Skocz do zawartości

Nowości Cyfrowego Polsatu


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje że tym nowym kanałem filmowym będzie Superstacja

 

Superstacja nie jest kanałem filmowym tylko ogólnym ze wskazaniem na rozrywke :D:D:D pomieszało ci się coś... :P

 

Sorry ale myślałem o czym innym a napisałem co innego. Oczywiście że Superstacja nie jest kanałem filmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 kanałów w wersji HD na platformie CP to prawdopodobnie:

filmowy NonstopKino HD

naukowy Discovery HD

sportowy PolsatSport HD

rozrywkowy-brak typu, może chodzi o kanał muzyczny a może coś typu E!

5kanały znajdzie się w jednym z 4 pakietów, więc jakiś pakiet będzie miał 2 kanały HD myślę, że to będzie pakiet film i obok NonstopKino zagości MGM HD, gdyż nie ma on wyłączności w platformie N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się niezgodzę z kilkoma osobami w pewnych kwestiach, a dokładniej:

1. Z tego co wiem to nigdzie nie ma, żeby kanały MGM HD i Discovery HD były na wyłączność w nHDTV, z tego co pamiętam to tylko chyba na wyłączność są w nHDTV Comedy Central oraz Baby TV, a jeśli gdzieś jest informacja o wyłączności nHDTV na kanały MGM HD i Discovery HD to poproszę o źródło (linka do tego info).

2. Jak dobrze pamiętam na polskim rynku na przełomie marzec - kwiecień, czy luty - marzec ma wystartować Nonstop Kino SD, zaś chyba na przełomie maj - czerwiec Nonstop Kino HD (tutaj nie jestem pewien co do tych miesięcy bo nie pamiętam).

3. Rozrywkowym może być E! HD, bo są plany uruchomienia tego kanału właśnie w wersji HD, tylko nie wiem, czy w Polsce też zagości, ale myślę, że jak już wystartuje, to też w Polsce.

4. Filmowy, możliwe, że jeszcze może być FOXlife HD (moim zdaniem trudno go nazwać filmowym, no ale CP lepiej wie i reklamuje jako filmowy, trochę dziwne, ale mniejsza z tym :wink: ), więc bardzo możliwe, że też dołączy do CP, bo przedstawiciele FOXlife Polska twierdzą, że są gotowi uruchomić ten kanał w wersji HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOOM HD to raczej kanał filmowy!

Zobaczymy co to będzie!

Trzeba tylko poczekać, w tym roku dowiemy sie co to za kanały!

Ja w tej chwili obstawie na:

-Polsat Sport HD

-NonStop Kino HD

-National Geographic HD

-Eurosport HD

-E! HD

 

PS

 

Polsat zapowiedział że powstanie nowy pakiet HD, dodatkowo płatny oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra już się postara oto, aby NGC HD był na wyłączność w niej.

 

No nie konieczne bo z tego co mi wiadomo to NGC jest własnoscia News Corporation (ale nie jestem pewien) wiec jak polsat podjał sie współpracy z FoXem, to jest szansa ze ten kanał bedzie w CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGC to jest marka, tak jak HBO. Umowa ( czy to na wyłączność czy zwykła) obejmuje wszystko spod danej marki. Przykład Foxa o niczym nie świadczy, jako kontrargument można podać współprace Foxa z Cyfrą jeśli chodzi o kanał NGC.

 

Kwiatek, Voom HD Networks jest to zbiór 15 kanałów HD o różnej tematyce. W Europie nadaje kanał o tej nazwie, który skupia najlepsze programy z tych kanałów. Nie jest to kanał filmowy.

 

ricco1974, chyba żartujesz, niby dlaczego ma nie być kanałów na wyłączność? Wszędzie taka forma umowy występuje i jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kanały na wyłączność to Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji powinien zablokowac jakiekojwiek podpisywanie przez kogokolwiek wyłączności na kanały.

 

Edycja RafiX: Błędy ortograficzne.

Tu wlasnie jest ciekawa sprawa czy prawnie jest to zgodne aby kanal albo usaluga byla na wylacznosc tylko u jednego operatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie być. Umowa na wyłączność jest stosowana wszędzie, nie tylko jeśli chodzi o kanały na platformach. Nikt nie może zmusić danego operatora do obecności w danej platformie. Są to prywatne firmy,tylko państwowe firmy nie powinny tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa antymonopolowa dotyczy wszelkich firm działających na rynku polskim niezależnie od tego czy są prywatne czy państwowe.

 

Ustawa antymonopolowa, jak potocznie nazywana jest ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów ma za zadanie ochronę wolnej konkurencji na wolnym rynku, co pośrednio stanowi ochronę konsumentów - ostatniego ogniwa w łańcuchu gospodarki rynkowej. Przepisy tej ustawy zawierają jednak wprost zakaz stosowania praktyk, które naruszają interesy konsumentów. Ustanawiają więc także bezpośrednią ich ochronę. Ustawa antymonopolowa chroni tylko zbiorowe interesy konsumentów, co oznacza, że jej przepisy nie mają zastosowania do naruszenia indywidualnych interesów poszczególnych konsumentów. Naruszenie interesów musi być powszechne i musi dotyczyć zbiorowego interesu większej grupy konsumentów.

 

Definicja monopolu:

 

Monopol, forma rynku, na którym działa jeden sprzedawca przy nieograniczonej liczbie nabywców. Może przybierać formę związków producentów (kartel, trust, koncern) dających przewagę ekonomiczną nad konkurentami poprzez osiąganie wyższych zysków, dzięki korzystnemu kształtowaniu cen sprzedaży, jak i wobec możliwości narzucania niskich cen dostawcom.

 

Przesłanką istnienia monopolu może być posiadanie patentu, praw autorskich lub prawo wyłączności na sprzedaż danego produktu na danym rynku, co może być wzmocnione posiadaniem znaku firmowego o marce światowej. Państwo może inspirować konkurentów do zredukowania ujemnego działania monopolistów (prawo antymonopolowe), może również nakładać nadmierne opłaty działając jako monopolista. Monopole regulowane przez rząd czy monopole prywatne mogą stanowić barierę w rozwijaniu efektywnej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, nawet powiem ok, lecz główną przesłanką monopolu będzie znaczący od pozostałych udział w rynku (np. w stosunku 20tys do 20 milionow). Wg opinii taka sytuacja pojawia się przy ok. 40% udziałów w rynku jednej firmy i mniejszym udziale pozostałych, w tej chwili w przypadku platform cyfrowym mamy doczynienia z oligopolem :-)[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego co napisał Pawop odnośnie NG i foxa można dodać że do niedawna NBC UNIVERSAL posiadał udziały w NG więc wyłączność na C+ była zrozumiała i logiczna.Warto także napisać że prawdziwym partnerem przy dużych interesach dla Foxa jest cała grupa C+ a nie np.C+ Polska : np.umowa na VOD dla całej grupy C+

 

co do monopolu to dotyczy on sytuacji gdy jeden podmiot gwarantuje sobie absolutną wyłączność na dany produkt lub w niedozwolony sposób blokowała innym firmą jego posiadanie.Monopol tyczy raczej takich kwesti jak np. gdyby Orlen jako jedyna firma posiadająca paliwo sprzedawał je np. tylko tym którzy posiadają samochód marki Opel a inni mieliby zakaz jego kupowania. Dlatego można sobie zagwarantować wyłączność na dystry. np. NG tylko na jednej konkretnej platformie,gdyż istnieje możliwość oglądania go w inny sposób np.kablówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...