Jump to content

Przekazy Polsatu HD

Recommended Posts

• 8 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Atlantic Bird 1 (12.5°W)

Fréquence: 12614 - Pol: V - SR: 8569 - FEC: 3/4

Catégorie: Concert

Transmis en: MPEG-2 4:2:0 (PAL)

Infos: from Poland POL_068_BS

Przekaz Top Trendy Festival

Jakość niszczycielska - nagrałem Muńka z Nowickim - ponad 5 minut materiału, ponad 700 MB. Może mi się zmieści na CD jakoś jak przytnę Ibisza (sorry Krzysiu :P ). Jeden klip na całą CD - hehehe ;)

Na Polsacie HD z 13°E jakość słabsza. I obrazu (bitrate zmienny, największe wskazanie widziałem 13,5 Mbit/s, ale z drugiej strony minimalny zjazd do jakichś 3 Mbit/s, powiedziałbym, że średnio jest 7-8 Mbit/s) i dźwięku (tylko 192 kbit/s zamiast 384 kbit/s). Nie ma to jak przekaz :D

EDIT: Poprawka - widzę że technicy Polsatu czuwają - na starcie recitalu Piasecznego i Krajewskiego wyraźnie podkręcili, ale i tak gorzej, niż na przekazie, nie przekracza 13,5 Mbit/s, średnio koło 9 Mbit/s mam teraz.

Guest Anonymous

Przy okazji można zobaczyć, co dzieje się w czasie reklam :) Ciekawe, czy te występy z reklam później wmontują do powtórek, czy one zupełnie idą na straty?

Kodowanie BISS jeszcze jakoś można "przeżyć" puki nadają w 4:2:0. Jeśli feedy będą w 4:2:2 to już nawet emisja FTA nie pomoże no chyba że ktoś chce tylko posłuchać.

Mam pytanie dotyczace przekazu Cafe Futbol, jak przewaznie jest nadawany w 4.2.0 czy 4.2.2,jaki macie poziom sygnalu na tym tp i czy odbiore go na 80 cm antenie?
Dzisiejszy feed Cafe Futbol był w 4:2:2 :/

feedsendirectlesfrquenc.jpg

• 1 month later...