasz TVP1. Nagrane nagranie mozesz ogladac az do zmiany

miesiecznej kluczy, potem juz nie bedzie go mozna odkodowac.

Jezeli chcesz zachowac nagarnie w formie odkodowanej mozesz to zrobic:

- odtwarzasz zakodowane jednoczesnie nagrywajac, utworzysz w ten sposob

odkodowana kopie ktora bedzie niewrazliwa na zmiane kluczy.

Polecam zagladniecie do manuala na stronie fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeśli zastosuje wariant 2 to nie będzie ww. problemów?

 

1) moduł Cyfrowy Polsat

2) karta Cyfry w czytniku uniwersalnym

 

Tak aby zobrazować:

Oglądam Canal+, a nagrywam Polsat Sport to nagra się w formie rozkodowanej?

Teraz w odwrotnym kierunku oglądam Polsat Sport a nagrywam Canal+ to też nagra się w formie rozkodowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...