Skocz do zawartości

Gdzie można dostać Dekoder PVR Cyfry+


cytrynek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem znów maila z zapytaniem na kiedy planowana jest dostawa dekoderów PVR. Otrzymałem odpowiedź jakby w ogóle nie na temat:

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż zostanie do Pana wysłany list z informacją o terminie i miejscu odbioru terminalu HD PVR. Za jego okazaniem w punkcie dystrybucyjnym CYFRY+, sprzęt zostanie Panu wydany.

Proszę o cierpliwość

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę wyjaśnień.

Łączę wyrazy szacunku,

 

Po prostu brak słów na to wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj także zadzwonili do mnie. Już pierwsze pytanie dosłownie zwaliło mnie z nóg. Mianowice pani zapytała: czy nadal jestem zainteresowany dekoderem PVR HD?? Ciśnienie podskoczyło, ale nie dałem wyprowadzić się z równowagi :lol: Poinformowano mnie, że do końca kwietnia otrzymam list, dzięki któremu będę mógł dokonać wymiany. Na moje pytanie na jakiej podstawie pomimo tego, że w moim mieście dekodery są (ok 30 sztuk) odmawiacie mi zgodnie z warunkami aneksowanej umowy wymiany nie otrzymałem odpowiedzi. No nic, w poniedziałek udaję się do rzecznika praw konsumenta i rozpoczynamy krucjatę przeciwko C+ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wieczorem zadzwoniłem na infolinie cyfry 22 310 45 45 i powiedziano mi, że list informujący o odbiorze dekodera wysłano do mnie 17-02. Pan nie mógł mi jednak przytoczyć treści tego listu... pozostaje czekać na listonosza (umowa podpisana 04-12-2009 - nowy abonent).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza odpowiedż na mój mail w sprawie odbioru dekodera oraz listu ,dzięki któremu mogę go odebrać dosłownie mnie rozwaliła :

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że listy które są podstawą do odebrania dekodera HD PVR wysyłane są do nowych Abonentów CYFRY+. Dla dotychczasowych Abonentów zwiększona dostawa sprzętu planowana jest na kwiecień 2010 roku. Proszę o cierpliwość w tej kwestii.

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

Z poważaniem,

 

....................

Dział Relacji z Abonentami

-------------------------------------------------------------

CENTRUM TELEFONICZNE ABONENTÓW

 

To jest już normalnie kpina .

 

Chyba zaczeli czytać forum :

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, serdecznie przepraszam za błędną informację przekazaną w poprzedniej korespondencji.

 

Wyjaśniam, że list z informacją o miejscu i terminie odbioru terminalu HD PVR, zostanie do Pana wysłany wkrótce, najpóźniej do 31.03.2010 roku.

 

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

 

Z poważaniem,

 

.....................

Dział Relacji z Abonentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytają, czytają, za co ich pochwalam i oby tak dalej. Tak się stało, że akurat koleżanka żony, zdała jakieś tam wewnętrzne egzaminy i pracuje w infolinii... Teraz to będę miał wtyki :brawo::brawo::jupi::lol2: ((pozostała jeszcze Nka i będę doinformowany na maxa)) :> :mrgreen:

Są obecni na wszystkich sławnych forach TVsat.... ale od tego, mają ponoć nawet ludzi...

Niestety, zakazane mają logowanie się i odpowiadanie na pytania itp. chyba że prywatnie, ale... mają podpisaną Tajemnicę Zawodową, więc, rączki i tak związane...

Rozmawialiśmy o dekoderach Cyfry... Zapytałem :jupi: co myśli na temat tego nowego HD PVR...

Odpowiedź:

 

"wiesz co ludzie nam robią na infolinii za te dekodery? - a czytałeś fora, co piszą? -- i podała namiary.... zgadnijcie na jakie forum?????"

a SatKuriera też czytają w wersji gazetowej...

Dziwi Mnie jedno... Czemu SK nie ma działu o nazwie: problemy!? Powinni przytaczać tam szczegółowe testy dekoderów, usług itp. korzystając choć by z tego forum... i wałkować temat do bólu! Gdyby takie coś się pojawiło, szybko by taka ANTYREKLAMA dekodera zmusiła do działań jego dystrybutora...

 

i dowiedziałem się jeszcze, by pracować jako konsultant, trzeba mieć: własną firmę, regon itp! Idiotyzm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Twoje wtyki to infolinie to będzie raczej dezinformacja. :roll: Pewnie nie wiesz albo nie czytasz wątków że każdy konsultant może a nawet mówi coś innego. :lol2: Gratuluje takich wtyk. A jak chcesz newsy z N to idź i się zatrudnij. Będziesz miał wtedy full tylko czego? Więcej człowiek dowie sie tu na forum niż jakiś infoliniach.

 

PS. A co to ma wspólnego z pytaniem w tytule wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zmianą formy odbioru dekodera -z rosyjskiej telefonicznej ruletki po okolicznych punktach do przydziału konkretnego adresu temat postu przestaje być aktualny.Pozostaje życzyć wszystkim jak najszybszego otrzymania listu i odbioru skrzynki a w międzyczasie proponuję zaopatrzyć się w kabelek i odpowiedni konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużałem umowę.

Telefonicznie byłem zapewniony że dekoder będzie do odbioru w styczniu ( przedłużałem na początku grudnia ) , pozostaje mi kupić ferdka na jakiejś aukcji i zacząć korzystać z pakietów HD , bo już powoli przestałem liczyć na wywiązanie się z umowy w sprawie PVR HD, zwłaszcza że mam cudowny zapis w aneksie że odbiorę w/w terminal HD PVR jedynie pod warunkiem dysponowania takiego terminala przez przedstawiciela cyfry.

Widzę że w zależności kto z Cyfry odpowiada na maila lub tel. podaje rozbieżne informacje.To co przeczytałem powyżej-jest zgodne z regulaminem gdyż termin odbioru jest przedłużony do końca kwietnia .

Zgodnie z aneksem do umowy mam jasno napisane odbiór do 31 marca 2010 ,nikt mnie nie powiadomił ( w jakikolwiek sposób , nawet mailowo ) o przedłużeniu terminu odbioru do końca kwietnia .

 

Przeczytaj dokładnie ten aneks. 31 marca do ostateczny termin do kiedy musisz wymienić dekoder "zastępczy" na HD PVR, ale tylko w przypadku gdy będą one dostępne (chodzi o to abyś nie zostawił sobie na bezpłatny wynajem dekodera SD), jednak jeżeli po tym terminie ich nadal nie będzie to nie jest to podstawą do odstąpienia od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużałem umowę.

Telefonicznie byłem zapewniony że dekoder będzie do odbioru w styczniu ( przedłużałem na początku grudnia ) , pozostaje mi kupić ferdka na jakiejś aukcji i zacząć korzystać z pakietów HD , bo już powoli przestałem liczyć na wywiązanie się z umowy w sprawie PVR HD, zwłaszcza że mam cudowny zapis w aneksie że odbiorę w/w terminal HD PVR jedynie pod warunkiem dysponowania takiego terminala przez przedstawiciela cyfry.

Widzę że w zależności kto z Cyfry odpowiada na maila lub tel. podaje rozbieżne informacje.To co przeczytałem powyżej-jest zgodne z regulaminem gdyż termin odbioru jest przedłużony do końca kwietnia .

Zgodnie z aneksem do umowy mam jasno napisane odbiór do 31 marca 2010 ,nikt mnie nie powiadomił ( w jakikolwiek sposób , nawet mailowo ) o przedłużeniu terminu odbioru do końca kwietnia .

 

Przeczytaj dokładnie ten aneks. 31 marca do ostateczny termin do kiedy musisz wymienić dekoder "zastępczy" na HD PVR, ale tylko w przypadku gdy będą one dostępne (chodzi o to abyś nie zostawił sobie na bezpłatny wynajem dekodera SD), jednak jeżeli po tym terminie ich nadal nie będzie to nie jest to podstawą do odstąpienia od umowy.

 

Tylko ja akurat nie mam na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytanie czy list ma szansę zostać wysłany jeszcze w lutym dostałem odpowiedź jakiej się spodziewałem:

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że obecnie nie mogę Panu podać konkretnego terminu wysyłki listu uprawniającego do odbioru dekodera HD PVR. W związku z tym, proszę o cierpliwość.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

Nie rozumiem tylko 1. Czemu nie wysyłają tych listów skoro np. u dystrybutora w Poznaniu jest ich ok. 30szt(wiem bo dzwoniłem) i bez problemu mogliby wydawać, ale trzeba oczywiście czekać na list. Pozostaje nam jedynie czekać i jeszcze raz czekać...pzdr i życzę wszystkim otrzymania tego nieszczęsnego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytaj dokładnie ten aneks. 31 marca do ostateczny termin do kiedy musisz wymienić dekoder "zastępczy" na HD PVR, ale tylko w przypadku gdy będą one dostępne (chodzi o to abyś nie zostawił sobie na bezpłatny wynajem dekodera SD), jednak jeżeli po tym terminie ich nadal nie będzie to nie jest to podstawą do odstąpienia od umowy.

 

Czytam dokładnie aneks- art. 4 Akcja:Promocyjny HDPVR" i jest tam jasno napisane, że skorzystanie z tej akcji uwarunkowane jest m.in. wymianą do 31.03.10 otrzymanego dekodera SD. Tak więc jeżeli chciałbym oglądać HD na sprzęcie Cyfry to do tego dnia powinienem dekoder SD wymienić- chyba inna interpretacja nie ma racji bytu. Ale skąd u kolegi założenie, że data 31.03.10 r. jest granicą dla tych, którzy zostawią sobie otrzymany na wynajem dekoder SD? Z aneksu wynika, że jeżeli do 31.03 nie wymienię sprzętu to nie będę mógł wziąć udziału w tej konkretnej akcji- promocyjny HDPVR, stracę prawo do udziału. Nigdzie nie jest napisane, że do końca marca muszę zwrócić- jeżeli rezygnuję z PVR, otrzymany dekoder SD. Art. 3 aneksu określa czas na jaki został mi ten sprzęt użyczony i jest tam napisane, że na czas obowiązywania umowy. Tak więc wymiana na HDPVR powinna mieć miejsce do końca pierwszego kwartału, ale operacja ta nie ma wg mnie nic wspólnego z możliwością zostawienia sobie dekodera SD. Ja np. kupiłem sobie HD, nie potrzebuję już ich dekodera i zamierzam korzystać z udostępnionego dekodera SD do końca umowy. Mam nadzieję, że bez przykrych konsekwencji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie ten aneks. 31 marca do ostateczny termin do kiedy musisz wymienić dekoder "zastępczy" na HD PVR, ale tylko w przypadku gdy będą one dostępne (chodzi o to abyś nie zostawił sobie na bezpłatny wynajem dekodera SD), jednak jeżeli po tym terminie ich nadal nie będzie to nie jest to podstawą do odstąpienia od umowy.

 

A ja przeczytałem dokładnie aneks. Nie mam zapisu ,że wymienię do 31.03 tylko w przypadku jak będą dostępne. Po prostu do 31.03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytaj dokładnie ten aneks. 31 marca do ostateczny termin do kiedy musisz wymienić dekoder "zastępczy" na HD PVR, ale tylko w przypadku gdy będą one dostępne (chodzi o to abyś nie zostawił sobie na bezpłatny wynajem dekodera SD), jednak jeżeli po tym terminie ich nadal nie będzie to nie jest to podstawą do odstąpienia od umowy.

 

Czytam dokładnie aneks- art. 4 Akcja:Promocyjny HDPVR" i jest tam jasno napisane, że skorzystanie z tej akcji uwarunkowane jest m.in. wymianą do 31.03.10 otrzymanego dekodera SD. Tak więc jeżeli chciałbym oglądać HD na sprzęcie Cyfry to do tego dnia powinienem dekoder SD wymienić- chyba inna interpretacja nie ma racji bytu. Ale skąd u kolegi założenie, że data 31.03.10 r. jest granicą dla tych, którzy zostawią sobie otrzymany na wynajem dekoder SD? Z aneksu wynika, że jeżeli do 31.03 nie wymienię sprzętu to nie będę mógł wziąć udziału w tej konkretnej akcji- promocyjny HDPVR, stracę prawo do udziału. Nigdzie nie jest napisane, że do końca marca muszę zwrócić- jeżeli rezygnuję z PVR, otrzymany dekoder SD. Art. 3 aneksu określa czas na jaki został mi ten sprzęt użyczony i jest tam napisane, że na czas obowiązywania umowy. Tak więc wymiana na HDPVR powinna mieć miejsce do końca pierwszego kwartału, ale operacja ta nie ma wg mnie nic wspólnego z możliwością zostawienia sobie dekodera SD. Ja np. kupiłem sobie HD, nie potrzebuję już ich dekodera i zamierzam korzystać z udostępnionego dekodera SD do końca umowy. Mam nadzieję, że bez przykrych konsekwencji :-)

 

Po prostu od 01.04.2010 będziesz płacił 10 zł/m-c za wynajem dekodera niezależnie od tego czy zostawisz sobie SD, czy wymienisz go na HD PVR więc po prostu nie ma sensu zostawiać sobie SD. Możesz również zwrócić SD i nie brać HD PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając ostatni post dochodzą mnie takie przeczucia że Cyfra będzie w stanie zrobić w bambuko ludzi, którzy wyrazili chęć zaopatrzenia się w ich dekoder HD PVR.

Przeczytaj dokładnie ten aneks. 31 marca do ostateczny termin do kiedy musisz wymienić dekoder "zastępczy" na HD PVR, ale tylko w przypadku gdy będą one dostępne (chodzi o to abyś nie zostawił sobie na bezpłatny wynajem dekodera SD), jednak jeżeli po tym terminie ich nadal nie będzie to nie jest to podstawą do odstąpienia od umowy.
skąd takie moje przypuszczenia??? A więc
art. 4 Akcja:Promocyjny HDPVR" i jest tam jasno napisane, że skorzystanie z tej akcji uwarunkowane jest m.in. wymianą do 31.03.10 otrzymanego dekodera SD. Tak więc jeżeli chciałbym oglądać HD na sprzęcie Cyfry to do tego dnia powinienem dekoder SD wymienić- chyba inna interpretacja nie ma racji bytu. Ale skąd u kolegi założenie, że data 31.03.10 r. jest granicą dla tych, którzy zostawią sobie otrzymany na wynajem dekoder SD? Z aneksu wynika, że jeżeli do 31.03 nie wymienię sprzętu to nie będę mógł wziąć udziału w tej konkretnej akcji- promocyjny HDPVR, stracę prawo do udziału
nasuwa mi się taka konkluzja że po tym terminie posiadanie dekodera SD w moim przypadku to PACE jest niezgodne z umową. W moim przypadku ma też zastosowanie inna opcja tj. multiroom, którą mi wciśnięto tylko dlatego bo przedstawiciel Cyfry nie mógł inaczej sformułować umowy na komputerze. Twierdził że ma związane ręce i muszę tę opcję zaakceptować. Gdybym nie zechciał z niej skorzystać muszę zdać ten dekoder PACE, który mam na czas oczekiwania na dekoder HD PVR do końca kwietnia a co za tym idzie również jedną z kart. I co wtedy???? Zostaję z dekoderem Sagem z "jeden grosz". Ciekawy jestem jak się to dalej potoczy... zobaczymy :? obym się mylił w moich przypuszczeniach. Najpierw Cyfra obiecuje a później zabiera to co miało być obiecane (czyt. nie wywiązuje się z warunków umowy w czasie). Poza tym gdzie w umowie jest zapis że za dekoder SD mam płacić czynsz Cyfrze niech mi ktoś przytoczy artukuł umowy lub zrobi skan. Ja w moim egzemplarzu mam tylko i wyłącznie czynsz za dekoder HD PVR. Nie doszukuję się tutaj żadnych teorii spiskowych ale tak sobie tylko myślę że może to mieć pokrycie w moich przypuszczeniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu od 01.04.2010 będziesz płacił 10 zł/m-c za wynajem dekodera niezależnie od tego czy zostawisz sobie SD, czy wymienisz go na HD PVR więc po prostu nie ma sensu zostawiać sobie SD. Możesz również zwrócić SD i nie brać HD PVR.

 

Tak źle to raczej nie będzie, gdyż nigdzie nie jest napisane, że za dekoder SD będzie pobierana ode mnie jakakolwiek opłata. Wręcz przeciwnie w art. 3, którego tytułu mówi wiele "Bezpłatne użytkowanie sprzętu", Cyfra informuje mnie, że na czas obowiązywania umowy oddają mi sprzęt (SD) bez obowiązku uiszczania czynszu najmu. Następnie mamy informację co się stanie jak wymienię na HDPVR- czyli opłata 50%, po czym kolejna informacja, że w przypadku zwrotu dekodera HD będę mógł ponownie bezpłatnie korzystać z SD. Tak więc opłata za dekoder SD to jakieś czarne myśli, które w umowie czy aneksie nie mają żadnego poparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiniek piszesz: "Następnie mamy informację co się stanie jak wymienię na HDPVR- czyli opłata 50%, po czym kolejna informacja, że w przypadku zwrotu dekodera HD będę mógł ponownie bezpłatnie korzystać z SD" a czy bierzesz pod uwagę to że jak już zdasz dekoder HD PVR to Cyfra Ci nie wyda tak szybko drugiego dekodera SD w użyczenie za darmo??? Przecież w umowie nie masz zapisane że rezygnacja z dekodera HD PVR powoduje wydanie za darmo dekoder SD (chodzi mi o to że nie możesz mieć dwóch dekoderów SD na wynajem). Czuję że będziesz musiał płacić im za tą dzierżawę te 10 PLN. poczytaj dokładnie zapisy umowy że nie możesz korzystać za friko z dwóch dekoderów. Mądre głowy z Cyfry zabezpieczyły się na ten wypadek :wink: nie mam teraz przed sobą treści umowy ale pamiętam że u mnie coś takiego było zapisane w umowie. Proponuję jednak wrócić do tematu bo robi się tutaj mały OT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiniek piszesz: "Następnie mamy informację co się stanie jak wymienię na HDPVR- czyli opłata 50%, po czym kolejna informacja, że w przypadku zwrotu dekodera HD będę mógł ponownie bezpłatnie korzystać z SD" a czy bierzesz pod uwagę to że jak już zdasz dekoder HD PVR to Cyfra Ci nie wyda tak szybko drugiego dekodera SD w użyczenie za darmo??? Przecież w umowie nie masz zapisane że rezygnacja z dekodera HD PVR powoduje wydanie za darmo dekoder SD (chodzi mi o to że nie możesz mieć dwóch dekoderów SD na wynajem). Czuję że będziesz musiał płacić im za tą dzierżawę te 10 PLN. poczytaj dokładnie zapisy umowy że nie możesz korzystać za friko z dwóch dekoderów. Mądre głowy z Cyfry zabezpieczyły się na ten wypadek :wink: nie mam teraz przed sobą treści umowy ale pamiętam że u mnie coś takiego było zapisane w umowie

 

Właśnie o to chodzi, że w aneksie jest napisane, że w przypadku wymiany sprzętu SD na HD a następnie oddania HD w dalszym ciągu będę bezpłatnie mógł korzystać ze sprzętu SD- PKT. ART.3 (umowa SD18).A jeśli chodzi o dwa dekodery SD to w art. dot. multiroomu faktycznie jest zapis, że Cyfra nie udostępni mi w drodze najmu dwóch terminali. Ja jednak nigdy nie otrzymałem od nich w drodze najmu dwóch dekoderów tylko jeden- ten oczekujący na wymianę na HD. Drugi dekoder to Sagem, który kupiłem i od momentu podpisania umowy stanowi moją własność. Gdzie więc Cyfra udostępnia mi dwa swoje dekodery? Coś mi się wydaje, że wielu z nas w momencie wątpliwości od razu zaczyna wyobrażać sobie najgorszy scenariusz a rzeczywistość nie jest chyba taka straszna i umowy z Cyfrą nie zawierają tylko i wyłącznie pułapek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...